Jump to content
IGNORED

Prawo Beraneka

Nowy2

Recommended Posts

It has been remarked that if one selects his own components, builds his own enclosure, and is convinced he has made a wise choice of design, then his own loudspeaker sounds better to him than does anyone else's loudspeaker. In this case, the frequency response of the loudspeaker seems to play only a minor part in forming a person's opinion.

L.L. Beranek, Acoustics (McGraw-Hill, New York, 1954), p.208.

Zauważ, że wszyscy piszący robią/robili w kolumnach i dlatego poprosiłem Cię o wyrażenie swojego zdania.

Przy Ugodzie już nie pomogę, bo sprawy zaszły daleko, a mnie umiejętności nie dostaje.

_igod_ niebij! Weź pod uwagę, że sam się przyznałem.

>Lukar

Powinieneś zrobić Hall of Fame i tam umieszczać najlepsze rzeczy, które pojawiły się na forum.

Głosuję za wielkopomnym postem cynamona i aktualnym Troya, różne jeśli chodzi o kategorie, ale oba świetne.

Alzheimer męczy, bo autorem był hiszpan w wątku o pewnej niedoszłej do skutku transakcji.

Bardziej sobie chcesz coś udowodnić, czy zrobić wrażenie na innych? Podejrzewam, że raczej to pierwsze. Tylko co? - Że masz jakąś rację? Że masz jakąś siłę albo władzę nad kimkolwiek? Że zachowałeś się uczciwie?... To są pułapki, choć mogą w łatwy sposób poprawić samopoczucie i odłożyć na bok niepokoje. W majestacie prawa można zrobić wiele rzeczy, nawet bardzo złych. Cóż... pewnie życie nie miałoby tyle uroku, gdyby bycie dobrym było łatwe. Jest to bardzo trudne i wymaga ciągłej pracy nad sobą. Jest to też piękne, może właśnie tym piękniejsze. Mam nadzieję, że kiedyś zechcesz być lepszym człowiekiem (albo po prostu jeszcze lepszym). Może otworzysz oczy na pewien świat, który istnieje (sic!) wokół nas, wspaniały świat innych ludzi, gdzie każdy za innych nie cierpi, lecz marzy (parafrazując znany cytat). Może nawet uda ci się to przed własną śmiercią. Może zdążysz pomyśleć o swoim życiu "przyżyłem je godnie". (Dla mnie to trochę tak jak z rzuceniem palenia: wszyscy kiedyś przestaną palić, a niektórym uda się to jeszcze za życia.) Tego ci życzę.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.