Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  27 członków

Thorens Klub
IGNORED

Klub Thorens


zyga_nc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć klub użytkowników sprzętu marki Thorens. Posiadam TD 160 po gruntownej przebudowie i wielu modyfikacjach. Wkładki także były różne. Teraz gra na AT MLa 440. Ma nową plintę, pokrywę, kabelki ramienia, zestaw gniazd i wyłącznik. Od kąd jest podpięty pod Linn Majik DSM, który na pokładzie ma też preamp zaczął hgrać zupełnie inaczej, miodnie bym rzekł. Na nowo odkrywam swoją kolekcję płyt. Zamieszczam fotki, prosze o opinie i pytania.

post-43366-0-42751800-1332054633_thumb.jpg

post-43366-0-47779200-1332054642_thumb.jpg

post-43366-0-49636100-1332054649_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym założyć klub użytkowników sprzętu marki Thorens. Posiadam TD 160 po gruntownej przebudowie i wielu modyfikacjach. Wkładki także były różne. Teraz gra na AT MLa 440. Ma nową plintę, pokrywę, kabelki ramienia, zestaw gniazd i wyłącznik. Od kąd jest podpięty pod Linn Majik DSM, który na pokładzie ma też preamp zaczął hgrać zupełnie inaczej, miodnie bym rzekł. Na nowo odkrywam swoją kolekcję płyt. Zamieszczam fotki, prosze o opinie i pytania.

 

Wyglada bardzo ladnie. Z jakimi wkladkami sluchales TP16? Mi do mojego udalo sie dokupic drugiego headshela. W plannach mam zakupienie wkladki Denon DL103r. Sluchales jej kiedys na tym ramieniu, albo ktorejkolwiek z rodziny DL103?

 

Modyfikacje w moim:

  • przelutowalem oryginalne kabelki w ramieniu na posrebrzane kabelki z OFC
  • dodalem pozlacane gniazda RCA
  • dodalem pozlacane gniazdo sieciowe furuteh IEC
  • usunalem gabki ze sprezyn

Do zrobienia:

  • wytlumienie mata bitumiczna lub korkiem
  • zatapenie pilsniowej podstawym solidnym kawalkiem MDFu badz sklejki

Wszystkim fanom Thorensa polecam ta stronke: http://www.theanalogdept.com/ (Skarbnica wiedzy - niestety po angielsku i do tego bardzo 'niepoukladana').

 

resized_Thorens_TD160b.jpg

 

resized_Thorens_TD160a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem: Techniks jakiegoś , potem Shure m44-7, potem Grado Black, teraz AT 440 MLa. Wydaje mi się , że denony są za ciężkie do tego ramienia - 16,5 g chyba, Ale nie miałem założonego Denona. Shure dawał spore zniekształcenia pod koniec płyty, Grado było fajne ale strasznie czułe, co chwila skakało, wystarczyło podnieść pokrywę, z AT nie mam zniekształceń i jest mi miło. Przydałaby się nowa stylowa plinta Brast. A i opowiedz jaki masz tor a w szczególności przedwzmacniacz. Pozdrawiam Zyga.

Edytowane przez zyga_nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Szkoda że mam zepsuty aparat, bo bym wżucił pare fotek, moją 160tke można zobaczyć w analogowych ustrojach-post 471

gramiak trafił mi się w naprawde dobrym stanie, dodatkowo po przeglądzie, przesmarowane łorzysko,wymienione kable sygnałowe.

jedynie od siebie musiałem ustawić zawieszenie gdyż było za sztywno :) , zamiast starej pilśniówki dałem płyte mdf 25mm,pofrezowałem krawędzie,pomalowałem na czarno i dałem trzy solidne kolce.

W planach mam jeszcze wymiane maty i docisk, najlepiej taki dokręcany. To tyle z przeróbek, dalsze zmiany to zmiany gramofonu na lepszy:), choć narazie jestem z niego zadowolony, ale wiecie ,, w miare jedzenia...,,

Pytanko do Brasta, czemu przeciwwaga jest tak daleko przesunięta, patrzyłem na zdjęcia w sieci i jest podobnie, u mnie zaś jest praktycznie na koncu tulejki, wage mam zawsze ustawioną z dwa milimetry nad matą i nacisk jest ok, wg wymagań at440mla, zawsze mnie to zastanawiało...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

Chciał bym dołączyć do tego znakomitego grona :). Mam Thorensa już od ponad roku jestem bardzo zadowolony, a troszkę gramofonów w życiu przerzuciłem ;). Obecnie używam z wkładką transrotor merlo reference (wybitna w swojej cenie) i dociskiem michella, gumową matę zastąpiłem korkową + winylową, na docisk nakleiłem taki kryształek acoustic reviev wszystko to zaowocowało bardzo dobrym dźwiękiem :). Co do ramienia nie wiem czy lepsze od oryginału już z takim go kupiłem. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

post-23177-0-51104100-1362313135_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich z TD 170. W najbliższym czasie planuję wymianę wkładki. Budżet max 1600 zł. Myślę o Goldringu 1042, Sumiko Pearl, Benz Micro Gold. Czy Goldringa i Benza warto wkładać do tego gramofonu, może to wywalona kasa w błoto? Może max dla TD170 to Sumiko Pearl? Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich z TD 170. W najbliższym czasie planuję wymianę wkładki. Budżet max 1600 zł. Myślę o Goldringu 1042, Sumiko Pearl, Benz Micro Gold. Czy Goldringa i Benza warto wkładać do tego gramofonu, może to wywalona kasa w błoto? Może max dla TD170 to Sumiko Pearl? Co o tym sądzicie?

`

Spróbuj wypożycz, podejmij decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie! Szykuje sie powoli do zakupu gramofonu i myślę coraz więcej o Thorensie td 160. Znalazłem taki na OlX, ale obawiam się, że cena może być za wysoka z racji tego, że napewno jest sfatygowany i trzeba będzie sporo doinwestować, aby zaczął gadać. Czy 700 zł za taki stan to za dużo? Ile można zejść?

https://m.olx.pl/oferta/gramofon-thorens-td-160-CID751-IDt9ANW.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Miałem: Techniks jakiegoś , potem Shure m44-7, potem Grado Black, teraz AT 440 MLa. Wydaje mi się , że denony są za ciężkie do tego ramienia - 16,5 g chyba, Ale nie miałem założonego Denona. Shure dawał spore zniekształcenia pod koniec płyty, Grado było fajne ale strasznie czułe, co chwila skakało, wystarczyło podnieść pokrywę, z AT nie mam zniekształceń i jest mi miło. Przydałaby się nowa stylowa plinta Brast. A i opowiedz jaki masz tor a w szczególności przedwzmacniacz. Pozdrawiam Zyga.

Ja mam bardzo ciezko wkladke (goldenote boboli) i chula. Wlozylem troche olowiu do przciwwagi i tyle.

 

Jeśli ktoś potrzebuje części do 316ki to poprosze o kontakt na prv.

Edytowane przez arr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.