Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  23 członków

Wharfdale Klub
IGNORED

Klub Wharfedale


0dido0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dlaczego tu jest tak pusto? Kolumny zdaje się dość popularne, wydawałoby się, że zainteresowanych powinno być sporo a tymczasem żadnych wpisów.. Chyba że jest jakiś inny wątek klubowy którego nie znalazłem przez wyszukiwarkę ?

 

?

mala zmiana stylistyczna :)

fajny motyl,a jeszcze fajniejszy sprzęt :P Masz go nadal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Jak kupiłem Wharfedale Opus 2-3

 

Witam

 

 

Ponieważ chciałem posłuchać Arii 948 musiałem wskoczyć do samochodu i ruszyć do stolicy ok 600km

Wcześniejszy odsłuch 926 okazał się porażką. Umówiłem się jeszcze na Magnepany 1.7 i 100km dalej na

Wharfedale Opus 2-3 tak przez wszystkich wyśmiewane, ale ciekawość wzięła górę.

Pierwsze na tapetę poszły Magnepany, i już kazałem pakować, ale jak pan usłyszał o 60m2 powiedział,

albo dołożę do 3.7 albo tematu nie ma. Podziękowałem pięknie, obrót do wyjścia, jedziemy słuchać Focala.

 

Wszystko pięknie przygotowane, kolumny wygrzane, odpowiednio ustawione, podłączone kabelkami

grubości mojej ręki pod sprzęt o nazwie, której nie zapamiętałem, za jakieś konkretne pieniążki.

Słuchamy, jest zdecydowanie lepiej, ale dalej bas dudni i burczy, góra cyka, dynamika średnia, natomiast

średnica wreszcie grała. Nawet sprzedawca, jak z nami posłuchał, próbował wycisnąć z kolumn coś więcej aż w końcu

zrezygnował. Stwierdził tylko, że widocznie gusta co do brzmienia się zmieniają i Focal nimi podąża.

Ogólne brzmienie można skwitować słowem efekciarstwo, aczkolwiek Arie mają jedną czarującą cechę.

Grają, jakby z pogłosem sali koncertowej. Jeśli ktoś ma dużo płyt z koncertów, to może to być trafny wybór,

ponieważ kolumny dokładają swój urok. Świetnie wypadły koncertowe utwory Hugh Masakeli.

 

Teraz jedziemy do pipidówki posłuchać Wafli, oczywiście śmiejąc się z siebie, że chyba jesteśmy nieźle naćpani.

Podjeżdżamy pod sklepik jak z PRLu, w sklepie tylko jakieś śmieszne kina domowe. Pan nas zaprasza do sali

odsłuchowej 3x4 metry. Stoją świeżo wypakowane kolumny. Musimy mieć niezłe miny, skoro pan ze strachem

w głosie pyta, czy mamy ze sobą wzmacniacz. Nie mamy. Szybki przegląd półek, jest..., Marantz za całe 1500 zeta.

Podpina to kabelkami samochodowymi i szybko ucieka.

Zastanawiamy się, czy warto ładować płytę, no ale skoro już jesteśmy, niech będzie.

Płyta do CD-ka i.......nagle popłynęła piękna muzyka bez dudnienia i buczenia, basy wreszcie grały, piękna soczysta

średnica i góra bez syków, cyków. Nie mogliśmy uwierzyć w to co słyszeliśmy.

Przelecieliśmy wszystko co mieliśmy, nic się nie zmieniało.

 

To jest właśnie dowodem na to, że jak coś ma zagrać, to zagra. Nie trzeba miesięcy wygrzewania, kabli za tysiące i specjalnych

bezechowych sal, tego całego VOODOO. Wystarczy pójść i posłuchać, jeśli się spodoba to brać, jeśli nie to zostawić.

Kolumn i firm są setki, jest w czym wybierać, ale proszę nie wierzyć, że z kopciuszka stanie się królewna.

Wiele razy przy odsłuchach słyszałem, jak się nie podoba, to wystarczy kabelki zmienić, bzdura!

 

Są różne gusta i każdy powinien wybierać pod siebie, ale to musi zagrać tu i teraz, nie za rok.

 

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów.

Cezar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.09.2020 o 00:34, David_65062 napisał:

Dolaczam do klubuz Wharfedale Linton Heritage. Super monitory w super cenie. Piekne wykonanie i graja tak samo dobrze jak wygladaja.

Podeślij prosze jakieś zdjęcia jak wyglądają na żywo, jak je oceniasz dźwiękowo z czym u Ciebie graja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada na zywo. Mi ta stylistyka odpowiada. Dzwiekowo bardzo dobrze w tej cenie i w moim systemie i moim pokoju (mimo drewnianych podlog). Zamienilem z Chario Pegasus ale jestem bardzo zadowolony. Napewno pograja dluzej. Zestawione sa z Haiku Audio Sol 4 i DAC na lampach (J-Audio Research). Bluesound jako transport. Mysle ze najlepiej jest je zestawiac z dynamicznym, szybkim wzmacniaczem, ktory ma dobrze pokresona gore, bo jest delikatnie przycieta. Wg mnie sa bardzo czule na ustawienie i lepiej graja bez gumowych nozek, ktore sa w komplecie. Mam je postawione bezposrednio na stand. 

IMG_4477.HEIC

Nie umiem wstawic zdjecia zeby bylo widoczne

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.