Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie kolumny do ....


pitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

We wcześniejszych postach "Justas32" pisał o monitorach COMPACT ML-05. Możecie powiedzieć o nich coś więcej? Jaką stworzy to parę z Radmorem 5510?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam ładnie grających i niedrogich (do 600 max 700zł) kolumn do denona pma-560 (4 - 16 Ohm). Pokój około 15m^2. Co do rodzaju muzyki to głównie rock i metal. Dobrzy by było jakby miały jakieś niewielkie rozmiary (coś jak podane przeze mnie niżej jbl'ki). Mogą być nówki, mogą używane - wsio rawno byleby grało:) Moje propozycje:

- jbl es 20 - nówki 590 za parę

- wharfedale diamond 10.0 - nowe 520 za parę

- kef c1 - nowe 640 za parę

- eltax lr-4.5 - używane ~400 za parę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens pakować się w podlogowki typu Jamo/Eltax za 300zł?

Pokoj: 16m^2

Amplituner: Sony STR-DE197

Muzyka: głownie pop,rock,electro/dance i odbiór FM;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam, że nie jest to żadna prowokacja.

Przeglądam sobie ostatnio oferty róznych sprzedawców i zastanowiła mnie jedna marka. Otóż przejrzałem stronę STX i zauważyłem sporo zestawów głosnikowych.

Zainteresowały mnie dwa modele kolumn

 

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dane techniczne:

System - 3-drożny bass-reflex

Moc (Power Handling AES) - 200 W

Nominalna impedancja - 8 Ohm

Efektywność - 92 dB (2,83 V / m)

Głośnik HF - STX GDWK-8-200-8-PJ

Głośnik MF - STX GDM-15-200-8-SC

Głośnik LF - STX GDN-18-100-15-SCx2

Pasmo przenoszenia - 30 Hz - 23 kHz (-3 dB)

Wymiary (WxSxG) - 940 x 190 x 220 mm

Waga - 28 kg / 2 szt

 

oraz

 

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dane techniczne:

System - 3-drożny bass-reflex

Moc (Power Handling AES) - 280 W

Nominalna impedancja - 8 Ohm

Efektywność - 95 dB (2,83 V / m)

Głośnik HF - STX GDWK-8-200-8-PJ

Głośnik MF - STX GDM-15-200-8-SC

Głośnik LF - STX GDN-23-140-15-SCx2

Pasmo przenoszenia - 27 Hz - 23 kHz (-3 dB)

Wymiary (WxSxG) - 1020 x 232 x 282 mm

Waga - 48 kg / 2 szt

 

Czy ktoś miał stycznośc z tymi kolumnami. Styczność namacalną! Wiele złego się czyta na internecie o głosnikach STX. Zastanawia mnie ile w tym prawdy, a ile czystej polskiej skłonności do opluwania tego, co pochodzi z rodzimego podwórka. Wiem, że STX kiedyś ponoc wystawiała swe produkty na bazarach.

 

Na obrazkach kolumny wygladaja całkiem ładnie. Niestety nie wiem nic o zastosowanych głosnikach - badziew to czy coś całkiem poprawnego?

Przekonuje mnie tez waga. F-200 jak można wyczytać ważą 14 kg/sztuka co jak na kolumny jakie można spotkac w marketach jest wagą niemal kolosalną. Dwa dni temu oglądałem kolumny w Saturnie - wiekszość z nich przewraca się po pchnięciu palcem co znaczy, że zbudowano je z papieru prasowanego, paździerza czy jakiejś dykty.

 

Wie ktoś coś o zwrotnicach w wyzej wymienionych kolumnach STX? Czy tam w ogóle jest zwrotnica? A jeśli jest to jaka - dupiata, złożona byle jak z byle czego czy też poprawnie skonstruowany układ filtrujący? Widział ktoś te zwrotnice?

 

Cena jest całkiem okazyjna - niestety nie mam mozliwości przesłuchac tych kolumn. Dystrybucja chyba jest dość kiepska - nigdy nigdzie nie widziałem kolumn STX w sklepach.

 

Na prawdę nie żartuję ani nie podburzam. Po prostu jestem ciekaw co można powiedziec o tych produktach. Czy jest to towar wart zakupu? Jak się mają te kolumny do nowych Maestro, Fenixów, Siest czy do chińskich wyrobów z marketów typu Wherefedale, Magnat, Jamo itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pod_innym_nickiem

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stx są może i godne uwagi ale seria FX na głośnikach AWX a nie te które wymieniłeś.

 

Czy możesz uzasadnić wypowiedź? Stwierdzasz tak na podstawie styczności z tymi produktami czy po prostu wypowiadasz opinię nie widząc w/w modeli na oczy?

Dlaczego te które wymieniłem nie są godne zainteresowania? Czy ktoś je widział/słyszał/rozbierał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość stary amplituner Yamaha RX-V350 bez kolumn. Oddałem go mojej mamie by mogła sobie słuchać muzyki ale brakuje do kompletu dwóch kolumn stereo. Wiem, że amplituner nie nadaje sie zbyt do stereo, ale póki trzeba się zadowolić tym co jest a za jakiś czas kupi się jakiś wzmacniacz stereo. Kwota jaką mogę przeznaczyć na kolumny to max 1000zł, z tym że mogą być one używane. Muzyka jakiej mama słucha to U2, Pink Floyd, Queen, czyli głownie rock i pop. Proszę o doradzenie w odpowiednim wyborze. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dla mamuśki, ja słucham muzyki na innym sprzęcie, a kolumny to najlepiej podłogowe a graja w pokoju, wielkość <20m kw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dla mamuśki, ja słucham muzyki na innym sprzęcie, a kolumny to najlepiej podłogowe a graja w pokoju, wielkość <20m kw.

W tej chwili masz na allegro kolumny Mission M73i za 649 zł i Mission 733i za 699 zł. Nie ma sensu płacić więcej - bo ten amplituner ograniczy dźwięk zestawów. Te Missiony są na szczęście łatwe do wysterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pomyśleć o podstawkach YAMAHA NX-E800 bo to rewelacyjne kolumny. Gdyby były sprzedawane osobno to by kosztowały pewnie tyle co cały PianoCraft.

A jak się je w środku wyklei matą bitumiczną i zmieni kabale wewnątrz to już rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam w najbliższym czasie kupić kolumny. Ogólnie chciałbym podłogowe ale jak polecacie coś innego to proszę pisać. Kolumny jak na tą chwilę będą grały z pioneerem sx-221r. Zastanawiałem się nad tonsil fenix II czytałem maja dość dużo pozytywnych opinii jak w swojej klasie cenowej. Dalej to STX f-280, f-360(raczej za duże na mój pokój). dalej Koda, chyba ze coś używanego polecicie. Muzyka przede wszystkim to metal, rock, punk rock. Dziękuje z góry za odpowiedzieć. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co czytać forum. Wystarczy że my czytamy. Kolega ma swoje typy i chce podłogowe a jak do tego ma budżet 1000 pln to czemu nie. Nich sobie kupi te STX f 360 i sam się przekona czy są raczej za duże. Niema tak na skróty .Kolego dzisiaj się rejestrujesz i od razu zakładasz temat choć podobnych jest 1000. Mówię Ci bierz te STX-y w ciemno. A basem to Cie powalą...dosłownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakie wady i zalety mają kolumny Tonsil Maestro 2 180 a jakie Jamo s606!

Czy w tym przedziale cenowym występują kolumny zasługujące na uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie do tematu ale z tego co wiem to tonsile są chyba lepsze. Również zastawiam się nad tonsilami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Osa29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 4 tyg. temu kupiłem sobie głośniki jamo s606 kupując je nie byłem do nich przekonany czytając opinie innych ale mam żone i nie każde głośniki by sie jej podobały oczywiście i kolor odpowiedni więc kompromis i są . Graja u mnie z CA 550a podłączony do kompa. Na początku nie podobał mi sie dźwięk był przesterowany okazało się że źle podłączyłem do kompa nie pod wyjscie stereo . Teraz dźwięk jest czyściejszy wysokie lepiej słychać i nie ma takiego dudniącego basu. Co do głośników graja na 20m2 zapieprzają dobrze słucham na nich muzyk electro np. paul kalkbrenner soundtrack z berlin calling. moje odczucie brakuję im troche dynamiki z takimi utworami. Ogólnie polecam te głośniki nie jestem audiofilem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję używanych głośników do bliskiego odsłuchu. Słucham głównie rocka. Będą leżały na biurku między monitorem. Odsłuch z odległości ~1m. Upatrzyłem sobie wzmacniacz NAD 310 i najlepiej chciałbym dopasować głośniki do niego. Cena +/- 300zł. Źródłem będzie k.dźwiękowa Audiotrak Prodigy HD2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość stary amplituner Yamaha RX-V350 bez kolumn. Oddałem go mojej mamie by mogła sobie słuchać muzyki ale brakuje do kompletu dwóch kolumn stereo. Wiem, że amplituner nie nadaje sie zbyt do stereo, ale póki trzeba się zadowolić tym co jest a za jakiś czas kupi się jakiś wzmacniacz stereo. Kwota jaką mogę przeznaczyć na kolumny to max 1000zł, z tym że mogą być one używane. Muzyka jakiej mama słucha to U2, Pink Floyd, Queen, czyli głownie rock i pop. Proszę o doradzenie w odpowiednim wyborze. Pozdrawiam

A ja parę dni temu kupiłem taki zestaw

Yamaha rx v350

Yamaha Dvd s550

Eltax discovery dwie podłogowe kolumny

z kina domowego

 

Dałem za to 400zł

 

*** Opłacało się?

 

Sprzęt gra w prostokątnym pokoju 15m2

 

Muzyka : black / death metal ekstremalne odmiany metalu i ogólnie pojętego.

- Marduk, Morbid Angel, Behemoth dla orientacji ogólnej.

 

***Czy opłaca się do tego kupować kolumny za 1200zł para plus dobre kable i w przyszłości zmienić z amplitunera na stereo dobrej jakości a pozostawiając kolumny?

Mimo wszystko że zestaw będzie ograniczał kolumny czy taki zabieg zbierania zestawu na sens?

 

Jeśli tak to jakie.

***Czy jest sens inwestycji w interkonekty i kable głośnikowe na tym sprzęcie?

Co do oceny zestawu to powiem tyle że słucham muzy z kompa na ustawieniu pro logic 2 music i nawet daje radę. Jak siedzę na fotelu i w pełnym stereo to nawet nawet choć góra męczy. Przy podkreceniu głośności w pokoju też fajnie ale bas jest w pokóju obok.

Mój sprzęt najlepszy jaki uważam osobiście

Wieża Phillips FW-C80. Miazga! Głośniki z systemem woox. Było wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jednak ktoś coś wie - Mission 762

Witaj , posiadam Mission 773 , stan 5- lub 4+ .2 pypcie w maskownicy usunięte przez dziedzica , ale trzymają się. Kolor jasny,polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Potrzebne mi podłogowe kolumny w cenie 300-400zł,wiem,że to nie dużo,ale nie mam wysokich wymagań.

Muzyka: klubowa, czasem trance(ale nieczęsto) i rock oraz pop, bez metalu,bez jazzu,bez soulu i bez fortepianów.

 

Poprzedni sprzęt jaki miałem to:

 

Altus 140

Dudniacy bass i skrzeczący sopran mnie denerwował...

 

Mildton 80

Bass był już milszy dla ucha,ale nie te gabaryty...

 

Sony SS-L50

25gfo.jpg

Z zestawu MHC-RX50 - kupiona za 555DM w 97r. Fajna wieża,ale sie zepsuła,a kolumny zostały,są zbyt dobre,żeby je sprzedać w cenie miniwieżowych. Gdyby nie ich wygląd i rozmiary i potrzeba standów to by zostały.

Ich dzwięk mi odpowiada! Może jakby odrobinkę potężniejszy bass był i głębszy. Sopran i średnie - dla mnie OK.

 

 

Eltax CT-200

4016869934399990000.jpg

Kupiłem na Allegro,niestety jedna kolumna miała rozszczelnioną obudowe i wpadała w rezonans,a sprzedający mnie o tym nie poinformował:/

Ale ich dzwięk w porównaniu do SONY - porażka. Brak Bassu, sopranu prawie brak.

Dopiero jako tako dało się tego słuchać, na Loudness i Bass i Treble na MAX (!),ale i tak nie umywały się do SONY.

 

Jeszcze jakaś miniwieża kosmiczna z Philipsa. Bass większy niz z moich SONY - super efekt z tego był.

Ale pokój kolegi miał z 8m^2 :/

 

Mój pokój: 16m^2.

Sprzęt audio: SONY STR-DE197 - troche porażka,ale na początek musi zostać.

+ CD SONY CDP-C545

 

CO poradzicie? Kiedys miałem w planach kupno paradigm 3v4,ale teraz chce jakieś podłogowe...

Może Tonsil Maestro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.