Jump to content
Featured

Zapowiedź najnowszego systemu all-in-one Audiolab Omnia sponsored-icon

Audiolab Omnia zachowuje wielokrotnie nagradzane, natychmiast rozpoznawalne elementy projektowe Audiolab. Prosty, ale efektowny wygląd. Zakrzywiona, szczotkowana aluminiowa obudowa jest „typowym Audiolabem”, ale ewoluowała, aby pasować do współczesnego środowiska życia. Omnia jest atrakcyjna, ale dyskretna, oferując idealną równowagę zarówno do salonów, jak i pokojów odsłuchowych.
W świecie, w którym muzyka jest bardziej dostępna niż kiedykolwiek, a źródła bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek - Omnia łączy to wszystko, niezależnie od tego, jak słuchasz swojej muzyki. Podsumowując, Audiolab Omnia to zintegrowany wzmacniacz, odtwarzacz CD, bezprzewodowy odtwarzacz strumieniowy, przetwornik cyfrowo-analogowy, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz – w jednym urządzeniu!

 

Główne Cechy:

50-watowy uniwersalny wzmacniacz strumieniowy i odtwarzacz CD
Duży wyświetlacz IPS LCD na panelu przednim - w tym opcja miernika VU!
Wszechstronne połączenia analogowe i cyfrowe oraz opcje odtwarzania
Elastyczna platforma przesyłania strumieniowego DTS Play-Fi z obsługą Multi Room
Wysokowydajny napęd CD
Niezwykle wytrzymały i niezawodny; napęd CD Omnia opiera się na wiodącym w swojej klasie transporcie CD 6000CDT z cyfrowym buforem odczytu w celu zmniejszenia błędów odczytu płyty. Omnia jest w stanie odtwarzać porysowane i uszkodzone płyty CD, których nie można odczytać konwencjonalnymi mechanizmami.
Opcje łączności dla tradycyjnych źródeł dźwięku
Wykorzystując wysokiej jakości analogowe obwody przedwzmacniacza, podobne do uznanej serii Audiolab 6000, połączone z wejściami liniowymi RCA, w celu podłączenia źródeł analogowych, obwody przedwzmacniacza są tak proste, jak to tylko możliwe. Wykorzystując wysokiej jakości komponenty w celu utrzymania czystości sygnału, z liniowymi sygnałami wejściowymi przechodzącymi do precyzyjnego analogowego stopnia głośności, Omnia jest znakomitym przedwzmacniaczem samym w sobie.
Dedykowane wejście gramofonowe MM oznacza, że gramofon można bezpośrednio podłączyć do Omnia za pomocą wysokiej jakości, niskoszumowego przedwzmacniacza gramofonowego, z precyzyjnym wyrównaniem RIAA. Ten przedwzmacniacz gramofonowy jest kontynuacją ewolucji nagradzanej serii 6000 – zaprojektowanym tak, aby jak najlepiej wykorzystać muzykę zagnieżdżoną w rowkach płyty LP.

Sieciowe odtwarzanie dźwięku

Do odtwarzania dźwięku z sieci, Audiolab Omnia jest wyposażony w port Ethernet, który nadaje się do połączenia przewodowego i większych wymagań przepustowości cyfrowego dźwięku o wysokiej rozdzielczości.
Aby zapewnić najwygodniejszy dostęp do bezprzewodowego odtwarzania muzyki, Omnia oferuje łączność Bluetooth o wysokiej jakości i niskim opóźnieniu, w standardzie Bluetooth aptX.
Odtwarzanie z sieci Wi-Fi jest wspomagane przez DTS Play-Fi - kontrolowaną przez aplikację platformę zapewniającą wysokiej jakości bezprzewodowy dźwięk w całym domu, zdolną do strumieniowego przesyłania muzyki w wysokiej rozdzielczości do 24-bitów/192 kHz i obsługiwaną przez szereg uznanych marek audio niż jakakolwiek inna platforma bezprzewodowa.

Sekcja DAC USB i więcej

Sekcja USB DAC opiera się na układach wieloletniego partnera Audiolab. Nowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS9038 Q2M SABRE 32 Reference DAC wykonuje konwersję cyfrowo-analogową, wykorzystując 32-bitową architekturę HypersStream II ESS Technology i eliminator zakłóceń Time Domain Jitter Eliminator, aby zapewnić bardzo niski poziom szumów i wysoki zakres dynamiki.
Żadna firma nie wie więcej o maksymalnym wykorzystaniu tej doskonałej technicznie, ale wymagającej technologii przetworników cyfrowo-analogowych niż Audiolab. Powszechnie uznany M-DAC był jednym z pierwszych domowych komponentów audio, które zawierały układ ESS już w 2011 roku i od tego czasu firma doskonali jego implementację.
Za pośrednictwem sekcji USB DAC Audiolab Omnia oferuje również pełne dekodowanie MQA (Master Quality Authenticated). MQA to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która zapewnia dźwięk oryginalnego nagrania Master. Omnia zawiera technologię dekodera MQA, która umożliwia odtwarzanie plików i strumieni audio MQA – odbieranych przez wejście USB – w pełnej rozdzielczości oryginalnego pliku i przesyłanie sygnału przez jego stopnie DAC i przedwzmacniacz. Pliki MQA są dostępne w ramach subskrypcji poziomu „HiFi” TIDAL (między innymi).

Wyświetlacz LCD IPS

Audiolab Omnia wykorzystuje kolorowy wyświetlacz LCD IPS, oferujący większą wyrazistość kolorów i mniejsze zużycie energii niż wyświetlacze TFT. Dzięki urzekającemu wyświetlaczowi Audiolab Omnia oferuje uproszczony ogólny interfejs użytkownika i graficzną integrację ze źródłem muzyki i formatami odtwarzania. Wykorzystuje również zupełnie nowy protokół do wyświetlania miernika VU w czasie rzeczywistym, dodając odrobinę finezji hi-fi do bardzo funkcjonalnego, równie dobrze wyglądającego interfejsu wyświetlacza.
ROON
Ponadto Audiolab Omnia jest również przetestowany przez Roona, otwierając się w ten sposób na świat Roona. Podstawowym celem Roon jest zapewnienie niezmiennie doskonałego doświadczenia użytkownika. Ten cel nie kończy się na oprogramowaniu… doświadczenie rozciąga się aż na sprzęt do odtwarzania dźwięku, niezależnie od producenta. Jako partner Roon Tested, Audiolab dostarczył Roon sprzęt do testów z różnymi systemami operacyjnymi i komputerami oraz udostępnił informacje na temat jego konstrukcji i możliwości. Mamy bezpośredni związek z Roon i w wielu przypadkach zespół wsparcia Roon ma pod ręką nasze urządzenia, więc możesz śmiało wybrać sprzęt Audiolab z Roon.

Wzmacniacz słuchawkowy

Omnia zawiera dedykowany wzmacniacz słuchawkowy z obwodem prądowego sprzężenia zwrotnego. Jego przepustowość wzmocnienia i wysoka szybkość narastania zapewniają dynamiczną, szczegółową i wciągającą wydajność ze wszystkimi rodzajami słuchawek.

 

Wzmacniacz zintegrowany

Po prostu podłącz swoje pasywne kolumny do Omni i uzyskaj dostęp do świata źródeł dźwięku z nieskazitelnym odtwarzaniem.
Dyskretny stopień wzmacniacza mocy klasy AB dostarcza 50 W na kanał przy 8 Ohm, przy maksymalnym poborze prądu 9A przy trudnych obciążeniach. Stopień wyjściowy dyskretnych obwodów wzmacniacza mocy wykorzystuje topologię CFB (komplementarne sprzężenie zwrotne), zapewniając doskonałą liniowość i doskonałą stabilność termiczną, ponieważ prąd jałowy jest utrzymywany niezależnie od temperatury tranzystorów wyjściowych. Znaczący transformator toroidalny 200 VA, a następnie pojemność kondensatrów 4 × 15 000 uF (łącznie 60 000 uF), pomaga wzmacniaczowi utrzymać pełną kontrolę nad muzyką, jednocześnie zapewniając doskonały zakres dynamiki. Więcej niż tylko lider w swojej klasie, Omnia jest liderem w swojej klasie pod względem wydajności wzmacniacza!

 

Zdjęcia:

 

Wersja biała:

30689_Omnia (black, silver).jpg30721_Omnia (silver).jpg

 

30728_Omnia (silver, rear).jpg30727_Omnia (silver).jpg30726_Omnia (silver).jpg30725_Omnia (silver).jpg30724_Omnia (silver).jpg

 

30702_Omnia (silver).jpg30701_Omnia (silver).jpg30711_Omnia (silver, rear).jpg30721_Omnia (silver).jpg30718_Omnia (silver).jpg

 

Wersja czarna:

30720_Omnia (black).jpg30722_Omnia (black).jpg30733_Omnia (black).jpg30730_Omnia (black).jpg30729_Omnia (black).jpg30734_Omnia (black, rear).jpg

 

30708_Omnia (display).jpg30738_Omnia (display).jpg30707_Omnia (display).jpg

 

Prezentacja:

30696_Omnia (silver).jpg30699_Omnia (silver).jpg30690_Omnia (silver).jpg30740_Omnia (silver).jpg30691_Omnia (black).jpg30714_Omnia (internal).jpg30712_Omnia (internal).jpg

 


 

Specyfikacja Techniczna:

Typ urządzenia: Wzmacniacz zintegrowany

Filozofia projektowania i technologie:
2 x 50W (8 Ohm) / 2 x 75W (4 Ohm) klasa AB
32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ES9038Q2M
4,3-calowy (800 x 480 mm) duży, pełnoekranowy wyświetlacz IPS LCD
Wbudowany certyfikowany sprzętowy dekoder MQA Full (PC USB, koncentryczny/optyczny)
Odtwarzanie CD kompatybilne z płytami CD, CD-R, CD-RW
Obsługa pamięci USB (MP3/WMA/AAC/WAV)
Technologia DTS Play-Fi (IEEE 802.11 a/b/g/n/ac)
Obsługa usług strumieniowania obejmuje: Amazon Music, Spotify, TIDAL, KKBox, SiriusXM, Napster, Internet Radio, Deezer, iHeartRadio, PANDORA, Qobuz, QQmusic i inne
Obsługa Multi-room / instalacji wielo-kolumnowych
Przesyłanie strumieniowe Bluetooth 5.0 (aptX/aptX LL)
Niskoszumowy przedwzmacniacz gramofonowy MM
Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy ze sprzężeniem zwrotnym
Zintegrowany / PRE-POWER / tryby tylko PRE
Obsługa Androida / iOS / Kindle Fire / Windows PC Control
Wejście USB do aktualizacji oprogramowania układowego
Wejścia: 3 x analogowe, 1 x Phono (MM), 1 x wzmacniacz mocy, 2 x SPDIF (koncentryczny),  2 x SPDIF (optyczne), 1 x DTS Play-Fi Streaming, 1xPC USB (USB B), 
1xUSB HDD (USB A), 1x Bluetooth (aptX/aptX LL), 1x Trigger 12V
Wyjścia: 1 x przedwzmacniacz, 1 x kolumny stereo, 1 x słuchawki, 1 x Trigger 12 V
Częstotliwość próbkowania:
Optyczny/koncentryczny: 44,1 kHz-192 kHz;
PC USB: 44,1 kHz - 768 kHz (PCM) / DSD64, DSD128, DSD256, DSD512


Sekcja przedwzmacniacza:

Gain: +8dB (Line) +47dB (Phono MM)
Czułość wejściowa: 720mV (Line, głośność=0dB) 3.1mV (Phono MM, głośność=0dB)
Impedancja wejściowa: 10K (Line) 47K//100pF (Phono MM)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): <0,0004% (1KHz@2V, głośność=0dB)
Pasmo przenoszenia: 20Hz-20kHz (+/-0.1dB)
Napięcie wyjściowe: maks. 2,3 V (Głośność=0dB)
Impedancja wyjściowa: 100 Ohm
Stosunek sygnału do szumu: >110dB (Line, A-weighted) 76dB (Phono MM, A-weighted)

DAC:

Konwersja cyfrowo-analogowa: ES9038Q2M
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): < 0,0006% (1KHz przy 0dBFS)
Poziom wyjściowy (0dBFS, 1KHz): 2,1 Vrms
Maks. częstotliwość próbkowania:
Optyczny, koncentryczny: 192 KHz
Ethernet, Wi-Fi: 192 KHz
USB A:48kHz
PC USB: PCM768kHz, DSD512
Stosunek sygnału do szumu (S/N): 114dB (A-weighted)

 

Sekcja wzmacniacza mocy:

Gain: +29dB
Znamionowa moc wyjściowa:
2 x 50 W (8 Ohm, THD < 1%)
2 x 75 W (4 Ohm, THD < 1%)
Pasmo przenoszenia: 20Hz-20kHz (+/-0.3dB)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): < 0,003% (1 kHz@40W/8 Ohm)
Czułość wejściowa: 720mV
Stosunek sygnału do szumu (S/N): 110dB (A-weighted)
Maks. prąd wyjściowy: 9A

 

Wzmacniacz słuchawkowy:

Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): < 0,01% (1kHz, 50mW)
Impedancja wyjściowa: 10 Ohm
Impedancja obciążenia: 20-600 Ohm

 

Ogólny:

Pobór mocy w trybie czuwania: < 0,5 W
Wymagania dotyczące zasilania (w zależności od regionu) 220-240V ~ 50/60Hz
Waga (netto): 9.1 kg
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 440 × 156 × 327 mm
Wykończenia: Czarny / Srebrny
Audiolab Omnia dostępny będzie w cenie 7999 zł. 
Link do produktu: https://www.q21.pl/product/search?query=Audiolab+Omnia

 

 

Dystrybucja Audiolab w Polsce:
Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

 
User Feedback

Recommended Comments

Wygląda fajnie. Ale... Trzeba się liczyć z tym, że to przepakowany (a sądząc po cenie może też zubożony) kombajn Quada. Do tego dochodzi Play Fi i bezsensowny - w tej cenie - czytnik CD.
Nieprzypadkowo urządzenia all in one zaczęły się rozwijać dopiero w fazie zmierzchu CD. Ładowanie napędu do przystępnego cenowo urządzenia raczej wróży kompromis - Omnia od NuPrime albo NAD C700, czy nawet szybko przeceniona Kambodża Evo - mogą oferować więcej. Streaming też będą miały lepiej ogarnięty.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

To raczej nie przepakowany Quad . Bebechy z Audiolaba nie zmieszczą się do droższego kolegi.

Bardzo mi się podoba teoria wpływu spadku zainteresowania CD na systemy All-in-one 🤣

 

Edited by marek-1969

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Piękny nowoczesny design. Firmy brytyjskie przypominają sobie o dotychczas totalnie ignorowanej roli wzornictwa przemysłowego. Doskonale że wzmacniacz nie w klasie D. Fatalnie, że na Sabre.

Jeszcze nie słyszałem dobrze brzmiącego przetwornika na kości Sabre.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Trochę niepokoi brak jakiejkolwiek wzmianki o UPNP, Chromecasta też nie widzę, a mam jak najgorsze doświadczenia z urządzeniami które bazują wyłącznie na jednej własnej aplikacji. 

 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Patrząc na Naima, to brytyjczycy raczej nie zapomnieli o stronie wizualnej. Trudno mi wskazać ładniejsze AiO od serii Uniti...
Kwestia gustu - dla mnie Uniti są najbrzydsze. Stara seria z cedekiem była spoko.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, dzarro napisał:

Kwestia gustu - dla mnie Uniti są najbrzydsze. emoji6.png Stara seria z cedekiem była spoko.

Wlasnie takiego brzydala mam u siebie - Uniti 2b 😁

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, dzarro napisał:

W kwestii urody to chyba nikt nie podskoczy JBL 750.

Tutaj to absolutnie się zgadzam.

Już nawet podpalałem się strasznie na niego, tym bardziej, że DL i inne bajery... ale ta aplikacja arcamowa to porażka jakaś jest ;(

 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • MUSICAL FIDELITY: MX-Stream | TEST

  „Mój poziom zadowolenia z jakości dostarczanego dźwięku osiągnął apogeum. Po prostu nie chce się wyłączać, a spać kiedyś trzeba. Audiofilskie urządzenie, które wspiera pełny wachlarz plików od mocno skompresowanych audiobooków w MP3 / przez FLAC w dowolnej rozdzielczości / MQA / po DSD i jest przy tym Bit-Perfect – dostarcza 100% jakości materiału ze studia.  Musical projektuje swoje urządzenie by przetrwały lata i to właśnie to warto wziąć pod uwagę planując zakup – na rynku jest wiel

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Recenzje 2

  Canton GLE 90

  Nie ma co się oszukiwać i czarować odnośnie tego, że rozmiar nie ma znaczenia, bo ma. Szczególnie przy kolumnach, gdzie pojemność komory czynnej i średnica przetworników niejako definiują możliwości danej konstrukcji. Zazwyczaj jednak bywa tak, że wraz ze wzrostem gabarytów rośnie również i cena a tym samym jak coś jest słusznej postury, to i swoje kosztuje. Dlatego też spore podłogówki w rozsądnych kwotach rozchodzą się jak świeże bułeczki a każdy szanujący się gracz dwoi się i troi, by coś wpi

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Octavio Maestro – aktywny głośnik sieciowy opracowany we współpracy z marką Davis Acoustics

  24 lutego 2023 r. – Octavio, francuska firma specjalizująca się w demokratyzacji systemów audio, zaprezentowała głośnik sieciowy o nazwie Maestro. Dzięki technologii strumieniowania dźwięku przez Wi-Fi opracowanej przez Octavio, urządzenie to oferuje wysoką wierność brzmienia do codziennego słuchania bez uczucia zmęczenia słuchu. Maestro uzupełnia ofertę firmy Octavio, na którą składają się już odtwarzacz sieciowy Stream oraz kompaktowy wzmacniacz sieciowy AMP. "Jesteśmy zachwyceni, mogąc ogłosi

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Newsy

  Exposure 3510

  Tak jak Arystoteles twierdził, iż „natura horret vacuum” czyli natura nie znosi próżni, tak większość z nas z pewnością zgodzi się, że również nie bez znaczenia jest równowaga. Dlatego też po pochodzącym z portfolio z katalogu dopiero rozpychającej się na audiofilskim rynku marki wszystkomającym i naszpikowanym najnowszymi technologiami futurystycznym kombajnie Rose RS520 przyszła pora na jeśli nie na oldschool, to mainstreamową klasykę gatunku sygnowaną przez starego wyjadacza, czyli pozbawiony

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Wzmacniacze

  Rose RS520

  O tym, że nic nie ma za darmo i raz zdobytej pozycji nie otrzymujemy dożywotnio wiedzą chyba wszyscy. Jednak o ile z punktu widzenia konsumenta im silniejsza konkurencja na rynku i im większy wybór danego asortymentu, tym ceny szybciej ulegają urealnieniu stając się bardziej przyjazne kieszeni, o tyle już wytwórca/dystrybutor takowych dóbr musi dwoić się i troić by z jednej strony wyjść na swoje a z drugiej nie wypaść z obiegu oferując bądź to produkt odstający od oczekiwań odbiorców, bądź znacz

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Wzmacniacze
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.