Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  63 członków

Jamo Klub
IGNORED

Klub Jamo Concert i serii D8...


kamlot01

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.03.2022 o 10:10, raiwan napisał:

Te Jamo Concert też miały krzykliwą średnicę, ale dopiero przy bardzo głośnym słuchaniu.

Ależ NIE, w życiu. Musiałeś mieć coś nie tak z systemem. W każdym wydaniu dźwięk jest precyzyjny, ale równy i gładki.

Można mu zarzucić brak ekspresji (rozumianej jako dynamiczne ekstrema), ale nie nerwowość czy krzykliwość.

Stara seria Concert miała za bardzo rozciągnięty dół i za pełny, żeby nie nadał łagodności środkowi. Spokój, spokój i jeszcze raz spokój. Z zachowaniem tempa i dokładności. Miały coś, czego nie udaje się zrobić w konstrukcjach DIY (średnio biorąc i na bazie moich doświadczeń z odsłuchu takich...), czyli uzyskać barwny i swobodny wokal wtopiony proporcjonalnie w pełnozakresowe spektrum.

Faktem jest, że Jamo nie z każdym wzmacniaczem pokazywały się z najlepszej strony. Ale z nietrafionym raczej zaczynały mulić niż krzyczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kolumny powinny być sprzedawane z dedykowana elektroniką. 

Ja tam uważam, że dobre kolumny powinny zagrać dobrze z każdą elektroniką. 

Kupujac tv nie kupuje się konkretnie tylko pod daną platformę lub blu-ray. Dobre auta tak samo sprawdza się w każdej sytuacji. Jeżeli kolumny zostały stworzone pod konkretny sprzęt to powinna być taka informacja "dobrze zagra tylko z elektroniką od 10 do 20 tysi" 🤣 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wuelem napisał:

Ależ NIE, w życiu. Musiałeś mieć coś nie tak z systemem. W każdym wydaniu dźwięk jest precyzyjny, ale równy i gładki.

Można mu zarzucić brak ekspresji (rozumianej jako dynamiczne ekstrema), ale nie nerwowość czy krzykliwość.

Stara seria Concert miała za bardzo rozciągnięty dół i za pełny, żeby nie nadał łagodności środkowi. Spokój, spokój i jeszcze raz spokój. Z zachowaniem tempa i dokładności. Miały coś, czego nie udaje się zrobić w konstrukcjach DIY (średnio biorąc i na bazie moich doświadczeń z odsłuchu takich...), czyli uzyskać barwny i swobodny wokal wtopiony proporcjonalnie w pełnozakresowe spektrum.

Faktem jest, że Jamo nie z każdym wzmacniaczem pokazywały się z najlepszej strony. Ale z nietrafionym raczej zaczynały mulić niż krzyczeć.

To zależy od wielu czynników ,  pomieszczenia , sprzetu tow. , jakości  nagrania oraz rodzaju muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, raiwan napisał:

W takim razie kolumny powinny być sprzedawane z dedykowana elektroniką. 

Nie. Przecież napisałem tak:

9 godzin temu, Wuelem napisał:

Musiałeś mieć coś nie tak z systemem.

Napisałem także, że kolumny mają zawsze ten sam, określony charakter. Pisząc więc...

1 godzinę temu, Jarro2607 napisał:

To zależy od wielu czynników ,  pomieszczenia , sprzetu tow. , jakości  nagrania oraz rodzaju muzyki

Jest to uogólnianie bez pokrycia. Rodzaj muzyki nie ma nic do rzeczy, sprzęt towarzyszący także (o ile nie jest uszkodzony lub jakiś beznadziejnie słaby), pomieszczenie też można pominąć, bo wystarczy wykonać KILKA prób w różnych, aby dojść do prawidłowych wniosków.

Po prostu wokal w tych kolumnach nigdy nie jest krzykliwy. Zresztą jak ma być, jeśli cechą kolumn jest przedstawienia go w oddaleniu. I znowu, z dobrą elektroniką zawsze tak będzie. Być może jest jakiś tor, który zdeformuje przekaz głosów. Są to wymagające kolumny TYLKO pod tym względem, że mają tak olbrzymi potencjał, że nie zawsze z biegu jest do osiągnięcia. Jeśli nie wychodzi TU i TERAZ, warto przemyśleć wszystkie składowe, a nie zwalać na kolumny. Na przykład, że mają krzykliwe wokale.

8 godzin temu, raiwan napisał:

dobrze zagra tylko z elektroniką od 10 do 20 tysi" 🤣 

Lecimy ceną jako kryterium jakości... Rozumiem, że to dla ciebie duże kwoty. Zauważ więc, że jest sporo ludzi, którzy na TAK TANI sprzęt nawet nie spojrzą. Dziś 10 000 zł to tzw. entry level. 3 tysiące zł materiały, 3 tysiące robocizna, czyli narzut producenta i 3 tysiące zarobek sklepu/dystrybutora. Myślisz że bazując na 3 tysiącach w danym ogniwie można mówić o szczytach hajfajowych? Zatem dobry wzmacniacz - to dobry wzmacniacz. A kosztować może dowolnie. Nawet... 3 000 zł jako nowy. Są takie, są znakomite, ale nie ma sensu wymieniać, podobnie jak droższych i tych najdroższych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota adekwatna do Jamo Concert. Nie jest dla mnie wyznacznikiem. Wiem o co chodzi, tylko sobie żartowałem oczywiście. Sam się przekonałem już nie raz, że droższe sprzęty czasami grają jak te tańsze albo i gorzej. 

Ta krzykliwośc mogła być przez małe pomieszczenie odsłuchowe. Najbardziej mi się podobał bas w tych kolumnach. Do tego stereo które się nie mieszało, bardzo precyzyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2022 o 19:33, raiwan napisał:

Kwota adekwatna do Jamo Concert. Nie jest dla mnie wyznacznikiem. Wiem o co chodzi, tylko sobie żartowałem oczywiście. Sam się przekonałem już nie raz, że droższe sprzęty czasami grają jak te tańsze albo i gorzej. 

Ta krzykliwośc mogła być przez małe pomieszczenie odsłuchowe. Najbardziej mi się podobał bas w tych kolumnach. Do tego stereo które się nie mieszało, bardzo precyzyjne. 

Kolega powyżej nie dokonca ma rację, posiadam Jamo d870 , Jamo 2 x d 830 i 1 x raz Jamo z berylami seasa (nie odbierać , że się chwalę 🙂 ) , każda para podłączona jest do innych wzmacniaczy tzn lampa , hybryda i tranzystor i niestety róznice w dzwięku są choć do"złotouchych " sam siebie nie zaliczam . Systemy przenoszone były do róznych pomieszczeń i w każdym grały inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak kuły w uszy, byłem dwa razy słuchać i na wyższym modelu Naim i na Marantz, dwa razy ten sam efekt z różnicą ilości detali i basu...

Na pewno też nie kwestia kabli bo dziś na swoich słucham i jest zupełnie o wiele wiele lepiej na podobnych przetwornikach. 

Obstawiam nadal, że to zbyt małe pomieszczenie było. Poza tym byłem z kimś i ten sam wniosek... Pokój gdzieś 15 metrów, za mały na tak duże kolumny więc przy glosniejszym słuchaniu jest to możliwe. 

Rozumiem miłośników tych kolumn, że będą ich bronić za wszelką cenę 🙂 mimo wszystko pamiętam brak zachwytu czy czego kolwiek przy pierwszym odsłuchu Jamo Concert i mogę śmiało porównać do tego pierwszego wrazenia kiedy usłyszałem innego producenta kolumn na excel i to w niższej cenie... 

To, że ich nie kupiłem to też brak tego efektu, kiedy to później słuchałem znowu na swoich Jamo d5 (po upgrade) na tych samych utworach, brak tej myśli "co to ma być" jak w przypadku przesiadki z Arcam na Marantz na przykład. Chciałem je kupić dla miłego, szybkiego i super nisko schodzącego basu, ale szybko mi przeszło z kiedy usłyszałem swoje aktualne kolumny...

Te też mają fabryczny zestaw do upgrade na beryle. Miałem problem z nimi, chciałem już kupować Concert, ale okazało się, że tylko taśmy wstęgi były źle napięte w wysokotonowych. 

Więcej już nic nie pisze i nie narażam się nikomu w tym temacie 🙂

 

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, właśnie stałem się posiadaczem Jamo Concert 8, wcześniej słuchałem muzyki na kolumnach Dynaudio 52SE, ale trafiła się okazja. Dynki były podłączone do Onkyo A-8870, a czasami do NAD C372, ale Jamo potrzebują czegoś innego. Jamo z Nadem jeszcze nie grały, ale z Onkyo to jest kompletnie inna szczegółowość, za to trochę za mało dołu, poza tym myślałem też o dokupieniu lepszego wzmacniacza. Co byście doradzili w kwocie do 3000 zł do tych Jamo?

Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład z używanych:

Nad master m3

Vincent SV 234 

XTZ a100 d3

 

Osobiście używam Arcam plus końcówka mocy przy podobnych też wymagających kolumnach (excell średnica magnes i prestge woofer), ale moje mają tri-amping więc bez problemu mogę podłączyć dodatkowy wzmacniacz na woofer. W Jamo 11 musiałbyś sprawdzić, czy bi-amp jest tak, że osobno woofer i średnica z wysokotonowym, czy woofer ze średnica i osobno wysokotonwy. Jak jest woofer osobno to wtedy też wystarczy dokupić jakąś końcówkę i nie trzeba już mocnych wzmacniaczy, tylko taki z wyjściem preout. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2022 o 21:57, raiwan napisał:

Na przykład z używanych:

Nad master m3

Vincent SV 234 

XTZ a100 d3

 

Osobiście używam Arcam plus końcówka mocy przy podobnych też wymagających kolumnach (excell średnica magnes i prestge woofer), ale moje mają tri-amping więc bez problemu mogę podłączyć dodatkowy wzmacniacz na woofer. W Jamo 11 musiałbyś sprawdzić, czy bi-amp jest tak, że osobno woofer i średnica z wysokotonowym, czy woofer ze średnica i osobno wysokotonwy. Jak jest woofer osobno to wtedy też wystarczy dokupić jakąś końcówkę i nie trzeba już mocnych wzmacniaczy, tylko taki z wyjściem preout. 

Zatem na spokojnie, co prawda jest jeden Vincent SV 234 za nieduże pieniądze do wyjęcia, ale póki co, mam i tak przeskok jakościowy z Dynaudio 52SE więc chwilę się pocieszę tym co mam zanim podejmę kolejne ruchu. 

Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko unikaj kabli i wzmacniaczy z ostrą góra bo Jamo uwielbiają nadmiernie "syczeć". Kable na przykład Ultralink,  oryginalne Jamo (ostatnio były na Olx) 

Jeżeli chodzi o wzmacniacze to też wiele osób uważa, że te Jamo Concert najlepiej grają z mocną lampą. To też jest bezpieczna opcja jeżeli chodzi właśnie o te syczenie. 

Te kolumny mają piękny niski i miły bas dlatego jest potrzebny mocny wzmacniacz, żeby móc się w pełni z nich cieszyć, ale trzeba uważać z kablami z ostra góra właśnie. Ciągle to powtarzam bo sprzedałem swoje Concert z niższej półki co później się okazało, że winne były tylko kable i żałuję do dziś 

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.