Skocz do zawartości
IGNORED

Audiotrak Dr. dac 2


Mateusz_W

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników tej karty. Czy karta posiada układ tzw. anti-pop (przeciw stukom) na wyjściu słuchawkowym? Czy ktoś mierzył DC na wyjściu słuchawkowym? Chciałbym do tego ustrojstwa (jak już je kupie) podłączyć lepsze słuchawki i trochę się boję o te 2 aspekty.

 

Np. ESI DR DAC Prime nie ma układy anty-stukowego i po włączeniu/wyłączeniu jest słyszalny stuk w słuchawkach.. Szkoda, bo wyjście liniowe już je posiada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic u mnie nie stukało. Miałem podłączone beyery 990 PRO. Chyba, że nie słyszałem tego faktu, bo kompletnie na to nie zwróciłem uwagi. Co chcesz do nich podłączyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączone pod tą kartę na zmianę Sennheisery HD25 oraz HD600 i nic takiego nie zauważyłem. Chociaż przy włączeniu słychać jedno stuknięcie i na tym się kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Beyery 770 Pro oraz Senki HD-598. Chodzi mi właśnie o taki stuk przy włączeniu o którym pisze DickLaurent, który szkodliwy chyba dla słuchawek nie jest lecz nieprzyjemny dla ucha - powinni o to zadbać konstruktorzy urządzenia. ESI DR DAC Prime ma stuk przy włączeniu i wyłączeniu. O ESI wspominam dlatego, że to bardzo podobna konstrukcja (ten sam target odbiorców).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączone pod tą kartę na zmianę Sennheisery HD25 oraz HD600 i nic takiego nie zauważyłem. Chociaż przy włączeniu słychać jedno stuknięcie i na tym się kończy.

U mnie to samo, jedno stuknięcie przy uruchomieniu Dac'a i tyle ale w niczym mi to nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeżeli przy włączaniu selektor wyjścia jest ustawiony na wyjście liniowe, to stuk w słuchawkach nadal występuje? Nie lubię tych stuków i dla mnie trochę nie po inżyniersku jeśli takowe istnieją:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeżeli przy włączaniu selektor wyjścia jest ustawiony na wyjście liniowe, to stuk w słuchawkach nadal występuje? Nie lubię tych stuków i dla mnie trochę nie po inżyniersku jeśli takowe istnieją:)

Yep, występuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuk to normalne przy uruchomieniu - w lepszych konstrukcjach jest zamontowany stycznik zwłoczny, który dopina słuchawki po "ustabilizowaniu" sie DAC`a. Takie eleganckie rozwiązanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne? Uważam, że w urządzeniu tej klasy mogliby dołożyć przekaźnik. O ile mogłoby to zwiększyć cenę urządzenia? Nie jest to inżynierskie rozwiązanie i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.