Skocz do zawartości
IGNORED

SACDvCD


manio28

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sadzisz ze te cale SACD mija sie z celem? Ja zamiast wydawac setki zlotych na plyty SACD wolalbym doinwestowac system zeby brzmial przyzwoicie.

Ale wcale nie uwazam ze SACD to jakas rewelacj(wczoraj posluchalem dwie sztuki),poprostu brzmi to inaczej,a co do mojego systemu to jak narazie jestem zadowolony.Zostaly male kosmetyczne zmiany do poczynienai:).Wracajac do SACD to tu gdzie mieszkam wcale nie ma takiej kolosalnej roznicy pomiedzy CD a SACD.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzisz ze te cale SACD mija sie z celem? Ja zamiast wydawac setki zlotych na plyty SACD wolalbym doinwestowac system zeby brzmial przyzwoicie.

Zależy jak rozumieć cel. SONY jako cele miała ograniczenie piractwa oraz napędzenie rynku płytowego i sprzętowego marketingowym hasłem "super audio". Po części to się udało. A doinwestować swój system jest zawsze chwalebne. Jak się wejdzie ponad 5000$, to wprowadzenie do zestawu SACD chyba będzie mogło przyczynić się do polepszenia dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest nastepujace ,czy jest sens kupowania sacd jezeli posiadam tylko dwie kolumny czyli klasyczne stereo?

Mam odtwarzacz sacd i zastanawiam sie czy uslysze roznice pomiedzy sacd a standardowym cd?

 

Pytanie jest dosc specyficzne - sacd a 'tylko' dwie kolumny.

 

Wiele razy juz o tym pisalem ale nie powstrzymam sie przed kolejnym razem. Człowiek ma tylko jedna parę uszu. To czy dźwięk dostarczy sie z 5 czy 10 czy 100 roznych zrodel dzwieku i tak bedzie analizwone w procesie zblizonym do tzw. 'czasu rzeczywistego'. Dlatego jezeli para sluchawk czy kolumn dostarczy identyczny sygnal do uszu jak 10 czy 20 zrodel dzwieku to mozg i tak odbierze calosc identycznie. Sa w sieci liczne przyklady nagran tzw. 3D, gdzie podaje się przez sluchawki sygnal akustyczny a czlowiek odbiera, ze ktos mu cos robi za plecami, nad glowa czy przed nim. Dzwiek 'dochodzi' z roznych punktow przestrzeni mimo, ze tak naprawde przetworniki sluchawek sa caly czas w tym samym miejscu - na uszach.

 

Dzwiek to fala mechaniczna wprawionych w ruch partykul powietrza. Tak naprawde partykuly te nie poruszaja sie liniowo a tylko drgaja w poblizu swego punktu osadzenia. Ucho jest narzadem, ktory te drgania odbiera i nastepnie przesyla do mozgu w postaci sygnalow nerwowych gdzie sa analizowane poprzez przykladanie do wyuczonego zestawu zapamietanych informacji referencyjnych. Stad wiemy, ze taki a nie inny uklad drgan oznacza na przyklad upadek luzeczki na kamienna podloge 2 metry od nas, po lewej stronie. Nieco inaczej wyglada sygnal dzwiekowy jezeli ta sama lyzeczka spadnie 10 m od nas i na wprost a jeszcze inaczej jezeli stalo sie to 20 m za nami. Jakość sytemu hi-fi to tylko kwestia do jakiego stopnia system potrafi nagrany dzwiek odtworzyc i dostarczyc do naszego ucha drgania mechaniczne identyczne z tymi, ktore zostaly poddane procesowi nagrania (czyli zamianie energii mechanicznej w elektryczna).

 

Nie jest tak do konca wazne czy system ma wiele zrodel czy tylko dwa liczy sie natomista jakosc tego co jest dostarczone by mamic nasz mozg ;)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> soso, 28.05.2012 - 16:50

 

Miałbyś sporo racji gdyby nagrania były robione techniką sztucznej głowy i używałoby się tylko słuchawek. Normalny system stereo ma jednak problem wiarygodnie wygenerować źródło pozorne (bardziej skomplikowane niż np. prosty odgłos uderzenia pocisku w ścianę) z tyłu za słuchaczem. Za to słuchawki, nawet z dedykowanymi do nich nagraniami j.w., mają inne problemy - dysonans między basem w uszach a jego brakiem w innych częściach ciała, plus jeszcze ucisk głowy. No i jeszcze możliwość że różnimy się nieco kształtem od wzorcowej sztucznej głowy użytej do nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wejdzie ponad 5000$, to wprowadzenie do zestawu SACD chyba będzie mogło przyczynić się do polepszenia dźwięku.

 

Kompletna bzdura.

Nawet posiadając tani sprzęt można usłyszeć różnicę między CD, a gęstym formatem (nie tylko SACD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Zamiast wladowac kilka tys zl w plyty to lepiej zainwestowac to w system i wtedy zwykle CD zagra lepiej niz te SACD na slabym sprzecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wpisy w stylu powyzej mozna spotkac TYLKO na polskich forach ....!!!!!!????

Ciezko pojac dlaczego autor tego postu chce przekonac do wlasnej opinii ze SACD jest g.... o warte , szanuje twoje zdanie i opinie w tym temacie , lecz ja mam INNE jak i kilkanascie milionow posiadaczy odtwarzaczy SACD (jak i firm plytowych ktore mimo wszystko wspieraja ten format !!) , ktorzy ocenili ze plyty w tym formacie brzmia lepiej i w dalszym ciagu je kupuja !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i nie jest gowno warte, ale nie rozumiem odsluchu takich plyt na sprzecie za kilka stow i na odtwarzaczch, ktore maja problemy z poprawnym odtworzeniem chciazby mp3. Jaki to ma sens? A potem czytamy opinie jakie to CD jest gorsze od SACD, bo ja na swoim playerku za pare dych uslyszalem taka roznice ze cho cho. Wlasnie takie wpisy sa tylko na polskich forach. Myslicie ze jak kupicie Blu-Ray'a za 1000zl i plyte SACD to Boga za nogi zlapaliscie? To jest wlasnie POLSKIE FORUM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> soso, 28.05.2012 - 16:50

 

Miałbyś sporo racji gdyby nagrania były robione techniką sztucznej głowy i używałoby się tylko słuchawek. Normalny system stereo ma jednak problem wiarygodnie wygenerować źródło pozorne (bardziej skomplikowane niż np. prosty odgłos uderzenia pocisku w ścianę) z tyłu za słuchaczem. Za to słuchawki, nawet z dedykowanymi do nich nagraniami j.w., mają inne problemy - dysonans między basem w uszach a jego brakiem w innych częściach ciała, plus jeszcze ucisk głowy. No i jeszcze możliwość że różnimy się nieco kształtem od wzorcowej sztucznej głowy użytej do nagrania.

 

To wszystko prawda. Chodzilo mi tylko o to, ze ilosc zrodel dzwieku to jedno, ich jakosc to drugie. Marny zestaw wielokanalowy nie da tyle frajdy co dobre stereo. 4 litery zamist 2 takze nie gwarantuja jeszcze raju. Mam na mysli oczywiscie te 4 litery a nie tamte.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś do odbioru muzyki przykładowo potrzeba fajerwerków typu śpiew z balkonu z tyłu sali koncertowej (zdarzają się takie zamysły artystyczne) albo wrażenie bycia otoczonym oklaskami widowni, a na dodatek ta osoba nie lubi słuchawek i nagrań robionych sztuczną głową, to nie pozostaje nic poza przyjęciem tego faktu do wiadomości i stwierdzeniem że dla tej osoby formaty wielokanałowe są właściwym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Napisano dziś, 14:25

No i co z tego? Zamiast wladowac kilka tys zl w plyty to lepiej zainwestowac to w system i wtedy zwykle CD zagra lepiej niz te SACD na slabym sprzecie.

 

Napisano dziś, 18:20

Moze i nie jest gowno warte, ale nie rozumiem odsluchu takich plyt na sprzecie za kilka stow i na odtwarzaczch, ktore maja problemy z poprawnym odtworzeniem chciazby mp3. Jaki to ma sens? A potem czytamy opinie jakie to CD jest gorsze od SACD, bo ja na swoim playerku za pare dych uslyszalem taka roznice ze cho cho. Wlasnie takie wpisy sa tylko na polskich forach. Myslicie ze jak kupicie Blu-Ray'a za 1000zl i plyte SACD to Boga za nogi zlapaliscie? To jest wlasnie POLSKIE FORUM.

 

Popieram! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Zamiast wladowac kilka tys zl w plyty to lepiej zainwestowac to w system i wtedy zwykle CD zagra lepiej niz te SACD na slabym sprzecie.

 

I co? Wtedy nie wydasz kilku tys. zł na te płyty CD, które zagrają lepiej?

Pewnie nie, bo tych lepszych CD od ich wersji SACD będzie niewiele.

 

Ja nie jestem zwolennikiem formatu SACD.

Wolę DVD-Audio, a przede wszystkim winyle i ich ripy, ale i tak uważam, że

SACD to coś lepszego niż CD, nawet jeśli jest odtwarzane na nie najdroższym sprzęcie.

CD to format, który będzie jeszcze długo żył, ale niestety producenci będą nadal naciągać kupujących, oferując coraz to nowsze remastery z bonusami, limited edition, itp...

Tyle, że jakość nagrań nie będzie lepsza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci to naciagaja kupcow na SACD robiac ripy ze zwyklej plyty CD. O tym ze z tytulami na SACD jest coraz biedniej chyba nie musze pisac? Tak naprawde to ja w tytulach CD przebieram nie raz calymi kwadransami zeby wybrac cos co moze by mnie zainteresowalo, z SACD nie ma praktycznie nic co moglym wybrac. A nie wyborazam sobie jak moglbym kupic jakakolwiek plyte SACD zeby tylko podniecac sie jej dzwiekami i sluchac czegos na sile i wmawiac sobie jakim to ja jestem audiofilem, bo slucham SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz analogowo to kup porzadny gramiak, a nie odtwarzacz za kilkaset zlotych, ktory niby daje brzmienie analogowe.

W takich przypadkach odrazu przypominaja mi sie slogany sprzed kilku lat nt. odtwaraczy DVD, ktore to swietnie upscaluja obraz do HD. Z tym ze ten upscaling tyle mial wspolnego z rozdzielczoscia HD jak te SACD i winyl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Posiadam to wydanie w SACD, Warner Musis-Japan.Moim zdaniem szału nie ma, w ogóle starsze nagrania innych zespołów w tym formacie nie zawsze mi się podobają.

Te nowsze owszem, jestem za.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.