Skocz do zawartości
IGNORED

kef XQ 40


gryka g1

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze wyjście to sprzedać te niemiecko-chińskie wynalazki . Człowieku nie idź tą drogą

Ja tam miałem KEF Q1 i pomimo że chinsko-niemieckie to jakość wykonania była bez zarzutu (tzn. gołym okiem było widać przewagę nad prawdziwą chinszczycną pokroju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , które były topowymi kolumnami podstawkowymi tego producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam miałem KEF Q1 i pomimo że chinsko-niemieckie to jakość wykonania była bez zarzutu (tzn. gołym okiem było widać przewagę nad prawdziwą chinszczycną pokroju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , które były topowymi kolumnami podstawkowymi tego producenta

 

Kolega ma absolutną rację. Uciekaj od tego czym prędzej. Wygląd ładny, dźwięk fatalny. Posłuchaj Xaviana i wszystko w temacie. Napisz jakiego dźwięku poszukujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef jest firmą brytyjską od wielu lat połączona finansowo z grupą kapitałową z Honk-Kongu /posiadającej kilkadziesiąt marek/.

Produkcja niższych modeli Chiny,seria Reference - Anglia,technika i projekty wyłącznie brytole.

Niemcy natomiast dość chętnie te kolumny kupują i to jest ich całe powiązanie z firmą Kef.

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma absolutną rację. Uciekaj od tego czym prędzej. Wygląd ładny, dźwięk fatalny. Posłuchaj Xaviana i wszystko w temacie. Napisz jakiego dźwięku poszukujesz?

Pewnie trudni się kolega antyreklamą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trudni się kolega antyreklamą.

 

Wystarczy posłuchać, tanie Kefy niestety grają kiepściutko. Jak autor napisze coś więcej o poszukiwanym brzmieniu to pomożemy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak się nie spieszył ze sprzedawaniem tych kolumn - chyba że ich nie masz tylko zamierzasz coś kupić - to może jakieś Triangle, Dynaudio albo rzeczone Xavian'y. Owszem są lepsze konstrukcje od tych KEF'ów, i nie ma na to dyskusji. W 2009 roku byłem na konferencji KEF'a, i tam były spięte one z ARCAM'em A38 + CD37. Dla mnie to połączenie choć niezbyt tanie to jest to rewelacja i w tym kierunku bym zmierzał, ew. niższy model Arcama ->A28. Co do samej firmy to właściwie jest mniej więcej tak jak Frank napisał. Firma GP Acoustics to ta sama firma od tych bateryjek GP. W Niemczech ma biuro i magazyn, który obsługuje m.in polskie sklepy. Co do jakości wykonania (np. serii iQ/Q)to generalnie nie można mieć zastrzeżeń, chociaż do Monitor Audio (która notabene też w Chinach robi, ale właścicielem jest nadal biały a nie żółty człek)to KEF'om baaaardzo daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściema na całego co inni tu piszą

 

Tannoy M1 lub M2 + dobrze zestrojony basik aktywny i XQ 40(12tyś zł) broni się tylko wyglądem :-)

 

resztę kasy proponuję wydać na koncerty live

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tannoy M1 lub M2 + dobrze zestrojony basik aktywny i XQ 40(12tyś zł) broni się tylko wyglądem :-)

 

 

dobre. ja bym tam pozostał przy kefach ale...... Każdy ma prawo do własnej opinii.

 

p.s ile to już lat nie widziałem "dobrze zestrojonego aktywnego basika" , nawet nie policzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się skąd pomysł o niemieckim pochodzeniu KEFÓW!!!!! Miałem okazje słuchać wielu kolumn i na ich tle XQ40 wcale nie wypadają blado więc dlaczego taka niechęć do tego producenta .Wiadomo że'' każda sroka swój ogon chwali ''ALE BEZ PRZESADY PANOWIE !!!!!!.....otworzyłem ten wątek z nadzieją że odpiszą osoby które są lub były właścicielami XQ i podzielą się swoimi spostrzeżeniami .Tak czy siak dziękuję wszystkim za odpowiedzi ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no. a ja Tam lubię Kefy. i co w tym przesadnego?

Jesteś nowy na forum to nie wiesz że tu znaleźć możesz czego nie przypuszczałbyś nawet przewidzieć.

A tego co szukasz,, cóz musisz bardziej zdać sie na... siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.