Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz UD 7007 vs Oppo 105


tomii241

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dlatego proponuję, abyś więcej się tu nie udzielał ! :)

 

Miałem te dwa odtwarzacze u siebie i nie widzę powodu żebyś robił wiochę na forum. Wiem że fajnie swoje niepowodzenia życiowe i tęsknotę za czasami PRLu wyładować na forum, ale trochę rozsądku i obycia by się przydało. Wódki razem nie piliśmy tak więc zbędne komentarze proszę zachowaj dla siebie.

 

I uprzedzając oskarżenia, nie pracuję w żadnym sklepie i żadnych powiązań z branżą audio nie mam i nie miałem :)

 

Troszku po przeczytaniu ostatnich wpisów się zdziwiełem, że tacy "znawcy" jak "Peritus" takie rzeczy piszą. Proponuję jednak abyś troszku pouczył się o audio-video od "Bodexa" i "Mczaja", a później komentował. Na razie twoje wpisy świadczą o tym, ze taki sprzęt widziałeś na okładkach kolorowych magazynów.

 

Taki sprzęt kolego mam w domu. Z tym że oppo 103.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja ma dwa odtwarzacze w przeszłości i trzy i takowych różnic jak TY na Projektorze Mitsubishi Hc4000 i dobrym ekranie nie zauważyłem w obrazie. Podłanczałem do niego także kila odtwarzczy znajomych i nie było jednoznaczen, że OPPO był najlepszy, w slepym teście bym poległ. Co do wyjść audio Oppo faktycznie stawia wysoko porzeczke i nie sądze żeby ten Marantz nawet się zbliżył do tego poziomu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uprzedzając oskarżenia, nie pracuję w żadnym sklepie i żadnych powiązań z branżą audio nie mam i nie miałem :)

 

to nie oskarżenie, to stwierdzenie faktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

 

Taki sprzęt kolego mam w domu. Z tym że oppo 103.

 

gra to w ogóle po analogu ?

napisz jakie źródło jest z tego playera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Taki sprzęt kolego mam w domu. ...Wiem że fajnie swoje niepowodzenia życiowe i tęsknotę za czasami PRLu wyładować na forum,

 

No dobra - sklepy już zamknięte, więc poproszę o fotkę tych dwóch grajków, dzisiaj i z karteczką z dzisiejszą datą - wiochy nie rób.

A co do dalszej części wypowiedzi, to skoro wiesz, że fajnie jest się wyładować na forum, to może już skończysz.te "wyładowywania "?

Co chcesz udowodnić - że wiesz lepiej, że widzisz i słyszysz lepiej , czy tylko coś zamierzasz komuś wcisnąć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach odpowiednik Marantza Denon wbił w glebę 103 oppo

 

....jak piszesz o teście w Audio-Video to jest to delikatnie mówiąc Twoja nadinterpretacja...Przeczytaj test jeszcze raz, weż pod uwagę ceny urządzeń i napisz wniosek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja ma dwa odtwarzacze w przeszłości i trzy i takowych różnic jak TY na Projektorze Mitsubishi Hc4000 i dobrym ekranie nie zauważyłem w obrazie. Podłanczałem do niego także kila odtwarzczy znajomych i nie było jednoznaczen, że OPPO był najlepszy, w slepym teście bym poległ.

 

Ale pokaż mi gdzie napisałem że Oppo jednoznacznie jest lepszy w jakości obrazu? Czytasz wybiórczo i niedokładnie. Potem piszesz bzdury i jakieś oskarżenia. Dlatego napisałem jaki mam projektor, żeby uniknąć takich tekstów jak Twoje. Na HC4000 też pewnie różnicy bym nie zauważył. Zresztą miałem kiedyś ten projektor notabene w tej cenie jest bardzo dobry.

 

Co do wyjść audio OPPO faktycznie stawia wysoko porzeczke i nie sądze żeby ten Marantz nawet się zbliżył do tego poziomu.

 

To samo napisałem co Ty. Znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem.

 

to nie oskarżenie, to stwierdzenie faktu.

 

Tak naprawdę zwisa mi to czy stwierdzasz fakt czy nie. Ja wiem swoje, Ty uważasz że wiesz lepiej. Może mam Ci wysłać moją umowę o pracę?

 

gra to w ogóle po analogu ?

napisz jakie źródło jest z tego playera.

 

U mnie gra to po analogu. Jak już pisałem wyżej - w odsłuchu po HDMI nie ma większych różnic jeśli chodzi audio. Gra na tyle dobrze że nie widziałem potrzeby płacenia 2x tyle za Oppo 105.

 

No dobra - sklepy już zamknięte, więc poproszę o fotkę tych dwóch grajków, dzisiaj i z karteczką z dzisiejszą datą - wiochy nie rób.

A co do dalszej części wypowiedzi, to skoro wiesz, że fajnie jest się wyładować na forum, to może już skończysz.te "wyładowywania "?

Co chcesz udowodnić - że wiesz lepiej, że widzisz i słyszysz lepiej , czy tylko coś zamierzasz komuś wcisnąć ?

 

Ja nie wiem czy masz problem z czytaniem czy po prostu ze sobą. Bez obrazy :) Pisałem że MIAŁEM te dwa urządzenia (zresztą wypożyczone ze sklepów) i że MAM w tej chwili Oppo 103. Zdjęcie mojej żony i dzieci też mam Ci wysłać? Może zdjęcie mojego [...] żebyś wiedział że jestem facetem?

 

Ale ja się tu nie wyładowuje. Pisze swoje subiektywne odczucie dotyczące porównania tych dwóch odtwarzaczy. Tylko co niektórzy nie rozumieją i na siłę z manią furiata koniecznie chcą wszystkich przekonać do swojej racji. Do tego wmawiają mi coś czego nie napisałem.

 

W odróżnieniu od innych staram się nie kupować sprzętu tylko na podstawie opinii innych ludzi z forum których nawet nie znam. Dlatego wypożyczyłem do domu te dwa odtwarzacze żeby móc je porównać i wybrać taki który MI odpowiada. Tak kupiłem bardzo dobre kolumny i resztę sprzętu - na podstawie WŁASNYCH odsłuchów i porównań. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania dotyczące mojego życia osobistego, zapraszam na rozmowę na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ja ci wierze ale sie nie stresuj- bodex to 'pajac i zarazem mod z innego trackera ktory mysli ze wszytko wie i ze ma zawsze racje- ja tego czlowieka poznalem przy innej sposobnosci, dalem mu jedna pomocna wskazowke przez poczte ale widac nie wzial jej do siebie- na tym modowanym przez niego trackerze ostatnio inna osoba miala rowniez racje ale pdobnie jak tu pycha rzadzi- darex1973 z tego co obserwuje jest jego 'klakierem' wiec tez nie do konca bedzie obiektywny...

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mczaj drogi kolego pytam na forach bo od tego są. Nie opieram swojej wiedzy na testach są dla mnie tylko wskaźnikiem marantza ud 7007 mam w domu na półce. Bardzo chciałem się dowiedzieć czy dobrze zrobiłem z zakupem go. Kupiłem go wcześniej niź można było dostać 105. Co do 103 to nie ma cudów nie może grać lepiej od 3313 bo po prostu nie ma w nim dedykowanego wyjścia analogowego wyjścia stereo z tego co wiem. Co do 105 bardzo zastanawiam się nad nia wiem co w niej siedzi. Ale nie wiem jak to się przekłada na różnice vs marantz ud 7007. Bardzo fajnie że kolejny raz dowiaduje się że my Polacy to debile sorry koledzy dość nerwowym człowiekiem jestem z natury. MAM pytanie czy aby przypadkiem w sprawach audio i video nie gramy do jednej bramki???? czy może potrzebujemy kolejnych rozbiorów aby stać koło siebie i normalnie komunikować. Kur... ale patos/. no cóż i tak dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma szkoda komentować twój poziom, jak zwykle nic nie wnosi poza obrażaniem.

 

Tomii jaki masz sprzęt towarzyszący?

 

Ten Marantz cenowo jest chyba znacznie tańszy prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do darex. Projektor nic specjalnego ale daje rade JVC X30 do tego ekran kaubera o przekątnej 120 cali, Yamaha 2020 amplituner, Monitor Audio RX 8 na przodach ale po przeróbce w equilibrium w zielonej górze wszystkie komponenty wymienione na mundorfa gold supreme, na tyłach RX2 , Centrala też z seri RX, subwofer Rel 528, listwa ener ultrapower r2, kable HDMI wszystkie to wireworld chrome 6 a interkonekt to acrolink 6N 2030 II Pro. Tak to sobie poukładałem może to nie jakiś mega hi end ale jest ok.

 

No i bluray od niedawna marantza UD 7007

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor bardzo fajny sam bym chciał taki. Przy twoim zestawieniu moim zdanieem OPPO ma sens. Mam tylko OPPO 83 SE ale po analogu wymita, miałem na kilka dni 95 różnice były niewielkie. Z Marantzem miałem raz kontakt ale to była starsza wersja 7 bardzo słaba, pewnie twój jest już bardziej dopracowany. Jesli mieszkasz w okolicach Krakowa zapraszam na teścik możemy porównać będziesz miał przynajmniej pzredsmak tego czego możesz spodziewć się po OPPO jeśli chodzi o dzwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie zamierzam pożyczyć 103 w przyszłym tygodniu bo taką wersję Oppo mają koledzy z zaprzyjaźnionego salonu. Wiem że dźwięk z Marantza może i bedzie lepszy ale chodzi mi głównie o obraz jak nie będzie lepszy to nie ma co inwestować w 105 oppo bo procki 103 i 105 mają te same. Muzycznie marantz naprawdę daje radę i wiem co piszę bo miałem porównanie z accuphase dp 75, którego używałem przez dłuższy czas. Jeśli będę w okolicach Krakowa wpadnę na pewno. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomii241, masz w domu Marantza 7007 więc nikt tu lepiej od ciebie nie wie, co jest wart. Po co ci więc opinia innych nt sprzętu, który na co dzień oglądasz/używasz - tego po prostu nie jestem w stanie pojąć, tak się już nie unoś. Liczysz że obraz/dźwięk z oppo 105 będzie lepszy? Obraz - nie będzie. Dźwięk - trudno powiedzieć, jak sam nie porównasz u siebie 1:1 do się nie dowiesz. Piszesz, że Marantz był całkiem niezły na tle Accu 75 - to teraz pomyśl, jakie byś dostał odpowiedzi, gdybyś spytał o takie porównanie na forum - że w ogóle z czym do ludzi, że ten marantz zagra jak radyjko itd. A wiem co mówię, bo miałem kiedyś u siebie wzmacniacz Accu 450, robiłem porównania do ampli, wiem o ile i w czym ampli jest gorsze, ale też wiem, że to nie jest dzień i noc, jak piszą niektórzy. A jak kiedyś coś o tym teście skrobnąłem na forum, to zaraz to zostało obśmiane, a faktycznie zainteresowane osoby pytały o szczegóły - ale tylko na PW. Ostatnia sprawa, czemu po prostu nie zostaniesz przy połączeniu HDMI z yamahą? Jak wygląda porównanie wyjścia analogowego 5.1 marantza vs wyjście HDMI i dekodowanie w ampli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mczaj Marantz nie ma analogowego 5.1 ma za to dwa wyjścia HDMI, jedno z nich służy do przesyłania tylko dźwięku drugie do video to od video podłączam bezpośrednio do projektora dźwięk idzie do yamahy. Wszytskie wyjścia ustawiłem w bitstream. Analogowo po rca jestem podłączony z yamahą bo dźwięk po HDMI to żenada jest suchy, wyostrzony, techniczny. Mczaj tak liczyłem na konkretną odpowiedź z forum kogoś kto zna się lepiej odemnie i miałe te dwa klocki, Marantz jeśli chodzi o obraz to np w filmach transformers przy jasnych scenach pokazuje ziarno, i obraz nie jest doskonały. Wiem że oppo ma świetne bebechy i że mógłby być lepszy ale nie mam go skąd pożyczyć aby to porównać. Spróbuj Mczaj znaleźć co siedzi w środku Marantza jak znajdziesz stawiam piwo!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz to brat bliźniak Denona DBT-3313UD, ma jednak od niego lepiej rozbudowaną płytkę audio. Wygląda tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Oppo to przynajmniej ma takie coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 413 nie można dodać pliku 1,6MB. Może admin coś zrobi w tym temacie.A chciałem pokazać końcowe tabelki testu z AV, gdzie odtwarzacz Denon okazał się lepszy od Oppo.A redaktor Filip Kulpa testy robi rzetelnie i w sposób zrozumiały dla każdego. Różnica w cenie między tymi urządzeniami jest (chociaż ja Denonka mogę mieć w cenie oppo 103), ale wynika to z jakości wykonania. Oppo przy Denonie prezentuje się jak szary kopciuszek przy księżniczce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniowym AV jest porównanie Denon DBT-3313UD via Oppo 103...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma się dobrej klasy ampli, czy procesor to akurat nie jest problem. Ale za to jest świetne łącze Denon link HD.

A tu fragment recenzji z AV:

"Przy odtwarzaniu muzyki - tak z CD, jak i z pozostałych żródeł, Denon dał się poznać jako żródło o dość zdecydowanym, delikatnie rozjaśnionym charakterze. Wysoko oceniliśmy szczegółowość i otwartość brzmienia oraz dynamikę - w tych aspektach Denon słyszalnie górował nad Oppo, uzasadniając swoją wyższą cenę. Dobre niskie tony, o odpowiednim nasyceniu i ataku, dopełniały całości".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oppo dostało w dupę w małym teściku hmmmm zastanawiające. I do Tadeo piękne rotelowskie trafo, ale nie wystarczłby zasilacz impulsowy przecież to nie integra ani super końcówa mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Oppo przy Denonie prezentuje się jak szary kopciuszek przy księżniczce...

Smieszne bo Denon wygląda jak zabawka przy OPPO 105Eu. Różnica w cenie pomiędzy Denonem DBT-3313UD a OPPO 103Eu jest większa niż pomiędzy DBT-3313UD a OPPO 105EU.

 

Różnica w ocenach była praktycznie widoczna tylko przy ocenie obrazu - gdzie magazyn AudioVideo tetsował egzemplarz z pierwsza wersja softu. Zaraz po ukazaniu sie testu pojawiła się wersja optymalizująca procesor obrazu. Było info na stronie OPPO.

Dzwiek analogowo byl identycznie oceniony. W HDMI 1 punkt roznicy na korzysc Denona. Jesli komus robi roznice 13/15 zamiast 12/15 przy dzwieku HDMI to smialo niech placi 2 tysie wiecej, przy dużo niższej funkcjonalności.

 

Trudno też znaleźć jakiś inny player, który w tescie Blu-ray benchmark miałby100% w tescie. Gdzie najnowsze Pioneery maja po 88%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon BDP3313 jest w tej chwili u oficjalnego sprzedawcy do kupienia za ok. 3400.

Więc 2000 tys. różnicy nie ma. A wykonanie Denona testerzy też określili w samych superlatywach, przyrównując je do budowy odtwarzaczy z przedziału 10000pln...

Waga Denona to 7,9kg, a kopciuszek z Oppo tylko 4,9kg.

Więc kto tu śmiesznie się prezentuje?

Przecież testujący z AV wyraźnie na początku artykułu napisali: w porównaniu z Denonem odtwarzacz Oppo wygląda znacznie skromniej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.