Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

Pro-Ject Klub
IGNORED

Pro-Ject Klub


zimnybrowar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dołączę do klubu. Pewnie zrobiłbym to wcześniej,ale jakoś nie przyszło mi do głowy sprawdzić,czy takowy istnieje,dopiero dzisiaj pogrzebałem w wyszukiwarce i odkryłem jego istnienie.

RPM 10.1 Evolution

Pozdr.

Edytowane przez frost1971

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dołączam - słucham Debut III Phono USB z Ortofonem 2M Blue i akrylowym talerzem. Wszystko stoi na granicie z kolcami.

Dźwięk leci przez wzmacniacz kinowy.

Chcę utworzyć osobny tor audio i myślę o Pro-Jekcie

Zacząłbym od HeadBoksa - najtańsze rozwiązanie by wejść w pudełka. Mam w miare porządne słuchawki (Grado SR80).

Następnie PreBox SE + AmpBox SE (ewentualnie 2 x AmpBox Mono SE)

Później dojdzie zapewne DAC z USB.

Do wszystkiedo dojdzie Akustyk RD12 http://www.akustyk.com.pl/projekty/RD12.html

Czy taki zestaw ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Zawitałem do Waszego klubu. W piątek przytargałem do domu Pro-Jecta 6 PerspeX z wkładką MC - Sumiko Blue Point No. 2. Preamp Pro-Ject PhonoBox SE, interkonekt Pro-Ject 123cm lepszej jakości niż dołączany fabrycznie do zestawu. Gra to z Sonus Faber Toy Tower, amplituner stereo Yamaha RS-700, kable głośnikowe Real Cable TDC 300 (2,3mmkw). W planach wymiana preampu na LAR PhonoStage LPS-1 oraz ampli na jakiś porządny wzmacniacz stereo. Myślę o lampowym 15W Lebenie lub jakimś przyjemnie grającym tranzystorze.

 

Pozdrawiam użytkowników i miłośników marki Pro-Ject!!! :)

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

(...) naklejonej na ciężką półę z podwójnych płyt MDF (prawie 4 cm grubości). Póła leży na niskim stoliku trójnogim z kolcami.

Pozdro,

Yul

Tak sobie teraz czytam ten temat i widzę że dobrze wykombinowałem. Otóż niedługo wymieniam szkło hartowane w swoim stoliku audio (górna półka stolika) na gruby kawał blatu z MDFu. Będę sklejał dwie płyty 18mm, co da mi 36mm (+grubość kleju + grubość lakieru). Pójdzie to na lakiernie - czarny lakier błyszczący. Półka będzie większa i głębsza, że zmieszczę tam dwa gramofony. Podeprę ją w 3 punktach.

 

Podstawa mojego PerspeXa wyposażona jest w 3 nogi stożkowe, a pod nimi talerzyki. Pod talerzyki przykleiłem odbojniki tzw. "pompony" meblarskie wykonane ze średnio twardego silikonu. Nie chcę metalowych talerzyków kłaść bezpośrednio na półkę stolika (ślizganie się gramofonu). Silikon ładnie trzyma się stolika czy to ze szkła czy płyty MDF.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Będzie to mało fachowa odp. gdyż jest to mój pierwszy gramofon, i nie mam porównania. Jakoś tak wyszło, że wśród moich znajomych nikt nie ma drapaka, więc też go nie mogę porównać. Na audio szowy się nie wybieram, nie przepadam za spędem ludzi.

 

Mam go prawie dwa lata, jest to mój 1szy system stereo.

Aktualnie : Pro-Ject 2Xperience Classic -> Ortofon 2m blue -> Van den hul The Name -> Cambridge Audio 651p -> Creek Evolution 2 -> Equilibrium String -> Monitor Audio RX6.

 

Jestem aktualnie na etapie przemeblowania swojego toru analogowego, Gramofon, Creek oraz RX6 zostają, wymieniam wkładkę, interkonekt oraz pre gramofonowe.

 

Padło na Ortofon 2M Bronze, brałem jeszcze pod uwagę ClearAudio Performer V2. ale igła w ortofonie ma lepszy szlif.

Pre; Lehmann BlackCube lub Linear Audio Research LPS-1 - szukam używki po dobrej cenie.

Interkonekt ; Albedo Blue RCA / Equilibrium Stage RCA zadecyduje odsłuch już w domowych warunkach.

 

Wracając do Twojego pytania. Po roku wymieniłem pasek wtedy też mi trochę zaszwankował motor, zaczął charczeć i w cichych pasażach zagłuszał muzykę. Uważam, że było to spowodowane złym wypoziomowanie gramofonu. Przestawiłem go wtedy na nowy stolik, którego ustawiłem na oko. Motor jakby się "przesunął" i coś gdzieś musiało trzeć. Po wypoziomowaniu problem wyparował. Trzyma obroty, sprawdzam regularnie, co jakiś czas wpuszczę kroplę smaru w "łożysko" i śmiga.

 

Moje wrażania; bardzo mi się podoba jak to gra. Jest, według mnie, duża przestrzeń, scena, ale powtarzam, może to być tylko moje wrażenie.

Prezentuje się ładniej niż na zdjęciach. Plinta z mdf naprawdę wygląda reprezentacyjny (jak drewno.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki.

Wygląda naprawdę wiele lepiej na żywo niż na zdjęciach.

Mam zamiar w tym roku wrócić do vinyla po blisko 13 latach, więc szukam.

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wystąpił problem. Przy opuszczaniu ramienia w momencie rozpoczynania odtwarzania płyty tuż przed momentem dotknięcia igła powierzchni płyty ramię delikatnie "ucieka" na zewnątrz. Problem występuje tylko w wypadku opuszczania ramienia w miejscu rozpoczynania się 1 utworu na płycie na tzw. rozbiegówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak chcecie jeszcze lepiej więcej szczegółów polecam wymianę okablowania ramienia na Silver Litz SME z pinami, Hmmm.. sam przetestowałem na swoim 1erwszym garniaku Xpression III za radą Pana z Audio Forte. Koszt około 200zł ale to słychać. Po zmianie garniaka na Pro Ject RPM5 też będę zmieniał okablowanie ramienia gdyż w standardzie instalowany jest dobry lecz SME jest bardzo dobry. A tak w ogóle też piszę się do KLUBU z Pro Ject RPM5 + Ortofon 2M Bronze+Nuda Phono II + Graham Slee rca

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Widzę że klub Pro-Jecta umarł. Zastanawiam się dlaczego, przecież wielu forumowiczów ma gramofony tego producenta. Szkoda że odpowiedzi trzeba szukać w innych tematach.

Na moje problemy pomogło przesypanie paska talkiem - może komuś się przyda ta informacja.

Przyswoiłem również dobry (w moim przekonaniu) nawyk polegający na zapewnieniu gramofonowi "miękkiego startu", czyli wprowadzam talerz w ruch przed włączeniem silnika. Dzięki temu pasek się nie ślizga po kółku silnika.

I jeszcze obserwacja: zmiana RPM 5 na RPM 9.2 przynosi ogromną poprawę, zwłaszcza w reprodukcji basu. Wreszcie ten zakres jest mocny, zwarty i czytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.