Jump to content
IGNORED

Monitory do xindak mt3 do 4k, jakie ?

darjejek

Recommended Posts

Witam.

To moja pierwsza w życiu lampa i pierwszy post na forum. Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie.

Mój system to, wzmacniacz: Xindak mt3, transport blu-ray Pioneer LX 55, rDAC Arcam, połączenia - optyczny Lindy, interkonekt Sonic Link Violet, kable głośnikowe Sonic Link AST 200, ciężkie stendy, listwy i kable zwykłe.

Pokój ok 16 m2, głośniki 30 cm od ściany a 1 w kącie. Odległość od siebie około 2 metrów. Nie da się niestety oddalić od ściany !

Głośniki to Paradigm Monitor 3 v2 które postanowiłem wymienić na jakieś do 4000, mogą być używane .

W dniu dzisiejszym wypożyczyłem do domu na "łykend" monitory Paradigm 20 v5. Nie ma co nawet porównywać do 3 z wyjątkiem (!!!!!) szybkości (czyli dynamiki ?). Paradigm 20 zagrały jak.... kluchy z olejem w stosunku do 3 v2 I to zarówno w trybie triodowym jak i pentodowym. Wysłuchałem Bonnie Taylor i jej kilku ballad rockowych i Celine Dion "My Heart..." . Utwory ciągnęły się jak kolokwialnie, smród po gaciach :D . Chociaż emocje były jakby większe a nawet przełomowe momenty w piosenkach zdecydowanie bardziej zaznaczone. Nie wspominam o przestrzeni, lokalizacji, szczegółowości w tym wszystkim miażdżą 3.

Jakiego parametru mam szukać i w jakim kręgu monitorów w ogóle się obracać. Z tego co podaje producent to skuteczność obu jest podobna. O co w ogóle mam się pytać ?

Pozd.

Odpisze też na PW.

Monitor Audio RX 2 miałem własnie brać jako pierwsze na odsłuch, wybrałem Paradigm ze względu na to wyjście basowe z przodu.

Już wiem o jaki parametr mi chodzi, eureka ! Tempo! Dlatego mam pytanie do zagorzałych melomanów. Jaki czynnik w kolumnie odpowiada za ten element dźwięku ? I czy to możliwe żeby pozostałe były jednoznacznie lepsze ? Czy za tempo nie odpowiada głównie bas ? Paradigmy ogólnie znane są z zadowalającego dynamizmu.

Pzd.

Monitor Audio RX 2 miałem własnie brać jako pierwsze na odsłuch, wybrałem Paradigm ze względu na to wyjście basowe z przodu.

Już wiem o jaki parametr mi chodzi, eureka ! Tempo! Dlatego mam pytanie do zagorzałych melomanów. Jaki czynnik w kolumnie odpowiada za ten element dźwięku ? I czy to możliwe żeby pozostałe były jednoznacznie lepsze ? Czy za tempo nie odpowiada głównie bas ? Paradigmy ogólnie znane są z zadowalającego dynamizmu.

Pzd.

Posłuchaj triangli lub focali.Będzie też dynamika , a być może bardziej przypadną ci do gustu niż monitor audio czy paradigm.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.