Skocz do zawartości
IGNORED

gramofon do 1500, co polecacie.


panerai_47

Rekomendowane odpowiedzi

Yul

 

Czolem

Widze ze znasz b. dobrze sprzet Pro jecta co zatem sadzisz o modelu Xtension? Czy te modele z serii klasycznej sa lepiej, solidniej wykonane? Wyglada niezle (ja patrzylem na ramie Ortofona 309). Zaznaczam ze na razie rozgladam sie i nie mam faworyta na byc moze 2-gi gramofon.

Pzdr

Xtension jest pomyślany na rynek japoński. Droga maszyna jednak. Wadą według mnie jest brak możliwości zamontowania drugiego ramienia, u konkurencji można to łatwiej zrealizować dokupując blat po drugie ramię. Nie powiedziałbym, że modele z serii Classic są lepiej wykonane niż np. z linii RPM. Natomiast najtańsze gramofony Pro-Jecta są niepozbawione wielu kompromisów w konstrukcji, dlatego konsekwentnie je odradzam. Moim zdaniem w przypadku Pro-Jecta najciekawszy jest środek oferty tej firmy, przynajmniej jeśli chodzi o stosunek cena/jakość.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zraziłem się do ProJecta, we wrześniu padł mi silnik (mówi się trudno, zdarza się), zamówiłem i do dzisiaj go nie dostałem, wymówki były najprzeróżniejsze, pewnie jeszcze z kilka miesięcy zejdzie dilerowi ściąganie silnika. Jedno szczęście to, że za zaliczeniem. Nie ma to jak porządny, wiarygodny i terminowy serwis. Silnik to nie reaktor atomowy, myślałem że max 4 tygodnie i będzie po problemie, powoli robią się z tego 4 miesiące, jak więc okazało się "nie myślałem"...

 

To przykre tyle czekać.Przeglądałem oferta handlową z gramofonami PJ. Horror ten silnik powinni w ciągu 3 dni w zędach dostarczyć i całować po rękach za to, że badziew nawalił!!!

Widocznie kupują silniki od skośnookich dlatego tyle to trwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, próbowałem już przez znajomych, znajomych znajomych itp, i nic, powoli dojrzewałem do myśli o puszczeniu emaila do centrali PJ.

Herr Lichtenegger? Podobno stoi frontem do klienta.

 

To przykre tyle czekać.Przeglądałem oferta handlową z gramofonami PJ. Horror ten silnik powinni w ciągu 3 dni w zędach dostarczyć i całować po rękach za to, że badziew nawalił!!!

Widocznie kupują silniki od skośnookich dlatego tyle to trwa.

>>>4321,

I co dalej? Żółci nie mogą zrobić jednego silniczka więcej?

>>>traxman,

A w jakim modelu to Ci się popsuło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtension jest pomyślany na rynek japoński. Droga maszyna jednak. Wadą według mnie jest brak możliwości zamontowania drugiego ramienia, u konkurencji można to łatwiej zrealizować dokupując blat po drugie ramię. Nie powiedziałbym, że modele z serii Classic są lepiej wykonane niż np. z linii RPM. Natomiast najtańsze gramofony Pro-Jecta są niepozbawione wielu kompromisów w konstrukcji, dlatego konsekwentnie je odradzam. Moim zdaniem w przypadku Pro-Jecta najciekawszy jest środek oferty tej firmy, przynajmniej jeśli chodzi o stosunek cena/jakość.

Pozdro,

Yul

Dzieki Yul za szybki odzew.

To drugie ramie raczej mnie nie interesuje. A jak z napedem? Stabilny i cichy? RPM troche mi nie pasuja ze wzgledu na 'wyglad' (wiem ze to niemadre), lubie klasyczne gramofony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Yul za szybki odzew.

To drugie ramie raczej mnie nie interesuje. A jak z napedem? Stabilny i cichy? RPM troche mi nie pasuja ze wzgledu na 'wyglad' (wiem ze to niemadre), lubie klasyczne gramofony.

W Xtension "siedzi" kontroler obrotów Speed Box SE. Obroty są regulowane za pomocą częstotliwości sieci 50 Hz, z tym, że ten Speed Box najpierw ją rekonstuuje i podaje dokładnie 50,0 Hz. Jak ma niby być problem z obrotami, jeśli tam dokładność wynosi chyba setną procenta? Czy Ty na pewno myślisz o Xtension? To kosztuje chyba ze 20 000 zł...Przy takiej kwocie trzeba się gruntowniej zastanowić...

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość traxman

(Konto usunięte)

9.1, najgorsze, że w swojej rojnej głupocie wywaliłem ten silnik do śmieci, nie sprawdzając co tam w środku jest i czy to przypadkiem nie jest Premotec którego można za 2 dni mieć z farnela. Taki właśnie zamówiłem do swojego gramofonu DIY. Podobno przyszły 60Hz i nikt nawet nie zadzwonił, przerobiłbym sobie soft i może być nawet na 78,4357 Hz i zasilany przebiegiem trapezoidalnym jest mi obojętnie, byle był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.1, najgorsze, że w swojej rojnej głupocie wywaliłem ten silnik do śmieci, nie sprawdzając co tam w środku jest i czy to przypadkiem nie jest Premotec którego można za 2 dni mieć z farnela. Taki właśnie zamówiłem do swojego gramofonu DIY. Podobno przyszły 60Hz i nikt nawet nie zadzwonił, przerobiłbym sobie soft i może być nawet na 78,4357 Hz i zasilany przebiegiem trapezoidalnym jest mi obojętnie, byle był.

To nie jest Premotec, to jest silnik ich produkcji. Nie spróbowałeś tego silnika rozebrać??? Rozbiera się go jak pudełko po paście do butów. Trzeba było choć rolkę napędową zachować.

A co się właściwie z tym silnkiem stało? Zwalniał czy stanął i zamilczał jak grób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość traxman

(Konto usunięte)

Że tak powiem, zaprzestał się kręcić, inne sformułowanie mogło by się źle kojarzyć.

No, cóż pod wpływem emocji człowiek robi rzeczy niewytłumaczalne. Normalnie rozebrałbym go pewnie do ostatniej śrubki.

To jest dwufazowy synchroniczny czy jakiś inny wynalazek, bo szczerze mówiąc nie chciało mi się szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xtension "siedzi" kontroler obrotów Speed Box SE. Obroty są regulowane za pomocą częstotliwości sieci 50 Hz, z tym, że ten Speed Box najpierw ją rekonstuuje i podaje dokładnie 50,0 Hz. Jak ma niby być problem z obrotami, jeśli tam dokładność wynosi chyba setną procenta? Czy Ty na pewno myślisz o Xtension? To kosztuje chyba ze 20 000 zł...Przy takiej kwocie trzeba się gruntowniej zastanowić...

Pozdro,

Yul

 

Tak rozmawialem krotko ze sprzedawca w jednym sklepie u mnie o tym modelu. Twierdzil ze to jest b. solidny sprzet. Dopiero zaczzalem czytac o Pro jectach stad moje pytania. Sprobuje zrobic jakis odsluch i zobaczyc sprzet jak to bedzie mozliwe. Facet z grubsza podal 5000 C$ (razem z ramieniem Ortofona) ale oczywiscie nie pytalem sie dokladnie. Sprzet na pewno nie jest tani. Dla mnie taki przeskok z 1200MKII na pewno olbrzymi, inny sprzet.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem, zaprzestał się kręcić, inne sformułowanie mogło by się źle kojarzyć.

No, cóż pod wpływem emocji człowiek robi rzeczy niewytłumaczalne. Normalnie rozebrałbym go pewnie do ostatniej śrubki.

To jest dwufazowy synchroniczny czy jakiś inny wynalazek, bo szczerze mówiąc nie chciało mi się szukać.

Tak, to jest synchroniczny na 16 V - skoro miałeś, to sam wiesz najlepiej. Ale >traxman<, jeśli Ty potrzebujesz tego silnika do jakiegoś projektu DIY, to wierzę, że mogą być kłopoty z dostępnością. Może firma ma tu "embargo" na ich sprzedaż? Takie rzeczy się zdarzają, np. w przypadku Dynaudio albo innych producentów, od których nie można "luzem" kupić, powiedzmy, zwrotnicy do kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może firma ma tu "embargo" na ich sprzedaż? Takie rzeczy się zdarzają, np. w przypadku Dynaudio albo innych producentów, od których nie można "luzem" kupić, powiedzmy, zwrotnicy do kolumn.

 

Sorry,ale mam wrażenie że troche odpłynąłeś.

No bo jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia zwrotnicy? Trzeba się mocno postarać. To inny wymiar.

 

Natomiast silnik to część która ma prawo i może się zepsuć przy normalnej eksploatacji i powinien być dostępny.

W tym wypadku podejście firmy jest NIEPROFESJONALNE i tyle.

A dorabianie do tego teorii typu "embargo"?... Nie rozumiem, to jakaś tajna technologia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość traxman

(Konto usunięte)

Do projektu DIY kupiłem Premoteca (wątek ramiona Regi), a do 9.1 chcę silnik, bo pozbycie się go w całości sprawnego, raczej będzie rozsądniejsze niż sprzedaż na części. Nie ma co już drążyć tematu, bo mocno odbiega od wątku. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że posiadanie gramofonu współczesnego, czasem nie różni się od posiadania Vintage jeżeli chodzi o elementy eksploatacyjne. Co do konstrukcji to nie rozbierałem więc się pytam, zbyt dużego wyboru w typach silników prądu przemiennego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,ale mam wrażenie że troche odpłynąłeś.

No bo jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia zwrotnicy? Trzeba się mocno postarać. To inny wymiar.

 

Natomiast silnik to część która ma prawo i może się zepsuć przy normalnej eksploatacji i powinien być dostępny.

W tym wypadku podejście firmy jest NIEPROFESJONALNE i tyle.

A dorabianie do tego teorii typu "embargo"?... Nie rozumiem, to jakaś tajna technologia?

Nie no, że nie rozumiesz, to ja widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, dzięki za wskazówki. Po wczorajszej krótkiej i treściwej rozmowie z P. Milanem Weberem silnik dzisiaj o godzinie 12:00 dostarczono mi na biurko.

Więc jednak da się....

Bo to jest właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Jeszcze raz dziękuję za Wasz poświęcony czas, Szczególnie Yul duże ukłony za pomoc. wkładka jednak została red. Zdjęcia zamieszczone w wątku: "nasze analogowe ustroje"

Yul na razie żadnych zworek nie zakładałem na pre, o co z tym chodzi? :) Właśnie słucham Dad Michael Jackson. banan na twarzy od ucha do ucha. dźwięk jest po prostu niesamowity, nie wiem ile bym musiał wydać na CD aby mieć taką różnicę w dźwięku. Po pierwsze bas, niesamowity nisko schodzący i mięsisty a jednocześnie nie narzucający się, to pierwsze wrażenia z odsłuchu. A no i te trzaski z płyty to dodaje niesamowitego uroku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Jeszcze raz dziękuję za Wasz poświęcony czas, Szczególnie Yul duże ukłony za pomoc. wkładka jednak została red. Zdjęcia zamieszczone w wątku: "nasze analogowe ustroje"

Yul na razie żadnych zworek nie zakładałem na pre, o co z tym chodzi? :) Właśnie słucham Dad Michael Jackson. banan na twarzy od ucha do ucha. dźwięk jest po prostu niesamowity, nie wiem ile bym musiał wydać na CD aby mieć taką różnicę w dźwięku. Po pierwsze bas, niesamowity nisko schodzący i mięsisty a jednocześnie nie narzucający się, to pierwsze wrażenia z odsłuchu. A no i te trzaski z płyty to dodaje niesamowitego uroku

Pamiętaj co napisałem w poście nr 10 o zestawieniu Ortofona Red z RPM 5.1. To tak na przyszłość.

Ortofon do tej wkładki zaleca obciążenie 47/KOhm i ustawienie pojemności na 150-300 pF. Obciążenie 47 KOhm wybierasz zwalniając przycisk MM/MC, natomiast pojemność wybierasz zakładając jumpery (takie małe styczniki) na bolce w swiczach regulacyjnych na tylnej ściance pre. Tak jak mówi instrukcja powinieneś założyć je na pole oznaczone 100 pF, wtedy wybrana pojemność będzie wynosiła 220 pF i będzie tym samym zgodna z zaleceniem producenta wkładki. Jeżeli nie masz wogóle założonych jumperów to pojemność wynosi 120 pF i jest trochę za mała. W obu kanałach robi się to identycznie. Nie ma przeciwskazań abyś wypróbował też inne warianty pojemności (340 i 440 pF) i posłuchał uważnie, ale wiesz, nie przez 5 minut, tylko dzień -dwa. Brzmienie całości będzie się zmieniało w zależności od wybranej pojemności. Pozostajesz przy tym które Ci najbardziej odpowiada, aczkolwiek najbardziej neutralny dźwiek można zwykle osiągnąć stosując się do zaleceń producenta wkładki. Ortofon traktuje swych klinetów poważnie, jeżeli coś podaje, podpowiada, to ma to pokrycie w rzeczywistości.

Uważaj z tymi jumperami - są dość delikatne i te bolce na które się je wciska też. Acha, wszystko się robi na pre odłączonym od prądu!

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem zdjęcia i jedna uwaga. Powinieneś chyba pomyśleć o jakiejś platformie antywibracyjnej czyli czymś na czym powinien stać gramofon. Obawiam się że ten stolik nie służy mu najlepiej. Oczywiście to nie jest tak że nie ma prawa to zagrać i że kaszanka i szkoda słuchać, ale ODPOWIEDNIA platforma bardzo pomoże. Myślę że Yul coś podpowie. Pro-ject robi własne ale nie są tanie. ponieważ osobiście używam miękko zawieszonego gramofonu konkretnie nie doradzę. Natomiast co do pre to Yul ma rację Ortofon Red na razie obsłuży. Posłuchaj trochę poustawiaj popróbuj docisków, mat, platform antywibracyjnych, a gdy przyjdzie czas na poważniejsze upgrade (wierz mi przyjdzie taki czas) to wymień wkładkę i pre. Będziesz więcej wiedział będziesz miał sprecyzowane oczekiwania, a może i budżet się powiększy...

Na razie ciesz się słuchaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yul,już ustawiam, pozdrawiam:)

a przycisk subsonic ma być wciśnięty?

 

Przepraszam że się wtrącam (tym bardziej że jestem jeszcze laikiem w te klocki). Poczytaj sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tekst z Hi-Fi i Muzyka :)

Tak na marginesie zastanawiam się nad kupnem przedwzmacniacza gramofonowego o którym mowa w poście.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa oferta

Pro ject RPM 5.1

ortofon blue

pro ject box MK2 SE

cena wyszła 3500

 

Na wstępie gratuluje, ale mam prośbę, napisz jeśli to nie tajemnica ile w końcu wyszedł Ci ten deal, pytam ponieważ interesuje się samym RPM5.1(bez pre) ale w Polsce za samego 5.1 chcą prawie 2,6 kzł. Natomiast we Włoszech widzę z 2M Red około 2,25 kzł plus koszty przesyłki to i tak wyjdzie dużo taniej niż u nas. Żeby nie robić reklamy sklepowi w którym kupiłeś daj nać na PW (jak znajdziesz czas między przekładaniem płyt na drugą stronę)może te ceny u nas są elastyczne.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witam

 

Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem kupna gramofonu, by mieć pretekst do zbierania tych pięknych winyli.

Niestety kompletnie nie orientuje się w temacie.

Da się kupić przyzwoity sprzęt do 1500zł i czy bezproblemowo podepnę go do Pianocrafta mcr-840?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.