Skocz do zawartości
IGNORED

Microlab Solo6c w małym pokoju


EchelonIV

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio całymi dniami szukam nowych głośników i obecnie moją uwagę najbardziej zwracają głośniki Microlab Solo6c, przejrzałem w sieci już wiele tematów o nich i wiem, że lepiej zagrają w większym pokoju, z odpowiednią odległością od siebie i ściany itd.

 

Jednak moje pytanie brzmi - czy w bardzo małym pokoju (mniej więcej 3x3), stojąc niewiele od siebie (po obu stronach monitora) i niewiele od ściany nadal grałyby dobrze? Oczywiście dla mnie, osoby, która do tej pory muzyki słuchała na integrze nvidii i słuchawkach Sennheiser HD 205 (jakby co to 6c nie grałyby na integrze już)? Czy dla kogoś kto i tak nigdy czegoś nawet z tego pułapu cenowego nie słyszał więc się nie zna to wszystko brzmiałoby dobrze? Nie byłoby takich problemów z dźwiękiem, że każdy, nawet ja się zorientuje?

 

Z tego co wiem głośniki mają dużą moc, słyszałem opinie, że jeśli grają cicho to wiele się na tym traci. Więc kolejne pytanie - czy żeby normalnie słuchać muzyki musiałbym je odpalać tak głośno, żeby 2 piętra pode mną je słyszały czy można spokojnie wydobyć z nich dobrą muzykę (tzn. żeby było słychać niezagłuszone niczym szczegóły, wszystko oczywiście dla kogoś kto nie jest audiofilem i nigdy nie miał styczności ze sprzętem nawet na tym poziomie) na średniej głośności?

 

Podsumowując i uprzedzając kilka ewentualnych odpowiedzi - wiem, że to nie są idealne warunki do tych głośników, ale byłbym bardzo wdzięczny za opinie o tym jak grałyby właśnie w takich. Zależy mi właśnie na Microlabach, bo wszyscy twierdzą, że są najlepsze w tym zakresie cenowych, 7c odpadają zupełnie, ale podobno 6c są również świetne i bezkonkurencyjne (jakość/cena), ale muszę wiedzieć jak by grały, żeby potem się nie okazało, że dźwięk będzie jakiś zlany i przeraźliwie dudniący a ja zdmuchnę połowę bloku odpalając je w moim małym pokoiku nie dając im nawet odległości :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki spokojnie dają radę ze zrobieniem małej dyskoteki nawet pokoju 4 x 5 metrów. Równie dobrze sprawują się stojąc koło monitora. Jakościowo są zdecydowanie lepsze od dowolnych głośników komputerowych w tych samych pieniądzach, jednak do monitorów typu KRK Rokit 5 jednak im sporo brakuje. W każdym razie w kategorii do ok 500 zł za zestawy nowe szczerze polecam, jeżeli jednak masz dodatkowe 200-300 zł i chcesz poszukać czegoś z drugiej reki polecam zapolowanie na KRK, są mniej matowe na średnicy, mają zdecydowanie lepszą jakość wysokich tonów i nie gubią się przy większych składach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Solo 6C używam od kilku miesięcy, to co na pewno mogę stwierdzić to fakt iż nie lubią być blisko ściany. Współpracują z kartą Asus STX, do słuchania wyciągam je bardziej na środek biurka (całe szczęście że jest dosyć spore). Blisko ściany, zwłaszcza tylnej, podbijają średni bas przez co zaczynają "buczeć", po odsunięciu od ścian na minimum 40cm nabierają oddechu. Bardzo fajny dźwięk jak na taką kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.