Jump to content
IGNORED

Wymiana wejść bananowych na nowe w yamaha mx-2

Tymian-

Recommended Posts

Witam,

czy ktos pomoglby i nakierowal jak sie za to zabrać. Moge oddac do zakładu elektronicznego na wymianę ale jakie wtyki/złącza kupic aby bez klopotu wymienić w urządzeniu. Mówimy o końcówce mocy yamaha mx-2. Mam jedne kable zarobione wtykami Supra Cable CombiCon Banan a inne wtykami nakamichi. Niestety nie wchodzą/pasują one do końcówki mocy są za grube.

moze jakies linki + opis

będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  • Moderatorzy

Witam,

czy ktos pomoglby i nakierowal jak sie za to zabrać. Moge oddac do zakładu elektronicznego na wymianę ale jakie wtyki/złącza kupic aby bez klopotu wymienić w urządzeniu. Mówimy o końcówce mocy yamaha mx-2. Mam jedne kable zarobione wtykami Supra Cable CombiCon Banan a inne wtykami nakamichi. Niestety nie wchodzą/pasują one do końcówki mocy są za grube.

moze jakies linki + opis

będę wdzięczny za wszelkie sugestie

A nie żal Ci niszczyć tego sprzętu...? Mając nie pasujące gniazda, mimo wszystko łatwiej chyba zmienić wtyk w kablu, niż gniazdo we wzmacniaczu. Dla czego nie zrobić tego w ten sposób? Jeżeli natomiast nie chcesz niszczyć ani kabla, ani wzmacniacza, to można zawsze zrobić przejściówkę, z jednej strony widełki (do wzmacniacza), 10 cm kabla i gniazda na bananki (do kabla). Ja bym zrobił w ten sposób - ale to Twój sprzęt. Jeżeli już wcześniej rozważyłeś te opcje i Ci nie pasują z jakiś względów i jesteś na 100% pewien, że modyfikujesz wzmacniacz, to chyba najlepszym rozwiązaniem było by, wywiercić cztery dziury w tylnej ściance wzmacniacza, zamontować w nich gniazda na bananki i krótkim przewodem wlutować je bezpośrednio do PCB. Kupić takie gniazda jak w originale tyle, że z wejściami bananowymi raczej się nie da. Więc zamienienie je, tak żeby nie było widać żadnej modyfikacji jest chyba nie możliwe.

Hidden Content

simple-events.pl

• 5 months later...

Witajcie,

wymieniłem końcówki na nowe gniazda bananowe firmy vitalco sa dostępne różne rodzaje na allegro.pl. Wymiana nie jest latwa i zajmuje trochę czasu. Sprawe zalatwilem w punkcie napraw RTV u człowieka z ponad 20letnim doświadczeniem. Oczywiście teraz z podlaczeniem glosnikow nie ma kłopotu :-)

okazało się ze mam trochę silniejsza końcówke mocy yamaha mx-1

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.