Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki pod gniazda RCA


hd 650

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wyglada to jak ponizej. Przejsciowka za pare zlotych, bezposrednio do V-Daca, jako optyczny mam VDH octocoupler mkIi juz z mini toslink, bez przejsciowek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-9347-0-69615100-1351368984_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidyś z nudów podłączyłem jakieś nauszniki Philipsa do RCA Denon-a DCD2700, dźwięk był dużo lepszy niż z dziurki na przedniej ściance, pamiętam tylko że nie dało się regulować głośności bo dźwięk szybko zanikał, nie porównywałem tego rozwiązania do żadnego wzmacniacza słuchawkowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce porównam na HD 600 brzmienie RCA ws wzmak słuchawkowy na sprzęcie wysokiej klasy.Będzie to cd McIntosh MCD201 i wzmak Leben 300xs.Jestem już umówiony na prywatny odsłuch(nie w salonie audio).Będzie dużo czasu na przysłuchanie się wszystkiemu.Wprost nie mogę się doczekać.Foty będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wczoraj taki mały eksperyment z ciekawości sugerując się robotą kolegi z forum ,podpiąłem moje słuchawki HD 600 przez potencjometr (,miałem 50 k )bezpośrednio z wyjścia mojego daca na ad 1865 z analogówką na e88cc WK-WA ,i pozbierać się do teraz nie mogę ,dżwięk wgniótł mnie w fotel ,po prostu rewelacja ,miałem różne wzmacniacze słuchawkowe począwszy od gein clona ,PRO-JECT HEAD BOX SE II,musicala fidelity,ostatnio music hall ,ale to co dzieje się z moimi hd 600 jest po prostu piękne,dynamika ,bas,przestrzeń,ogólna czystość ...nawet tuner turbo N-ki super daje radę pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Jadę z tobą, bo ja też się naraziłem ;), tylko na innym forum!

 

Dziś zacząłem się mocno zastanawiać nad kabelkami Transparent Audio. Chętnie bym takiego posłuchał za pod RCA pod moim Vickiem s3! Może by mnie to olśniło! Głośnikowe słyszałem i naprawdę uwierzyłem że kabel może grać! Więc myślę .. może sobie kupię RCA tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usług.

Kto jeszcze chętny na zmianę spojrzenia na potrzebę stosowania wzmacniacza słuchawkowego w niewygórowanej cenie?

Słuchajcie z RCA i dzielcie się spostrzeżeniami.Akcja z Lebenem i McIntoshem corzaz bliżej.

 

Na audiohobby.pl w zakładce -słuchawki jest taki podobny temat jak ten.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać tunera Sony ST-SA5ES przez kilka wieczorów.Jakość dzwięku była wyśmienita,najlepsza na programie 2 oraz 3 PR.Wyjście RCA po raz kolejny się obroniło.Bardzo przyjemny brzmieniowo bez wyostrzeń w odbiorze dzwięk.Szeroka stereofonia,czasem zagrało szerzej niż z płyty CD.Pięknie słychać głosy osób prowadzących audycje w studiu(PR2)Z żalem się rozstałem z tym tunerkiem,muszę sobie taki sprawić.Dzwięk wyśmienity,jeszcze lepszy wygląd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnęła mnie mania słuchania z różnych możliwych żródeł.Ostatnio trafiła się okazja odsłuchu Marantza cd10.Cedek stary ale jary.Coś mi podpowiada że zagrał nie gorzej od mojego dac-a C-A.Skłonny jestem uznać że w pewnych aspektach jego wyższość.Lepiej mi odpowiadało wypełnienie dołu.Jakoś tak bardziej miękko mi to zagrało,,środek cieplejszy,góra porównywalna.Ogólnie analogowy klimat.Miła odskocznia od codziennej precyzji i analityczności.Coś jest jednak w tym vintage...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało które "vintage" tak grają a to iż zagrał lepiej od jakiegoś CA to na prawdę nic dziwnego. Jak byś Ty wiedział jakie ja niektóre klocki pocisłem i gram dalej na CD10 to byś nie uwierzył...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, marantz CD10.

Nie mam wielkiego doświadczenia w systemach słuchawkowych. W zasadzie po tegorocznym AS coś tam na głowę wsadziłem i mi się spodobało. Czy na tyle bardzo że będę słuchał dłużej? Nie wiem, dlatego na razie kupiłem w miejsce moich SHP8900 takie tanie koreańskie (?) zabawki jak superlux 668b. Philips faktycznie wymiękł przy nich, jadą jeszcze do mnie HD595 do porównań a za ścianą kolega ma HD580 więc pewnie go odwiedzę :)

Generalnie można zauważyć że dźwięk po RCA przeważnie jest lepszy niż z większości popularnych dziurek słuchawkowych (laptopy, smartfony, wyjście słuchawkowe w stacjonarnych CD itp.) Główna cecha to brak zamulenia, separacja, swoboda i przestrzeń. Jako wzmacniacza słuchawkowego używam korektora graficznego, (również z jego wyjść RCA) TEAC-eqa5 jest możliwość regulacja głośności dzięki temu i w razie potrzeby jak mnie najdzie możliwość korekty. Jakiejś słyszalnej degradacji brzmienia z powodu jego obecności w torze nie zaobserwowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w posiadaniu Hd 595,lecz wymieniłem po roku na model HD 600.Bardziej są analityczne i szczegółowe.Mają więcej góry i twardszy ,krótszy bas niż 595-tki.Różnią się także impedancją .Ale dawały radę wprost z RCA Pioneer-a PD-S705.Osobiście rekomenduje 600 lub 650 Sennheisera.

Koniecznie,ale koniecznie posłuchaj HD 580 kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Właśnie przeżyłem szok. Podłączyłem swoje k701 bezpośrednio pod rca w dacu. Dźwięk zyskał na detaliczności i przestrzeni a bas stał się twardszy i bardziej zwarty. Co prawda stracił nieco na masie ale moim zdaniem jest lepiej gdyż zyskał na kontroli. Posiadam wzmacniacz słuchawkowy matrix m-stage który jest uważany zarówno ogólnie jak i w połączeniu z k701 za bardzo dobry. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego efektu

 

Muszę z przykrością wycofać wcześniejszą wypowiedź. Słuchawki pogubiły się przy bardziej złożonym kawałku, co nigdy nie miało miejsca na wzmacniaczu. Wygląda na to że jednak k701 nie nadają się do bezpośredniego podłączenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek zapadł w śpiączkę na dwa miesiące, a właściwie to go można spokojnie pogrzebać. Jeśli tylko kolega HD 650 zechce napisać epilog, a raczej epitafium. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez chcialem sie zapytac kolegi HD650, bo zauwazylem gdzies wpis, ktory stoi w sprzecznosci z gloszona teza:P

Michal dostales PW?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epitafium ...

...- dla RCA,

Cóż ,jakby to powiedzieć i z gracją się obronić...

Tak, zdradziłem i z RCA skończyłem.

Tak to w życiu już bywa że lepsze jest wrogiem dobrego.Ale zaś zatem po kolei :

Jak wiadomo przez długi czas słuchałem z wyjść RCA w CD a potem z DAC-a.Okazyjnie też z różnych nawet całkiem dobrych zródeł.Naprawdę bardzo przyzwoicie to plumkało,czysto,precyzyjnie ,analitycznie.No niech padnę audiofilskim prądem rażony,lepiej było niż na np.Pro-ject headbox i x-cansie.I tak słuchając taniochy wciąż jakoś ciągnęło mnie do do tych dwóch złociutkich bolców gdzieś tam z tyłu ,daleko.

Miało to czasem swoje wady,a raczej wady realizacji płyt,bowiem audiofilskie wykwinty grały super dokładnie,przestrzenie itp,itp.Nawet czasem się zdarzało że płyta nie porażona loudness-warem przez dzwiękowca-nieuka też bywała przyjemna.

Tak mi mijały latka w przeświadczeniu że niewiele da się lepiej.

Pewnego dnia ...

Wpadłem na opis BCL-a Lehmann-a.Oryginału za prawie 3 tysiaki.Prawie równolegle dowiedziałem się o tzw. klonach.Cena za worek elektronicznych części nie była wysoka.Lecz z powodu mojej elektronicznej niewiedzy,dorobiłem w nadgodzinach i kupiłem gotowca w obudowie zamiast szynki żrąc kaszankę :)).

Toż to jaki miał nie być killer,na wystawach żeniony z HD800!No a klon nie gorszy,nawet lepszy...

Przyjechał.Gram więc swoje naj. płytki.No nie ma wstydu,wciskam pause co to ? cos mi tutaj cichutko buczy a na wyjściu jest nap.stałe.

A w dac-u cicho że aż w uszach dzwoni i 0,0 Volt .Krótko mówiąc szkoda.

Z tego powodu kolejny powrót do RCA.Na kolejny rok.Potem szukanie w necie opisów problemów ,są- ale trzeba umieć...Proszę o pomoc parę osób na forum w zakładce DIY.Cisza.Jako że odsłuchem słuchawkowym interesuję się od lat, treści z audiohobby.pl i audiostereo są mi pokrótce znane od dawna.Ostatnia deska ratunku - MICHELANGELO.Dzwonię pierwszy,po sympatycznej rozmowie i garści detali technicznych decyduję się na upgrade klona.

Wzmak wysłany do firmy Ear Stream wrócił całkiem odmieniony. To mój ? -myślę sobie w całkiem ciemnym pokoju,a głuchy to jeszcze nie jestem.Zrobione wszystko tak jak chciałem i nawet to co nie zamawiałem...fajnie.Nad moim clonem z upgradem Ear Stream pochylały się jeszcze 2 osoby wymownie stwierdzając że warto było.Brzmienie to ksero z wyjść z dac-a+większa wydajność prądowa.Nic wzmak nie zmienia, jest przezroczysty.Tak lubię ,szybko, analitycznie i dobitnie.Siła tranzystora,to słychać.Dodam że juz nie szukam zmian,już tylko słucham i niech tak zostanie.Jest dobrze.

Dzięki Michał.

I tak sie oto kończy co nieco nudny mój wpis.A RCA?,czeka na swoją kolej ale czy koniecznie u mnie ?

Nie wiem.

 

Rafał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Rafał nie dramatyzuj! RCA w moim mniemaniu ma sens, tylko nie na każdym sprzęcie! Na moim cd vincenta s3 słucham od czasu do czasu i jest jak było - czyli bardzo dobrze! Po prostu twój DAC jest raczej ostry i analitycznie dobitny, a Lehmann cieplejszy i bardziej wypełniony ogólnie. Dół bardziej wydatny i góra nie kuje w uszy! Średnica soczystsza, no i płynna regulacja. Natomiast przeróbki upgrejdowe wyszły doskonale i naprawdę to gra "smacznie". W twoim przypadku to dobry pomysł słuchać przez wzmaka, ale ja pozostaję przy słuchaniu z RCA. Pozdrawiam i zapraszam Rafale na odsłuch lampy z 1961 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.