Jump to content
Sign in to follow this  
  1. What's new in this club
  2. Panowie jeżeli, ktoś z Was chciał by rozstać się z swoimi Thielami pisać. Warunek to "ładny" stan i bez tuningów. Zarazem nie chce downgradu w stosunku do tego, co posiadam teraz. Może się dogadamy. Miałem długo CS2.2, mam od 5lat CS2.4, czas na zmiany.
  3. Hey, około 2 lata temu miałem możliwość zmiany CS6 na Dali Grand, nie zrobiłem tego....Thiele dużo bardziej wymagające od Dali, według mnie dzieli je przepaść.Tylko musisz pamiętać, że audio jest subiektywne. Moje grają z krell 402. Jeżeli dysponujesz dużym pomieszczeniem, polecam cs 7.2. ( grają dużo lepiej od 6 o jakieś 30%, minusy, potrzebują jeszcze więcej prądu i dużego pomieszczenia ) porównywałem je na tym samym torze audio w pokoju 54m2.
  4. Dołączam do klubu Thiel z modelem CS 1.5 Ktoś mógłby powiedzieć coś o zwrotnicy w ww. modelu ?! Jest sens tam zajrzeć ? Pozdr.
  5. Na razie stoją w domowym magazynku :))
  6. Witam. Jest ktoś może z Lubelskiego posiadający thiele cs 2.2-3 ,lub 1.5-6?Bardzo chciałbym posłuchać tych głośników poważnie zastanawiam się nad kupnem A z odsłuchem w sklepie ciężko i daleko.pozdrawiam.
  7. Witam, Zupełnie przypadkiem wszedłem w posiadanie kolumn cs6 Thiela. W zasadzie to miałem kilkuletnią przerwę w audio i zbieram jakiś system. Jestem dość dobrze osłuchany z hi-endowymi rzeczami, nigdy nie miałem Thiela ale te kolumny mnie ujęły. Nie spodziewałem sie wiele bo nie mam do nich w tej chwili towarzystwa, ok CD całkiem na poziomie i okablowanie niezłe ale pod ręką miałem tylko dzielony wzmacniacz Rotela z lat 90-tych. Końcówka 970 2x60watt, 2x110watt przy 4 omach. Ale kurcze gra to ładnie i słyszę niesamowity potencjał. Jak piszą w internecie cs6 gra tym lepiej im lepsze towarzystwo ma więc możliwości widzę nieogrzniczone poza tą wadą że 300-400 dobrych watów na kanał to minimum chyba. Pytanie bo z audiofilskiej ciekawości zajrzałem do głośnika koaksjalnego a tam jakimś grubym solid corem w teflonie to podłączone. Czy ktoś wymieniał w Thielach okablowanie tudzież kondensatory na tweeterze i średnicy na lepsze?? Bo widzę po okablowaniu (nie zaglądałem do zwrotnicy) że jest spory potencjał do ulepszeń. Jeśli tweeter jest połączony grubym solid corem to jaki super by on nie był zamiana na litzę z bardzo cieniutkimi drutami na 100% przyniesie poprawę w detalu gładkości i ilości informacji. Być może za część wad CS6 (szczupłe wokale i średnica) odpowiedzialne są kondensatory i okablowanie. Czy ktoś eksperymentował na tym polu z Thielami?? Generalnie jestem pod wrażeniem ilości informacji i formy podania oraz „prawdziwości” przekazu z tych kolumn. Jutro dodam zdjęcie. Wzięte od pierwszego właściciela ze Szwajcari. Stan praktycznie idealny. Wykończenie Cherry. Pozdrawiam >Kajazu Późna odpowiedź Pełny serwis Thiela jest nadal dostępny. Musisz zdiagnozować co dokładnie się popaliło i można każdą część do kolumn Thiela zamówić z USA, mogę podać namiary. Pozdr.
  8.  
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.