Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 20 tys ?


piter

Rekomendowane odpowiedzi

Piterski,wydawało mi się ze skonczylismy dywgacje.Nie pisze kurna o kolumnach S&L tylko,a kretynsko wysuplales to z ogolu.piter pisal ze szuka kolumn do 20kola,czytajac forum nasunelo mi się na mój pewnie ograniczony mozg ze może warto posluchac czegos nowego co może być lepsze od proaca, danishphisic,jmlab,dali,dynaudio,b&w,hgp lub innych sonusow faberow.to graniczenie siega zenitu.pisalem w watku ze samich nie sluchalem i zastrzeglem to od razu.jest od groma kolumn w takim przedziale cenowym.a denerwuje mnie gdy czytalem ten watek o odsluchach krakowskich ze wszyscy jak jeden maz maja to samo zdanie.żaden nie napisze czegos innego bo boi się ze ten drugi nim pogardzi.czy to nie wyglada na towarzystwo wzajemnej adroacji?zaloze się ze tak samo będzie teraz po wizycie jak pojedziecie.wszyscy będą mieli takie samo zdanie bo tak trzeba dla solidarnosci audiofilskich plemnikow.szkoda gadac.po to pisalem żeby nie sluchal piter ni mojego zdania ni innych tylko żeby nie ulegal presji i posluchal bez dodatkowych opisow,bo takie opisy to jeden wielki cyrk.i nie chcialem cie urazic piterski osobiscie,taki mam styl i już.nie bierz tego do siebie bo nawet cie nie znam.jedni sa mowcami a inni wala prostu z mostu,dlatego takie gnoje jak leper maja w tym kraju tak ogromne poparcie.jakby ludzie odwazyli się mieć swoje zdanie i nie sluchac bredni to takie leperki były by nikim.zaraz będzie ze pisalem o S&L po to żeby jak mi się spodobaja to żeby wytworcy obnizli mi cene jak będę chcial kupic.paranoja.sory dla tych których obrazilem swoim intelektem,nie miałem takiego zamiaru.tak lepiej,a na pewno prawdomownie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

I po co to wszystko od nowa ? taki styl gdzieś już przerabiałem. Brawa dla szarpiących się i nerwowych. No tak, trochę śledzę wątek o naszych głośnikach :-). Wiem że się wybieracie i miło będzie znowu Was zobaczyć. Odpowiedź na pytanie dotyczące pomieszczenia do odsłuchu jest jak najbardziej na miejscu. Trwają prace których efekt będziecie mogli ocenić sami. Niestety nie ma takiej możliwości żeby zakończyć je do nawet września – bardziej prawdopodobne to listopad. To naprawdę niezwykle trudne – pomieszczenie musi się zmieniać w granicach od 25 do ponad 50 m2 – już wiadomo ze pomieszczenia najprawdopodobniej będą dwa. Jest to trudne nie tylko ze względu na kwestię finansową – to daje się ugryźć. Termin realizacji ustrojów akustycznych, sposób ich montażu miejsca ich montażu itd. Itp. Robotnicy materiały, pilnowanie itd – a przecież każdy z nas ma swój zawód a poza tym podstawą są prace nad konstrukcjami. Bez nich nie będą potrzebne pomieszczenia odsłuchowe. Jeśli ma to być profesjonalne to nie wystarcza zwykłe cztery ściany. Witając Was ponownie w Krakowie będę was gościł więc w tych samych pomieszczeniach, ze wszystkimi ich ograniczeniami. Oczywiście zostały one trochę zmodyfikowane akustycznie, tak że znikła duża część efektów towarzyszących przekazowi dźwięku. Ale za to będziecie mieli podobny punkt odniesienia.

Czy mogę kwestię okablowania w środku kolumn zostawić bez komentarza? Znaleźliśmy takie kable do każdej konstrukcji że nie ma potrzeby dywagacji na ich temat – o ile pozwolicie oczywiście. Nie są to kable po 500 zł za metr , ale także nie są to kable po 2, 5 czy 20 zł za metr. Pamiętajcie że inaczej zachowuje się sygnał przed zwrotnica a inaczej po przefiltrowaniu przez zwrotnicę !!! kabel sprawdzający się doskonale na zewnątrz toru bardzo często (praktyka) spisuje się bardzo kiepsko w środku kolumn. Nie chciałbym ulegać presji tłumu, ale kwestia okablowania wewnętrznego (też w praktyce) to w dużej mierze pompka na chcących wydać trochę swoich dochodów naiwniaków. Naprawdę nic co zrobiliśmy nie jest kwestią przypadku czy ślepego trafu. Nie chcielibyśmy też przeprowadzać po raz kolejny testów w stylu: siedzi nasz szanowny klient - stoją kolumny i grają – na życzenie wylutowujemy kable ze środka i wlutowujemy jakieś z kosmicznej mieszanki miedzi i srebra pod super znana marka i okazuje się że kolumny przestają grać tak równo w całym paśmie, pojawiają się podbarwienia itd. I co gorsza słychać to już od pierwszych dźwięków. Bo po takim teście często pojawiają się problemy natury emocjonalnej – bo miało grać a nie gra a tyle pieniędzy – to na pewno gra super tylko trzeba się oswoić z dźwiękiem. Jak uczy życie – każdy ma swoje wytłumaczenie. I nie oznacza to że te kable są złe – wpięte pomiędzy wzmacniacz a kolumny spisują się wspaniale. Chodzi o to że kabel służący do wewnętrznego okablowania ma spełniać inne zadania i inne też stawia mu się wymogi.

 

 

Pozdrowienia dla Wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>!Stefan>>zaloze się ze tak samo będzie teraz po wizycie jak pojedziecie.wszyscy będą mieli takie samo zdanie bo tak trzeba dla solidarnosci audiofilskich plemnikow

 

Stefan, 22. maja organizujemy wyjazd do S&L - wątek 5417 - pojedź też, posłuchaj, i napisz swoją opinię,

oczywiście całkiem odmienną od audiofilskich plemników. W końcu dzięki tobie poznamy prawdę o tych kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin -> dzieki za odpowiedz - moje pytanie nie bylo 'na zagiecie'. Po prostu chcialem odpowiedzi i dostalem - bez czarowania. Jasne, ze sygnal za zwrotnica jest inny i pewnie dla kazdego glosnika (nisko, wysoko i sredniotonowego) otpymalny bylby inny kabel - nie bede dywagowal jaki bo to Wy siedzicie w tym fachu. 22 maja to nienajlepszy dla mnie termin - na pewno bedzie okazja. Moze odsluch bedzie przyczynkiem do zmiany DA na S&L...kto wie.

 

!Stefan -> a za Leppera to masz u mnie duzy plus :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie - może średnio w temacie, ale jak ktoś lubi wiedzieć za co wydaje pieniadze to może trochę tak. Czy sprawdzał ktoś parametry techniczne głośników zastosowanych przez firmę Usher - większość głośników stosowanych przez tego producenta wygląda bardzo znajomo, część kolumn także. Rozmiary i wygląd to jednak nie wszystko i zastanawia mnie czy zastosowane materiały nadążają za stosowanymi np przez Scana?

Na zagranicznych forach pojawiają się opinie, albo wręcz twierdzenia, że jednak jest spora różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zegarmistrz

 

Nie od dziś wiadomo, że bardzo trudno jest coś skutecznie skopiować, zwłaszcza jeśli mówimy o technologii wytwarzania i seryjnej produkcji. To jedno.

 

Jak widzę takie łudzące podobieństwa do SF i SS, zadęcie stylistyczne trącące kiczem w wyższych modelach, słyszę wrzawę marketingową robioną przez dystrybutora, który chce z niczego wskoczyć na mocno obsadzony od lat rynek i wyrąbać sobie na nim swój kawałek tortu, to mi się zapala ostrzegawcza lampka.

 

Na AS'03 pomimo podłączenia najdroższego na świecie wzmacniacza i wynajęcia jednej z największych sal jakoś nie doznałem olsnienia i inni chyba też nie.

 

Co nie znaczy, że Ushery są złe. Ale audio to nie sport, że nagle wpada taki Małysz i rozstawia starych wyjadaczy po kątach.

 

A i zwracam uwagę, że na przykład droższe modele kolumn Usher są oferowane w dwóch wersjach. Z przetwornikami Ushera i z przetwornikami renomowanych firm europejskich - zdaje się Focala lub Audaxa. To też o czymś świadczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może źle rozłożyłem ciężar mojego pytania - chodzi mi o to czy ktoś sprawdzał (mierzył) parametry tych głośników i czy rzeczywiście są one słabsze od "oryginalnych" odpowiedników.

Jakkolwiek duże Ushery słyszałem raz i to bardzo krótko (grały kiepsko, ale zdecydowanie za krótko i pobieżnie ich słuchałem żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski) to jednak historia notowała przypadki stworzenia super zestawów na nienajlepszych przetwornikach. Osobna sprawa to filozofia firmy i owe łudzące podobieństwo do uznanych marek - tu mam zdanie podobne do Zbiga. Kupowanie pewnych przedmiotów to też pewna filozofia życiowa i produktu typu Usher, czy KODA (zupełnie inna liga, ale dobry przykład) niezależnie od proponowanego przezeń dźwięku osobiście nigdy nie kupię. Co innego gdyby Usher nabył np licencję ;), ale z tego co ktoś wcześniej napisał na forum to raczej wola się bronic w sądach.

A wracając do głównego tematu ostatnimi czasy miałem wreszcie okazję posłuchać Danish Physics Point Zero 2, było to za granicą (kolumny grały z tego co pamiętam zasilane z dzielonego Cairna). Gdyby nie warunki lokalowe to głośniki te stanowiłby dla mnie "the next and hopefully the last step". Piter jak nie cierpisz brzmienia B&W to obok MicroMonsterów powinieneś sprawdzić Minima Audio Ultima 3.5, ja słuchałem 3.2 i były nadspodziewanie dobre vide opinia.

Pomślnych łowów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "naszych" producentów... Piter, co myślisz o flagowych Esach ? Za takie klocki zachodnie firmy winszują chyba nieco więcej - gdyby proac zrobił coś takiego to pewnie z 50 - 60 tys.. Jak to gra ? przyznaję, że niewiem, nie słyszałem... ale może posłuchałbym na I msc-u. Myślę, że nie powinno być źle tylko wmacniacza do tego trzeba :)

Wydaje się, że w tych pieniądzach to dobra jakość wykonania i masz okazję posłuchać te linie transmisyjną. Minotaury chyba kosztują 17 tys a Furioso 15 tys. Może ktoś z forumowiczów słuchał i wrzuci swoje trzy grosze ? Rodzimy produkt klasy top hi end czy tylko "image product" ?

 

 

na razie

[obrazekLUKASZ-117224_1.jpg] [obrazekLUKASZ-117224_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2620-100005361 1170256110_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter

Myślę, że kolumny KEF 104.2, spełniłyby Twoje wymagania muzyczne i "techniczne".

Chociaż ich "wzrost", to tylko 90cm, pełnię możliwości "pokazują", w pomieszczeniach 30 - 40 m2.

Również, bardzo dobrze wypadają w znacznie większych pomieszczeniach (większych niż , 40m2).

Nawet stojąc za kolumnami - mozna uslyszeć prawidłową stereofonię.

Miejsce odsłuchowe, nie jest ograniczone, tylko dla jednego "słuchacza" :-)

Model ten, nie jest już produkowany, od przeszło 10 lat.

Ceny z drudiej ręki, to +/- 5000 - 7000 zł (w zależności od kursów walut i okleiny, najdroższa to drzewo różane - rosewood).

Są łatwym obciążeniem dla wzmacniacza.

4 ohmy. 92dB SPL.

Rzadko, ale pojawiają sie oferty sprzedaży w Niemczech i (głównie) w UK.

Istnieje także wersja bi-wire.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF 104.2

[obrazekLUKASZ-117279_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak KEF to musze powiedziec, ze bardzo podobala mi sie serria Reference.

To moze byc warte posluchania i zostanie jeszcze na plyty:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Na raze nic sensowengo nie wynikło, ćwiczę cierpliwość zmagając sie z polską rzeczywistoscią. Zazwyczaj na pytanie o odsłuchy,pada standardowa odpowiedź : Thiele - nie ma , będa za X tygodni, Virgo - nie ma, będą za Y tygodni, Zoller .....

Co do polskich producentów , to przymierzam się do wyjazdu do Krakowa na początku czerwca i czekam aż MA wprowadzi do oferty Mini Monstery. Cos konkretnego wykluje się pewnie za 2 -3 mies

 

Na razie jedynym efektem jest to, że po wizycie w Bydgoszczy zachorowałem na przetwornik DPA SX128. Strach sie bać co potrafią wyższe modele... Będę chyba musiał powiększyć skarbonkę i przejść na zdrową dietę : woda + owoce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter:

 

W kwestii SX128: wiem, co czujesz, miałem to cudo kiedyś u siebie... ;))) Chciałem Cię tylko ostrzec: kto Ci to naprawi, jeśli coś się stanie? Miałem kiedyś Parasounda 2000Ultra (DAC na Ultra Analogach), grał cudownie... i się zjarał. Nie masz pojęcia, jakie cuda wyrabiałem, żeby zdobyć części...

 

Pzdr,

 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA prowadzi komis , od czasu do czasu trafia się też DPA. Twierdzą że klockom które mają w obrocie zapewniają własny serwis, Jak byłem właśnie był naprawiany transport DPA . Watts podobo sprzedaje jeszcze te DAC-e jako Watss a nie DPA, wiec w razie czego może i kości są do zdobycia , no chyba że wyprzedaje resztki magazynowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Twierdzą że klockom które mają w obrocie zapewniają własny serwis

 

A ja jako klient potwierdzam, faktycznie tak jest, oprócz serwisu dają też 3 m-ce gwarancji.

 

wracając do kwestii kolumn: czyli jednak zostajesz przy półśrodkach (średni monster)? szkoda... DPA to zacny przetwornik, ale moim skromnym zdanim urządzenia kosztujące kilka razy mniej wcale wiele mu nie ustępują, natomiast wymiana kolumn przynosi drastyczne rezultaty. Jeśli więc Twój budżet do pewnego stopnia jest jednak "gumowy" i jest możliwość dołożenia kasy to najlepiej do kolumn, a w następnej kolejności do wzmacniacza. Człowieku, masz potężne pomieszczenie, można tam ustawić wiele wspaniałych potężnych kolumn a ty się napalasz na "glupi" przetwornik, a kolumny chcesz kupić siakieś takieś które są przewidziane do przecietnych pomieszczeń w blokach z wielkiej płyty... ech... Jak ja bym miał takie pomieszczenie i tyle kasy to w ogóle bym mniejszych kolumn niż 3 drożniaki z wooferem 30 cm nie oglądał. Nawet z second handu bym coś ściagał, byle nie był to jakis wypierdek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZ

Jak na razie nie zostaje przy żadnych środkach czy półśrodkach, po prostu odsłuchuję kolumny i szukam .

Monstery są za duże do mojego pokoju, sorry ale lepiej wiem od Ciebie jakie mam warunki akustyczne.

Co do DPA to chętnie się dowiem co za "kilkukrotnie tańsze" prztworniki masz na myśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter-Posiadasz wyśmienity zestaw,gratuluję.DPA byłoby doskonałym zakupem-to bardzo ciekawe brzmienie.Thiele doskonale komponują się z posiadaną przez Ciebie elektroniką.Zamiast eksperymentować wymieniłbym małego Thiela na wyższy model i po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ciąg dalszy tematu jak wydać 20 tys :)

Piter, doradców masz wielu bo fakt faktem fajnie sobie mieć na kolumny 20 tysięcy :) Można zaszaleć. Każdy więc podpowiada jakby on sam zaszalał. I słusznie. Sam to zrobiłem wyżej. Ale wziąłbym też taką alternatywę:

1. poznaję na własnej skórze rodzimych konstruktorów HI END. Ich zestawy i potencjalne możliwości - to najważniejsze.

2. wybieram najzdolniejszego (moim zdaniem) konstruktora tzn takiego któremu mogę zaufać, że nie spieprzy sprawy ( o dziwo tacy istnieją w Polsce )

3. wybieram koncepcję, np. wzoruję się na jakichś super kolumnach, daj my na to Avalon DiaGrand :)

3.wiem już co chcę i ustalam szczegóły : niezbyt wielki zestaw 3 drożny na średnim wooferze (27cm), bardzo dobry midrange (Accuton, Focal Audiom, Eton itp. ), + super Tweeeter (SS Revelator, Accuton,Excell, itp.)

dalej, ustalam koszty: (np. kopia Avalonów - b.drogie głośniki z najwyższej półki)

2X Eton woofer 11-581/50 HEX - 3100

2X Accuton midrange C44-8 - 2100

2X Accuton tweeter C12-6 - 1800

Obudowa - za 3000 - 3500 powinna być.

do tego najlepsze graty howlanda, millsa, alpha core, kable itp. - ok. 2000

razem wychodzi ok. 12,5 tys.

7,5 tys. za "robotę" - to bardzo dobra zapłata - sądzę, że w czasie stagnacji handlu Hi endowymi kolumnami powinienem się dogadać bez problemów.

4. finalizuję i mam najlepsze kolumny do końca świata

 

Ha ha ha :)

Przykład oczywiście wydaje się prosty ja drut ale nie jest tak prosty jak pójście do sklepu i kupienie gotowych. Budowa takich kolumn może trwać i z rok i problemów może być dużo. Myślę jednak, że efekt końcowy jest bardzo kuszący pod warunkiem prawidłowego spełnienia wszystkich wymogów.

To nie jest niemożliwe a zyskać można sporo.

Ciekaw jestem Twojej opinii jak i opini innych

[obrazekLUKASZ-125432_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter:

 

1. fakt, nie bedę się wykłócał bo nie byłem i nie widziałem, może faktycznie masz mocno zagracone to pomieszczenie. Gadałem o środkach bądź półśrodkach bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić 40sto metrowe pomieszczenie w którym nie dałoby rady ustawić normalnych kolumn, gdybyś wrzucił jakiś rysunek to by było prościej.

 

2. Nie chodziło mi o same przetworniki, ale przede wszystkim o bardzo dobre stare integry, California Labs, stare Marantze, coś w tym stylu. Oczywiście sa to gorsze urządzenia, ale nie jakoś rażąco, można śmiało taki "czołg" po lekkich modyfikacjach używać w hi-endowym zestawie bez jakiegoś dyskomfortu w porównaniu do DPA, zaoszczędzoną kasę położyć na kolumny i wzmak. Sam używam CD 80, dałem za niego 1500 zx. Szkoda że się ni zgadaliśmy posłuchałbyś sobie jak potrafi zagrać stary paskudny, ale solidnie zrobiony Marantz.

 

3. Co do przetworników to bardziej niż DPA mnie osobiście podobala się Theta, nie pamiętam modelu ale kosztowała około 4 kPLN (oczywiście używka), wprawdzie nie jest to już kilkukrotnie niższa cena, ale wciąż mniej niż DPA. Nie twierdzę że to było lepsze urządzenie niż DPA, po prostu mnie się bardziej podobało, jednak na pewno był to przetwornik zblizonej klasy co DPA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZ

Gdyby te 40m byly przeznaczone tylko na kolumny to można byłoby zaszaleć, ale ze to pokój do codziennego

użytku, to się musze ograniczać. Ta Theta o której mówisz to pewnie Pro Prime, rozmawiałem o niej w MA,

podobno siedzą w niej te same kości co w moim Milesie, z tego co sie dowiedziałem to sam przetwornik gra dużo lepiej niz integra. Jak bedę z kolejną wizytą postaram się odsłuchać.

DPA zrobił na mnie duże wrażenie, choć słuchałem go tylko parę minut, wydaje mi się że z CD muzykalniejszych

od niego, to jak dotąd słuchałem tylko starej Wadii 16 i może jeszcze przetwornika C/A ARC na lampach.

 

zacier

Też mi takie myśli przez głowę przechodziły, tylko jest jedno ale : za friko nikt Ci takiego cacka nie bedzie strugał przez rok, musisz na to najpierw wyłożyć kasę i czekać na efekt z optymistyczną nadzieją że to co w koćcu powstanie chociaż trochę Ci się spodoba. Przy takiej kasie , to trzeba niestety albo zamawiać to co się choć raz widziało i słyszało, albo samemu próbować dziergać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest "jazda" dla zaawansowanych. Dyskwalifikujesz niemal z miejsca koncepcję a przecież tu jest kilka warunków - w tym dwa pierwsze chyba najistotniejsze. Ty zdajesz się startować z 4 - "trzeba wywalić pieniądze i to pewnie w ciemno i pewno w błoto itp..." Problem główny tkwi w tym, żeby być na etapie nr. 2 Wtedy ta koncepcja może mieć sens. Wtedy to "ale" nie istnieje bo wiesz, że dostaniesz dokładnie to co chcesz i masz gwarant, że się rozczarujesz pozytywnie. Kustagon ma 2 czy 3 wzmaki tzw. wzorcowe a reszta na indywidualne zamówienie - ktoś chce 2Xmono, inny więcej mocy, ktoś inny 6 kanałów itd. Jeśli knajpa jest dobra, dobry jest kucharz, i nie serwuje się tam niesmacznych rzeczy. Nikt by tam nic nie zamówił, jeśli by było inaczej.

Na drugim biegunie trzeba uwzględnić korzyści. Nie można widzieć tylko problemów. W takiej sumie można zamierzyć się tak wysoko, jak to tylko możliwe. Powtórzę raz jeszcze - to jest realne.

Pytanie tylko na ile w to wierzysz i na ile potrzebujesz HI ENDU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter

ja bym wzial pod uwage,a wlasciwie biore:) Akkus Maximus,mozna odsluchac,jako kit cos kolo 13 tys.,do tego piekna obudowa i masz kolumny jak zloto,moze zmienie zdanie jak pojade posluchac i mi sie nie spodobaja,ale wydaja sie bardzo sensowne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter: ja tam bym nie zwracał uwagi na to że pokój jest codziennego użytku, chyba że by mi lepsza połowa łeb miała suszyć ;-) hehe, trzeba było od razu mówić że chciałbyś fajne kolumny tylko najpierw musisz sobie rozwód załatwić :) Hmm... może faktycznie kolumny na indywidualne zamówienie nie byłyby złym wyjściem, Monstery są takie wilkie bo one mają specyficzną konstrukcję, ale 3 drożniak z 30sto centymetrowym wooferem (albo z mniejszym, ale bardziej wydajnym, np. 25tką Scan Speaka) może byc z powodzenim o połowę mniejszy od Monstera, a będzie to sensowniejsza rzecz niż pośredni monster z 21 centymetrową padaczką Audaxa. Średniego monstera mimo wszystko jakoś słabo widze w 40 m2 (wiem jak ma mniej więcej być zbudowany) duży woofer musi być i koniec :) A gabaryty obudowy IMO są do przeskoczenia, kwestia doboru głosników, poza tym nawet gdtby zostać przy tych samych głośnikach o też obejdzie się bez 140 litrowej obudowy dla woofera, na moje oko nawet w połowie tej objętości efekt będzie podobny.

 

skoro w MA mówili że pro prime to widocznie był to pro prime :) to u nich się tej Thety nasłuchałem. Nie zwracaj uwagi na kości, to zupełnie taki sam nonsens jak porównywanie kolumn patrząc tylko na parametry głośników jakie w nich siedzą. Nie ważne z czego jest zrobiony, wazne z jakim skutkiem. DPA też na przykład ma dosyć tandenie sklecony napęd, a jednak jako całość jest rewelacyjne. Theta gra łagodniejszym dźwiękiem niż DPA, ale bardzo przestrzennym i głębokim, DPA gra szorstko, sypie mnóstwo szczegółów, ale mimo że jestem zdeklaowanym zwolennikiem dźwięku analitycznego nawet kosztem pewnego chłodu to jednak uważam że blizej do muzyki Thecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.