Jump to content
IGNORED

co zmienić w tym systemie?


kokosanka

Recommended Posts

Posiadam amplituner Onkyo TX-DS595, DVD Panasonic RA-82, zestaw Tannoy MX3-M, Cable Talk 3.1, DNM Reson, Bandridge Profigold PGD4000. W kinie jest do wytrzymania, w stereo nie za bardzo. Chwilowo nie mogę sobie pozwolić na całkowitą zmianę sprzętu ale z 1000pln bym uzbierał. Co najpierw kupić, żeby stereo ( a może przy okazji kino ) się poprawiło. Dotychczas myślałem, że powinienem dokupić jakiś stary-jary wzmak Harmana ale teraz mam już mętlik. POMOCY.

Link to comment
Share on other sites

  • Redaktorzy

Nikt tu nie bedzie lubil takiego systemu. Cóż, przyjęte jest że radio wielokanałowe gra gorzej od wzmacniacza stereofonicznego w swojej cenie, a odtwarzacz DVD gorzej od dedykowanego CD w tej samej cenie. I to się potwierdza. Co gorsza, nawet mX-y uważena są za gorzej grającą modyfikację serii M... Tak więc co byś nie zmieniła, powinno pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Cześć Kokosanko. Nic straconego. Ten model Onkyo, który Masz to jest z tego co pamiętam, jakiś wyższy, tylko starszy model, więc powinien mieć wyjście pre-out,przynajmniej dla kanałów przednich, czyli wyjście do podłączenia dodatkowego wzmacniacza. Dokup sobie końcówkę mocy np. Rotela Rb-03, albo Cambridga P-500 (obydwie kosztują niewiele ponad 1000 zł) i połącz wyjście pre-out w Onkyo z wejściem w końcówce mocy. Przednie kanały będzie wtedy napędzać końcówka, a centralny i tylne wielokanałowy wzmacniacz. Głośność będziesz sobie regulować potencjometrem z Onkyo. Poprawa w stereo będzie duża, a i w kinie powinnaś usłyszeć zmianę na plus. Sam korzystam z takiego rozwiązania i jest napradę nieźle, tylko mam wzmacniacz Yamahy Dsp-A5 połączony właśnie z Rotelem Rb-03. Kiedyś miałem stereofoniczny wzmacniacz Onkyo i też nie byłem z niego zadowolony. Porównywałem go później z wielokanałowym modelem 575 i brzmiały praktycznie identycznie. Brzmienie Yamahy (pomimo,że wielokanłowa) było o klasę lepsze niż tego stereofonicznego, więc gadki "teoretyków - gawędziarzy" o bezapelacyjnej nieprzydatności wielokanałowych amplitunerów do słuchania muzyki mogą sobie wsadzić w d.... i popchnąć ogórkiem :-) Jestem pewny, że takie rozwiązanie powinno Cię zadowolić - to z końcówką oczywiście, nie z ogórkiem:-) Pozdrawiam i powodzenia.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Link to comment
Share on other sites

Chyba tak. Zasugerowałem się odpowiedzią Kolegi Józwy-Maryna. Sorewicz Kokosanka(ę) za ewentualną i nieplanowaną zmianę płci :-) Resztę swojej wypowiedzi podtrzymuję. Narciarz.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Link to comment
Share on other sites

kokosanka to chłopak, tak jak i wy chłopaki. ale do rzeczy. nie musicie tego co jest lubić, ale co byście konkretnie za 1000 zmienili, żeby polubić. A z tym wyjściem pre out... niestety to jest dopiero w tx-ds696.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że nie ma tego wyjścia, ale jak mawiał Pan Michał "Nic to". Jeżeli chcesz poprawy w stereo, ale z kina nie chcesz rezygnować, to wydaje mi się, że najlepiej zrobisz jak sprzedasz Onkyo i kupisz np. używaną Yamahę RXV-620. Powinna kosztować właśnie koło tysiąca. Yamahy mają b. dobre przetworniki C/A w amplitunerach, więc jak podłączysz Twoje dvd tym cyfrowym Bandridgem (rolę przetwornika przejmie wzmacniacz) powinienieś być zadowolony. Dlatego tak namawiam na Yamahę, bo znam jej brzmienie i tez kiedyś miałem Onkyo. Ale to już musiałbyś sobie oczywiście sam sprawdzić. Głośników raczej bym nie ruszał. Zresztą napisz czego Ci w dźwięku brakuje, to może coś wymyślimy, bo trochę się wcześniej namęczyłem z róznymi "pudełkami" i "skrzynkami" a teraz jestem bardzo zadowolony z brzmienia. (Cały czas mam na uwadze że możesz na to poswięcić 1000zł)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Link to comment
Share on other sites

->Asmon, dzięki za radę, może coś więcej niż tyś by się znalazło. Co do brzmienia, to preferuję słodką górę, nie za dużo środka i umiarkowany ale istniejący bas. W obecnym brzmieniu brakuje mi przede wszystkim dynamiki i głębi czyli prawdopodobnie odpowiednio ustawionej średnicy. Może z tą Yamahą to niegłupi pomysł. Ich ampy mają obfity środek pasma, o ile się nie mylę.

Link to comment
Share on other sites

Hail Kokosanka. W takim razie (biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania co do brzmienia, czy też to czego Ci teraz w nim brakuje), potrzebujesz bardziej radykalnej zmiany niż wzmacniacz. Najwięcej u Ciebie zmienią kolumny. Przez dłuższy lub krótszy czas przewinęło mi się przez ręce kilka różnych kolumn, które grały z Onkyo. Quadrale Argent 20, Tannoye M2, Aegisy One i Paradigmy Monitor 3. Biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania zdecydowanie polecałbym Ci do Onkyo Paradigmy. Przestrzeń najlepsza w tej kombinacji bez dwóch zdań, średnica na pewno nie dominująca, właśnie delikatna, jasne z natury Paradigmy bardzo dobrze zgrały mi się z niezbyt wg mnie "lotnymi" wysokimi Onkyo co dało w efekcie wyrównany efekt. No a bas w zasadzie poza konkurencją jak chodzi o zejście na dół, bez żadnego wysiłku i bez dudnienia. W takiej kombinacji dla mnie było "prawie" b. dobrze, ale mnie z kolei brakowało trochę wypchnięcia średnicy (bo lubię jak trochę dominuje na resztą pasma) i minimalnie lepszego wykopu wyższego basu (jak się później okazało to właśnie z charakteru wzmacniacza te niedostatki wychodziły). Zupełnym negatywem tego brzmienia było połączenie z Aegisami - przede wszystkim średnica i twardy wyższy bas (to było dla mnie super), ale w zasadzie brak przestrzeni w porównaniu z Paradigmami, niższy bas bez konturu, tylko okrągły (niecierpię takiego) i zgaszone wysokie tony. Na dłuższą metę wyżej oceniam kombinację z Paradigmami, bardziej uniwersalna i dużo bardziej wciagająca przy moim teście "trzeciego piwa":) Z Tannoyami - u mnie to była porażka - dźwięk zamulony, nudny, płaski bez wyrazu. Ale jak pewnie zauważyłeś to były M-ki. Nie wiem jakie masz pomieszczenie, bo ja z racji mojego małego pokoju przerzucałem głównie podstawkowce (apropo, faktycznie nie ma mają one sensu bez podstawek). za około tysiąc spokojnie kupiłbyś używane Paradigmy. Co prawda teraz jest już ich 3 wersja teraz, ale 1, czy 2 wcale nie brzmiały gorzej, a były za to łatwiejsze w ustawieniu, bo bass reflex dmuchał do przodu. Ufffff.... Nara

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Link to comment
Share on other sites

dzięki Asmon, chętnie posłucham Paradigmów zwłaszcza, że kiedyś miałem przyjemność w kinie domowym i poraziły mnie. Były może tylko odrobinę za zimne, no ale zobaczymy. Poruszyłeś kwestię pomieszczenia... wiem, że u mnie tu jest pies pogrzebany. Sprzęt stoi w salonie połączonym z kuchnią. Całość jest w trudnym do opisania kształcie. Ściana z oknami ma 6 m., prostopadła do niej 5 m.,na przeciwko 6m jest ścianka 2,5 m., potem skos 2,5 m., dalszy ciąg 2,5m., ostatnia, czwarta ściana ma 3,5 m. Do tego ten skos to jest wyjście na przedpokój bez drzwi, otwarte. Dość długo biegałem z kolumnami po pokoju. Nic. Zero przestrzeni. A to były Mirage M390is. Zmieniłem na Tannoy Mx3-M. Jest lepiej. Ale cały czas myślę, czy tego nie przenieść do kwadratowej, 12 metrowej, normalnej sypialni.

 

_______________________

I L C R I

I I

I I

I SUB I

I V

I V

I V

I RL RR V

I V

I I

I I

I I

I KUCHNIA I

I_____________I

 

 

 

MOŻE KTOŚ MA LEPSZY POMYSŁ NA USTAWIENIE KOLUMN?

Link to comment
Share on other sites

Cześć K. Rysunek faktycznie nieco "zgrypsowany":) Ale co do 12-o metrowego kwadratu - to właśnie takim "kingsajzem" dysponuję i tam stoją moje grające zabawki. I chociaż teoretycznie kwadrat nie jest to idealny z pkt. widzenia akustyki kształt pokoju, ja w tej chwili jestem bardzo zadowolony z efektu jaki udało mi się osiagnąć. Jeżeli u Ciebie jest to sypialnia, to spokojnie nie musisz się obawiać o to, że z Paradigmami będzie za zimno. Sypialnię zapewne masz "ciemniejszą" akustycznie niż salon, więc myślę, że to może ostatecznie rozwiązać Twój problem. Mój pokój jest też raczej ciemny i wrażenia "nieskarzonych manią" znajomych, którzy słuchali swojego czasu właśnie Paradigmów z Onkyo były zbieżne jak chodzi o ocenę, tzn. zaskoczeni głębią, przestrzenią i rozmiarem dźwięku. Opinie - "wszystko słychać, a dźwięk cieplutki" - jak najbardziej . I powiem Ci, że również jako kabli głośnikowych używam Cable Talków 3.1! Nie zmieniłem ich do tej pory i nie zamierzam, bo uważam je za bardzo dobre. Enyłej pozdrawiam i powodzenia raz jeszcze.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Link to comment
Share on other sites

dzięki za wszystkie odpowiedzi. rysował już nie będę bo się do prostokątnego 3m X 4m, normalnego pokoju przeniosłem i to jest duży plus. Minus jest taki, że dostałem w ucho, mam pęknięty bębenek. To nie żart, mam dziurę w lewym uchu i niewiele słyszę. Za miesiąc, dwa ma się zrosnąć, tak powiedział lekarz. Chyba to się stało po to, żebym docenił wartość posiadania dwojga uszu i nie czepiał się swego systemu. Nie mogę żadnych waszych rad wprowadzać w życie, bo efekty pozostają niesłyszalne. Co tu dużo mówić nie jest dobrze słyszeć w mono. Zawieszam swój temat i mam nadzieję, że wrócę za góra dwa miesiące. A propos gdyby ktoś potrzebował: laryngolog całodobowy na Wałbrzyskiej w Landzie. Wizyta stówa. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.