Skocz do zawartości
IGNORED

Nautilus 803


Petroniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Gdybyś miał pojęcie o biznesie audio to nie plótł byś takich bzdur.

To że ktoś taki jak ty z oczywistych względów za kolumny B&W musi zapłacić sporą cenę to nie znaczy że taką płacą studia nagraniowe!!

A jaką płacą? Możesz tylko pomarzyć o takiej bo nie dla psa kiełbasa. Gdybyś wiedział ile to nie spałbyś kilka nocy!!...hehehe

 

Gdybyś ty miał pojęcie o jakimkolwiek pojęciu i odrobinę oleju we łbie to omijał byś ten wątek szerokim łukiem po andronach które tu naplotłeś.O mój sen się nie martw,Jan ścieli profesjonalnie a płatki lotosu koją zmysły po mile spędzonym dniu nad laguną.

 

Petroniusz,daj w takim razie 2xPathos i będziesz wiedział co dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że 40m2 to za duzo dla 803.

moje 803 graja w niecalych 30m2 i jest optymalnie. majac do dyspozycji taki metraż jak Ty wziąłbym 802. dokopałeś się do testu 803 który był w Audio 3/2000? choć to tylko test to na pewno nieco rozjaśni. pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od elektroniki ale szukam analogii w życiu codziennym i staram się tłumaczyć sobie w ten sposób problematykę audiofilską.

Otóż mam w domu kompresor, doś tani model. Potrafi oddać nawet dość duże ciśnienie ale przez krótki okres czasu - to "zasługa" małego baniaka na sprężone powietrze. Wysokie modele potrafią utrzymywać wysokie ciśnienie przez długi okres czasu i do tego jeszcze pracuję ciszej.

Czy owa wydajność prądowa wzmacniacza to jego zdolność do oddawania wysokiego ciśnienia przez długi okres czasu? Czy moc to zdolność do wytworzenia ciśnienia? Zrozumiałbym wówczas dlaczego tanie konstrukcje z media marktu czy innego saturna potrafią mieć tabliczki typu 300W.

Z grubsza poprawna analogia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głównie o elastyczną współpracę z obciążeniami, w których pojawiają się niskie przebiegi impedacji i zdolność szybkiego oddania odpowiednio większej mocy w sytuacji kiedy impedancja spada. Porównanie z baniakiem nie do końca trafne. Ale mozna sobie wyobrazić że są momenty w których chwilowe zapotrzebowanie na powietrze z baniaka sprężarki jest tak duże, że trzeba opróżnić cały baniak, i praktycznie po opróżnieniu ten sam baniak powinien być znów pełen i gotów na następne takie zapotrzebowanie powietrza. Inaczej wzmacniacz wydany prądowo per analogia do kompresoora to bedzie taki kompresor z większym baniakiem, który jak trzeba to szybko odda dużo powietrza i błyskawicznie się uzupełni i będzie to umiał robic bardzo szybko i bez czkawki. 803-ki raczej potrzebują takiego wydajnego kompresora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wytłumaczone. Można jeszcze w celu ilustracji problemu wyobrazić sobie membranę głośnika, którą impulsy elektryczne wprowadzają w drgania. Nie chodzi tylko o to, jak bardzo ta membrana się wychyli, ale pod jak dobrą kontrolą się znajduje. Więc np. - jak szybko i skutecznie wzmacniacz będzie w stanie "wyhamować" drgania i zacząć ich następny cykl, a zatem zapanować nad bezwładnością membrany.

 

Dopóki nie spróbujesz, nie będziesz wiedział jak to wszystko zadziała w praktyce. Ja z Twoim wzmacniaczem (a nawet dwoma) nie rzucałbym się na 802N, ale to nie ja będę tego słuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie z piecami ML serii 300 jak najbardziej udane z uwzględnieniem kabli głośnikowych Transparent, które dodają dzwiękowi wagi, lekkiej ciemności i fantastycznej barwy. Próbowałem również z McIntoshem MC402 - też bardzo dobrze, ale inaczej ;) Miałem też Concentra Jeff'a Rowland'a (wersja z końca XX wieku), która nie zaspokoiła moich oczekiwań w konfiguracji z N802.

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 803D i z tranzystorem Primare A30.2 o mocy 2x200 grało przednie, jak zmieniłem końcówkę na lampowe ARC VT100 2x100 to brakowało mocy - dopiero teraz jak mam 2x150 na lampie to jest OK. co do 40m2 to potwierdzam ze 803 są za małe - ja gram na 30m2 i jest to ich (moim zdaniem) max.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.