Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Research VSi60 vs. Unison Research Sinfonia


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Szanowni Koledzy.

 

Znajomy zakupił przed kilkoma dniami nowe B&W 805D. Chce kopić do nich pasującą integrę. Usiłujemy wybrać pomiędzy VSi60 i Sinfonią. Czy ktoś a Was słuchał powyższych klocków i miał okazję ich porównania?

Jeżeli tak to proszę o opinie.

A może macie inne ciekawsze propozycje (lamp/hybrydy) dla B&W 805D ?

Oczywiście chodzi o podobny przedział cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do Unisona to nie słuchałem,ale VSi 60 miałem w domu na odsłuchach i zrezygnowałem z zakupu.Moim zdaniem jak na lampę to bardzo chłodny wzmacniacz,mój mały Leben który wcale nie jest ciepły w brzmieniu gra dużo przyjemniej i z większym czarem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dzieki za podpowiedż . Trochę jestem zaskoczony tym co napisałeś. Raczej Unison Research uważany jest za typowego lampowca . W testach w Europie i w USA wypadł bardzo pozytywnie w porównaniu do innych wzmacniaczy zintegrowanych w swojej klasie cenowej. Z firmą Leben nigdy się nie spotkałem . Widziałem tylko w necie.

Myślę, że w tym przypadku ważne jest co jest do niego podłączasz. Niemiecki dealer Audio Researcha poleca HD220 + jakiś przedwzmacniacz lampowy np.16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedż . Trochę jestem zaskoczony tym co napisałeś. Raczej Unison Research uważany jest za typowego lampowca . W testach w Europie i w USA wypadł bardzo pozytywnie w porównaniu do innych wzmacniaczy zintegrowanych w swojej klasie cenowej. Z firmą Leben nigdy się nie spotkałem . Widziałem tylko w necie.

Myślę, że w tym przypadku ważne jest co jest do niego podłączasz. Niemiecki dealer Audio Researcha poleca HD220 + jakiś przedwzmacniacz lampowy np.16.

 

zależy jaką szkołę dźwięku preferujesz. UR jest ciepły i średnioszczegółowy, Leben to dźwięk lepki i mało szczegółowy, do tego bieganie do gałki głośnośći bo brak pilota.

ARC to detal, neutralność i doskonały bas, ale jeśli szukasz krainy ciepła, słodyczy i baroku, to w ogóle nie ten adres i zainteresuj się Jadis.

Jeśli masz na myśli audio researcha, to napisałem Ci coś na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahaha , a to Ci dobre

 

jesli wspomniana powyzej 300-tka jest mało szczegółowa proponuję wizytę u laryngologa i to przynajmniej ze dwa seanse

 

bez osobistych wycieczek pls. Skąd pewność, że Waść dobrze słyszysz? Jakiś autorytet jesteś czy co?

w porownaniu do ARC i UR, Leben jest malo szczegolowy i tyle. Sluchalem go na roznych kolumnach i z roznymi zrodlami, w tym np Focal Diablo III + średni Esoteric - więc raczej nie była to wina reszty toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zbyt mało osób jest w posiadaniu nowych 805-ek,a Ci co je posiadają nie zdążyli jeszcze przerobić z nimi wystarczającej liczby wzmacniaczy abyś uzyskał tu namiar na konkretny trop.

Z pojawiających się tu i ówdzie doniesień wynika jednak że należałoby szukać wśród dynamicznych,raczej ekspresyjnych wzmocnień.Audio Research wydaje się być warty przetestowania,na początek.

Najwyższy monitor bowersa kocha prąd,nie toleruje słabeuszy.

Poszukaj też w klubie B&W,ktoś już,zdaje się,coś do nich z dobrym efektem podłączał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A ja bym jeszcze proponował wypróbować hybrydowy SoundArt Rock II. Właśnie skończyliśmy testować ten wzmacniacz do Magazynu HiFi i muszę powiedzieć, że jest to bardzo dobrej klasy urządzenie. Testował Gutten i ja, i obaj się z lekka zachwyciliśmy. U Guttena grał z podłogowymi Dynaudio Contour a u mnie z Avcon ARM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dzięki za podpowiedż. Nie wątpię, że może i gra dobrze ale jakoś nie mam przekonania do sprzętu produkowanego w PRL-u :)

Czekam jeszcze na ofertę z Niemeiec. Zobaczę co mi zaproponują.

Austriacy zaproponowali mi AR VSi60 za dobrą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.