Jump to content
IGNORED

mpc

H.Himler

Recommended Posts

A ja sie wypowiem w kwestii porównania mp3. Otóż mp3 w porownaniu do mpc nadaje sie tylko do sciecia na gilotynie. :) Na obecna chwilę to najlepszy chyba format stratnej kompresji. Należy mieć tylko nadzieje że upowszechni się jako standard w urządzeniach przenośnych.

Pozdrawiam.

Nie no swietny, bije na glowe mp3, choc zalezy tes co kto oczekuje od muzyki, jednemu nie przeszkadza mp3 128[ekhm nawet w Join Stereo], a jednemu przeszkadza kazda kompresja.......

..........Ja osobiscie preferuje *wav, :P ...................

..........Ale generalnie: Foobar + EAC + MPC[dobra wersja kodeka] + Nero/Feurio = i jest pieknie.....

“Kejseren er i garderoben!”

Jezeli chodzi o pytanie Heindricha, to jak na moje nieaudiofilskie ucho brak roznic odsluchowych miedzy tymi mpc, ktorych sluchalem i posiadalem CDDA dla porownania. Ale nie jestem autorytetem, bo kable tez nie slysze (chyba ze sie o nie potkne i wyrwe ze wzmacniacza :-)

Proba - Beatles (Help! i Rubber Soul Remastered), stary amp Rotela, Sennheisery 590.

Nie bede sie sprzeczal ale mpc, to chyba obecnie najlepszy farmat kompresji, bez stratnym formatem jest...wav....

.....Ja ustawiam w kompresorze "Przepływnosc Bitow: Xtreme" i "Dodatkowe opcje linii polecen: --braindead"......

....aaaaa uzywam MPC 1.15r............

“Kejseren er i garderoben!”

Po prostu mpc ma duzo bardziej zaawansowany algorytm kompresji, co slychac zwłaszcza w wysokich tonach; a przede wszystkim dzwiek w mpc (w przeciwienstwie nawet do dobrego mp3) zachowuje naturalne i przyjemne brzmienie jakim cechowal sie oryginał - nie robilem osobiscie slepych testow, ale obawiam sie ze polegl bym przy takowych i moj wynik byl by podobny jak MariuszaJ.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.