Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny Magnata


Magnat605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. opowiem wam co sie wczoraj stalo. Ale najpierw powiem co mam za sprzet. 2 kolumny Magnat quantum 605 podlaczone do amplitunera onkyo 508 wiem ze nie jest to nic porzadnego ale dla mnie starcza. wzmachor podlaczony do karty muzycznej creative x-fi. wiem ze dla niektorych to lipa ale tak jak mowilem wyzej . dla mnie to wypasik... Otoz podlaczone mialem sluchawki z mikrofonem do karty muzycznej i wszedlem sobie w programik ktory steruje ta karta creativa i jest tam taka opcja zeby przeloczyc z Line in na mikrofon. I przelaczylem a w kolumnach powstal na jakies 5 sekund bardzo glosny hmm wiecie jak to jest jak i pisk wydaje mikrofon jak sie podlaczy go??? wiecie napewno i taki pisk sie pojawil na jakies 5 sekund i w tym czasie zdarzylem zlapac za pilota i podciszyc amplituner . Myslac ze nic sie nie stalo przelaczylem z mikrofonu znow na Line in. I wlaczam sobie filmik w dts i co slysze.... Z tylu glosniki wogole nie graja a te 2 kolumny magnata zreszta 5 miesieczne graja ale bardzo nie czysto ...Spalily sie???? Czy to mozliwe???? ze spieprzylem cos tylko przelaczajac z Line in na mikrofon???? pomozcie prosze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. opowiem wam co sie wczoraj stalo. Ale najpierw powiem co mam za sprzet. 2 kolumny Magnat quantum 605 podlaczone do amplitunera onkyo 508 wiem ze nie jest to nic porzadnego ale dla mnie starcza. wzmachor podlaczony do karty muzycznej creative x-fi. wiem ze dla niektorych to lipa ale tak jak mowilem wyzej . dla mnie to wypasik... Otoz podlaczone mialem sluchawki z mikrofonem do karty muzycznej i wszedlem sobie w programik ktory steruje ta karta creativa i jest tam taka opcja zeby przeloczyc z Line in na mikrofon. I przelaczylem a w kolumnach powstal na jakies 5 sekund bardzo glosny hmm wiecie jak to jest jak i pisk wydaje mikrofon jak sie podlaczy go??? wiecie napewno i taki pisk sie pojawil na jakies 5 sekund i w tym czasie zdarzylem zlapac za pilota i podciszyc amplituner . Myslac ze nic sie nie stalo przelaczylem z mikrofonu znow na Line in. I wlaczam sobie filmik w dts i co slysze.... Z tylu glosniki wogole nie graja a te 2 kolumny magnata zreszta 5 miesieczne graja ale bardzo nie czysto ...Spalily sie???? Czy to mozliwe???? ze spieprzylem cos tylko przelaczajac z Line in na mikrofon???? pomozcie prosze

 

Wlacz radio w Ampli i zobaczysz czy gra muzyka czy nie.

A nastepnym raezm podlacz karte przez kabel cyfroym do Amplituera, a nie malym jackiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlacz radio w Ampli i zobaczysz czy gra muzyka czy nie.

A nastepnym raezm podlacz karte przez kabel cyfroym do Amplituera, a nie malym jackiem.

Mam podlaczony kablem optycznym a nie malym jackiem. w radio gra muzyka ale nie jest to ladnie granie. glosniki graja ale nie tak czysto jak wczesniej i tu jest problem. Mogly sie moze tylko troche spalic???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podlaczony kablem optycznym a nie malym jackiem. w radio gra muzyka ale nie jest to ladnie granie. glosniki graja ale nie tak czysto jak wczesniej i tu jest problem. Mogly sie moze tylko troche spalic???

Nikt nie moze powiedziec czy rzeczywiscie sie popalily te kolumny???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prócz Creative'a zintegrowaną kartę dźwiękową? Jeśli tak, podepnij ampli do niej i zobacz jak gra. Wątpię żebyś przepalił głośniki, choć przy sprzężeniu i takie rzeczy widziałem, więc niewykluczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się spaliły, to by nie grały ;) Być może się przepaliły i przewinąć trzeba. Oblukaj te kolumny jeszcze z innym wzmacniaczem / amplitunerem. Być może wina leży po stronie ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro grają "nieczysto", to może spaliły się głośniki wysokotonowe. To chyba one najczęściej się palą, a gwizd ze sprzężenia zwrotnego to zapewne dobry materiał dźwiękowy do ich przeciążenia. Źle myślę? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec niech autor watku wyjmie zworke spomiedzy zaciskow kolumnowych. Najpierw podlczy wysokotonowki a pozniej woofery i bedzie wiadomo, ktore trzeszcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec niech autor watku wyjmie zworke spomiedzy zaciskow kolumnowych. Najpierw podlczy wysokotonowki a pozniej woofery i bedzie wiadomo, ktore trzeszcza.

Podlaczylem te kolumny do kolegi wzmachora i gra tak samo ch.. jak u mnie. wiec wina lerzy po stronie kolumn. mam jeszcze pytanie bo kolumny sa na gwarancji. Czy dadza mi drugie??? bo jesli sie nie spalily a kolega tu napisal ze sie nie spalily bo by nie graly a one graja tylko ze jakby byly za 2 zl a nie prawie 2 tysie. czy jest szansa ze mi na gwarancji naprawia?? jak myslicie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz gadalem z serwisem i mi powiedzieli ze to niemozlie zeby 2 kolumny mialy taka sama wade fabryczna takze z gwarancji to juz tylko papierekl chyba zostal. Trzeba bedzie dac to specom niech naprawia/....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, musisz ich cisnąć i koniec. Nie ma opcji ,żeby nie wzięli na serwis. Ja pamiętam ,że miałem z mojej winy spaloną kartę dźwiękową za prawie dwa klocki i tak musiałem wykręcić kota ogonem, aż mi przyjęli. To ,że nie ma opcji, że w dwóch wada fabryczna taka, to sobie mogą gadać. Ich za***nym obowiązkiem jest wziąć kolumny i je w ramach gwarancji zrobić. Przez telefon czy maila to sobie mogą gdybać. Jeśli stwierdzą podczas serwisu, że to Twoja wina ewidentnie, to wtedy nie będziesz mógł mieć pretensji. Niemniej jednak wziąć muszą, w opisie usterki na karcie gwarancyjnej czy oddzielnym druczku piszesz co się stało (bajkopisanie oczywiście) i wysyłasz do serwisu bezpośrednio albo poprzez sklep w którym kupiłeś graty. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej na skutek przegrzania popuchły cewki, które zaczęły ocierać się o nabiegunniki. Wkrótce poprzecierają się i głośniki zamilkną.

Serwis tego typu usterkę kwalifikuje zazwyczaj na równi z uszkodzeniem mechanicznym z winy użytkownika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.