Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie kolumny do ....


pitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę poszperałem i zwiększyłem budżet. co myslicie o B&W 685? Czy będzie to dobry wybór w cenie około 2tys. czy może w tej cenie jest coś innego bardziej godne uwagi?

Dzięki Wielkie za wszelkie sugestie i porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zakupie kolumn do wzmacniacza Onkyo A-8850 .Zaznaczam ze lubię słuchać muzyki elektronicznej i trance.

 

Specyfikacja

 

Sinusleistung (bei Klirrfaktor)

8 Ohm: 90 Watt (0,008%)

4 Ohm: 120 Watt (0,008%)

Ausgangsleistung

8 Ohm: 115 Watt

4 Ohm: 167 Watt

2 Ohm: 210 Watt

 

Pomieszczenie jakie mają nagłośnić kolumienki to salon ok.40m2 .

Budżet do ok.1tyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem już jakiś czas temu końcówkę mocy sharp 7700 2x120w rms i chciałbym do tego cacka dobrać jakieś kolumny głośnikowe.

Fundusz jaki mogę przeznaczyć to do 350zł.

Ponieważ poprzednik od sharpa sprzedał mi go w dobrym stanie i nie stwierdziłem żadnych wad a jego sprzęty są bardzo ładnie utrzymane nie wiem, czy nie kupić głośników od niego, bo jest to sprawdzony spoko gościu, a głośniki nie są rozprute i są oryginalne w świetnym stanie.

 

Zastanawiałem się nad:

altus 110, bo 140 za 350zł nie będą chyba w pełni sprawne.

voice craft na głośnikach 3 drożnych 2x25cm lub 2x30cm ale to chińska lipa podobno a ja chińskich rzeczy nie znoszę od czasów chińskiego skutera.

i właśnie głośniczki od tego Pana, który jest sprawdzony i jeżeli chodzi o stan to jest idealny na 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czego wymagam od kolumn:

- przenoszenia od jak najniższego pasma dźwięków

- Dobrze słyszalny niski jak i wyższy basik, "żeby w razie potrzeby chatę rozniosło"

- raczej średnie tony mam korektorem zredukowane, więc lotto czy będą dobre czy też nie

- Lubie w miarę czyste brzmienie wysokich tonów

- Słucham głównie techno, jazz, pop i klasyki.

 

Jeżeli ktoś ma troszkę wolnego czasu, to poprosił bym, żeby oprucz odpowiedzi które głośniki z tych będą najlepsze wyjaśnił mi jedną rzecz:

Zawsze wydawało mi się, że im większa kolumna i większy głośnik tym ma większe sprężanie i lepiej słychać te "najniższe" tony. czy zgadzacie się z tym?

 

Czy ten RTF który wymieniłem na głośniku 38 albo 42 cm i o mocy 50w przeniesie basy lepiej niż altusy 110 o mocy rzekomo 110/70w o pojemności 25cm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poszperałem i zwiększyłem budżet. co myslicie o B&W 685? Czy będzie to dobry wybór w cenie około 2tys. czy może w tej cenie jest coś innego bardziej godne uwagi?

Dzięki Wielkie za wszelkie sugestie i porady.

Ja słucham na tych kolumnach rocka/metalu i jest ok ale z Technicsem , szczególnie jak to jakiś mało ciekawy model jest to może nie grać najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. szukam monitorków do tzw wieczornego a więc cichego słuchania. coś żeby sobie przyjemnie plumkało ... :) preferencje brzmieniowe to ciepła i wypełniona średnica, zaznaczony bas i nienatarczywa czy wręcz lekko wycofana góra pasma. sprzet towarzyszący znacznie przewyższający jakość monitorów biorąc pod uwagę cene, ale jak wspomniałem ma to być rozwiązanie na "jakiś czas", tak wiec wzmacniacz Musical Fidelity A3 i CD Rotel 991. Mają to być oczywiście używki w cenie ok 500 - 600 zł.

Moje typy to:

1. AE Neo 1

2. Klony totema

3. Tannoy mercury mx2

4. Wharfedale diamond 9.2

 

Proszę was o porady. Może Ktoś ma coś ciekawego do zaoferowania. Najchętniej odbiór osobisty na terenie dolnego śląska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz monitory od Sonus Olivy;) Pozbywasz/-łeś się ich, że szukasz jakiś tymczasowych kolumn?

Ja czekam na moje monitory S.O., będą u mnie tak za tydzień.

 

A co do tematu, chyba za 500-600 nie znajdziesz raczej nic, oprócz czegoś, co po prostu będzie grało jakoś i tyle (chyba że wyczaisz jakieś starsze używane mniej znane kolumny o zadziwiającej relacji cena a dźwięk, raz takie mi się udało znaleźć;)

Bo spełniające opis "ciepła i wypełniona średnica, zaznaczony bas i nienatarczywa czy wręcz lekko wycofana góra pasma" to za 500-600 nie bardzo.

Dobrym rozwiązaniem gdy czeka się/zmienia kolumny, są nie inne kolumny, ale... słuchawki, albo nawet brak dźwięku, cisza. Uszy odpoczywają od dźwięku kolumnowego, później fajnie się przyjmuje nowe kolumny. Warto czasem zrobić przerwę od słuchania, by nie stało się ono rutynową, codzienną czynnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również byłbym wdzięczny o opinie o monitorach SO (z zaznaczeniem wydanej na nie kwoty), jako tako temat liźnięty w wątku dedykowanym SO, ale przydałyby się konkrety, tam najczęściej pisano o podłogówkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lux666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam monitory SO i stwierdziłem że bez sensu je sprzedawać, za jakies pół roku bede dysponował nowym pomieszczeniem i wtedy bedzie miejsce i czas na odsłuchy. poki co stoją "spakowane" i dlatego tez potrzebuje czegoś na "chwilę" :) wiem ze ciezko w tej cenie cos kupic ale nie chodzi o typowy odsłuch tylko poprostu aby nie karciło uszu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uda Ci się znaleźć do tej ceny, ale poszukaj AE Aegis Evo One, na prawdę rewelacyjne paczki. Ewentualnie zastanowił bym się jeszcze nad Tannoyami M2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macc666 pewnie masz rację tym bardziej, że to technics su-vz220, ale w przyszłosci planuję jego wymianę na coś lepszego, więc, nie chciałbym znowu wtedy zmieniać kolumienek. Jak myslicie, czy na początek ten technics z B&W 685 da radę czy będzie padaka? Może jednak będzie duża poprawa względem 15 letnich głośników z wieży Sony?. Słucham głównie rock, metal, bluesa, ale i lubię posłuchać trochę jazzu imuzyki elektronicznej. Proszę o rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zakupie kolumn do wzmacniacza Onkyo A-8850 .Zaznaczam ze lubię słuchać muzyki elektronicznej i trance.

 

Specyfikacja

 

Sinusleistung (bei Klirrfaktor)

8 Ohm: 90 Watt (0,008%)

4 Ohm: 120 Watt (0,008%)

Ausgangsleistung

8 Ohm: 115 Watt

4 Ohm: 167 Watt

2 Ohm: 210 Watt

 

Pomieszczenie jakie mają nagłośnić kolumienki to salon ok.40m2 .

Budżet do ok.1tyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym sobie darował "zagraniczne" wynalazki (zwłaszcza w tej cenie) i rozejrzał się za... Tonsilami.

Mazurek 110 czy Scherzo 110 powinny byc akuratne, oczywiście w kategoriach "nocne plumkanie do poduszki",

a i jeszcze kawałek grosza zostanie na podstawki, kable czy cokolwiek tam innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macc666 pewnie masz rację tym bardziej, że to technics su-vz220, ale w przyszłosci planuję jego wymianę na coś lepszego, więc, nie chciałbym znowu wtedy zmieniać kolumienek. Jak myslicie, czy na początek ten technics z B&W 685 da radę czy będzie padaka? Może jednak będzie duża poprawa względem 15 letnich głośników z wieży Sony?. Słucham głównie rock, metal, bluesa, ale i lubię posłuchać trochę jazzu imuzyki elektronicznej. Proszę o rady.

Będzie padaka , sprzedaj go i w tej kwocie powinieneś dostać Pioneera A-403/503R który gra całkiem przyjemnie a wydajność prądową będzie miał o niebo lepszą od tej pierdziawki Technicsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak Tannoy M1 - do nocnego spokojnego grania nawet moim zdaniem bardziej się nadają od M2, a jak poszukasz, to może się uda znaleźć w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie myslalem o tannoyach .... moze nie do konca chodzi o zupełne plumkanie :) czym roznią sie w brzmieniu m1 od m2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze że parantulla sugeruje tonsile :D

Maestro s nie są złe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission M31. Jednak do cichego plumkania lepsze są większe głośniki co sam właśnie na własne uszy testuję trzymając chwilowo podłogowe Mission M33 na półce. Potwierdza to częściowo teorię jakiegoś Japończyka, że do dużego pomieszczenia monitory do małego coś dużego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak chcesz czysty, ciepły, dynamiczny dźwięk to także polecam AE Evo One, tylko od razu mówię, że bardzo głośno na nich nie posłuchasz ;)

 

A Tannoy'e M2 znajdziesz do 600zł spokojnie, jest kilka ofert na allegro, także słyszałem o nich pochlebne opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmienie AE znam bo mialem Evo III, są dość twarde wiec glosno nie da rady pograć. mission m33i miałem i chyba nie jest to moje brzmienie. wiec poki co zostaje tannoy lub infinity lub AE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam monitory SO i stwierdziłem że bez sensu je sprzedawać, za jakies pół roku bede dysponował nowym pomieszczeniem i wtedy bedzie miejsce i czas na odsłuchy. poki co stoją "spakowane" i dlatego tez potrzebuje czegoś na "chwilę" :) wiem ze ciezko w tej cenie cos kupic ale nie chodzi o typowy odsłuch tylko poprostu aby nie karciło uszu :)

 

Nie bardzo rozumiem; brak miejsca na Sonusy??!;)Czy nieodpowiednie miejsce typu stancja studencka/akademik?

Ja polecałbym jednak dobre nauszne słuchawki zamiast zastępczych monitorów grających "aby nie karciły uszu" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w tej chwili na allegro kilka kolumn wyższej klasy niż tanie Tannoye :

B&W DM601 - 400 zł

Eltax Liberty 3+ - 500 zł

Celestion Ditton - 369 zł

Quadral Dauphin 449 zł

Mission M31i - 579 zł

 

Ale gdybym ja był na Twoim miejscu to kupiłbym na allegro kolumny Tannoy serii Eyris R. Są to stojące monitory centralne które teraz wyprzedają - z przeceną z 3000 zł na 345 zł. Kup takie 2 za 345 zł = 690 zł - i masz nowe monitory, z gwarancją, do tego bardzo wysokiej klasy. I będzie Ci się przyjemnie słuchało ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pewnie zjedzą te propozycje na śniadanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem; brak miejsca na Sonusy??!;)Czy nieodpowiednie miejsce typu stancja studencka/akademik?

Ja polecałbym jednak dobre nauszne słuchawki zamiast zastępczych monitorów grających "aby nie karciły uszu" ;)

 

 

oj moje monitory są dość duze, a przede wszystkim dłuuuuuuuuugie :) poza tym nie mam czasu na typowe odsłuchy, poprostu włączam sobie cos żeby plumkało ... druga sprawa w marcu mi sie rodzina powiekszy :) wiec wiadomo dojdzie łózeczko i pare innych gadżetów, i wiadomo przy małym dziecku nie posłucham głośno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pewnie zjedzą te propozycje na śniadanie.

 

 

siemka Seba, kupe lat :) te tannoye sąbardzo ciekawe, ale jak wspomniałem mają to byc monitory tylko na jakies 5 miechów, w kwietniu lub maju ruszam z rozbudową chałupy o jeden dodatkowy pokoj, tam staną moje Sonusy, pomieszczenie postaram sie przygotowac tez akustycznie, strop napewno bedzie drewniany, ściany nie z cegły tylko suporeks, sufit bedzie łamany, 2 poziomowy, oczywiscie ocieplenie z grubej wełny, na podłodze albo drewno albo panele i dywan itd itd., pokoj bedzie oddzielony od reszty pomieszczen kuchnią, wiec bedzie mozna pohałasować, tam sie bedzie działo :) a poki co musze sie zadowolic czyms plumkającym

 

kurde jeszcze sie napale na te tannoye :) są krótkie i to ich duza zaleta. popatrzcie na moje monitory, zajmują kupe miejsca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już praktycznie zdecydowany na te podstawki, pewnie wersja v2.

Szukałem takich o dobrze zaznaczonym basie, nie za bardzo audiofilskie, do 18m pokoju.

Głównie słucham electro, hause, break beat, HH, ale też mają zagrać muzykę filmową, bo chce mieć podłączony tv i dvd.

Mimo 13cm membrany to podobno niskie tony są niezłe - jeszcze ich nie słuchałem, alternatywne "wybasione" B&W to już inna kategoria cenowa (mam na kolumny przeznaczone max 1400).

Tak, czy inaczej chciałbym się dowiedzieć z czym najlepiej je łączyć, co do nich polecają fachowcy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem już jakiś czas temu końcówkę mocy sharp 7700 2x120w rms i chciałbym do tego cacka dobrać jakieś kolumny głośnikowe.

Fundusz jaki mogę przeznaczyć to do 350zł.

Ponieważ poprzednik od sharpa sprzedał mi go w dobrym stanie i nie stwierdziłem żadnych wad a jego sprzęty są bardzo ładnie utrzymane nie wiem, czy nie kupić głośników od niego, bo jest to sprawdzony spoko gościu, a głośniki nie są rozprute i są oryginalne w świetnym stanie.

 

Zastanawiałem się nad:

altus 110, bo 140 za 350zł nie będą chyba w pełni sprawne.

voice craft na głośnikach 3 drożnych 2x25cm lub 2x30cm ale to chińska lipa podobno a ja chińskich rzeczy nie znoszę od czasów chińskiego skutera.

i właśnie głośniczki od tego Pana, który jest sprawdzony i jeżeli chodzi o stan to jest idealny na 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czego wymagam od kolumn:

- przenoszenia od jak najniższego pasma dźwięków

- Dobrze słyszalny niski jak i wyższy basik, "żeby w razie potrzeby chatę rozniosło"

- raczej średnie tony mam korektorem zredukowane, więc lotto czy będą dobre czy też nie

- Lubie w miarę czyste brzmienie wysokich tonów

- Słucham głównie techno, jazz, pop i klasyki.

 

Jeżeli ktoś ma troszkę wolnego czasu, to poprosił bym, żeby oprucz odpowiedzi które głośniki z tych będą najlepsze wyjaśnił mi jedną rzecz:

Zawsze wydawało mi się, że im większa kolumna i większy głośnik tym ma większe sprężanie i lepiej słychać te "najniższe" tony. czy zgadzacie się z tym?

 

Czy ten RTF który wymieniłem na głośniku 38 albo 42 cm i o mocy 50w przeniesie basy lepiej niż altusy 110 o mocy rzekomo 110/70w o pojemności 25cm?

 

Masz wzmacniacz który dużo lepiej gra niż wygląda. Niestety nie ma sensu łączyć go z żadnymi Altusami, Altonami, RTF, VCr czy innymi gów...mi. Z jednej strony najlepiej jest go podłączyć do wyjścia regulowanego dobrego odtwarzacza CD. Dobrze gra z Kenwoodami 7020, 7050 czy 7060, ale one kosztują ok. 400 zł. Zagra też z dużo tańszym Onkyo 6930, czy każdym innym dobrym odtwarzaczem CD z wyjściem regulowanym. Co do kolumn to trzeba uważać żeby podłączyć go tylko do kolumn 8 Ohmowych - 4 Ohmowe go spalą. Jeżeli podłączysz do niego Altusy to pokaże on całą ich beznadzieję - czyli dźwięk będzie straszny !!! Ale nie dlatego że wzmacniacz kiepski, tylko dlatego że te kolumny do niczego się nie nadają. Wart jest kolumn z poziomu 1000 zł (niestety nikt go z takimi nie łączy), ale skoro chcesz tylko do 350 zł to masz w tej chwili na allegro :

JBL TLX 70 - 199 zł

Quadrall All Craft - 280 zł

Grundig Fine Arts 1 - 150 zł + aukcja

Omni Audio SA12.3 - 199 zł

od biedy Eltax Titanum - 300 zł

W ostateczności zamiast Altusów można też do niego kupić dedykowane mu kolumny Sharp CP-7700 za ok. 300 zł.

Wielkość głośnika teoretycznie przekłada się na ilość basu - ale np. Altusy beznadziejnie przetwarzają bas, ale ja słuchałem malutkich monitorków które bas miały dużo większy niż wszystkie wskazywane przez Ciebie kolumny. Trzymaj się od wyrobów kolumnopodobnych z daleka, wybierz coś z w/w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.