Jump to content

ONKYO TX-8390. Japoński amplituner stereo w akcji.

AudioRecki
AudioRecki

Onkyo od lat zaznacza się na rynku ze swoimi produktami audio-video, trafiając do sporego grona klientów zainteresowanych produktami trwałymi, przystępnymi cenowo i co ważne - dobrze brzmiącymi. W ofercie tego giganta znajdziemy szeroką ofertę amplitunerów tak wielokanałowych jak i stereo. TX-8390 nie jest więc jedynym amplitunerem stereo w ofercie tej firmy, czym więc nowa konstrukcja ma przekonać klientów do zakupu? Na pewno współpraca z systemem SONOS i jest to naprawdę poważny atut na plus, bo jak wiadomo to jeden z najbardziej rozpowszechnionych systemów multi-room na świecie. Kolejnym ważnym atutem przemawiającym za produktem ONKYO jest jego bogactwo wejść i wyjść. Amplituner ten oferuje aż 6 wejść oraz 2 wyjścia HDMI,  2 wejścia optyczne i 1 coaxialne. To, że świat pomimo gonitwy za cyfrowym przekazem dźwięku nie tylko na cyfrze stoi wie każdy meloman. ONKYO wychodzi na przeciw potrzebom analogowego świata oferując w swojej konstrukcji 4 pary RCA i przedwzmacniacz gramofonowy. Na frontowym panelu (o którym poniżej) znajdziecie złącze USB na dysk twardy czy  pendrive'a. Przy tym zapewniona została obsługa plików Hi-Res łącznie z MQA.

Jeśli już wspominamy cyfrowy świat audio, strumieniowanie muzyki na tym urządzeniu może posłużyć jako przykład amplitunera XXI wieku z prawdziwego zdarzenia. TX-8390 może korzystać z takich serwisów jak: Spotify, Tidal, TuneIn, Amazon Music czy Deezer. Ciekawostką jest też fakt, że każdy z tych sygnałów w ramach systemu multiroom bedzie można przekazywać dalej dla dedykowanych urządzeń/głośników za pośrednictwem Works with Sonos, FlarConnect, Chromecasta, AirPlay2 czy DTS Play-Fi. Jest też obsługa wszystkich asystentów głosowych: Siri, Alexa i Google. Dla osób doświadczających ciągłego braku niskich tonów firma ONKYO zapewnia dwa wyjście do podłączenia aktywnych głośników niskotonowych... dbajcie więc o uszy i szyby! 

TX-8390 nie jest mikrusem, to jeden z tych amplitunerów stereo, który może wielkością spokojnie konkurować z wieloma innymi i to wielokanałowymi amplitunerami! Wysokość prawie 17 cm robi wrażenie, ale gdzieś tą "tonę" elektroniki trzeba było zmieścić, więc przygotujcie sporo miejsca nad półką audio jeśli macie zamiar zaopatrzyć się w ten amplituner. Prawie 12 kg pokazuje, że daleko jeszcze do wagi ciężkiej znanej z audiofilskiego świata, ale ONKYO do wagi lekkiej zdecydowanie też nie należy. Na samą wagę urządzenia wpływ ma nie tylko elektronika w środku, ale gruby, aluminiowy przedni panel. Napisać jedynie "solidna konstrukcja" to jak nic nie napisać, bowiem TX-8390 jest świetnie wykonany, wszystko wygląda bardzo poważnie i do tego każdy element sprawia... jest doskonale przemyślany! To nie jest amplituner mający za zadanie zaskoczyć ilością funkcji, to amplituner stereo, który oferując użytkownikowi bogatą funkcjonalność sprawi, że w połączeniu z odpowiednim brzmieniem da to, czego klient oczekuje od dobrej klasy amplitunera stereo.

 

                      TX_8390_black_main.thumb.jpg.61607b6e4da379ff9ea7490476c1e417.jpg                        TX-8390__B__Rear.thumb.jpg.a6f3f0894c633bfbaacbd7a40dbf57e8.jpg

 

A jak naprawdę brzmi sam amplituner w akcji, pomimo tych wszystkich udogodnień i ogromnych możliwości współpracy z innymi urządzeniami? Mieliśmy okazję sprawdzić to w firmie Audiotrendt w Krakowie w trakcie wizyty w ich pokoju odsłuchowym.  Za przetwarzanie sygnału odpowiada DAC AKM AK4458, a więc ONKYO stawia na dobrze sobie znane i cenione rozwiązania. Już sam fakt zastosowania takich, a nie innych "kości" podpowiada nam, że brzmienie TX-8390 będzie znane wszystkim tym, którzy sprzęt Japońskiej marki już słyszeli nie raz w akcji. Nie będzie więc rozczarowania kiedy napiszę, że w tym brzmieniu bliżej do świata akcji kina czy koncertowych doznań niż małej salki i niewielkiej sceny, na której mały skład muzyków stara się wciągnąć swoją muzyką osoby poszukujące wibracji powietrza kojących ich uszy. Oczywiście ONKYO nie będzie miało problemu z tym, by pokazać w sposób właściwy atmosferę małego klubu jazzowego, ale bliższe mu będzie zgoła inne granie. A ma ku temu spore możliwości, 200 W na kanał mówi więcej, niż jakiekolwiek pisane słowa. Do tego użytkownik znajdzie spore ułatwienie w temacie zestawienia amplitunera z wybranymi kolumnami w danym pomieszczeniu. Wszystko to dzięki systemowi korekcji akustycznej AccuEQ Stereo z oddzielną korekcją dla subwoofera. 

Wracając do samego brzmienia, ONKYO pokazuje sporą dynamikę w samym przekazie, potrafi szczególnie w muzyce rockowej czy elektronicznej zbudować z jednej strony barwne, niepozbawione detali i smaczków brzmienie, z drugiej zawierają sporą ilość masy powietrza, dającej wrażenie wypełnienia całego pomieszczenia muzyką. Brzmienie przy tym jest bardzo poukładane, zbudowane z wielu detali i nie pozbawione nawet najdrobniejszych niuansów, ale przez cały czas amplituner nie boi się zaznaczać tego, że w każdej chwili jest zdolny do żywszego poruszenia nie tylko membranami ale i słuchaczem, kiedy tylko nadejdzie taka potrzeba. Amplituner, który kosztuje niewiele ponad 3300 złotych, do tego tak wyposażony brzmi napiszmy to wprost - doskonale i może nie zachwyci audiofilskich wyciskaczy ostatnich nut z miedzi o czystości ileś zer po przecinku, to na pewno trafi w gust wszystkich tych, którzy szukają doskonałego kompromisu pomiędzy kinem domowym bez tych "X" potrzebnych głośników, a wszystko mającym sprzętem stereo. Nie podchodźcie więc do ONKYO jak do wybawcy duszy audiofila skażonego wygrzewaniem kolejnych głośników, to nie ten rodzaj sprzętu i nie ten odbiorca. Po TX-8390 niech sięgnie absolutnie każda osoba, która kocha muzykę wypełniająca jej codzienność, która korzysta z uroków życia świata streamingu przy tym stawiając na wolność wyboru, niekoniecznie przywiązując się do stricte jednego rozwiązania. ONKYO TX-8390 powinno też znaleźć swoje miejsce tam, gdzie drogie panie mają dosyć już dostawionych kolejnych głośników kina domowego. Scena jaką buduje ten amplituner może daleka jest od kinowych doznań rodem z DTS X czy Dolby Atmos, ale patrząc na warunki przeciętnego mieszkania - wystarczy aż nadto, by każdy pokój nagłośnić tak koncertem jak i ścieżką dźwiękową dowolnie wybranego filmu. Amplituner ten lubi delikatnie ubarwiać nam muzykę, czasem dopowiada swoje kilka groszy, czasem oszukuje. Robi to jednak wszystko w taki sposób, że nie sposób odmówić mu pewnego uroku, to nie jest oszukiwanie w sposób bezwzględny, gdzie słuchając Killigrew mamy wrażenie ataku na nas tego, co znajduje się i nie znajduje w nagraniu. Nie bez powodu wspominam w tekście o muzyce Tuomas'a Holopainen'a bo jest to świetny przykład tego, że amplituner ten poradzi sobie doskonale w każdej muzyce, nawet takie, która wymagać będzie swoistej delikatności i umiejętności wychwytywania drobnych detali z całości przekazu. I pomimo faktu, że góra potrafi błyszczeć, skrzyć i zaznaczać się, jest to ten rodzaj wysokich tonów, który jest miły dla ucha i nie dominuje nad resztą. Środek pasma bliższy neutralności, ale nie stworzycie w swoim domu wrażenia, że "Woong San zaśpiewa wam wprost do ucha". Snorre Kirk zabrzmiał więcej niż dobrze, The Nightingale & The Lake nie można było niczego zarzucić mając na uwadze, że przed nami stoi amplituner za "trzy tysiące z kawałkiem".

ONKYO brzmi fenomenalnie jak na amplituner stereo w tym przedziale cenowym. Swoją funkcjonalnością i ceną bije konkurencję o głowę. Jest jak statek kosmiczny NASA, wyposażony we wszystko co potrzebne plus kilka dodatków "na wszelki wypadek". 

TX-8390 postawiony w domu osoby, która kocha nowoczesne technologie i muzykę zrobi przez najbliższe kilka lat naprawdę porządną pracę, dając świetne rozwiązania, udostępniając najnowsze technologie, dobrze brzmiącą muzykę i nie drenując przy tym naszych kieszeni. Hit zakupowy w segmencie amplitunerów stereo? Tego nie napiszę, bo każdy sam zagłosuje swoim rozsądkiem i portfelem, ja jednak nie zaneguję tego, jeśli za kilka miesięcy amplituner ten uzyska sporą rzeszę zadowolonych klientów. Ma ku temu spory potencjał.

 

Za umożliwienie przeprowadzenia testów oraz przygotowanie sprzętu wraz z pokojem odsłuchowym dziękuję firmie Audiotrendt z Krakowa.

https://audiotrendt.com.pl

AudioRecki

 

Za producentem:

- 200 W / kanał (6 Ω, 1 kHz, 10% THD, 2 kanały sterowane),

- 180 W / kanał (6 Ω, 1 kHz, 1% THD, 2 kanały sterowane, IEC)

- Niestandardowe wysoko-prądowe kondensatory wygładzające 10 000 μF

- Topologia wzmacniacza bez przesunięcia fazowego z dyskretnym stopniem wyjściowym

Tranzystory z dwoma wyjściami na każdym kanale obsługują wysokie wartości 

- Anty-rezonansowy aluminiowy radiator z wytłaczanym kolorem czarnym powłoka z aluminium

- Duże uziemienie HDMI i krótkie ścieżki sygnału redukują szumy

- Przetwornik AKM (AK4458) obsługuje 384 kHz / 32-bity

- Filtrowanie szumów VLSC ™ (Vector Linear Shaping Circuitry)

- Tryb Pure Audio zapewnia nieskazitelny dźwięk analogowy

 

WSPARCIE WIDEO I AUDIO:

Obsługuje HDCP 2.3, 4K / 60p, HDR (Dolby Vision ™, HDR10, HLG), BT.2020, 4: 4: 4/24-bit, 3D Video, ARC(Audio Return Channel), DeepColor ™, x.v.Color i LipSync przez przelot HDMI

Skalowanie do rozdzielczości Superplay 1080p do 4K przez HDMI

Obsługuje formaty audio Hi-Res, w tym MQA; DSD256, DSD128, DSD64 (DSD konwertowany na 176,4 kHz / 24-bit

PCM); FLAC, WAV [RIFF], AIFF do 192 kHz / 24-bit; i ALAC do 96 kHz / 24-bit User Feedback

Recommended Comments

Gdybym go nie miał to bym uwierzył i go kupił .
"ONKYO zapewnia dwa wyjście do podłączenia aktywnych głośników niskotonowych... dbajcie więc o uszy i szyby"   - Tak zgadza  bo bez nich basem nie powala.
Nie napisałeś też o tym jak fatalna jest opcja szukania w tidal czy deezer wygląda jak w dos z lat 90-siątych
A z ciekawości na jakich kolumnach był testowany ?

Powinien kosztować nie więcej niż Denon DRA-800h

Edited by metalowy

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
51 minut temu, metalowy napisał:

Gdybym go nie miał to bym uwierzył i go kupił .

bez nich basem nie powala.

Nie napisałeś też o tym jak fatalna jest opcja szukania w tidal czy deezer wygląda jak w dos z lat 90-siątych

A z ciekawości na jakich kolumnach był testowany ?

Powinien kosztować nie więcej niż Denon DRA-800h

Ale jednak go masz, czyli kupiłeś... czegoś więc nie rozumiem.

Nigdzie nie napisałem, że powala niskimi. Napisałem za to, że po podłączeniu dwóch niskotonowych głosników trzeba uważać na uszy i szyby. Chyba z tym nie będziesz polemizował 🙂

Tak, opcja wyszukiwania jest fatalna i masz pełną rację. Ale dzięki współpracy z np. AirtPlay można wykorzystać aplikacje na telefonie czy tablecie. Wiem, że to dublowanie funkcji i napiszmy "upierdliwość", ale lepsza alternatywa taka niż żadna.

Testowany był m.in: na Audiovector SR3 Signature.

Z ceną się nie dyskutuje, dla mnie jest to sprzęt stricte kierowany do osób poszukujących alternatywy amplitunera wielokanałowego. Ilość funkcji, brzmienie i sama konstrukcja (oraz technologie) muszą kosztować (opłaty licencyjne). Ale cena każdego produktu jest rzeczą względną i ocenę pozostawić musimy każdej osobie indywidualnie.

Wracając do Twojej opinii o niskich tonach, z czym je zestawiłeś? Jaki jest Twój set?

 

Serdeczności.\

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
6 godzin temu, AudioRecki napisał:

Ale jednak go masz, czyli kupiłeś... czegoś więc nie rozumiem.

Nigdzie nie napisałem, że powala niskimi. Napisałem za to, że po podłączeniu dwóch niskotonowych głosników trzeba uważać na uszy i szyby. Chyba z tym nie będziesz polemizował 🙂

Tak, opcja wyszukiwania jest fatalna i masz pełną rację. Ale dzięki współpracy z np. AirtPlay można wykorzystać aplikacje na telefonie czy tablecie. Wiem, że to dublowanie funkcji i napiszmy "upierdliwość", ale lepsza alternatywa taka niż żadna.

Testowany był m.in: na Audiovector SR3 Signature.

Z ceną się nie dyskutuje, dla mnie jest to sprzęt stricte kierowany do osób poszukujących alternatywy amplitunera wielokanałowego. Ilość funkcji, brzmienie i sama konstrukcja (oraz technologie) muszą kosztować (opłaty licencyjne). Ale cena każdego produktu jest rzeczą względną i ocenę pozostawić musimy każdej osobie indywidualnie.

Wracając do Twojej opinii o niskich tonach, z czym je zestawiłeś? Jaki jest Twój set?

 

Serdeczności.\

Zgadzam się że to tak zamiast kina domowego , masz rację kupiłem bo myślałem że będzie duża róznica na+ w dźwieku do 8270 .
mam w domu z nim castle 4 kefy i q550 . 
Co do ceny to 8270 ma te same licencje etc. denon dra-800h również podobnie dla tego go z tym porównuję. Denona mam również dla tego bezpośrednio mogę porównać , tam basu nie brakuje niestety się zbyt przeciąga za to góra wybrzmiewanie blach cudowne w porównaniu do 8390

Edited by metalowy

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
5 godzin temu, mig30 napisał:

gra to lepiej niz 8250 ?

Proponuję odsłuch. Na pewno 8250 jest modelem grającym nie tak obficie w każdym zakresie, nie dającym tyle powietrza i sam wgląd w nagranie. Rzecz jasna piszemy tutaj o sprzęcie w określonych granicach cenowych i nie ukrywajmy - możliwości prezentacji muzycznej. Posiadasz 8250 czy zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy nimi? W mojej ocenie, a słyszałem niższy model w warunkach domowych kilka razy - różnica w cenie dopłaty do droższego zrekompensuje się możliwościami jak i samym brzmieniem. Jednak zawsze jestem zdania, że nic tak nas nie przekonuje do zakupu, jak nasze własne uszy i potrzeby. Czasem też fanaberie, bo życie jest zbyt krótkie by ciągle mówić "wystarczy mniej".

Pozdrawiam.

 

Edited by arkadowski

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
5 godzin temu, AudioRecki napisał:

Proponuję odsłuch. Na pewno 8250 jest modelem grającym nie tak obficie w każdym zakresie, nie dającym tyle powietrza i sam wgląd w nagranie. Rzecz jasna piszemy tutaj o sprzęcie w określonych granicach cenowych i nie ukrywajmy - możliwości prezentacji muzycznej. Posiadasz 8250 czy zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy nimi? W mojej ocenie, a słyszałem niższy model w warunkach domowych kilka razy - różnica w cenie dopłaty do droższego zrekompensuje się możliwościami jak i samym brzmieniem. Jednak zawsze jestem zdania, że nic tak nas nie przekonuje do zakupu, jak nasze własne uszy i potrzeby. Czasem też fanaberie, bo życie jest zbyt krótkie by ciągle mówić "wystarczy mniej".

Pozdrawiam.

 

spasuje sie z klipshami r820f ?

 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
Godzinę temu, ohmygod napisał:

spasuje sie z klipshami r820f ?

 

Jestem pewien, że ONKYO świetnie zgra się z 820'kami ze względu na ich brzmienie. Ale to już kwestia gustu i bez względu na to, co napisze każdy z nas - Twoje uszy są najlepsze w temacie "czy zagrało".

Propozycja moja jak zawsze jedna - dzwoń do sklepu i umawiaj się na odsłuch!

Edited by AudioRecki

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Pytam, bo nie slyszalem jeszcze ampli ktory przebiłby 9150 w polaczeniu z chocby tanim 6130. można komplet kupic za ok 2200zł, i wątpię czy doplata tysiaka do 8390 dałaby lepszy dzwięk. Polecam Missiony do Onkyo 🙂

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Pożyczyłem dla porównania z R-N803d, którą posiadam chyba 2 lata. Słucham zamiennie od paru dni. Generalnie jest ładniejsze i lepiej wykonane niż yama i to z zalet było by wszystko. Dźwiękowo 803 kopie tyłek temu onkjowi w każdym zakresie, u mnie po prostu nie gra (podstawki Monitor Audio Gold) Do tego niedopracowany soft: po airplayu z ipada coś pyka, po chromecaście tidal żyje własnym życiem. Niedopracowane sterowanie tidalem podobnie jak w 803. Być może z innymi kolumnami będzie inaczej, w mojej konfiguracji różnica dramatyczna na plus dla yamahy. Z ciekawostek, to sprzętowe dekodowanie MQA w tym Onkyo naprawdę słychać - jest duża różnica  między flakiem z tidala a mqa. Tak, wiem mqa jest be.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
17 godzin temu, Eustachy napisał:

to sprzętowe dekodowanie MQA w tym Onkyo naprawdę słychać - jest duża różnica  między flakiem z tidala a mqa.

znaczy ze mqa gorzej gra niz zwykly flac?

17 godzin temu, Eustachy napisał:

Pożyczyłem dla porównania z R-N803d, którą posiadam chyba 2 lata. Słucham zamiennie od paru dni. Generalnie jest ładniejsze i lepiej wykonane niż yama i to z zalet było by wszystko. Dźwiękowo 803 kopie tyłek temu onkjowi w każdym zakresie,

ło jeny panie, 701 grala mocniej od 9150 ale szczegolow tam nie slyszalem jak w 9150, a co dopiero 803 w stosunku do niej.

jesli 803 kopie tylek 8390 to raczej nie ma sobie co nim głowy zawracać.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
W dniu 17.12.2019 o 12:33, mig30 napisał:

gra to lepiej niz 8250 ?

hej, mig30 najpierw pytasz AudioRecki o porównanie amplitunera 8390 ze starszym i tańszym amplitunerem 8250 , a później piszesz o wzmacniaczu onkyo 9150 ... ??? nie pomyłka jakaś? 

W dniu 23.12.2019 o 10:06, mig30 napisał:

znaczy ze mqa gorzej gra niz zwykly flac?

ło jeny panie, 701 grala mocniej od 9150 ale szczegolow tam nie slyszalem jak w 9150, a co dopiero 803 w stosunku do niej.

jesli 803 kopie tylek 8390 to raczej nie ma sobie co nim głowy zawracać.

MQA gra tak, że czuć różnicę ale czy lepiej czy gorzej każdy musi ocenić samodzielnie..niektórzy lubią takie granie w zależności od humoru i pory dnia...

701 to praktycznie to samo co 803 tyle , że bez dodatków...mam wzmacniacz onkyo 9050 i gra detalicznie przyjemnie, ale z Y803 też jestem zadowolony..można sobie urozmaicić odsłuch..najwięcej można zmienić odsłuch źródłem dźwięku i oczywiście kolumnami..

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

"Wysokość prawie 44 cm robi wrażenie, ale gdzieś tą "tonę" elektroniki trzeba było zmieścić, więc przygotujcie sporo miejsca nad półką audio jeśli macie zamiar zaopatrzyć się w ten amplituner."

Troche poniosło;) Wysokość to on ma raptem 17cm

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
16 minut temu, hey napisał:

"Wysokość prawie 44 cm robi wrażenie, ale gdzieś tą "tonę" elektroniki trzeba było zmieścić, więc przygotujcie sporo miejsca nad półką audio jeśli macie zamiar zaopatrzyć się w ten amplituner."

Troche poniosło;) Wysokość to on ma raptem 17cm

Faktycznie... już poprawione! Dzięki serdeczne.

Myśli człowiek o jednym wymiarze, pisze kompletnie inny. I dlatego jesteście Wy i Wasze wyłapywanie takich "kwiatków". Na marginesie... te 17 cm też nie jest "byle co" 😉

Pozdrawiam

Edited by AudioRecki

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Nie jestem audiofilem raczej laikiem. Szukam dla siebie sprzętu stereo po zmianie z kina. Słuchałem 803 i porównywałem z 8390 na Klipsch 260 w warunkach studyjnych.

Jechalem z nastawieniem na Yamahę a po odsluchach zmieniłem zdanie.

Pomijając sam odbiór brzmienia bo jest to rzecz względna to napewno Onkyo gra dużo mocniej. Od razu po przełączeniu czuć większą siłę.

Dla mnie Onkyo gra bardziej szczegółowo, słychać bardziej detale i poszczególne dźwięki. Mnie bardziej podpasował niż Yamaha.

 

 

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
22 godziny temu, incognito 169 napisał:

Nie jestem audiofilem raczej laikiem. Szukam dla siebie sprzętu stereo po zmianie z kina. Słuchałem 803 i porównywałem z 8390 na Klipsch 260 w warunkach studyjnych.

Jechalem z nastawieniem na Yamahę a po odsluchach zmieniłem zdanie.

Pomijając sam odbiór brzmienia bo jest to rzecz względna to napewno Onkyo gra dużo mocniej. Od razu po przełączeniu czuć większą siłę.

Dla mnie Onkyo gra bardziej szczegółowo, słychać bardziej detale i poszczególne dźwięki. Mnie bardziej podpasował niż Yamaha.

 

 

Właśnie wszystko kwestia pomieszczenia i kolumn ja mam dokładnie odwrotnie z Castle knight 4

 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
W dniu 24.12.2019 o 21:57, fabio napisał:

hej, mig30 najpierw pytasz AudioRecki o porównanie amplitunera 8390 ze starszym i tańszym amplitunerem 8250 , a później piszesz o wzmacniaczu onkyo 9150 ... ??? nie pomyłka jakaś? 

 

nie pomylka bo jak dobrze poszukasz to kupisz 9150+6130 co da funkcjonalnie tyle co ampli (8250/8390), brzmieniowo lepiej, i taniej.

Chyba ze ktos ma fiksa w postaci "jeden klocek do wszystkiego"

 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
W dniu 4.02.2020 o 13:31, mig30 napisał:

nie pomylka bo jak dobrze poszukasz to kupisz 9150+6130 co da funkcjonalnie tyle co ampli (8250/8390), brzmieniowo lepiej, i taniej.

Chyba ze ktos ma fiksa w postaci "jeden klocek do wszystkiego"

 

O to generalnie dzisiaj chodzi - jak najmniej sprzętu z jak największą ilością funkcji. Takie mamy czasy.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Witam,jestem tu nowy i posiadam onkyo 8390 z pylonami ruby 30, gra jak dla mnie ok, ale nie jestem miarodajny ponieważ moja edukacja audio ma lukę od radmora quasi quadro z tonsilami 2x60 plus 2x25.

nie będę zabierał głosu co do jakości dźwięku bo jako człowiek starszej daty mam swoje zdanie.

chodzi mi o co innego, tidal hifi  strimingowany bezpośrednio przez notabene archaiczny odtwarzacz w onkyo gra o niebo lepiej niż strimingowany przez aplikacje tidal iPada i przesyłany za pomocą wifi airplay. Czy to normalne bo niby airplay powinien w/g opisu działać bezstratnie.

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat ? 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Tannoy Cheviot

  Słynny Brytyjski Tannoy mocno odbiega od głównego nurtu głośników. Już pierwszy rzut oka wystarczy, że kolumna ta znacznie więcej ma związku z techniką lat 50 tych ubiegłego wieku, niż z obecnymi sprzętami. Brytyjczycy lubują się w klasycznych rozwiązaniach i w przypadku bardzo wielu kwestii uważają, że jeśli coś się sprawdza to nie ma sensu tego zmieniać. Moda swoim torem, nurty światowe swoim torem, a Brytyjczycy trzymają się swojej architektury, mody, nie wspominając już o ustroju państwowym,

  plastik1989
  plastik1989
  Kolumny 2

  Leben CS600x

  Wzmacniacz Leben CS 600x to najnowsza odsłona, najbardziej uniwersalnej lampowej konstrukcji Lebena, czyli modelu „600”. To klasyczny lampowy Push-Pull oparty o pentody mocy EL34 (opcjonalnie można użyć lamp 6L6). Lampy w stopniu wejściowym to kombinacja podwójnych triod: ECC82 oraz 12BH7A. Jest to konstrukcja w pełni lampowa – w torze audio nie znajdziemy ani jednego elementu półprzewodnikowego – żadnego opampa, tranzystora czy nawet cyfrowo regulowanej głośności. Wszystko jest całkowicie „anal

  plastik1989
  plastik1989
  Wzmacniacze 11

  Spendor Classic 2/3

  Spendor Classic to kolejna odsłona, a raczej odświeżenie jednej z najbardziej klasycznych linii rozwojowych sprzętu, jakim są Brytyjskie monitory o „grających” ściankach. Wywodzi się ona z lat 70 tych, gdy BBC zleciło zaprojektowanie kolumn optymalnie nadających się do wykorzystania w studio, kładących nacisk na naturalny, a jednocześnie niemęczący odbiór dźwięku. Liczyła się łatwość w ustawieniu w małym pomieszczeniu, zachowanie rytmu i timmingu nagrania, bez utraty naturalności brzmienia ludzk

  plastik1989
  plastik1989
  Kolumny

  Copland CSA 100

  Pomimo zauważalnego spadku popularności, a tym samym rozpoznawalności na naszym rynku, mając niejako na uwadze sentyment z dawnych lat do jednego z wielu moich ówczesnych obiektów westchnień, staram się w miarę regularnie zaglądać do portfolio, a gdy koniunkcja planet temu sprzyja również posłuchać we własnych czterech kątach, wyrobów jednego z przedstawicieli „starej gwardii” europejskiego Hi-Fi, czyli duńskiego Coplanda. Młodszym akolitom audiofilskich doznań nazwa ta może niewiele mówić, ale

  Fr@ntz
  [email protected]
  Wzmacniacze 1

  Dali Menuet SE

  Nie muszę chyba nikogo uświadamiać, że prawa fizyki dla wszystkich są takie same i najogólniej rzecz ujmując nie da się ich naginać według własnego widzimisię. Oczywiście spece od marketingu dwoją się i troją uparcie dążąc do zagięcia czasoprzestrzeni i zaklęcia rzeczywistości wmawiając potencjalnym nabywcom, że gorsze znaczy lepsze a taniej wykonane jest po prostu bardziej ekologiczne. Chociaż jeśli chodzi o ten drugi przykład, to niewątpliwie jest w nim ziarnko prawdy, gdyż biodegradacja jak n

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.