Skocz do zawartości
IGNORED

Okladki zewnetrzne na Vinyle?


k0pytk0

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy nie żeby jakoś bardzo matowiły okładki - wszystkie kolory wyglądają w porządku z wyjątkiem czarnego. Mam kilka innych okładek z płyt które przychodziły z allegro i wszystkie są podobne, różnią się przede wszystkim rozmiarem. Jedyne czego należy unikać to takich folii "pakunkowych", szybko się psują (takie zupełnie przezroczyste)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie żeby jakoś bardzo matowiły okładki - wszystkie kolory wyglądają w porządku z wyjątkiem czarnego. Mam kilka innych okładek z płyt które przychodziły z allegro i wszystkie są podobne, różnią się przede wszystkim rozmiarem. Jedyne czego należy unikać to takich folii "pakunkowych", szybko się psują (takie zupełnie przezroczyste)

 

Tomasz, czyli te najtańsze 0,08 to nie jest tzw. folia do kwiatów taka szeleszcząca, która można spotkać u niektórych sprzedawców? Te od bestiaowner są takie, że tak napiszę bardziej giętkie? To, że matują okładki, to nie ma dla mnie większego znaczenia akurat, bo płyta w folii stoi tylko na półce, jak słucham to mam ją albo w łapach albo dumnie postawioną na kanapie obok mnie na podusiach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest folia do kwiatków:) Chicałem mieć cieńkie, bo ja zaklejam górną krawędź i okładki w ogóle się nie zsuwają, z grubszą okładką pewnie by sie to nie udało. Jak za tą cene to naprawde niesły zakup. Chociaż na pewno są osoby które wolą grubsze okładki. I rozmiar - podwójne LP ledwo się wciskają. Dla mnie to nie problem, bo robie customowe okładki na gatefoldy z 2 okładek, tak jest najlepiej:)

 

Ja mam dumnie postawioną płyte na pulpicie na pianinie:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupował u tego gościa? Interesują mnie te półokrągłe wewnętrzne. Ma kilka negatywów na ich temat, ale może ktoś ma inne zdanie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka takich folii w starych ruskich wydaniach, u tego gościa nie kupowałem, ale wyglądają tak samo beznadzejnie, folie szybko się gną w kopercie, płyty ciężko się wyciąga. Takie półokrągłe muszą być dużo grubsze, a takie kosztują. Ja bym dopłacił 30 zł i kupił koperty od ramadusa, sprawdzone przez wielu forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupuję koperty wszelkiego typu od winyle.pl, do wyboru do koloru. Jeśli płyta oryginalnie ma zwykłą białą lub czarną papierową kopertę w środku to wymieniam na taką samą ale z ofoliowaniem, wersje DeLux - są znacznie lepsze od zwykłych kopert powlekanych (konieczne do zabezpieczenia płyty - papierówki, antystatyka, łatwość wyciągania).

 

Np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli w środku są zadrukowane koperty do używam albo wewnętrzne półokrągle folie Nagaoki (bardzo wygodne są, antystatycznie już gorzej) lub Mobile Fidelity (w sumie są najlepsze, ale nie zawsze się mieszczą w oryginalnej kopercie). Jako okładki zewnętrzne stosuje zwykłe koperty foliowe, jedynie nieco grubsze. Są też dobrze dopasowane do płyt, które siedzą jak ulał. Oto one:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Są też inne, tańsze i droższe okładki zewnętrzne w ofercie, ale te uważam za optymalne.

 

Mam nadzieję, że komuś pomogłem ;] I na koniec: stosowanie tego typu akcesoriów jak okładki na płyty uważam za konieczne jeśli nasze winyle traktujemy poważnie i dbamy o nie.

 

p.s. aha... nie kupujcie najtańszego shitu na allegro, nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisze się też sprawdziłem te z folią w środku i sa PRO :)

 

pzdr. Łukasz

 

 

PRO są te od ramadusa czy te z aukcji o którą pytam? Od ramadusa też chwalę, ale chciałem przyoszczędzić...;) Mam sporo płyt, które niekoniecznie zasługują na ramadusa, ale szkoda je wrzucać do starych kopert. Tak przy okazji, folia u ramadusa jest bardzo bardzo delikatna ale wytrzymała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ramadusa :) kupiłem na próbę 50szt i widzę że w moim tempie nabywania vinyli to trzeba bedzie dokupić kolejne zaraz :)

 

 

pzdr. Łukasz

 

ramadusowe ok są potwierdzam ponownie ale musiałbym setkę kupować co miesiąc mniej więcej, a ta setka to kolejne płyty przecież...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupował u tego gościa? Interesują mnie te półokrągłe wewnętrzne. Ma kilka negatywów na ich temat, ale może ktoś ma inne zdanie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Akurat te folie są grube i dopasowane do płyt, chociaż po niedokładnym wysuszeniu po umyciu robią sie na płytach zacieki, które bądź co bądź łatwo usunąć szmatką do płyt, etc. Szczyt wykonania i estetyki to nie jest ale w tej cenie polecam, mam 100 szt. już dawno zapełnione :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dosyć nietypowe pytanie - ja mam płyty bez folii, ponieważ wole mieć ustawione płyty pionowo,kiedy zakładam okładki to przy odkładaniu płyt niestety folie sie zsuwają.. na youtubie zauważylem, ze ludzie którzy maja płyty w foliach trzymaja je znacznie luzniej. Czy ktoś ma gęsto poustawiane płyty z foliami?jest to wygodne?

ja używam tych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Testowałem kilka innych ale tylko z tych płyta nie wylatuje. Same placki pakuję w to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) papierowo - foliowe. Ta folia jest bardzo delikatna i antystatyczna. Jak wyczyszczę płytę, przed schowaniem, to później tylko wyjmuję i kładę na talerz. Jeżeli chodzi o te dwie rzeczy to nic lepszego nie znalazłem.

 

Co do usuwania kurzu, to mam dwa sposoby:

jak jest go mało to -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - rewelacja!

 

Jak ta szczotka nie daje rady lub kurzu jest dużo albo płyta brudna, wówczas na mokro czyszczę tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Szczotkę nasączam płynem "forumowym", myję płytę i później tą wyżej, welwetową wycieram do sucha.

 

Do usuwania samego kurzu, pyłków z czystej płyty świetne są też mikrofibry dodawane do czyszczenia TV LCD i okularów (o bardzo drobnym splocie i cienkie).

 

Wracając do płynów - domowy czyli izopropanol 2 + woda + zmiękczacz (1cz, + 4cz + 5ml) jest nie do pobicia. Używałem wcześniej płynu Reloopa - niszczył mi szczotkę welwetową ;-)

 

Wracając do szczotek - te karbonowe to porażka. Są super przez pierwsze dwa, trzy dni. Później zaczynają gubić włoski, które wpadają w roki i płyta zaczyna skakać, a nie skakała...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.