Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM80 Bi-Wiring


Borygo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar nabyć Marantza PM80, lecz zauważyłem iż może być problem związany z podłączeniem w Bi-Wiring na A+B. Z tego co mi wiadomo to ten pracując w systemie A+B wymaga impedancji 16ohm, wiem że teoretycznie mógłbym podłączyć wszystko tylko pod A, lecz z tego co słyszałem w Marantz-ach z tego okresu mają słabe gniazda przyłączeniowe, a jako że mam dość gruby kabel, to może być problem z wpięciem dwóch kabli w jedno gniazdo. Czy gdy podłącze moje 8ohmowe kolumny w systemie A+B nie wpłynie to w jakiś sposób na brzmienie, czy co gorsza na trwałość wzmacniacza czy przetworników???

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/73422-marantz-pm80-bi-wiring/
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle to zrozumiałeś. Zastrzeżenie 16 ohmów dotyczy podłączenia dwóch zestawów kolumn pod jedną końcówkę mocy. Możesz bez problemów i bez ryzyka do bi-wire wykorzystać zaciski A i B wzmacniacza.

Trochę źle to zrozumiałeś. Zastrzeżenie 16 ohmów dotyczy podłączenia dwóch zestawów kolumn pod jedną końcówkę mocy. Możesz bez problemów i bez ryzyka do bi-wire wykorzystać zaciski A i B wzmacniacza.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy masz na myśli iż w trakcie podłączania dwóch różnych zestawów sumaryczna oporność obydwu nie może przekroczyć 16ohm np.: para 8ohm + para 8ohm

Na wzmacniaczach oraz w ich dokumentacji podaje się _minimalną_ impedancję jaką można obciążyć urządzenie. Wyjścia A i B to ta sama końcówka mocy dlatego przy podłączeniu dwóch par kolumn impedancja powinna być dwa razy większa niż przy pracy z jednym zestawem. Czyli jak kolega wyżej napisał - 2x 8 omów lub 4x 16 omów.

 

Wracając do tematu, nie ma to nic wspólnego z połączeniem Bi-Wire.

Nie rozumiesz zagadnienia. Można podłączyć każde kolumny, bez względu na to jaką mają impedancję. Problem leży w tym, że im mniejsza impedancja, tym wzmacnacz zostaje bardziej obciążony. Jeżeli nie słuchasz na "full", to w zasadzie nic nie może się dziać. Problemy się zaczynają dopiero gdy wzmacniacz zostaje przeciążony ("full"). Wówczas zaczynaja dawać o sobie znać zwiększone zniekształcenia i zaczyna działać ogranicznik. Przy dobrym zabezpieczeniu termicznym i dobrym ograniczniku, wzmacniaczowi nie powinno się nic przytrafić, a jedynie będzie dawał nadmierne zniekształcenia. A co może się stać, gdy zabezpieczenia działają niewłaściwie, nie muszę chyba tu pisać. Dlatego producenci na wszelki wypadek podają tzw. "bezpieczną" granicę obciążenia, bo przecież dają na sprzęt gwarancję.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.