Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  89 członków

MingDa Klub
IGNORED

Klub użytkowników wzmacniaczy lampowych MingDa


Elmero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kobiet raczej nie uświadczysz ;) Przypomnij mi proszę jaką mingdawkę posiadasz. Co to znaczy strzela ?? Jakie lampy mają nastawione biasy, może to nie lampy są przyczyną skoro padają tak często ? ile godzin mają te lampy przegrane ? Sporo pytań ;D

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mingda mc34-a. Lampa pierwszy raz się popsuła, w tym nowym, wymienionym wzmacniaczu. W pierwszym też strzelało, ale lampy były ok..chyba. Za to namiętnie wywalało bezpiecznik z tyłu. Sklep mi wymienił na nowy. Nowy używałam 3 dni i dzięki forum i focie wysłanej do sklepu dowiedziałam się, że jest popsuta lampa. Jedna po prostu swieciła bardzo mocno w porównaniu do innych. Wzmacniacz wyłączony, czekam na lampę. O wygrzaniu jak widzisz nie ma mowy, "śmierdzi" mi nadal nowością. Straciłam serce tak skutecznie, że chyba przeleżał po wymienie 3 miesiące w kartonie zanim go wypakowałam ( plus musialam zmienić kable, bo ktoś obstawiał, że te bezpieczniki być może przez kable się psują)

 

Instalacja elektryczna nowa, w nowym domu, pomierzona, sprawdzona. Biasy nie sprawdzone, ba, o ich istnieniu dowiedziałam się tutaj :-) Ale możliwe że biasy "strzelają" w kolumnach? W jednym i drugim wzmaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Rozumiem, że pierwszy wzmak poszedł do serwisu, wymieniono na nowy i dalej jest ten sam problem, czy przyjechał z uszkodzoną lampą ( którą Ecc82, 83 czy El34 ) Rozumiem, że wymieniasz lampy na nowe. Ten model ma końcówkę PL czy nie bo to ważne, z PL są autobiasy, niby dla poprawy użytkowania, starszy model miał nastawy prądów i napięć ręczne, należało odkręcić spód i popracować z miernikiem i śrubokrętem. Jeśli nie wiesz jaki masz model, odwróć mingdawkę na plecy, odkręć obudowę z zobacz czy w pobliżu lamp mocy ( to obok tych dużych, białych, okrągłych z dużą ilością kabelków i rezystorów mocowań lampy ) są złote małe okrągłe potencjometry z niebieskim środkiem do kręcenia ( bosze co ja piszę ;) biasy nie strzelają w kolumnach, coś jest nie za dobrze.

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z 2015 roku, zaraz uskutecznię akcję z odkręcaniem. Lampa, el34 świeciła bardzo mocno w porównaniu do innych i nadal co jakiś czas strzela w kolumnie. Za to nie wywala, tfu, tfu bezpieczników. Strzały w kolumnach były i przy starym wzmacniaczu i przy wymienionym są nadal. Ale..może to rzeczywiście te kiepskie oryginalne lampy powodują? Jutro będę miała nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z 2015 roku, zaraz uskutecznię akcję z odkręcaniem. Lampa, el34 świeciła bardzo mocno w porównaniu do innych i nadal co jakiś czas strzela w kolumnie. Za to nie wywala, tfu, tfu bezpieczników. Strzały w kolumnach były i przy starym wzmacniaczu i przy wymienionym są nadal. Ale..może to rzeczywiście te kiepskie oryginalne lampy powodują? Jutro będę miała nowe

Jako ewentualną przyczynę można jeszcze rozpatrywać nieodpowiednie ustawienie Biasu. Tylko że bias w tym wzmacniaczu jest auto i mało prawdopodobne że dwa kolejne egzemplarze mają tę samą wadę czyli skopany autobias. Mimo wszystko najlepiej by było gdyby ktoś pomierzył prądy i sprawdził czy lampy nie są palone zbyt dużym prądem. Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlmtb dobrze mówi, należy sprawdzić wartości w punktach pracy lampy, to musi zrobić ktoś, kto ma wiedzę i obycie, bo jednak tam się pracuje na wzmacniaczu podłączonym do prądu i istnieje szansa na porażenie DC ;), te strzały są podczas pracy wzmacniacza, czy przez włączenia bądź wyłączenia ?

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzały podczas włączania głównie, a czasami w trakcie. Spróbuję zorganizować sobie elektryka. Chyba że...nie mam tego Biasu, bo np sklep mi wysłał model wyprodukowany wcześniej. Z trzeciej strony, Elektropunkt powiedział, że wszystko pomierzyli przed wysyłką. No nic, dziękuję, namawiam M na odkręcanie tyłu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w tracie operacji wyszło, że mam autobias, ale mam też jakiś twór, plamę? na obudowie wewnątrz, zaraz pokażę Wam fotę. Przy okazji, teraz zamiast suszarki do wanny, można poprosić "kochanie, wez zerknij we wzmacniacz":D

 

Upss, plama, to kurz

 

Tak to wygląda w starszym typie

dziękuję pięknie. Na szczęście nie mam Edytowane przez Ensa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po zamianie miejscami lamp mocy między kanałami sytuacja przechodzi wraz z zamianą ma drugi kanał?

Nie wiem, na razie wymienione mam lampy. Za chwilę zobaczę, czy sytuacja się powtarza

 

Szlag jasny mnie trafi!!!! Po zmianie lamp, lampa w tym samym miejscu świeci od razu mocniej:-( Myślałam, że będę miała już sprzęt i co..nico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest nie tak z napięciami, trzeba to pomierzyć, nie ma innej drogi

 

dziękuję pięknie. Na szczęście nie mam

 

jednak na nieszczęście, wolę opcję starszą, autobiasy to nie najlepsze wyjście

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale normalny elektryk będzie wiedział? A skoro z napięciami, a właściwie chyba z jednym? Tylko jedna lampa daje taki objaw, to mozna to łatwo naprawić? Nie wiem, szczerze, to już mi ręce opadają. Drugi wzmacniacz. Sklep zarzeka się, że pomierzone, sprawdzone, to co, duchy???? Mam cała instalację w domu pomierzoną, bo mieszkam niecały rok i robiłam odbiór. Czekam jeszcze na informację z Elektropunktu. Średnio usmiecha mi się jednak odsyłać wzmacniacz i znowu czekać do, pardon my french "usranej smierci" na naprawę i odesłanie kolejnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na razie wymienione mam lampy. Za chwilę zobaczę, czy sytuacja się powtarza

 

Szlag jasny mnie trafi!!!! Po zmianie lamp, lampa w tym samym miejscu świeci od razu mocniej:-( Myślałam, że będę miała już sprzęt i co..nico.

Serwis koleżanko Cię czeka ,dzwoń ponownie bo coś się nie przyłożyli a jak sama będziesxrobić to tylko elektronik z doświadzczeniem w lampowym świecie trzymam kciuki

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis koleżanko Cię czeka ,dzwoń ponownie bo coś się nie przyłożyli

Wiem:-( ale ja już czuję się jak natręt, kompletnie irracjonalne odczucie, ale jak słyszę "wszystko sprawdziliśmy, to nie nasza wina" to mi ręce opadają. Drugi wzmacniacz, normalnie mam "farta" roku, mać

 

Serwis koleżanko Cię czeka ,dzwoń ponownie bo coś się nie przyłożyli a jak sama będziesxrobić to tylko elektronik z doświadzczeniem w lampowym świecie trzymam kciuki

Nie mogę w Szczecinie nikogo takiego znależć, w tym problem. Z drugiej strony, sprzęt na gwarancji, jak dla mnie to dobrze nie rokuje na przyszłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując chińską lampę to takie rzeczy powinno sie wkalkulować w decyzję zakupu :)

No risk no fun :D

Zabawne :-P nigdzie nie znalazłam info, że takie cuda się dzieją. Dopiero tutaj, ja i Szczupak mamy takie przeprawy. Każdy chwalił ten wzmacniacz, a ja tak szczerze, połakomiłam się na....wygląd;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie było odsłuchu przed zakupem?

Tiaaa, odsłuchu. W moim mieście sa 2 sklepy ze sprzętem. W jednym każdy dostaje Focale i Marantz, które zwyczajnie na świecie godzą w moje odczucia estetyczne. Drugi sklep, w którym kupiłam Klipscha dopiero się otwierał. Facet przy mnie targał kolumny z kartonów, podłączył do jakiegoś wzmacniacza, bo żadnej lampy nie miał i generalnie robił mi łaskę, że sprzedał. Wzmacniacz zamówiłam w internecie

 

Znalazłam faceta od wzmacniaczy lampowych. Jutro do niego zadzwownię. Kojarzy ktoś? http://www.ampdoctor.pl/serwis/

Edytowane przez Ensa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, odsłuchu. W moim mieście sa 2 sklepy ze sprzętem. W jednym każdy dostaje Focale i Marantz, które zwyczajnie na świecie godzą w moje odczucia estetyczne. Drugi sklep, w którym kupiłam Klipscha dopiero się otwierał. Facet przy mnie targał kolumny z kartonów, podłączył do jakiegoś wzmacniacza, bo żadnej lampy nie miał i generalnie robił mi łaskę, że sprzedał. Wzmacniacz zamówiłam w internecie

 

Znalazłam faceta od wzmacniaczy lampowych. Jutro do niego zadzwownię. Kojarzy ktoś? http://www.ampdoctor.pl/serwis/

Wreszcie-nie ma co samemu eksperymentowac-wystarczy powiezc sprzet do jakiegos szpeca i tyle.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry strzał z tym serwisem w Szczecinie. Nie powinno być problemu z usunięciem usterki. Ta Mingda to wyjątkowo nieskomplikowany wzmacniacz. Moim zdaniem to lepszy ruch niż odesłanie do Elektropunktu które to zdaje się sensownego serwisiu nie posiada.

Co do lamp to te nowe to jakieś sensowne czy poprostu nowy komplet fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry strzał z tym serwisem w Szczecinie. Nie powinno być problemu z usunięciem usterki. Ta Mingda to wyjątkowo nieskomplikowany wzmacniacz. Moim zdaniem to lepszy ruch niż odesłanie do Elektropunktu które to zdaje się sensownego serwisiu nie posiada.

Co do lamp to te nowe to jakieś sensowne czy poprostu nowy komplet fabrycznych?

Sensowne, hm, dla Ciebie pewnie nie, bo to zwyczajne EH, poleciła mi w lampyelektronowe i zapisała na testy lamp na styczeń, bym mogła wybrać sobie jakie mi pasują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MC34-a to najmniejszym problemem jeśli chodzi o walory soniczne są lampy mocy, tak żeby była jasność, jeśli chcemy wycisnąć jak najwięcej to zaczynamy od lamp wejściowych Ecc83 i Ecc82, w ten sposób masz wpływ na brzmienie wzmaka tak ok 80%, reszta to lampy mocy, niby dużo te 20%, ale jednak zaczynamy od lamp w/w. Jeśli chodzi o lampki z bierzącej produkcji to wszystko ( bądź prawie wszystko ) to padło, chińskie bądź ruskie, które hmm nadaje się do leżenia w pudełkach.

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MC34-a to najmniejszym problemem jeśli chodzi o walory soniczne są lampy mocy, tak żeby była jasność, jeśli chcemy wycisnąć jak najwięcej to zaczynamy od lamp wejściowych Ecc83 i Ecc82, w ten sposób masz wpływ na brzmienie wzmaka tak ok 80%, reszta to lampy mocy, niby dużo te 20%, ale jednak zaczynamy od lamp w/w. Jeśli chodzi o lampki z bierzącej produkcji to wszystko ( bądź prawie wszystko ) to padło, chińskie bądź ruskie, które hmm nadaje się do leżenia w pudełkach.

Ale u mnie wygladało, ze padła el34, Elekropunkt kazał wymienic 2 skrajne. Na wymianę docelową czekam do stycznia, bo wtedy dostanę lamy do testów. Miła osoba ze sklepu mówiła to samo, że one mają małe znacznie jezeli chodzi o brzmienie

 

Elektropunkt nie ma już w ofercie MingDy więc może tutaj jest "pies pogrzebany"

Tak, widziałam, właśnie. Podobno dolar jest za drogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie wygladało, ze padła el34, Elekropunkt kazał wymienic 2 skrajne. Na wymianę docelową czekam do stycznia, bo wtedy dostanę lamy do testów. Miła osoba ze sklepu mówiła to samo, że one mają małe znacznie jezeli chodzi o brzmienie

 

Tak, widziałam, właśnie. Podobno dolar jest za drogi

Niech mi tylko bedzie wolno przypomniec,ze 90% lamp produkowanych jest w Rosji i Chinach.Do tego troche na Slowacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier....... jak można z pełnego składu lamp wyjmować dwie i włożyć dwie inne, przecież to się prądowo nie zgadza, lampy mocy wymienia się wszystkie, nie pojedyńczo czy parami, tylko całe komplety się wymienia niestety, komplety pomierzone i prądowo prawie identyczne. Ludzie kupujecie wzmaki na lampach, ale bez wiedzy, uczyć się ich trzeba.

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.