Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Avangarde Acoustic


adamodoj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim pozdrawiam Wojtka76 za rozważne teksty. Potwierdzam jego opinie (która miała wpływ na moje losy sprzetowe) na temat lampowców Phast że "wciągają nosem" McIntosza - mój ukochany Mac 6850 odpadł. Kolumny były Focal Be (dalej cyferek nie pamietam). Pozdrawiam też Maćka Natasza 1968 - kiedy będę mógł wypożyczyć Phasta phonostage?

Teraz na temat. Muszę "odszczekać" swój tekst o płytach winylowych - oczywiście brzmią lepiej niż CD.

Moja dygresja po AudioShow 2013 na temat mojego sprzętu i ustawieniu kolumn Avantgarde Acoustic Duo Grosso w pokoju 20m2. Baza kolumn 250cm, odległość od miejsca odsłuchu 350cm. Każdy odsłuch jest spektakularnym przedstawieniem - przepaść do mojego dowolnego sprzętu poprzedniego, a sprzetem i odsłuchami zajmuje się od zawsze (mam ponad 50 lat - czas leci szybko).

Zacząłem AudioShow od Bristola. W każdej sali spędziłem po kilkanaście minut - słuchałem uważnie. Wszędzie było fajnie. W Sobieskim "sieczka" ale też trochę posłuchałem. (Naibardziej mnie zaciekawił w pokoju Densena gramofon z tonearmem zawieszonym na sznurkach). Mam ten luksus że u mnie w domu gra nie gorzej niż co kolwiek na wystawie - bez względu na cenę. Więc słuchałem na specyficznym luzie. I przyszło mi do głowy coś nastepującego: każdy dobry sprzet gra na swój sposób dobrze, każdy trochę inaczej, podkreśla bardziej inne wartości. Generalnie im wyższa cena, tym bliżej do ideału muzyki na żywo. W moim przypadku zbyt małego pokoju - nie ograniczona głośność i dynamika, poczucie bycia w środku - jest problemem ale i darem, który poprostu trzeba zaakceptować - zawsze jest coś za coś. Poprostu trzeba mieć świadomość tych spraw i cieszyć się tym co się ma i ... muzyką. W moim "zbyt małym pokoju" cechy AA są podkreślone, wyśrubowane, nadnaturalne. Ale jest to właśnie fajne, niezwykłe, ładujące energią. Dodam że mam salon 40m2, ale tam przenosić sprzętu nie chcę.

Napisałem wyżej że zapraszam na odsłuchy (Nautilus podał mi że w Polsce są tylko 4 pary Duo Grosso). Odwiedził mnie niedawno na odsłuch Piotr z Warszawy. Chyba się podobało. Może się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tuby w tym roku pojawiły się na AS w większej liczbie to cieszy . Avantgarde ma dobrego konkurenta Zingali . Każda tuba to ten niesamowita namacalność dźwięku niemal można go dotknąć .Miałem okazję słuchać ściany na Avantgrarde nawet Waters na żywo w Łodzi nie zbliżył się do tego realizmu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Avantgarde wypuścił nowe głośniki Zero 1 i z tego co czytałem opinie są bardzo pozytywne , a na AS podobało mi się jak grały .

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz . Głośniki działają w trybie master/slave i sygnał pomiędzy nimi przesyłany radiem które maksymalnie przepuszcza 16 bitów 44,1 kHz, ale też jest możliwość połączenia głośników kablem ETH. Pytanie więc brzmi czy jak je połączę kablem ETH to pliki o większej rozdzielczości i większej liczbie bitów będą odtwarzane czy też degradowane do wartości wspomnianych powyżej .

Przypuszczam że ograniczenie do 16 bitów i 44 kHz wynika z radia [podobnie jak w Air Play] a kabel ETH juz nie ma tego typu ograniczeń . Ktoś ma jakąś wiedzę jak to naprawdę wygląda ?

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Napisałem wyżej że zapraszam na odsłuchy (Nautilus podał mi że w Polsce są tylko 4 pary Duo Grosso). Odwiedził mnie niedawno na odsłuch Piotr z Warszawy. Chyba się podobało. Może się odezwie.

....Oooo kurka ..odzywam się już ponad miesiąc ..ale ten czas leci!

....tak się podobało że mnie zatkało ,nie wymyśle nic nowego aby opisać dźwięk Avantgarde więc może zacytuje "Na czym polega magia Avantgarde?ów? Na koncentrowaniu uwagi słuchacza na zjawiskach dynamiczno-czasowo-przestrzennych i jednoczesnym odwracaniu uwagi od aspektów barwowo-częstotliwościowych. Jestem przekonany, że wykres charakterystyki przenoszenia tych kolumn istotnie obiegałby od poziomej linii prostej. Również sposób lokalizowania centralnego obrazu stereo odbywa się nieco inaczej niż zwykle. Wokal nie jest jakąś tam chmurką zawieszoną pomiędzy głośnikami, lecz bryłą muzycznej energii, która wylatuje ze środka bazy i podąża w kierunku naszej głowy. Nie wiem, jak to inaczej opisać. W każdym bądź razie efekt potrafi zadziwić, szczególnie na dobrych nagraniach. Gdy dodamy do tego niesamowitą precyzję w ustawianiu źródeł pozornych, kapitalną głębię, fenomenalną rekonstrukcję efektów dookólnych (sztuczki fazowe) i wspomnianą przejrzystość, otrzymujemy obraz dźwiękowy, który zdaje się wolny od wszelkich ograniczeń. O wiele klarowniejszy i bardziej dramatyczny, niż znaliśmy do tej pory. Ukazujący przy okazji niestety mnóstwo błędów realizatorskich na średnio i gorzej nagranych płytach. "-Filip Kulpa

 

Przypuszczam że ograniczenie do 16 bitów i 44 kHz wynika z radia [podobnie jak w Air Play] a kabel ETH juz nie ma tego typu ograniczeń . Ktoś ma jakąś wiedzę jak to naprawdę wygląda ?

...nie wiem jak to wygląda ale ten koncept jest bardzo dobry... wystarczy tylko odtwarzacz!;) a grało to znakomicie .Na wystawie był model

pro-"Droższa wersja została zaprojektowana pod kątem bezkompromisowego audio i zastosowano w niej oprogramowanie „minimum phase”, odpowiedzialne za szokująco niskie przesunięcia fazowe. Tańsza też pod tym względem nie jest ułomkiem, ale osiągi są nieco gorsze."

Nowy rok otwarłem małą wygraną w mini lotka ...CHOINKA! brakło jednej cyfry!!...ale jak wygram coś grubszego to wiem na co wydam 50tyś;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 lat później...
  • Administratorzy

Jest drufi watek w tym klubie - tam byly ostatnio posty. Zerknij tam ?

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...


Szanowni Państwo,

 

chciałbym serdecznie zaprosić 11-go maja 2023 o godzinie 19:00 na koncert Marka Bilińskiego, który odbędzie się w Audytorium Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, przy ul. Podchorążych 2
 

Marek Biliński to pionier muzyki elektronicznej w Polsce, kompozytor, performer, producent muzyczny.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Popularność solową na rodzimym rynku muzycznym zdobył bestsellerowym albumem „Ogród Króla Świtu” oraz wideoklipem „Ucieczka z Tropiku”, który przez telewidzów uznany został za najlepszy klip 1984 roku. W tym czasie miał już na swoim koncie kolejną „złotą płytę” oraz szereg koncertów w kraju i za granicą (koncertował m.in. w Berlinie, Hamburgu, Bremie, Pradze, Moskwie i Kuwejcie), zaś w plebiscytach na najpopularniejszego instrumentalistę przez pięć kolejnych lat (1981–1985) zajmował pierwsze miejsce. 

Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce koncert zostanie nagłośniony hi-endowym system audio, opartym na referencyjnej elektronice lampowej Octave Jubilee 300B Single Ended oraz topowych kolumnach Avantgarde Acoustic Trio Luxury Edition 26 ( jedynie 26 par na świecie). 

Jakość i dynamika tego systemu jest kwintesencją doświadczenia i wiedzy jaką zebraliśmy na przestrzeni niemalże 30 lat.


Do zobaczenia!!

(wstęp na koncert jest darmowy, jednak WYMGA wcześniejszego zapisu na listę. By zapisać się, prosimy wysłać nam wiadomość na konto. Ilość miejsc ograniczona). 

 

Pozdrawiam, Robert Szklarz

Nautilus, dystrybutor marki Avangarde Acoustic w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.