Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  89 członków

MingDa Klub
IGNORED

Klub użytkowników wzmacniaczy lampowych MingDa


Elmero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tak, że nikt nie zagląda, kwestie o których mówicie były tak często poruszane, że już po prostu nie ma o czym pisać. O wymianie lamp nawet w tym wątku jest dużo, sam pisałem ;), a takich wątków jest kilka, szukać Panowie

Elmero...chodzi mi o to czy warto brać takie RCA z podanego linka czy pchać się w te TungSole?..a może jeszcze jest coś godnego polecenia?..Jako znawca tematu mógłbyś w dwóch słowach odpowiedzieć ,zajęło by to tyle samo co Twój post wyżej a ja będę szukał pół dnia zamiast posłuchać muzyki..

Jakie lampki sterujące do Mindzi w miejsce 6sl7 ? TeTungSol GT to to samo? Czy szukać jakiś starych?.. znalazłem sklep http://www.hornet9.com/lampy.htm i są tam RCA co to warte jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmero...chodzi mi o to czy warto brać takie RCA z podanego linka czy pchać się w te TungSole?..a może jeszcze jest coś godnego polecenia?..Jako znawca tematu mógłbyś w dwóch słowach odpowiedzieć ,zajęło by to tyle samo co Twój post wyżej a ja będę szukał pół dnia zamiast posłuchać muzyki..

 

tu nie pomogę, lampy 6sl7 to nie moja domena

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie lampki sterujące do Mindzi w miejsce 6sl7 ? TeTungSol GT to to samo? Czy szukać jakiś starych?.. znalazłem sklep http://www.hornet9.com/lampy.htm i są tam RCA co to warte jest?

Widzę że nikt się nie rwie z poradą to może ja ci pomogę. Lampy 6sl7 są rzadziej spotykane więc i ich wybór jest mniejszy. Moje doświadczenia tyczą się lamp wyłącznie z nowej produkcji. Według mnie jedynie grające to Full Music lub te same sprzedawane pod marką Sophia. Cała reszta czyli TungSol czy EH to solidne i długowieczne lampy i to koniec ich zalet. Dla mnie grają sucho często ostro w górnych rejestrach może to męczyć. Być może znajdą zastosowanie w systemie ciemnym gdzie trzeba wpuścić trochę światła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jeszcze fabryczne ale właśnie dostałem do testów sterujace 12ax7: Eh gold, Psvane i Full Music. Słyszałem ze warto wymienić. Zobaczymy co wniosą. Myślę że najsłabszym ogniwem mojego systemu jest pomieszczenie i szału tu nie narobie wiec cudów się nie spodziewam. Do tej pory wymieniłem sieciowkę i zrobiłem interkonekt ze sreberka i dźwięk idzie in plus. Potwierdzam opinie ze ta lampa lubi srebro.

 

Zapomniałem dodać że wzmacniacz gra bardzo dobrze a głównym problemem jest bas. Ale dużą wina leży po stronie kolumn Melodika. Wiem ze nie są one dobra para dla Mingdy ale lubie je bardzo za swobodę grania fajna górę i miękki dzwiek. Lekkie podbicie skrajów chciałem wyrównać średnica El34. I jeszcze jedna rzecz-Melodiki podobają mi się wizualnie - jako nielicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza lampa choć nie wykluczam ze ostatnia. Pobawie się lampami może trochę chirurgii (czytaj kondensatory itp) trochę kablami i ciesze się muzyką. Ta droga jest slepa;) zdaje sobie sprawę z tego i boję się co będzie dalej.... ps pierwsze odsłuchu Psvane za mną. Napisze coś więcej jak oslucham je troche o ile ktoś będzie chciał posłuchać początkującego w temacie lamp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem wzm. Mingda 368 BSE. Model juz nie produkowany.

Znalazłem jeden na stronie z Hong Kongu lecz nikt nie odpowiada ma mojego maila (wysyłka, podatek itd.)

Czy wie może ktoś z Was gdzie można kupić coś takiego jeszcze. Interesuje mnie raczej nowa sztuka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem wzm. Mingda 368 BSE. Model juz nie produkowany.

Znalazłem jeden na stronie z Hong Kongu lecz nikt nie odpowiada ma mojego maila (wysyłka, podatek itd.)

Czy wie może ktoś z Was gdzie można kupić coś takiego jeszcze. Interesuje mnie raczej nowa sztuka.

Pozdrawiam

Nowej MC368-BSE z lat 2013 - 2014 już nie dostaniesz nawet w Chinach. Sprawdzałem przy okazji zamawiania nowego klocka dla mnie. Przy okazji moja MC368-BSE za około dwa tygodnie będzie na sprzedaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę powiedzieć że jakością dorównują wzmacniaczom europejskim. Poziom wykonania na bardzo dobrym poziomie. Nie jest to malowany plastik udający aluminium. W środku tzw pająk czyli ręczne wykonanie punkt do punktu. Jest sporo zdjęć w necie i na forum. Rzuć okiem. Poza tym moja mingda mc34-a waży bodajże ok 20 kg. I co wazne -bardzo się podoba płci przeciwnej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, no więc nawiązując do kilku postów wyżej , gdzie pytałem jakie lampki wejściowe.. Może ktoś będzie szukał takich doświadczeń, więc podzielę się swoimi. Mowa o parach 6sn7 i 6sl7. Postawiłem na NOS-y i tak "cebulki" zastąpiły Sylvanie GT VT 231 i zrobiło się jaśniej,wyraźniej bardziej rozdzielczo.Potem zdecydowałem się dociążyć dół a na pewno nie odchudzić, więc zainwestowałem w słynne szaraki RCA , które mają opinie ciemno grających lampek. Okazało się że u mnie wyostrzyły górę aż do granic wytrzymałości,dźwięk stał się męczący a dół został wycofany, jednym słowem zawiedziony byłem tym zestawieniem. Wracając do seryjnych Tung-Sol 6sl7 okazało się że ze Sylvaniami tworzą extra duet. Kiedy doszedłem do takich wniosków natknąłem się na tego posta napisanego przez Tomek Koko.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napisano 09.05.2014 - 19:36"No to jeśli ktoś z posiadaczy tej mingdy chciałby poprawić dźwięk to jestem juz po odsłuchach paru lamp tj jak szaraki rca, tung-sol, sylvania s, Najgorzej dobrała się para 6sl7 rca szaraki z 6sn7 sylvaniąS. Potem poszły 6sn7 tung sol z oryginalnymi 6sl7 dołączonymi do wzmacniacza i było fajnie ale trochę zbyt tranzystorowo. Następnie zagrały 6sn7 tung-sol z 6sl7 rca szaraki i chyba krok w tył. Teraz gra 6sn7sylvania S z nowymi, dopiero co wyjętymi z pudełka 6sl7GT tung-solami i jest wow! Dźwięk zrobił sie taki klarowny i głęboki. W końcu nie czuć tej zimnej mocy tranzystora, mimo ze słucham cd w trybie ultralinearnym czego do tej pory unikałem. Został jeszcze do przerobienia układ 6sn7 tung-sol z 6sl7gt tung-sol. Lampy mocy grają póki co oryginalne ale zamówiłem juz kt88 eh. pozdrawiam "

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fajnie tak znaleźć idealne potwierdzenie swoich spostrzeżeń, człowiek ma wtedy poczucie że jeszcze z nim wszystko w porządku:)

Teraz mam jeszcze w planie przeprowadzić teścik w następującej konfiguracji: otóż Sylvanię 6sn7 zamienię na 6f8g RCA V99 i zobaczymy co się będzie działo?..wtedy podejmę decyzję czy szaraki zostaną czy zamówię nowe TungSole 6sl7gt

 

Wszystkich w temacie zapraszam do odniesienia się do tego co wyżej napisałem i opisania swoich doświadczeń.Może jakieś propozycje względem dociążenia dźwięku?... na tę chwilę Sylvania 6sn7+TungSol 6sl7 na pierwszym miejscu.

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cena ostatnia w Electropunkt była 4,700.

Dobrze powiedziane, była

Do wzięcia przy zapłacie gotówką 4,000.

I to był deal. Kto wtedy kupił ten zrobił dobry interes.

Zresztą... Ja jej negocjował na pewno nie będe.

Skoro jak piszesz wcześniej wchodzisz w Hegla to zrozumiałe.

 

Mingda MC368-BSE jest nie wiele, powtarzam bardzo nie wiele gorsza dźwiękowo od Cayina A-70T który kosztuje prawie 11 tyś. i przy cenie 4 tyś to jednak jest okazja.

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane, była I to był deal. Kto wtedy kupił ten zrobił dobry interes. Skoro jak piszesz wcześniej wchodzisz w Hegla to zrozumiałe.

 

Mingda MC368-BSE jest nie wiele, powtarzam bardzo nie wiele gorsza dźwiękowo od Cayina A-70T który kosztuje prawie 11 tyś. i przy cenie 4 tyś to jednak jest okazja.

Chciałbym porównać swoją 368 B-5 do BSE z ciekawości, czy i w ogóle coś je różni..?dzisiaj przyjechały do mnie TungSole round plate 6F8G, zapowiada się mam nadzieję przyjemny wieczór...będą próbowane w zestawieniu z fabrycznymi tungami 6sl7 oraz RCA (szarakami) a jutro mam nadzieję że dotrą już tak że Tungi VT163
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....

Nie można rządać tej samej kwoty jak cena wyjściowa ze sklepu....... no

 

Cena atrakcyjna była w sklepie. Właśnie była bo to już stary model nie produkowany.

Dlatego nie tylko w przypadku Mingdy, jeśli ktoś rząda za używany sprzęt tych samych pieniędzy jak deal w sklepie i ogłasza jako "Mega okazja"

Życzymy Mega Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.