Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz do Tannoy Revolution Signature 6T

JacekSzulc

Recommended Posts

Witam!

Szukam wzmacniacza do kina domowego, które chciałbym zbudować na bazie posiadanych już kolumn: Tannoy Revolution Signature DC6T. Na razie tylko stereo, ale jestem z nich na tyle zadowolony, że postanowiłem je pozostawić na fronty i dokupić z tej serii pozostałe elementy. Do tej pory zasilał je skromny (ale tylko mocą) NAD 310. Czas to zmienić :-)

Dużą wagę przywiązuję do dobrego stereo, więc poszukiwania nie są łatwe. Głównie słucham jazzu i klasyki. Pomieszczenie ok. 20m2

Wstępnie wybór padł na Harman Kardon AVR255 czy też 265. Myślałem jeszcze o pozostaniu przy firmie NAD, ale ze względu na cenę chyba sobie odpuszczę.

BTW:

Czy słyszał ktoś o wzmacniaczu do kina domowego, który potrafiłby odtwarzać pliki FLAC poprzez sieć WiFi lub LAN w cenie 2-3 tys. PLN ?

Liczę na jakąś sugestię co do wyboru wzmacniacza.

Pozdrawiam

Jacek

Witaj,

Przedział klasowy amplitunera HK AVR255 do Twoich kolumn to niestety ogromne ograniczenie systemu. Jeśli chcesz chociaż w pewnym stopniu uzyskać jakość dźwięku jaką są w stanue zapewnić Twoje Tannoye, zwróć uwagę na świetny amplituner NAD T748, Marantz SR6007, Cambridge Audio Azur 551R

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Witaj,

Przedział klasowy amplitunera HK AVR255 do Twoich kolumn to niestety ogromne ograniczenie systemu. Jeśli chcesz chociaż w pewnym stopniu uzyskać jakość dźwięku jaką są w stanue zapewnić Twoje Tannoye, zwróć uwagę na świetny amplituner NAD T748, Marantz SR6007, Cambridge Audio Azur 551R

Po prostu wychodzę z założenia, że najważniejsze są kolumny. To one tworzą dźwięk.

Okolice 3000 PLN to dla mnie nie tyle bariera finansowa co psychologiczna :-)

Gdyby NAD T748 posiadał jeszcze możliwość czytania plików FLAC poprzez WiFi to sentyment do firmy mógłby moją barierę przełamać.

Ale przy okazji natknąłem się na Marantza SR6006 i lakoniczny opis: sieciowa transmisja danych audio. Cena przystępna, więc może się przyjrzę. Muszę tylko sprawdzić czy w mojej okolicy da się tego gdzieś posłuchać.

Dzięki za pomoc.

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć Marantza SR6006. Polecono mi za to Yamahę z serii Aventage: RX-A820. Miałem okazję jej posłuchać, ale niestety nie z moimi kolumnami, więc trudno mi ją ocenić. Wrażenia były raczej pozytywne.

W każdym sklepie usłyszałem, że nie ma amplitunerów z WiFi. Mam więc sobie to WiFi odpuścić?

Nie wiem na co mam poza wrażeniami muzycznymi zwracać uwagę. Czy drugie wyjście HDMI może mi się przydać jeśli mam tylko jeden TV i nie planuję rzutnika ?

Jednym z istotnych źródeł sygnału będą pliki FLAC. Wszystkie amplitunery obsługują ten format, ale czy mogę natknąć się na jakąś niespodziankę z tym, np. długi odczyt danych, etc?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.