Skocz do zawartości
IGNORED

witamy w uni!!!


jesko

Rekomendowane odpowiedzi

cyt. -"nasze PN regulują wyśmienicie sprawy bezpieczeństwa użytkowania np.urzadzeń nie są często przestrzegane" - oto konkluzja "deja vu". Najlepiej użytkowników chronią nasze patriotyczne certyfikaty bezpieczeństwa - zwłaszcza wtedy kiedy nie są przestrzegane:))) Bardzo logiczne rozumowanie - jak widać głupich nie sieją, sami rosną nawet na kamieniu.

 

Wiadomo ze one sa najlepsze - i moze uznawane w Afryce??? Skoro UE wymaga innych to nie kupi naszego sprzętu czy bedziemy w UE czy poza nią. Bardzo małym chyba nie są potrzebne.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł - a DS miał znak B??? Bo wydaje mi sie że to nie było obowiązkowe, a wkażdym razie nie przy nieseryjnej produkcji i jego uzyskanie również podobno nie było tanie. Wydaje mi sie że to samo jest z CE. Problem w tym ze z certyfikatem B i tak nie mógł sprzedawać do UE. WIęc duzi producenci i tak musieli uzyskiwać CE.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubrick, polskie dobre produkty spełniają normy CE z palcem w d... . Po co te kompleksy? Ile z dobrych produktów zniknie z rynku, bo firm nie będzie stać na papier CE? Te pytania są nadal otwarte i ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric, chłoptasiu, co prawda niektórzy mówią, że trzeba rozumować jak najprościej, ale Qubric, na miłość boską , NIE PROŚCIEJ...

Chłoptasiu, już tak wolno ci napiszę bo widzę że wolno rozumujesz, jeśli dobre (i surowe) PN nie są niekiedy nie przestrzegane to dlaczego nie przestrzegane normy UE mają gwarantować większe bezpieczeństwo?

 

PS Uważaj na ciśnienie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł - nie mówimy o tym czy spełniają tylko czy przeszły certyfikację na norme bezpieczeństwa. Jezeli B nie jest wymagany to przed niczym nie chroni (producenta a nie uzytkownika)

 

Po zakupie zakładów chemicznych w Brzegu (przez chyba grupe Henkla) zlikwidowano PN na skład chemiczny proszków do prania. Ale to nie znaczy że producent zaczął robic proszek z soli kuchennej. Skład zapewne był wystarczający do tego zeby nim prać w Polsce i eksportować do UE. Tez mona powedzieć ze to było wystarczające.

 

Skoro twierdzimy że certyfikacja nie jest potrzebna - to żadna ani CE ani B. Nasz żal do UE z tego powodu jest jak pretensje do garbatego że ma dzieci proste.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to znak bezpieczeństwa B na urządzenia elektryczne pracujące z napięciami 220V był u nas obowiązkowy. I o ile pamiętam to DS ma taki znak na spodzie obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł - oczywiście że bez CE nie powinien mieć mozliwości sprzedaży nawet w kraju - bo produkt wyprodukowany w Polsce może być teraz sprzedawany w kazdym miejscu UE i nikt tego nie kontroluje na granicach! Po to są jednolite normy.

 

Ale nie wiem czy spod tego nie wyłaczono produktów niskoseryjnych i na rynek lokalny podobnie jak w certyfikacie B.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Kubeł, nie jest ważne czy "spełniają", ważne jest, że nie "przeszły"... a jak nie przejdą (mimo że spelniają) sprzedać się nie da... i o to chodzi i o to chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że certyfikat jest potrzebny. Wcale nie neguję konieczności uzyskania takowego właśnie ze względu na bezpieczeństwo samego producenta. tak jak powiedziałeś Qubrick. Dlaczego jednak cena tego certyfikatu jest tak zaporowa? Czemu to ma służyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welcomeeeeee.

Produkcja maloseryjna jest uznawana za rekodzielo inaczej cepeliade i niepodlega certyfikacji na szcescie.

Na tym dziale wytworstwa nasi zalegalizowani zlodzieje lapy niepolorza!Bo brali kase z certyfikacji za nic i z 0 odpowiedzialnoscia i dobrze im tak!!!!!

Zreszta nalerzymy do narodu ktory i tak by znalazl obejscie przepisow......

Czesc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deja vu - własnie w tym jest rzecz że UE nie pozwoli nieprzestrzegać swoich norm. Konkurencja która ich przestrzega sama zadba o wskazanie tych co nieprzestrzegają.

 

Kubeł - taki producent musi spełnić dokładnie te same normy ktore musiałby spełniać gdyby nie był z UE a chciał do niej sprzedawać. Tyle że teraz nie mogą go dyskryminować cłem.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako "kruchcianego idiotę" nurtuje mnie jeszcze taka sprawa, mianowicie, w pewnym pasie przygranicznym, po obu stronach Odry i Nysy (nie pamietam jak szerokim, pewnie kilkadziesiąt km) polskie firmy nie bedą mogły ( spojrzałem w kalendarz) NIE MOGĄ, nazwijmy to "korzystać ze wsparcia w razie takiej potrzeby, polskiego rządu", gdy tymczasem firmy niemieckie mogą, oczywiście nie polskiego tylko niemieckiego. Czy taki, powiedzmy niesymetryczny układ, to układ partnerski?

Może wszechwiedzacy "Mędrzec" (nawet mi przez myśl nie przeszło, że "Syjonu") mnie "kruchcianego idiotę" nieco oświeci...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem per. "debilek". Idiotyzm to znacznie większy stopień upośledzenia. Tego ci nie zarzucałem, nie musisz się od razu przyznawać ;)

 

Nie wiem skąd wziałes te rewelacje. Może podaj podstawę prawną. Poza tym nie wiadomo o jakiej pomocy rządu mówisz bo na razie to nie słyszałem o takich planach (raczej kolejne rządy wymagają pomocy finansowej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam wyskakujesz z takimi rewelacjami to podaj na podstawie czego tak wnioskujesz. O ile wiem to zamiar jest taki żeby nie było zadnej pomocy Rządowej w UE z wyjątkiem tej którą ustala się dla całej UE. O twoich rewelacjach nie słyszałem więc wyjasnij - możesz zostać ekspertem w tym względzie.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kubel

Robisz bracie na indywidualne zamowienie!I masz to wszystko w d......

A i podatek w papierach jest mniejszy.......

Na wszystko jest sposob!

==============

Ja glosowalem za Unia z tych powodow;1]Prawodastwo-szybkie terminy realizacji[tam tez maja biurokracje,tylko ze tam taki dupek odpowiada wlasna dupa nie tak jak u nas!]2]bezwizowosc[ktora mi wnerwiala!3]Leprzy zbyt na swoje klamoty.4]Mam 2 rece i umiem wiele.... to mi nikt i nic zlego niezrobi!!!!Tylko nieudacznicy i malozapobiegliwi moga sie obawiac.5]Chcesz sie dorobic to zrob to sam ciezka praca,i nie odrazu bedziesz mial kokosy o ile w ogole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul, no nie zgodzę się z Tobą, dlaczego to ma być pokątnie? dlaczego z jakimś szwindelkiem w środku? a dlaczego nie tak normalnie pod szyldem np. "darkul" dużym, ładnie oświetlonym?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale własnie on był tekze wcześniej - na takich zasadach. Tylko ze B. Więc UE nic nie ma do takiej koneczności. W Polsce wogóle jest skłonnosc do tworzenia koterii, kast, korporacji zawodowych - po to żeby brać pieniądze za nic, a w dodatku takiego ich lokowania w systemie prawnym zeby dało się te ograniczenia takze w pewien sposób omijać. Wychodzi z tego ładna fasada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd tak dobrze znasz ich biurokrację? Korumpowałes ich??? Tam przynajmniej pospolici oszusci suedzą w więzieniach a nie kandydyja do sejmu. W tym na razie nam sporo brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric a jakich Ty znasz "ekspertów" i które to "autorytety moralne" nie clownują?

Naoglądałeś się "Tygodnika Politycznego 1"? Czy może to Ci negocjatorzy którzy ledwo po wylądowaniu w Brukseli mówili że nie ma innej alternatywy ?

 

A co ma HACCP do nie wsypywania proszku do prania do mleka???

HACCP Ci to zagwarantuje?Coś Ci w ogóle gwarantuje?

Jak będę chciał wsypać to i tak to zrobię.

Jak sobie ten cały zas..... HACCP wprowadze w cukierni to od jutra będziesz jadł zdrowsze pączki?Co ty myślisz ze jak sobie ponaklejasz instrukcje mycia rąk(wraz z obrazkami ha ha ha) nad umywalkami,

instrukcje korzystania z toalety,procedurę postępowania w przypadku odmrażania lodówki,przerobienie parapetów pod pewnym kątem,procedurę mycia blach,wpisywanie w zeszycik 3 razy dziennie temperatury lodówek,............(chcesz wiecej ?) to będziesz zdrowszy

Inną sprawą jest to że ten cały HACCP to takie sito przez które nie wszyscy przejdą I O TO IM CHODZI.!!!BO PRODUKOWAĆ TYLKO ZDROWĄ ŻYWNOŚC MAJĄ ONI .No i nowe miejsca pracy sie znajdą dla szkolących.

Masz pojęcie ile takie opracowanie kosztuje w zakładziku zatrudniającym 2-3 osoby?

Masz pojęcie jakie są utargi w małych miasteczkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.