Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o dobór kolumn za +/- 1000 zł para


voic3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wygląd pokoju. (~12 m2) :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Planuję kupić wzmacniacz Pioneer A-20 + Audinst HUD-Mini.

 

Muzykę będę odtwarzał ze Spotify (streaming 320kbps chociaż zapewne z czasem podniosą jakość).

Muzyka ogólnie pojęta elektroniczna (trance , progressive, chillout) - Schiller , Enigma, BT, Jaytech, Bonobo, Chicane, Arnej, Markus Schulz, Massive Attack, Delerium, RMB.

 

Pytanie podobne jak w temacie. Jakie kolumny do takiego zestawienia?

Interesują mnie tylko nówki.

Przedział cenowy 800-1200 zł za parkę.

Raczej podstawkowe.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę pomieszczenie i Twoje wymagania, do wzmacniacza Pioneer sugerowałbym kolumny Monitor Audio Bx2 lub Indiana Line Nota 260 (ewentualnie Tesi 260 - zagrają trochę cieplej i bardziej środkiem pasma). Będzie to konfiguracja która powinna Cię w pełni usatysfakcjonować.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy. W przypadku pytań lub oferty cenowej jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje to JBL powinien być dla Ciebie idealny, konkretnie mam na myśli model JBL ES30.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te JBLe to kupa straszna a podane są tylko dlatego, że branża ma z tego coś... Da się ten budżet podciągnąć do ok 1500zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Magnaty Quantum 673? Przy muzyce elektronicznej powinny sobie poradzić, ładnie schodzą dołem pasma. Ewentualnie jeszcze Boston Acoustics A26.

 

Pozdrawiam,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję.

Ilu użytkowników tylu pomysłów....

 

sugerowałbym kolumny Monitor Audio Bx2 lub Indiana Line Nota 260 (ewentualnie Tesi 260 - zagrają trochę cieplej i bardziej środkiem pasma).

 

Na Indiana Line Nota 260 się jeszcze nie natknąłem, więc poczytam sobie o nich.

Tesi 260 - j/w

Monitor Audio BX2 właśnie brałem pod uwagę.

 

 

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje to JBL powinien być dla Ciebie idealny, konkretnie mam na myśli model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

JBL - w tej cenie chyba wolałbym MA BX2.

 

 

Może Magnaty Quantum 673? Przy muzyce elektronicznej powinny sobie poradzić, ładnie schodzą dołem pasma. Ewentualnie jeszcze Boston Acoustics A26.

 

Pozdrawiam,

Michał

 

Boston Acoustics A26 oraz Magnaty Quantum 673 - nie znam, poczytam.

 

 

Da się ten budżet podciągnąć do ok 1500zł?

 

Z tym budżetem to by się dało, co oczywiście w czasie się przesunie, do tego temat jest dla mnie bardzo ważny (liczę, że to zakup na wiele lat) ale tutaj nasuwa się problem malutkiego pokoiku: Wydawać 600 zł więcej na kolumny, które nie spełnią swoich głównych zalet bo pokój za mały - jest sens?

 

A co powiecie o:

DALI zENSOR 1 lub Koda K-5500T ? (trochę chyba za mocne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A interesowałby Cię zestaw do montażu mając gotową zwrotnicę pod daną obudowę? Głośniki ogólnodostępne, schemat zwrotki dostępny a obudowy można zamówić w lepszym wykonaniu niż to co wszystko powyżej - w naturalnym fornirze wg uznania. No i budżet wykorzystałbyś maksymalnie, bo nie liczyłyby sie tu prowizje producenta i pośredników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A interesowałby Cię zestaw do montażu mając gotową zwrotnicę pod daną obudowę? Głośniki ogólnodostępne, schemat zwrotki dostępny a obudowy można zamówić w lepszym wykonaniu niż to co wszystko powyżej - w naturalnym fornirze wg uznania. No i budżet wykorzystałbyś maksymalnie, bo nie liczyłyby sie tu prowizje producenta i pośredników.

 

Nie, nie. To nie dla mnie. Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kolumny z drugiej ręki a zwiększysz budżet o 100%.

Niestety w tym przedziale cenowym jaki zakładasz szału nie będzie i jeśli już teraz chodzi ci jakość dźwięku po głowie to bardzo szybko będziesz je wymieniał. Tak więc pomimo aktywności branży ( bo po to przecież oni są) proponuje jednak rozważyć plan B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczę cię ale kupno nowego sprzętu nie jest gwarancją niezawodności, poza tym pojęcie gwarancji producenta czy sprzedawcy czasami mocno weryfikuje życie. Nawet jeśli masz sprzęt na gwarancji to w obecnych czasach często nieźle musisz się nagimnastykować aby uzyskać to co ci się należy. Business is business.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj posłuchać Missiony MX-2. Słuchałem ich i w swojej cenie to uczciwy wybór. Ewentualnie wspominane Magnaty Quantum 673 też powinny przypaść Ci do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio BX2 właśnie brałem pod uwagę.

 

Zdecydowanie nie polecam, strasznie słąbe monitory moim zdaniem. Magnaty również znam i z czystym sumieniem mogę polecić, bardzo uniwersalne monitorki ze świetnym basem jak na te pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najsłabsze kolumny z początku będą się podobać, problem pojawi się gdy posłucha się czegoś lepszego. Najlepiej więc słuchać w nieświadomości że wywaliło się sporo grosza na dość marny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując sprzęt nowy do używanego nie mam na myśli tego, co z nim zrobię gdy się popsuje tylko jak długo pociągnie.

Aktualnie lecę na pożyczonych Jamo S 606 i jestem zadowolony z tego jak grają ale liczę na to, że jak kupię jakieś podstawkowe + wzmacniacz to uzyskam coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde z wymienianych tu kolumn zagrają zdecydowanie inaczej niż s606, które mają bardzo mocno podbity bas. Musisz się z tym liczyć. Ale zagrają precyzyjniej, lepsza będzie przestrzeń, scena... po prostu będą bardziej neutralne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to, że czuję teraz więcej basu niż w Tonsilach sprzed 15 lat to nie tylko mój wymysł?

Czuję, że jest za dużo basu, ale myślałem, że to przez ich usytuowanie (wąskie szczelina między biurkiem)

 

Te Magnaty Quantum 673 troszkę drogawe. Nie ma jakiegoś niższego modelu? Potrzebuję nagłośnić jedynie pokoik 12m2 i nic więcej. Nie muszę ich słyszeć poza tym pokojem.

 

Jeszcze raz podbijam pytanie o DALI zENSOR 1 - jakieś opinie?

 

 

Tylko że głośnikow się nie czyta tylko slucha.

No też prawda :) , ale jakoś nie widzę możliwości odsłuchu kolumn w warunkach jakie posiadam a pomieszczenie pomieszczeniu nie równe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na Indiana Line Nota 260 się jeszcze nie natknąłem, więc poczytam sobie o nich"

 

"Boston Acoustics A26 oraz Magnaty Quantum 673 - nie znam, poczytam"

 

 

Wszystko ładnie tylko że głośników się nie czyta. Głośników trzeba posłuchać !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Magnaty Quantum 673 troszkę drogawe

 

Wyklikaj sobie w Google model Magnat Vector 203. Gra prawie identycznie jak Quantum 673, tylko jest inaczej wykonany dlatego ma mniejszą cenę. Przy takiej muzyce jak słuchasz zagrają rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyklikaj sobie w Google model Magnat Vector 203. Gra prawie identycznie jak Quantum 673, tylko jest inaczej wykonany dlatego ma mniejszą cenę. Przy takiej muzyce jak słuchasz zagrają rewelacyjnie.

To może być to!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz na pewno zadowolony. Będziesz miał nówki na gwarancji. Można je kupić już za 490zł sztuka, a więc cenę masz idealnie w Twoim przedziale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takiej muzyki jak słuchasz monitorki ze słabym pioneerem to będzie dramat przestrzegam!

Teraz mam Diora WS 354 (ile to ma lat? 30?) + podłogowe Jamo S606 (pożyczone) i uważam, że są za mocne, a na pewno za dużo basu dają.

Chcesz mi powiedzieć, że kupując wzmacniasz za 1000 zł i kolumny cenowo porównywalne do Jamo to będę miał dramat? Może jakbym miał 30m2 to bym się z tobą zgodził, a w moim wypadku do nie sądzę.

 

Czyżbym miał myśleć o podłogówkach podobnych do Jamo S606 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko co do basu z tych kolumn?

Kolega, który się zna na rzeczy straszy mnie , że będzie słaby bas (nierealne pasmo przenoszenia).

Bas może być OK, choć parametry Magnat zawsze naciąga strasznie na papierze. Dokładnie takich się nie spodziewaj.

Inna sprawa, że kolega Markus zawsze poleca to co ma do sprzedania, najczęściej na wyłączność, w sklepie Audio Top. Jak myślisz, że to bezstronna i szczera pomoc zwykłego usera to jesteś w błędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas może być OK, choć parametry Magnat zawsze naciąga strasznie na papierze. Dokładnie takich się nie spodziewaj.

Inna sprawa, że kolega Markus zawsze poleca to co ma do sprzedania, najczęściej na wyłączność, w sklepie Audio Top. Jak myślisz, że to bezstronna i szczera pomoc zwykłego usera to jesteś w błędzie.

O ile to jest szczera i prawdziwa wypowiedź to dziękuję.

Czytałem ogólnie w necie, że nie jest źle z tymi Magnatami. Tam dużo rozchodzi się o ten bass-reflex umieszczony z tyłu.

U ,mnie będzie dookoła mało miejsca i nie wiem czy przedni b-r nie będzie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.