Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon Orbit firmy u-Turn


aston87

Rekomendowane odpowiedzi

Arku, nie można porównywać pana Andrzeja A czy pana Pezeeta do tej inicjatywy .To tak jakby porównywać

stajnię F1 do producenta gokartów.Ale ten tani gramofon to jest tzw poziom wejścia , i jako taki zasługuje moim zdaniem na sympatię , a nie tylko krytyka i potępienie bo finansowanie nie takie jak ktoś w Polsce sobie wymyślił.

Przepraszam . za mój ostatni post który wczoraj był trochę pomieszany z twoim ( noworoczne osłabienie)

ale tam jest link do zdjęcia gramofonu AR , który był poziomem wejścia w USA i Anglii na przełomie lat 60/70-tych - też jak to się mówi szału nie ma.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR wypuścili jako pierwsi gramofon z zawieszeniem - jeżeli to nie robi na Tobie wrażenia...no cóż. Jak dla mnie dosyć duży wkład w tworzenie gramofonów. A U-turn zmontowali gramofon z dostępnych części, projekt po prostu ukradli (trzeba nazywać rzeczy po imieniu) i przypisali wszystko sobie (we've designed turntable). Czy chińskie buty adidos zasługują na sympatię?

 

Już nawet nie zwracam uwagi na to jak źle zrobiony jest gramofon, tylko na marketing. A tu już kwiecisty opis z jakiejś strony. Jeśli nadal nie widzisz w tym nic złego...

 

Why The Orbit?

 

Priced at $150 - easily the best audiophile-grade affordable TT out there

 

Remarkable simplicity - When it comes to audio playback, less is more. The Orbit's all analog, fully manual platform provides top sound quality and a pure vinyl experience.

Audiophile design - With a uni-pivot tonearm, magnetic cartridge, synchronous motor & CNC machined MDF plinth, The Orbit is a true sonic performer

 

Endless possibilities - Sounding great never looked so good. Configure your turntable with custom color schemes and hardware upgrades.

 

Śmieszne, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR wypuścili jako pierwsi gramofon z zawieszeniem - jeżeli to nie robi na Tobie wrażenia...no cóż. Jak dla mnie dosyć duży wkład w tworzenie gramofonów. A U-turn zmontowali gramofon z dostępnych części, projekt po prostu ukradli (trzeba nazywać rzeczy po imieniu) i przypisali wszystko sobie (we've designed turntable). Czy chińskie buty adidos zasługują na sympatię?

 

Już nawet nie zwracam uwagi na to jak źle zrobiony jest gramofon, tylko na marketing. A tu już kwiecisty opis z jakiejś strony. Jeśli nadal nie widzisz w tym nic złego...

 

Why The Orbit?

 

Priced at $150 - easily the best audiophile-grade affordable TT out there

 

Remarkable simplicity - When it comes to audio playback, less is more. The Orbit's all analog, fully manual platform provides top sound quality and a pure vinyl experience.

Audiophile design - With a uni-pivot tonearm, magnetic cartridge, synchronous motor & CNC machined MDF plinth, The Orbit is a true sonic performer

 

Endless possibilities - Sounding great never looked so good. Configure your turntable with custom color schemes and hardware upgrades.

 

Śmieszne, prawda?

Tomaszu, AR - zawieszenie OK, ale to ramię, proszę .....

Jeśli chodzi o marketing to fakt, chłopaki poszli na całość ale nie tylko oni. Na stronie firmy na P model za 300 dolarów a u nas za PLN 1300 z wkładką to jest" audiophile best buy "

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można porównywać pana Andrzeja A czy pana Pezeeta do tej inicjatywy .To tak jakby porównywać

stajnię F1 do producenta gokartów.Ale ten tani gramofon to jest tzw poziom wejścia

 

Właśnie o to mi chodziło że nie mozna ich porównywać. Andrzej Analogowy robi coś co jest rzeczywiście zamknięte w wąskim światku analogowym i dla tego środowiska prowadzone w sposób na jaki pozwala rzeczywistość rynkowa.

 

natomiast próba wykorzystania zasad produkcji dla klienta niszowego w celu sprzedania mu powszechnie dostępnego produktu nie jest żadnym poziomem wejścia tylko ściemnianiem frajerów.

 

Poziomem wejścia to są Stantony za 600-700 złotych, do których nie potrzeba dorabiać kolorowych plint bo mają już wystarczająco dobre za tę cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło że nie mozna ich porównywać. Andrzej Analogowy robi coś co jest rzeczywiście zamknięte w wąskim światku analogowym i dla tego środowiska prowadzone w sposób na jaki pozwala rzeczywistość rynkowa.

 

natomiast próba wykorzystania zasad produkcji dla klienta niszowego w celu sprzedania mu powszechnie dostępnego produktu nie jest żadnym poziomem wejścia tylko ściemnianiem frajerów.

 

Poziomem wejścia to są Stantony za 600-700 złotych, do których nie potrzeba dorabiać kolorowych plint bo mają już wystarczająco dobre za tę cenę.

Arku, proponuje żebyś zainteresował się czym jest Kickstarter , i o co w tym chodzi , ten gramofon to tylko jeden z tysięcy projektów, które kreatywni ludzie realizują w tym programie, są tam np. kolumny głośnikowe, rock opery , filmy....

Może wtedy nie będziesz skłonny nazywać ludzi którzy wpłacili 450 milionów dolarów na różne przedsięwzięcia -najczęściej z pogranicza szeroko rozumianej (wy)twórczości i sztuki frajerami.

Jestem przekonany ,ze taki program przydałby się też u nas i pozwolił rodzimym konstruktorom na rozwinięcie skrzydeł.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozumiem. Tylko nie rozumiem nadużywania słowa "kreatywny" w przypadku tego pomysłu. Jego "kreatywność" nie polega na budowaniu gramofonu. A przecież rozmawiamy w zakładce w której chodzi o gramofony a nie o czyjąś kreatywność w dojeniu naiwnych na pieniądze celem realizowania swojej kreatywnej osobowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozumiem. Tylko nie rozumiem nadużywania słowa "kreatywny" w przypadku tego pomysłu. Jego "kreatywność" nie polega na budowaniu gramofonu. A przecież rozmawiamy w zakładce w której chodzi o gramofony a nie o czyjąś kreatywność w dojeniu naiwnych na pieniądze celem realizowania swojej kreatywnej osobowości.

Ale o co chodzi? Ludzie wpłacają pieniążki i wiedzą na co , najpierw jest projekt i budżet a później jego realizacja.

Oczywiście gramofon za 150 dolców to nie będzie szczyt inżynierskiego wyrafinowania , ale to nie jest ważne ,

za te pieniądze nikt tego nie oczekuje.

Gdyby w Polsce powstał taki "składkowy"projekt z budzetem rzędu powiedzmy 200-300 tysiecy złotych i mógłbyś kupić sobie Ad fontesa czy Drapaka np.30% taniej niż obecnie gdy jest produkowany jednostkowo i jeszcze twórca by zarobił godnie, byłoby tych gramofonów więcej na rynku itd, to nie wszedłbyś w taki deal ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany, skoro nikt nie oczekuje wyrafinowania technicznego za 150$ na poziomie większym niż np. z tajwańskiego Stantona, to po co o tym aż pisać na forum???

Że się znalazło wielu frajerów to jest powód do dumy taki jak w przypadku Amber Gold. Ale żeby się podniecać byle plastikiem z ChRL, bo USA sie trochę naiwnych zrzuciło do sakiewki producentowi, który jeszcze niczego nie wyprodukował???

 

W ogóle nie porównuj do nich Ad Fontesa bo to już jest obraza. Andrzej Analogowy swój gramofon zbudował zanim znaleźli się chętni, a to jest istotna różnica.

 

 

 

 

ps.

pomysłów na "deale" to ja mam średnio piętnaście na dobę. Tylko jeszcze brak bezczelności i wiara w ludzki rozsądek nie kierują mnie na drogę szukania naiwnych do inwestowania.

Może zrobimy inaczej. Wymyśle podobny projekt złożony z klamotów zamówionych na Tajwanie - od razu wejdziemy w napęd bezpośredni za powiedzmy 800 złotych. Malowanie aerografem plus 400. to i tak taniej niż amerykańce za swojego plastika chcą.

A teraz zbieram na to pieniądze - zobaczę tylko ile wchodzi w kontener żeby zamówienie było okrągłe i już mogę przyjmować wpłaty.

I zupełnie nie rozumiem dlaczego nikt o tym nie chce napisać.

 

Jutro będę miał przecież kolejne pomysły na deale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko zgadzam się z sierściem, ale nie tym razem. Kup i przestań gdybać.

Frywolny, mnie to interesuje jako model biznesowy a nie produkt.

Dla twojej info Pro Ject już przedstawił w Vegas swój najtańszy nowy gramofon.

I nie życzę sobie takich rad,jak będę potrzebował doradcy to grzecznie zapytam.

A jak Ciebie temat nie interesuje to nie ma przymusu czytania.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Project manager amator?

Frywolny please,przecież to Ty mianowałeś się kilka dni temu project managerem w jakimś wątku o myjkach , jak mogę co najwyżej tyrać w marketingu :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frywolny, mnie to interesuje jako model biznesowy a nie produkt.

Dla twojej info Pro Ject już przedstawił w Vegas swój najtańszy nowy gramofon.

I nie życzę sobie takich rad,jak będę potrzebował doradcy to grzecznie zapytam.

A jak Ciebie temat nie interesuje to nie ma przymusu czytania.

 

Pozdrawiam

 

Czy to nie aby ten filmik prezentuje nowosci pro-jecta?

 

http://

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy ja tam widze poczciwa konstrukcje 1.3 z ramieniem karbonowym i nowy znaczkiem rpm 1?

POprawcie mnie jak sie myle.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,jakościowo nieciekawy,ale co interesujące ma Ortofona,a amerykanie od U -turn mieli Ortofona ale już nie mają.

Czytałem też opinie na jednym forum gościa z USA, że to się sprzeda tylko u nich i w Niemczech bo reszta Europy i Azja tego poziomu nie zaakceptuje.Zobaczymy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dokladnie na filmik z linku.2:13-14 jest pokazany 1.3 z ramieniem karbonowym albo juz zaczyna slepnac.

Ten natomiast z obrazka to jest pro-ject elemental i on jest najtanszy. Natomiast 1.3 z ramieniem z karbonu jest dosyc ciekawym gramiakiem., zostanie jeszcze zapewne poddany upgradeowi przez forumowiczow. ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Kwasior rozumiem, gdzieś dzisiaj czytałem w sieci cała listę zmian i nowości Pro-jecta na tej wystawie w Vegas, i chwała in za to ,nie mam nic przeciwko tej fimie, pisze tylko o tym najtańszym , bo to jest odpowiedź Pro jecta na tych amerykanów od Uturn-a .Reasumując :walka giganta ze start-upem i tu nie ma przeproś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.