Jump to content
IGNORED

Marantz UD 7007 vs Oppo 105


tomii241

Recommended Posts

Witaj,

praktycznie różnice w obrazie są niewidoczne. Jeśli masz ogromny telewizor lub wysokiej klasy projektor proponuję wypożyczenie obydwóch urządzeń i przetestowanie. Znacznie większe są róźnice w dźwięku.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie chodzi mi o konkretne opinie nie o przepychanki. W testach odpowiednik Marantza Denon wbił w glebę 103 oppo . Ale jak to ma się do UD 7007 i Oppo 105. Testów na polskich stronach Marantza nie ma a tym bardziej porównań

 

Nigdy nie kieruj się testami z gazet :) Znam jednego z redaktorów z gazety i wiem jak to wygląda :) Jestem ciekawy z którym Denonem go porównywali i którego oppo...

 

Wracając do 7007 i oppo 105 miałem oba jednocześnie. Jeżeli porównywać jakość obrazu to w zależności od TV czy projektora różnica może być widoczna lub nie. U mnie była widoczna różnica na korzyść oppo. Nie było to wielka zmiana ale zauważalna. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku w kinie domowym 5.1 oba brzmiały doskonale i trudno mi tu wybrać faworyta. Jeżeli chodzi o stereo to oppo z dedykowanym wyjściem audio na przetworniku Sabre32 brzmiał znakomicie, znacznie lepiej niż Marantz.

 

Z tych dwóch naprawdę trudno było wybrać mocnego faworyta, w obrazie zdecydowały szczegóły. W odsłuchu stereo Oppo jest znakomity, biorąc pod uwagę że jest to odtwarzacz BD :) Ale przy takim odsłuchu koniecznie trzeba go podłączyć analogowo przez dedykowane wyjście audio. Podłączając go poprzez HDMI tak naprawdę nic nie zyskujemy.

Link to comment
Share on other sites

Wracając do 7007 i oppo 105 miałem oba jednocześnie.

 

z którego sklepu jesteś?

 

Tak, tak - a świstak siedzi i zawija w sreberka .....

 

teoretyku, spraw sobie dobry projektor i potestuj odtwarzacze - zdziwieniu nie będzie końća

Link to comment
Share on other sites

teoretyku, spraw sobie dobry projektor i potestuj odtwarzacze - zdziwieniu nie będzie końća

 

Projektorem mnie nie "strasz", bo używam dużo dłużej niż tu jesteś zarejestrowany.

Chętnie bym Ci urządził porównanie kilku playerków w ślepym teście na 120"

i referencyjnym materiale, ale gdybyś nie przeszedł testu, to musiałbym Cię zabić ! :)

 

W testach odpowiednik Marantza Denon wbił w glebę 103 oppo .

 

Poproszę o źródło tego 'wbicia" .

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą. I rozumiem, że jak ktoś ma coś lepszego na stanie w tym czy w innym sklepie, to musi sprzedawać głodne kawałki o "królach" i dużych różnicach. Jak napisał Bodex - wszystko fajnie w teorii, dopóki nie trzeba wskazać tych różnic w "ślepym teście" (jakkolwiek by to nie brzmiało w kontekście oceny jakości obrazu)

Link to comment
Share on other sites

i dalej jestem w dupie. czy ktoś z obecnych postawiłby głowę że oppo 105 jest lepsze od marantza ud 7007 nie ineteresuje mnie panas, różniaste sony i szajsungi. Chodzi mi o konkret w postaci : w muzyce lepszy marantz bo..... w video Oppo bo ma np lepszy skaler i procek. Najgorzej słuchac teoretyków i teściarzy z gazet audio itp.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jedź do sklepu niech podłączą Ci oba i będziesz wiedział. A jak nie to poczytaj sobie o takim porównaniu na zagranicznych forach, tam można liczyć na w miarę obiektywną opinie. Tu niestety, jak zawsze jeden chce być mądrzejszy od drugiego, chociaż pewnie nigdy na oczy takiego sprzętu nie widzieli.

Link to comment
Share on other sites

Nie zapomnij też kupić jakiegoś drogiego kabla HDMI, poprawia "ostrość i płynność obrazu" :D

 

Tomii241, powiedz mi, po co ty o każdą jedną rzecz pytasz na forum co masz kupić i oczekujesz jednoznacznego wskazania: kup to albo tamto? I co, jak ktoś ci napisze, że oppo lepsze to kupisz oppo, albo na odwrót? Ot tak po prostu?

Link to comment
Share on other sites

Troszku po przeczytaniu ostatnich wpisów się zdziwiełem, że tacy "znawcy" jak "Peritus" takie rzeczy piszą. Proponuję jednak abyś troszku pouczył się o audio-video od "Bodexa" i "Mczaja", a później komentował. Na razie twoje wpisy świadczą o tym, ze taki sprzęt widziałeś na okładkach kolorowych magazynów.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.