Skocz do zawartości

Audiostereo.pl: Audiostereo Forum - Audiostereo.pl


Audiophase. Kabel zasilający Devil.

audiophase devil

 • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Cassius

 • Użytkownicy
 • 19 postów
 • Rejestracja: 04.06.2013

Napisano 29.09.2017 - 19:01

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy ktokolwiek odsłuchiwał kable zasilające polskiej firmy Audiophase ? Wypożyczyłem właśnie na test kabel zasilający Devil z tej manufaktury. Sprawa jest o tyle fajna, że w razie nie spełnienia moich oczekiwań mogę ów odesłać a pieniądze zostaną mi zwrócone. Przyznam, że jest to uczciwe i rozsądne rozwiązanie. Po wpłaceniu kwoty 1700zł kabel pojawił się u mnie po dwóch dniach. Kabel zapakowany jest w tekturowe pudełko z logo producenta, wyściełane gąbką z obu stron. Sam kabel wzbudza zaufanie swoją budową. Jest ciężki i solidnie wykonany. Kabel jest gruby, ale w miarę jeszcze giętki, tak więc da się go wygiąć, aby wpasował się w wyznaczone mu miejsce. Z krótkiego opisu ze strony producenta czytamy:

"Model DEVIL jest kablem o szerokim spektrum zastosowania, idealnie sprawdza się z odtwarzaczami CD, DAC a także z końcówkami mocy, wzmacniaczami i jako główne zasilanie listwy czy też kondycjonera. Budowa - przewodnikiem jest wysokiej czystości miedź o łącznym przekroju przewodu fazowego 12mm2, kabel to kombinacja wymyślonego splotu oraz kilku dodatkowych elementów i tricków które w nim zastosowałem. Wtyki mimo standardowego wyglądu są modyfikowane wewnątrz, elementy stykowe są przerabiane, polerowane oraz ponownie złocone grubą warstwą 24K złota.” - i to na tyle. Zadzwoniłem do Pana Karola, konstruktora i wykonawcę kabli aby zasięgnąć dalszych informacji. Niestety bardziej wnikliwe specyfikacja owiana jest tajemnicą, niczym grecki złoty podział czy boska proporcja splotu. No cóż….dowiedziałem się jednak, że kabel potrzebuje ponad 100 godzin wygrzania, aby rozwinąć skrzydła i przez ten czas będzie klarował swoje brzmienie. Nie zastanawiając się długo wypiąłem z końcówki mocy WireWorld-a Aurora 7 a na jego miejsce wpiąłem Devila. Zostawiłem sprzęt na pół godziny, po czym zabrałem się za odsłuch. Na pierwszy ogień Massive Attack „Mezzanine” (polecam tą płytę do testowania). Pierwsze co przykuło moją uwagę to bas. Wow pomyślałem. W stosunku do poprzedniego kabla bas był bardziej zróżnicowany i pełniejszy. Włączyłem kolejno Allan-a Taylor-a (utwór Colour To The Moon), Toma Waits-a ( Whistlin' Past The Graveyard), Acoustics Alchemy (Milo) i Chris-a Jones-a (No Sanctuary Here) i potwierdziłem swoje poprzednie spostrzeżenia – bas jest wyjątkowo dociążony i barwny. Poza tym kabel generuje świetną przestrzeń i holografię, co przy wielu utworach Schiller-a mogłem podziwiać, tak więc i pod tymi względami plusy. Na uwagę zasługuje również lokalizacja i czarne tło prezentowane przez Devil-a. Wireworld Aurora jest na pewno jaśniejsza, ma wyraźniejszą górę, lecz nie ma takiej prezentacji tła i przestrzeni. Może to kwestia wygrzania...zobaczymy po 100h. Powrócę do wpisu po wygrzaniu kabla. Podepnę pod lampę i źródło. Jeśli macie doświadczenie z tym kablem, to proszę o wasze spostrzeżenia.#2 Użytkownik nie jest zalogowany   zn21

 • Użytkownicy
 • 1734 postów
 • Rejestracja: 13.04.2009

Napisano 29.09.2017 - 19:33

tu opis do porównania z Twoimi wrażeniami
http://www.highfidelity.pl/@main-3098&lang=

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejPiaseczno

 • Użytkownicy
 • 1018 postów
 • Rejestracja: 20.12.2013

Napisano 30.09.2017 - 10:50

"Goliński" - to idealne nazwisko dla właściciela firmy sprzedającej kable za 1.700 zł.. :).

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejPiaseczno

 • Użytkownicy
 • 1018 postów
 • Rejestracja: 20.12.2013

Napisano 30.09.2017 - 13:59

Przepraszam za mój poprzedni post - wyśmiewanie się z czyjegoś nazwiska jest co najmniej nieeleganckie. Przepraszam poniosło mnie.

Ale Panowie, jesteście sobie sami winni. Pojawia się  na forum takim jak to opis jak wyżej. Opinię wyraża osoba z 18 postami - zupełnie świeże konto. Nie twierdzę że tak jest ale wygląda to na grubymi nićmi szytą reklamę.
Do tego, niestety, ja wiem że tajemnica jest podstawą większości technik marketingu, ale takie posty wprowadzą więcej złego niż dobrego, takich wpisów jak mój pojawi się znacznie więcej. Nie mam żadnego interesu aby szkodzić komukolwiek.
Takie podejście do sprawy że konstrukcja i materiały oraz ich koszt jest owiana tajemnicą w moim odczuciu szkodzi. Jeżeli w kablu są zastosowane jakieś nowatorskie rozwiązania proszę je po prostu opatentować. Podać do publicznej wiadomości materiały, oraz technologię użyte do produkcji tego kabla. To przecież nie problem dla nawet osoby prywatnej sprawdzić jak jest wykonany i z czego dany przewodnik.

Szanuję pracę Innych, zaangażowanie, wiedzę i pomysły - dzięki osobom które poświęciły się na tworzenie nowych rozwiązań w audio HiFi jest dostępne obecnie w każdym domu.
Zmienię zdanie na ten temat po zamieszczeniu do komentowanego postu jakieś pomiary, by obnażyć różnice zwykłego kabla i tego z w/w testu.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Cassius

 • Użytkownicy
 • 19 postów
 • Rejestracja: 04.06.2013

Napisano 30.09.2017 - 17:44

Przykro mi , że sprawa nabrała takiego obrotu, ale każdy ma prawo do wyrażenia własnych opinii. Otóż prosiłbym brać pod uwagę, że różnice między kablami zasilającymi są subtelne, subiektywne, ale jednak odczuwalnie słyszalne. Zakładam, że każdy z nas zna swój system i tor audio na wylot. Konfigurowany latami, obarczony wieloma próbami i błędami, celem osiągnięcia satysfakcjonującego nas brzmienia. I tutaj nawet najmniejsza zmiana jest wyraźnie słyszalna. To jednak żadna nowość, bo tak jest w przypadku wszystkich składników toru. Co do wyrażania własnych opinii - Panie Andrzeju z Piaseczna – mam do tego pełne prawo i nieważne ile mam postów. Natomiast odnosząc się do pańskich sugestii reklamowania kabla, który zakupiłem, potwierdzę Pańskie spostrzeżenia – „Tak. Polecam ten kabel, ponieważ wnosi dużo dobrego do systemu”. Taka jest moja opinia. Może Pan się z nią nie zgadzać.
Post ten założyłem ponieważ jestem ciekaw, czy są osoby, które zakupiły ów kabel, mają podobne spostrzeżenia na jego temat. Co do parametrów, pomiarów i naukowego podejścia pytania proszę kierować do Audiophase.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejPiaseczno

 • Użytkownicy
 • 1018 postów
 • Rejestracja: 20.12.2013

Napisano 30.09.2017 - 18:21

@Cassius - ależ ja nigdy nikomu nie zabraniam wyrażania opini. Niestety w/w peany wyglądają jak reklama a nie jak opinia... do tego brakuje w niej podania wszystkich elementów użytych do testów, to bardzo ważne. Jest tylko jedno porównanie do innego kabla.

Co więcej nie ukrywam się pod żadnym pseudonimem nie wstydzę się też miejsca w którym mieszkam.

#7 dakar

 • Goście

Napisano 30.09.2017 - 18:57

Wyświetl postUżytkownik AndrzejPiaseczno dnia 30.09.2017 - 18:21 napisał


Co więcej nie ukrywam się pod żadnym pseudonimem nie wstydzę się też miejsca w którym mieszkam.

Czy to znaczy, że w Piasecznie jest tylko jeden Andrzej ? :)

Pozdrowienia

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejPiaseczno

 • Użytkownicy
 • 1018 postów
 • Rejestracja: 20.12.2013

Napisano 30.09.2017 - 19:37

yyyyy raczej nie, co więcej znam co najmniej kilka miejscowości o nazwie Piaseczno :)

Chcę tylko uświadomić że każdy bierze odpowiedzialność za swoją twórczość na tym czy innym forum.. fakt nie ma znaczenia czy piszemy pod pseudonimem czy nie - nazwa mojego konta też może być przecież pseudonimem.

Odbiegamy jednak od istoty tego tematu.. pojawiła się super barwa opinia o kablu. Mi wygląda to raczej na reklamę niż bezinteresowną opinię / pytanie - czytam to forum od wielu lat i jeżeli się pojawi pytanie na temat jakiegoś elementu toru audio - jest krótka i absolutnie nie cytuje ulotek reklamowych. Takie opinia-pytanie ewidentnie sugeruje odpowiedz.

@Cassius zdementował już moje podejrzenia.. ma do tego prawo. Ja mam też prawo nie zgadzać się z Nim.
Panowie dopóki będziecie stosować tak tajemnicze podejście do kwestii konstrukcji swoich wyrobów oraz materiałów stosowanych do wyrobu swoich produktów - zawsze będzie się trafiał element podejrzenia. Proszę o rzetelny opis jak jest wykonany kabel z czego - jeżeli są jakieś innowacyjne patenty to proszę o ich zastrzeżenie.

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   globtroter1

 • Użytkownicy
 • 1611 postów
 • Rejestracja: 14.05.2009

Napisano 30.09.2017 - 22:57

Wyświetl postUżytkownik Cassius dnia 30.09.2017 - 17:44 napisał

Otóż prosiłbym brać pod uwagę, że różnice między kablami zasilającymi są subtelne, subiektywne, ale jednak odczuwalnie słyszalne

Z naciskiem na... odczuwalnie! ;)
Ale i też doskonale... - widoczne! ;)
Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:
-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   AudioPhase

 • Branża
 • 22 postów
 • Rejestracja: 30.09.2017

Napisano 01.10.2017 - 19:14

Witam

Czuję się wywołany do tablicy jako Twórca tego kabla.
Na wstępie dziękuję za opis wrażeń @Cassius, i od razu podpowiem że po wygrzaniu kabel nadal pozostanie on po raczej "ciemnej stronie mocy" nie podbarwia on wysokich tonów, jest raczej stonowanym i równym kablem.

Następnie dziękuję @AndrzejPiaseczno za bardzo elegancki pierwszy post, to już dużo o Panu mi powiedziało.
Co do konstrukcji kabla zostało już sporo napisane w HighFidelity oraz w opisie na stronie i  więcej nie trzeba dodawać, aby przekonać się co do jego wpływu wystarczy wypożyczyć za zwrotną kaucją. Podejrzenia o reklamę są też absurdalne, lecz jak zobaczyłem sposób w jaki użytkownik zadał pytanie domyślałem, że od razu będzie takie podejrzenie.

Pozdrawiam
AudioPhase

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   dyzman69

 • Użytkownicy
 • 2276 postów
 • Rejestracja: 02.07.2005

Napisano 02.10.2017 - 09:36

Wyświetl postUżytkownik AndrzejPiaseczno dnia 30.09.2017 - 13:59 napisał

Przepraszam za mój poprzedni post - wyśmiewanie się z czyjegoś nazwiska jest co najmniej nieeleganckie. Przepraszam poniosło mnie.


Ale Panowie, jesteście sobie sami winni. Pojawia się  na forum takim jak to opis jak wyżej. Opinię wyraża osoba z 18 postami - zupełnie świeże konto. Nie twierdzę że tak jest ale wygląda to na grubymi nićmi szytą reklamę.
Do tego, niestety, ja wiem że tajemnica jest podstawą większości technik marketingu, ale takie posty wprowadzą więcej złego niż dobrego, takich wpisów jak mój pojawi się znacznie więcej. Nie mam żadnego interesu aby szkodzić komukolwiek.
Takie podejście do sprawy że konstrukcja i materiały oraz ich koszt jest owiana tajemnicą w moim odczuciu szkodzi. Jeżeli w kablu są zastosowane jakieś nowatorskie rozwiązania proszę je po prostu opatentować. Podać do publicznej wiadomości materiały, oraz technologię użyte do produkcji tego kabla. To przecież nie problem dla nawet osoby prywatnej sprawdzić jak jest wykonany i z czego dany przewodnik.

Szanuję pracę Innych, zaangażowanie, wiedzę i pomysły - dzięki osobom które poświęciły się na tworzenie nowych rozwiązań w audio HiFi jest dostępne obecnie w każdym domu.
Zmienię zdanie na ten temat po zamieszczeniu do komentowanego postu jakieś pomiary, by obnażyć różnice zwykłego kabla i tego z w/w testu.
Ponioslo Cie i to bardzo. Nie ladnie kolego. A jesli chcesz odkryc ewentualne roznice to lepiej wypozycz bo producent daje Ci taka mozliwosc. Nie kazdy to robi wiec to bardzo uczciwe podejscie do klienta. Jesli bedziesz chcial zrobic przy okazji stosowne pomiary ,nic nie stoi na przeszkodzie. A co zas sie tyczy ukrywania przez producentow szczegolow,to chyba normalne w tym fachu. W prosty i skuteczny sposob broni sie w ten sposob przed ewentualnym klonowaniem produktu.
Uwazasz ,ze osoba majaca 10 wpisow na tym forum nie ma prawa napisac podobnego tekstu? Od czegos trzeba zaczac i od czegos kazdy z nas zaczynal ,także troche wiecej pokoty prosze i wzajemnego szacunku. Znam osoby ktore moglyby byc tu wielkimi autorytetami i guru ale do dzis nie popelnily tu ani jednego wpisu. Wola pozostawac w kregu czytajacych niz uczestniczacych a powodem tego stanu rzeczy sa miedzy innymi takie osoby jak Ty.
Ja mam troche wiecej stażu niz kolega,autor watku. Mialem tez przyjemnosc goscic u mnie 3 kabelki tej marki. Czy jestem dla Ciebie bardziej wiarygodny od autora watku?

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejPiaseczno

 • Użytkownicy
 • 1018 postów
 • Rejestracja: 20.12.2013

Napisano 02.10.2017 - 10:02

No proszę Was Panowie..  dodajcie gdzieś że wątek jest sponsorowany.

Ja nikomu nie bronię wyrażania opini gdziekolwiek, ale jeżeli ewidentnie widać jaki jest cel autora wątku to zapala mi się czerwona lampka.

Jak wytłumaczycie fakt że po mojej wpadce w poście nr #3 - za którą już przeprosiłem - już godzinę po jego publikacji dostaję na priva maile z pytaniem od firmy produkującej kabel co ja wyprawiam.  I to 2 takie maile, zupełnie przypadkiem wszyscy z firmy obserwują takie niewinne pytanie o opinię na temat kabla.

Co do pomiarów rozumiem że producent dysponuje masą takowych, w toku eksperymentow była przecież wykonywana ich niezliczona ilość.

Proszę dodajcie cokolwiek co by usprawiedliwiało bardzo wysoką cenę kabla - patenty, materiały procesy itp.

Co do wypożyczenia kabla -  proszę potwierdzcie że do moich kolumn za 1999.99 i wzmacniacza za 600 wpięcie kabla za 1700 wprowadzi jakiekolwiek słyszalne zmiany.

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   dyzman69

 • Użytkownicy
 • 2276 postów
 • Rejestracja: 02.07.2005

Napisano 02.10.2017 - 10:36

Wyświetl postUżytkownik AndrzejPiaseczno dnia 02.10.2017 - 10:02 napisał

No proszę Was Panowie..  dodajcie gdzieś że wątek jest sponsorowany.

Ja nikomu nie bronię wyrażania opini gdziekolwiek, ale jeżeli ewidentnie widać jaki jest cel autora wątku to zapala mi się czerwona lampka.

Jak wytłumaczycie fakt że po mojej wpadce w poście nr #3 - za którą już przeprosiłem - już godzinę po jego publikacji dostaję na priva maile z pytaniem od firmy produkującej kabel co ja wyprawiam.  I to 2 takie maile, zupełnie przypadkiem wszyscy z firmy obserwują takie niewinne pytanie o opinię na temat kabla.

Co do pomiarów rozumiem że producent dysponuje masą takowych, w toku eksperymentow była przecież wykonywana ich niezliczona ilość.

Proszę dodajcie cokolwiek co by usprawiedliwiało bardzo wysoką cenę kabla - patenty, materiały procesy itp.

Co do wypożyczenia kabla -  proszę potwierdzcie że do moich kolumn za 1999.99 i wzmacniacza za 600 wpięcie kabla za 1700 wprowadzi jakiekolwiek słyszalne zmiany.
Cos Ci sie chyba pomylilo. My mamy potwierdzic to o co pytasz? Niby jakim sposobem? Jak wypozyczysz i wepniesz u siebie,posluchasz,porownasz i wyciagniesz wnioski to moze potwierdzisz sobie sam. Ja moge jedynie potwierdzic to co sprawdzilem u siebie.
Cena kabla Twoim zdaniem jest bardzo wysoka. Ok . Nikt nikomu zagladac do portfela nie bedzie. Jak dla mnie jest uzasadniona bo inne przewody sieciowe na rynku kosztuja nie mniej i nie sa wcale lepsze. Moze domagasz sie by producent sprzedawal po cenie uzytych materialow ?
Co do pomiarow ,to najlepiej gdybys zrobil je sobie sam ,wtedy beda z pewnoscia wiarygodne ,bo wiesz,pomiary producenta to......wiesz o czym mowie ,nie :-)
A ta czerwona lampka to moze u Ciebie tylko objaw pewnej nadwrazliwosci? Troszke wiecej wiary w ludzi ,w ich uczciwosci. Zazwyczaj jest tak ,ze kazdy mierzy innych własną miarą.

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejPiaseczno

 • Użytkownicy
 • 1018 postów
 • Rejestracja: 20.12.2013

Napisano 02.10.2017 - 10:57

Absolutnie nie domagam się aby ktokolwiek dokładał się do mojego hobby, sprzedając kabel po kosztach. Jeżeli kabel ma takie istotne znaczenie to w każdym systemie wprowadzi te same zmiany - przecież działa i wpływa na parametry prądu?

Domagam się choć odrobiny przyzwoitości - produkty mają się bronić swoją jakością Udokumentowaną pomiarami itp.


Jakie czasy taka miara.

Niewidzę sensu kontynuowania rozmowy, każdy następny czytelnik będzie miał szanse zinterpretować ten wątek i wyciągnie odpowiednie wnioski.


#15 Użytkownik nie jest zalogowany   gucio.

 • Użytkownicy
 • 1060 postów
 • Rejestracja: 02.12.2007

Napisano 02.10.2017 - 11:48

Wyświetl postUżytkownik AndrzejPiaseczno dnia 02.10.2017 - 10:02 napisał


Jak wytłumaczycie fakt że po mojej wpadce w poście nr #3 - za którą już przeprosiłem - już godzinę po jego publikacji dostaję na priva maile z pytaniem od firmy produkującej kabel co ja wyprawiam.  I to 2 takie maile, zupełnie przypadkiem wszyscy z firmy obserwują takie niewinne pytanie o opinię na temat kabla.


Kolego coś mijasz się z prawdą, nie dostałeś żadnego emaila od firmy, pisałem do Ciebie prywatnie, dokładnie tak jak robię to teraz i podkreślałem to na samym początku. W żadnym nie było nic odnośnie produktu, dokładnie wiemy obaj czego to się tyczyło i myślę ze pora tą dyskusję zakończyć. Musiałem być zajęty i nie spojrzałem że jest jakiś nowy temat w zakładce - stąd to trwało godzinę ;)

Zapytałeś czy kabel wniesie coś w Twoim systemie, tak wniesie, zresztą jak wiesz nic nie ryzykujesz, ale odważyć się strach ?

Szkoda że tak się to wszystko potoczyło, i kolega ma cały czas podejrzenia i jakieś domysły odnośnie postu @Cassius'a


Pozdrawiam
Uprzejmie proszę użytkownika   ----  bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   cir

 • Moderatorzy
 • 5700 postów
 • Rejestracja: 09.01.2007

Napisano 02.10.2017 - 13:29

skoro firma wchodzi w ten watek i pisze jako osoba prywatna to watek uznaje jako marketing szeptany
zamykam calosc i proponuje lepiej rozpocząc autopromocje
Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Użytkownicy przeglądający to forum: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Audiostereo Magazyn

 
Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

Na naszej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej - więcej o tym w Naszej polityce prywatności. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Akceptuję   Zmiana ustawień