Skocz do zawartości
IGNORED

witamy w uni!!!


jesko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

Kilkanaście lat temu nikt nie wierzył w to że wyjdziemy z RWPG i Układu Warszawskiego.A wyszliśmy!A to był system o wiele bardziej represyjny i o wiele bardziej stanowczy, który potrafił "odrąbać ręke".

Rzesza Hitlera miała trwać 1000lat - przetrwała raptem kilkanascie.

I wyszła z UE Grenlandia, podjęto próbe wyjścia w Austrii.

Nie sądzcie że ktoś będzie skłonny oddać życie za Komisje Europejską.UE to banda biurokratów a nie mężów stanu, strategów i żołnierzy z krwi i kości.

Sursum corda!Przeżyliśmy najazd szwedzki przeżyjemy i (euro)sowiecki.Panowie z takiego tyglu narodowego nie powstanie nic trwałego, jeżeli przetrwa "duch narodowy"(na Zachodzie obumiera), jezeli skonsolidujemy się, to nie zginiemy.Jeszcze Polska nie umarła póki MY żyjemy!A przecież żyjemy i pamiętamy skąd jesteśmy.

A mądrość szybko zstąpi na głowy tego narodu.

A możePolska weszła do Unii aby nastąpiła dezintegracja tego politycznego, sztucznego tworu - to opinia niektórych Niemców. Wielu wierzy, że jak nasz kraj potrafił zapoczątkować rozpad ZSRR to i UE rozwali !

No zobaczymy !

Ale proponuję więcej optymizmu - SLD 3 lata temu miał ponad 40 procent poparcia - ile ma teraz ? :) A gdzie jest AWS ?

Może to samo powiemy o UE za 5 lat.

Polacy jednak są jednym z najmądrzejszych narodów Europy (i najzdolniejszych)

Głowa do góry !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę pewien mankament zaistniałej sytuacji, o ile w przeszłości wszelkie rozbiory, czy jałty itp., miały zawsze znamiona zdrady, najazdu, grabierzy o tyle w wspólczesny stan rzeczy, zaistniał jakby tu powiedzieć ....na własne żądanie, przynajmniej znaczącej części (ogłupionego?) społeczeństwa. A to rodzi bardzo poważne konsekwencje na przyszlłość, jakiś "ktoś" zawsze może (i nie bez racji) przypomnieć: "no przeca seme chcieliśta"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deja vu myślę,że nie oglupionego ;o) tylko oszukanego przez swołocz polityczną :O)Ja mam taką zasadę,że jak ktoś mi obiecuje tzw.złote góry to już w tym momencie włacza mi się w głowie żółte migające światełko: Uwaga chcą mnie wy.... :O)Przepraszam za brutalizm bardziej wrażliwych ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deja vu a może niektórzy lubią być oszukiwanymi? ;O)Może lubią się łudzić?Może chcą mieć nadzieję,że będzie lepiej?Bo któż by nie chciał mieć lepiej? :O)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale My wolimy jak "ktoś"Nam robi dobrze za Nasze pieniądze bo samiśmy za głupi zeby je wydawać w/g własnych potrzeb."Ktoś" z Naszego wyboru wie lepiej co Nam potrzeba i na co je wydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

[obrazekLUKASZ-120856_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh panowie. Nie róbcie z tego miejsca forum radykalnych aktywistów LPR bo to sie robi żenujące. Nie podoba wam się wątek to się nie wpiusujcie ot co. I nie wiem gdzie tutaj niektórzy zobaczyli jakiś ślepy entuzjazm i mózgi wyprane propagandą. No ale każdy widzi to co chce widzieć...

 

Howgh!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam uwadze artykuł Tomasza Sommera pt "Jesteśmy w UE i co dalej?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oraz program na TV PULS w sobotę "Świat według Korwina"- ma być właśnie o "łuni".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w radio usłyszałem tłumaczenie gościa w sprawie podwyżki gazu do zasilania samochodów- tłumaczy on dostosowanie ceny do ceny w unii!????? Tyle, że w Belgii gaz po przeliczeniu na złote kosztuje 1.20-1.30. Skąd ci od polityki biorą informacje o cenach? Może kalkulują je razem z instalacją do garażu od dystrybutora? :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem przeciwnikiem Unii i nie popieram żadnych skrajnych, populistycznych i radykalnych partii.

Nie liczmy na to że "ktoś" tu przyjdzie i posprząta za nas ten bałagan. Mówię o gospodarce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

zydelek: facet zwyczajnie łgał jak pies. Podniesiono górny limit akcyzy, a rzeczywiste jej podniesienie nie od Unii już zależało, tylko zgadnij od kogo. Nawiasem mówiąc, sam jeżdżę na gazie, i po trzech tygodniach poza Polską stwierdziłem podwyżkę. Ale: z krajów w których byłem (Albania, Bośnia, Czarnogóra, Węgry itp.) w Polsce nadal gaz jest najtańszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście do UE jest szansą - a nie spadkiem od bogatej cioci. Szanse można wykorzystać by mieć lepiej - lub być do tego zbyt głupim i dalej siedziec w gównie. To zależy tylko od nas.

 

Ale niech krzykacze LPRowscy i nawiedzeni liberałowie wytłumaczą jakie bedą korzyści z tego że Polska wyjdzie z UE (poza tym że stracimy największe rynki zbytu)??? Bo jakoś nie widze różnicy między pozostaniem, a wyjsciem. W UE czy poza nią i tak nas nikt nie ozłoci.

 

Co do swobodnego przepływu ludzi i usług, to chyba jest on celem polityki wewnątrzunijnej. Natomiast załatwić moze nas swobodny przepływ kapitału (ostrzegał prze tym nawet Sorosz, który żył ze spekulacji walutowych). Przykład kryzysu koreańskiego, też jest tu dobry. Obecnie fabryki stawia się równie łatwo jak je zamyka. Co z tego że np. Merloni przeniesie wszystkie fabryki europejskie do Polski, jeśli za 5-6 lat przeniesie je np. do Albanii??? To nam daje jedynie szanse żeby sie "odkuć" i za te 5-6 lat stawiac juz swoje fabryki. Na zasadach, które uniemożliwią ucieczkę kapitału.

 

pozdr.

 

Jeśli chodzi o ekspertów pokroju K.Mikke - clownów lubiłem ogladać w cyrku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy są tak zaimpregnowani Unijną propagandą ze nie dociera do Nich fakt ze to co mamy teraz to "dzieki" naszemu dostosowywaniu się do wymogów..........O czym już dawno rektorzy SGH i eksperci z CAS mówili i pisali(nie tylko ten"clown K.Mikke" )

A co za różnica kto rządził skoro program był tylko jeden - przyjmować Unijne dyrektywy.

A UE,a w SZCZEGÓLNOŚCI taka jaką jest teraz jest szansą na co???Narazie na wzrost podatków i biurokracji.

No chyba że ktoś jest przekonany ze mamy do czynienia z idiotami którzy dadzą Nam szanse byśmy stali sie konkurencją dla Ich ledwo zipiących gospodarek i jeszcze na to wszystko "dostaniemy" od Nich pieniądze.

No ale zobaczymy kto (jak zwykle) miał rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz OKO - nie podejme z Toba dyskusji merytorycznej o normach UE, nie dlatego że jak widze wiesz mniej ode mnie. Ale dlatego, że dostrzegłem kilku sobników, którzy wchodzą wyłącznie po to żeby dyskutować nie na temat. W tym wątku ujawniło sie już trzech.

 

Centrum A. Smitha ma takich samych ekspertów jak K. Mikke. SGH to zupełnie coś innego. Tam nie ma jednej słusznej linii ideologi ekonomicznej - choć czasami mam wrażenie że gdyby terroryści przeprowadzili skuteczny atak na SGH to Polska mogłaby odetchnąć przez nastepne 5 lat.

 

Biurokracja rosła najszybciej za rządów T. Mazowieckiego i H.Suchockiej. Nie ma to nic wspólnego z UE. Tak samo jak to, że wszystkie negatywne posunięcia kolejnych Rządów (ale ostatnio też pazernych handlowców) są usprawiedliwiane dostosowaniem do wymogów UE - z którymi nie maja nic wspólnego.

 

Ja się bardzo ciesze z tego dostosowania. Satysfakcjonuje mnie że nareszcie chłopki nie zatruwają rzek nawozami i że nie będe pił mleka z proszkiem do prania. A także to, że nie będzie w sklepach mięsa z pokątnego uboju. Niestety wszystkich "wiejskich" cwaniaczków wychowanych na lewiźnie i oszustwie to własnie martwi najbardziej, że teraz nie będzie już tak łatwo mieć wszystkich w dupie i robić ich w balona zarabiając na byle czym. I mam wrażenie że Ciebie to również martwi.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że przciwnicy UE są głupi? To patrz co sobie wybrałeś ty i zwolennicy UE.

Polscy producenci nie wiedzą, że część z nich po ewentualnym wejściu do UE będzie zmuszona zamknąć produkcję. Bez certyfikatu ani rusz Na wspólnym europejskim rynku niektóre wyroby przemysłowe oraz żywność mogą być sprzedawane tylko wtedy, gdy posiadają unijny certyfikat HACCP lub CE. Po ewentualnym wejściu Polski do Unii będą się musieli do tego zastosować wszyscy producenci, importerzy i handlowcy. Według szacunkowych danych Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, koszt odpowiedniej modyfikacji produkcji i uzyskania certyfikatu jakości żywności HACCP wynosi średnio 5 mln zł na jednego przedsiębiorcę, a CE - od 190 do 580 tys. zł. Brak certyfikatu zamknie przed nimi rynek zachodnioeuropejski i... krajowy. Koszt uzyskania certyfikatu HACCP, bez którego nie ma mowy o eksporcie polskiej żywności na unijny rynek, wyniesie średnio 1,2 mln złotych - wynika z informacji przedstawionej przez eksperta UKIE Marcina Gancarza podczas seminarium poświęconego warunkom integracji Polski z Unią Europejską. Tyle - średnio licząc - będzie musiał wydać polski producent, np. drobiu, w celu uzyskania certyfikatu uprawniającego do sprzedawania produktu w dowolnym kraju UE. Pozostałe koszty dostosowawcze - na modernizację linii produkcyjnych, zakup nowych urządzeń, szkolenia - wyniosą przeciętnie 4 mln zł na jedno przedsiębiorstwo. Dziennikarze nie uzyskali od ekspertów jasnej odpowiedzi, czy bez tego certyfikatu polski producent będzie mógł sprzedawać żywność na krajowym rynku. Wiadomo jedynie, że system HACCP muszą wdrożyć przed 1 stycznia 2004 r. wszystkie te firmy spożywcze, które zatrudniają ponad 50 osób. Niewiele mniej kosztuje certyfikat CE wymagany dla tych wyrobów przemysłowych, które muszą być kontrolowane pod kątem bezpieczeństwa, zdrowia ludzi i ochrony środowiska. W tym wypadku UKIE szacuje średni koszt uzyskania certyfikatu na 120-280 tys. zł, do tego dochodzą wydatki w wysokości 70-300 tys. zł na dostosowanie linii produkcyjnych. Bez certyfikatu CE wyroby polskich producentów po ewentualnym wejściu Polski do Unii nie tylko nie będą mogły być sprzedawane na unijnych rynkach, ale zamknie się przed nimi także rynek krajowy, co wyraźnie napisano w materiałach informacyjnych UKIE. Stosowany dotąd w Polsce dla tego rodzaju wyrobów system certyfikacyjny, polegający na nadaniu znaku "B", stanie się dobrowolny. Katalog produktów, które muszą być opatrzone znakiem CE, wynika z 21 unijnych Dyrektyw Nowego Podejścia. Unijnego certyfikatu wymagać będzie m.in. produkcja sprzętu elektrycznego, ciśnieniowego, zabawek, wyrobów budowlanych, maszyn, środków ochrony indywidualnej, nieautomatycznych urządzeń wagowych, implantów medycznych, urządzeń gazowych, kotłów wodnych, materiałów wybuchowych na potrzeby cywilne, urządzeń medycznych, jachtów i łodzi rekreacyjnych, dźwigów, urządzeń linowych do przewozu osób, chłodziarek i zamrażarek, wyposażenia radiowego i telekomunikacyjnego oraz urządzeń diagnostycznych in vitro. Katalog ten jest w rzeczywistości o wiele szerszy, ponieważ wspomniane dyrektywy obejmują nieraz swoim zakresem tak zaskakujące pozycje, jak np. produkcja okularów przeciwsłonecznych. Uzyskanie znaku CE będzie stanowić dla wymienionych produktów przepustkę zarówno na polski, jak i europejski rynek. W odniesieniu do niektórych wyrobów stanie się to jeszcze przed 1 maja 2004 r. (planowaną datą ewentualnej akcesji do UE), na mocy negocjowanego właśnie przez rząd porozumienia PECA (o wzajemnym uznawaniu systemu zgodności). Eksperci UKIE nie rozwiali natomiast wątpliwości związanych z zastosowaniem także na polskim rynku certyfikatu HACCP dla żywności i produktów pochodzenia naturalnego. Tylko do czasu - Na razie HACCP nie obowiązuje małych i średnich przedsiębiorstw, które zobowiązane są stosować w produkcji tzw. dobrą praktykę higieniczną i produkcyjną. Chcemy, aby ten system zaistniał u nas od dnia akcesji - powiedziała mec. Maria Grochowska z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deja vu - jesli chcesz dyskutowac ze mna merytorycznie to powiedz nam chłopcze co to jest HACCP i na co idą koszty związane z jego uzyskaniem? Oraz kto je może pokryć.

Jak rozumiem wolisz byc karmiony mięsem z glistami, cystami pasożytów i różnymi gwoździami? Wolisz jeść chlep robiny w kadzi do ktorej odlewali się pijani piekarze? Itd. itp.

 

Jezeli chcesz dyskutowaćn najpierw upewnij się o czym mówisz i nie przytaczaj mi artykułów pisanych przez szmatławych gazeciarzy. I zerknij w kalendarz, bo w UE już jesteśmy i jakoś nie ma tragedii masowego zamyknia fabryk.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytoryczny to ty raczej nie jesteś ...chłoptasiu i jeszcze jedno, jeśli jakiś tekst nie pochodzi z szechterowago "Kibuc Zeitung " to niekoniecznie musi pochodzić spod pióra "szmatławego dziennikarzyny".

 

Bywaj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sam widzisz, że w dupie byłeś i gówno wiesz. Wytłumacz co to jest HACCP, co wchodzi w koszty jego uzyskania i kto je finansuje. Wtedy możemy rozmawiać.

 

A jak chcesz sobie tylko poszczekać to wyjdź na ulicę i ganiaj za autami, ale nie zaśmiecaj forum.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubrick, nie jestem przeciwnikiem naszej akcesji, ale problem z uzyskaniem certyfikatu jest realny. Jeżeli masz wiedzę to podpowiedz naszym rodzimym producentom sprzętu audio jak mają uzyskać certyfikat CE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieś o HACCP. Ale nie ma to wiele wspólnego z żadnymi zabiegami biurokratycznymi.

 

Co do innych certyfikatów, to wczesniej i bez UE tez były (wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa, być moze nawet bardziej restrykcyjne kiedys niż obecnie). Wolałbyś używać urządzeń niebezpiecznych??? Chyba nie. A jezeli producenci chcą się dowiedzieć o certyfikatach to powinni zacząć od wzięcia konsultanta, jeżeli sami mają z tym problemy ;)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric, ciśnienie ci rośnie, chłoptasiu...

Ty mędrkujesz, perorujesz, a o czym to trzeba ci wytłumaczyć, nie wiesz? "szukajcie a znajdziecie"

 

Kubeł, ja też nie...

bo Polska nie może istnieć w prożni, ale co innego partnerstwo, współpraca gospodarcza, naukowa (to ważne: partnerstwo) a co innego zachwyt euroidioty nad wasalnymi warunkami wstąpienia do Związku Socjalistycznych Republik Europejskich....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł, przecież to bełkot euroidioty, certyfikaty bezpieczeństwa to nie jest wymysł UE, nasze PN regulują wyśmienicie sprawy bezpieczeństwa użytkowania np.urzadzeń nie są często przestrzegane, ale to już inna sprawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczekanie, szczekanie.... już mam; nie zdziwiłbym się gdybyś niektórym przypominał nieco faceta, który powinien się cieszyć, że umie pisać, bo po sposobie w jaki został poczęty, można by sądzić, że powinien raczej ...szczekać

 

PS. To tak dla twojego dobra, aby "jakiśktoś" nie zarzucił ci, że tylko ty obrażasz innych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co te wyzwiska? Żaden z was w ten sposób nic nie osiągnie, a ja pytam serio. Ostatnio rozmawiałem z Witkiem Jaskułowskim z Delty Studio i on ma poważny zgryz z certyfikatem. To nie jest śmieszne, ale przy tak wysokich kosztach uzyskania CE polskie firmy mogą przestać istnieć, albo w najlepszym przypadku zejść do podziemia. Tylko dlatego, ze ich nie stać na kolejny papierek realnie nie podnoszący bezpieczeństwa tych produktów - tak naprawdę to one spełniają te normy. Nie myślisz chyba Qubrick że do tej pory robiliśmy sprzęt niebezpieczny dla zdrowia i życia? Znak B załatwiał bardzo dobrze te kwestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.