Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie kolumny do ....


pitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek wyjaśnienie do reszty postu... rozumiem, że pisząc "walenie" (pominę wrażenia Denon lovera - co kto tam lubi ;) miałeś na myśli nie maxi bas tylko dźwięk z zachowaną równowagą tonalną (o co ciężko w tak małym pokoju).

Zdecydowanie polecam Mission 780. Są malutkie, ale to co potrafiły pokazać naprawde mnie urzekło. Dla trzeźwości osądów polazłem do sklepu z kumplem melomanem. Przedłuchaliśmy wówczas Paradigm Monitor 3v.3, Eltaxy Liberty 5+ oraz właśnie wspomniane Mission 780. Wypadły zdecydowanie najlepiej - wrażenia subiektywne, choć kumpel stwierdził to samo bez wachania. Dzięki świetnej średnicy kolumienki bez trudu znikły nam z pomieszczenia. Basu jest mało (co jest zaletą w malutkim pokoju) bo i membranki niewielkie. Inną sprawą jest jego jakość, ta jest jak najbardziej przystająca do średnicy. W 10m2 jak znalazł! Jeśli nie chcesz, aby bas górował nad resztą przekazu to w tej cenie Mission 780 to dobry strzał...

 

Jeśli zaś "walenie" miało oznaczać bas, to (pomijam że to złe miejsce na taką porade ;) polecam really big stuff.... Koda jest tania i skatuje sąsiada z dołu jak trza... a jeśli jeszcze przypałętamy jakiś sub to i okoliczne psy przerzucą się na dalsze śmietniki.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz na poważnie - jeżeli chodzi ci o mocny, twardy, obszerny bas, to znajdziesz to w m71. Jeżeli zaś skusisz się na bardziej "audiofilski dźwięk, to 780 mają czystszą i wyraźniejszą górę i są lepiej zrównoważone, co akurat w tak małym pokoiku może okazać się zbawienne. Mógłbyś napisać jaki masz sprzęt i czego dokładnie oczekujesz od kolumn?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sovajazz -> Słuchałem kiedyś po kolei Missionów m71, 780, 781 i takich za ok. 1800zł co wyglądają jak terminator (chyba m51). najlepiej według mnie wypadły 781 (nie dziwota:-) ale w pokoju o powierzchni 10m2 postawiłbym mniejsze 780. W porównaniu do tańszych terminatorów i m71 mają one bardziej czytelny bas i czystszą górę. Wyraźnie slychać, że tweeter jest o klasę lepszy i że konstruktorzy nie wyciągali basu na siłę, co zaowocowało bardzo małym podbiciem w średnim zakresie niskich tonów. Na 780 najlepiej wypada muzyka akustyczna, ale można na nich z przyjemnością słuchać prawie wszystkiego (hip-hop i inne wynalazki). Na pochwałe zasługuje szeroka i lekko cofnięta scena z wyraźną lokolizacją poszczególnych dźwięków. Podsumowując -warto zobaczyć i posłuchać tym bardziej, że są to kolumienki świetnie wykonane. Wystarczy wziąć do ręki, zdjąć maskownicę, zajrzeć na tyły - luksusik:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO Leq : Mam Soundfindery i jestem z nich w miarę zadowolony.Mówię w miarę dlatego, że miałem przyjemność odsłuchiwać niedawno kolumienki Misson m71, oraz 780.Model m 71 kosztuje ok. 1000zł, ale gra pare klas lepiej od Tonsili.Potem słuchałem jeszcze B&W DM303, DM602S3,DM309.Wszystkie te głośniki zagrały o niebo lepiej od Soundfinderów.Natomiast co się tyczy Altusów to słuchałem ich przez 15 sekund, ale i tak mi wystarczyło....Brrr..Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Pitek

 

chyba jednak Mission 780 to zły strzał 2U... ;) porównywać altusy do Mission.. koniec świata - toż to zupełnie inna bajka... :) jeśli szukasz dźwięku z "lekką przewagą basu" to chyba ten typ jest zły. Mission koncentrują się na wyższym basie, co zresztąjest zrozumiałe... jeśli chcesz basu to Paradigm Monitor 3v.3... w mojej sytuacji istniała obawa właśnie o ilość basu wytwarzanego przez 3v.3 (mam 12m2)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... zgrałem sie z Hienką :) długo miałem otwarte okno nowego postu i nie widziałem co się działo w między czasie... hehehe

 

a do 30m2 to już zupełnie innaaaaa bajka... choć widze, że nie zależy ci wcale na audiofilskim dźwięku, tylko na dużym basie i przy okazji jeszcze żeby ładnie grało.... cóż... chyba Koda + sub - tania i spokojnie wypłoszysz wszystkie bakterie z pokoju... z mojej strony to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że Pitek już dawno obrał sobie cel, a na forum chciałby go tylko potwierdzić i usłyszeć pochlebną opinię innych audiofili. Powiem to wreszcie, bo nie wytrzymię:-)

 

Drogi Pitku! Kup sobie wreszcie te altuski. Nie słuchałem ich najnowszej wersji, ale to przecież audiofilska legenda i nie może grać tylko dobrze, musi grać rewelacyjnie. Myślę, że będzie walić tak samo w 10, 30 i 100 metrach. Twoja decyzja pewnie fabryki we Wrześni nie uratuje, ale jest bardzo prawdopodobne, że bedziesz szczęśliwy mając w domu przedmiot swoich marzeń.

 

Aha! Jak już się przyzwyczaisz do brzmienia nowych altusków, to nie zapomnij zapytać forumowiczów, jakie kabelki będą walić jeszcze lepiej.

Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące później...

Witam serdecznie

Mam nastepujacy problem chce zmienic glosniki i mam wielki dylemat, nie wiem na jakie sie zdecydowac. Maja to byc monitorki do okolo 1 k zl. beda graly z Yamaha 596, pomieszczenie jest dosc male 2.5 x 5.5 m , troszke zagracone:) glownie do sluchania muzyki: metal, rock czasami cos innego no i do ogladania filmow. jako tylne sa eltaxy 1+. prosze o wasze opinie na temat samych gosnikow jak i warunki w jakich byly odsluchiwane. sluchanie w sklepie ma nie wiele wspolnego z warunkami jakie mam w domu:( dzieki i wszstkiego dobrego w nowym roku

P.S. jak wypada porownanie w tym pomieszczeniu glosnikow podlogowych Koda 702 z (.....)monitorami ktore polecacie.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz Eltaxy Liberty 1+ to moze dołóż do nich 3+. Znalazlem za 1000 zl :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.