Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  89 członków

MingDa Klub
IGNORED

Klub użytkowników wzmacniaczy lampowych MingDa


Elmero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Jeleniej Góry do Wrocławia nie tak daleko -- MC34A + Studio 16Hertz Minas Anor można posłuchać jakby co....

 

Przy okazji: Elmero nie tylko o MindDa na lampach El34 pisał :)

Cytuję: "i powiem koledze jeszcze jedno najlepszym produktem mingdy był jednak MC34 reszta to hmmmm pozostawię tu zasłonę milczenia."

Edytowane przez greg18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg18 dodałem tam także, że monobloki na dużej triodzie ( 845 ) też są warte grzechu, ale niestety u nas tylko na zamówienie, a i tak trzeba w nich grzebnąć żeby cały potencjał z nich wydobyć.

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna testuję el34 RFT w mojej mingdzie i muszę przyznać, że dają radę ;) w połączeniu z 5751 GE na czarnej anodzie i RCA Clear Top 12au7a brzmi to naprawdę bardzo dobrze.

W porównaniu z chińskimi Jinvinami pojawiło się więcej powietrza i pewnej ostrości/zadziorności gitarowych riffów przy zachowaniu "lampowego" charakteru el34 (bias na o,43mA) a tego mi właśnie brakowało przy chińskich oryginałach także tego... polecam ;)

Cieszy mnie bardzo ta zmiana, nareszcie gitara brzmi tak jak bym chciał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu lampy nie psują wzmacniacza, sam używałem RFT, jedna padła w trakcie grania, nawet nie zauważyłem kiedy, wylazło na pomiarach ( fakt że tego samego dnia ), bo lampa wciąż żarzyła tylko napięcie było już prawie żadne, a wzmacniacz grał dalej bez żadnych niepokojących objawów, ty tam lepiej te płytki scalone posprawdzaj, tam bym szukał jakiejś upalonej, bądź odlutowanej przyczyny.

 

W porównaniu z chińskimi Jinvinami pojawiło się więcej powietrza i pewnej ostrości/zadziorności gitarowych riffów przy zachowaniu "lampowego" charakteru el34 (bias na o,43mA) a tego mi właśnie brakowało przy chińskich oryginałach także tego... polecam ;)

 

Wojtku bo RFT właśnie takie jest, ja to nazywam brzmienie dyskotekowe ;) ma podciągniętą wyższą średnicę i dlatego pokazuje więcej powietrza, balans tonalny jest bardziej po jasnej stronie w porównaniu z niebieskimi bańkami, ogólnie lampa godna polecenia

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek

zgadza się, pięknie to brzmi w tym zestawieniu, miałem te same co Ty lampy wpięte przez kilka dni, słychać było wszystkie smaczki, gitary akustyczne ładnie wybrzmiewają, dla mnie jednak czasami było zbyt ostro na górze, zwłaszcza w rocku i przy gorzej zrealizowanych nagraniach, małe lampki zmieniłem na 12AX7 Philips Miniwat i 12AU7 Jan Philips i teraz brzmienie bardziej mi odpowiada, a tak na marginesie to ten wzmacniacz ładnie reaguje na zmianę lamp, naprawdę można dobrać lampy pod swój gust muzyczny i pod resztę sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Zbyniu lampy nie psują wzmacniacza, sam używałem RFT, jedna padła w trakcie grania, nawet nie zauważyłem kiedy, wylazło na pomiarach ( fakt że tego samego dnia ), bo lampa wciąż żarzyła tylko napięcie było już prawie żadne, a wzmacniacz grał dalej bez żadnych niepokojących objawów, ty tam lepiej te płytki scalone posprawdzaj, tam bym szukał jakiejś upalonej, bądź odlutowanej przyczyny. wogole nie ma zasilania na plytkach nic nie widac ,na podzespolach....

 

 

 

Wojtku bo RFT właśnie takie jest, ja to nazywam brzmienie dyskotekowe ;) ma podciągniętą wyższą średnicę i dlatego pokazuje więcej powietrza, balans tonalny jest bardziej po jasnej stronie w porównaniu z niebieskimi bańkami, ogólnie lampa godna polecenia

 

cos nie wyszlo mi z tym postem, tak nic na plytkach nie widac i podzespolach żadnego upalenia ,po prostu brak zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmero

bobaj

Pewien jazgocik jest zauważalny ale przy wyższym prądzie (od 0,45mA) dlatego ustawiłem na 0,43mA i jest git.

Obecnie odkurzam AC/DC, Van Halen itp i brzmią teraz bardzo... przyjemnie, na tyle dobrze, że chyba muszę powiększyć moją płytotekę o kilka dodatkowych albumów "riffowych wymiataczy" :-)

 

Swoją drogą gitara elektryczna musi czasem przyciąć po uszach ;-) może nie na poziomie wiertarki udarowej sąsiada (Ci co mieszkają w bloku zrozumieją) ale jednak czasem musi zaznaczyć dobitniej swoją obecność :-)

Edytowane przez SłuchaczWojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym wzmacniaczu Mingda MC368-B902

 

To wygląda na wzmak słuchawkowy, zresztą jako jedyny ma wtyk na słuchawki,

 

Dystrybutor twierdzi że to pełnoprawna integra i jest wstanie napędzić nawet małe podłogówki,

w każdym razie jest nad czym się zastanawiać - lampa z serii KT

Osobiście również stoje przed wyborem modelu

 

Recenzje na zagranicznych forach:

http://theartofsound.net/forum/showthread.php?35752-Ming-Da-MC368-902-B-SE-Valve-amplifier

http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?68058-Ming-Da-Amp-review&highlight=ming+da+set

 

 

16079739845_a71a1a3ac4_z.jpg

 

15892462070_8f5e1a436e_z.jpg

 

15893654859_81228ff9f0_z.jpg

 

251213063_zpsf116e39c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na wzmak słuchawkowy, zresztą jako jedyny ma wtyk na słuchawki,

 

Dystrybutor twierdzi że to pełnoprawna integra i jest wstanie napędzić nawet małe podłogówki,

w każdym razie jest nad czym się zastanawiać - lampa z serii KT

Osobiście również stoje przed wyborem modelu

To mi wygląda na jakiś zabytek. Obecnie ten wzmacniacz wygląda trochę inaczej. Jest to Integra single ende pracująca w klasie A

http://www.china-hifi-audio.com/en/meixing-mingda-amplifier-c-17/mingda-mc368-b902-kt90-tube-integrated-amp-single-ended-class-a-p-390

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na jakiś zabytek. Obecnie ten wzmacniacz wygląda trochę inaczej. Jest to Integra single ende pracująca w klasie A

http://www.china-hifi-audio.com/en/meixing-mingda-amplifier-c-17/mingda-mc368-b902-kt90-tube-integrated-amp-single-ended-class-a-p-390

 

Rzeczywiście, to zabytek, wygląd nowej wersji to już rzecz gustu, brak profesjonalnej recenzji,

pozostaje tylko sprawdzić ją osobiście,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała próbka możliwości modelu MC368-B12 z KT120:

http://v.youku.com/v_show/id_XNTAyMTk0Mzg4.html

 

 

Archiwalny temat o lampkach KT120

Po dwóch latach użytkowania lamp Genalex Gold Lion KT88, miałem okazję krótko potestować nowe Tung-Sole KT120. Powiem krótko dla mnie jest to koniec poszukiwań lamp mocy z rodziny 6550/KT88/KT90. KT120 zagrały bardzo przyjemnym lampowym dźwiękiem, a przy tym z doskonałą kontrolą i rozciągnięciem basu. Poprawiły też dynamikę i swobodę przekazu. W całym paśmie lampy te są zrównoważone. Wokal jest ładny a instrumenty precyzyjnie rysowane, z dobrą separacją. Wadą tej lampy jest to, że odsłuchy przeciągają się do późnej nocy, co skutkuje tragicznym porannym niewyspaniem.

http://www.audiostereo.pl/kt120_83057.html

 

Ta lampka ma piękną biografię , z bombowca do wzmacniacza domowego :)

In September of 1950 Tung-Sol introduced the 5881, an uprated and industrial version of the 6L6GA with a 23.5 watt plate dissipation, opening the doors to the hi-fi movement of the 1950s. This rugged tube also found a home in the '59 Fender Bassman and servo amplifiers used in B-52 bombers. In 1955 Tung-Sol raised the bar of high fidelity with the introduction of the 35 watt 6550, which could deliver 100 watts with a pair in push-pull configuration. This tube was used in the Dynaco Mark III and Sunn amplifers.

http://www.tungsol.com/tungsol/html/kt120-tung-sol.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na jakiś zabytek. Obecnie ten wzmacniacz wygląda trochę inaczej. Jest to Integra single ende pracująca w klasie A

http://www.china-hifi-audio.com/en/meixing-mingda-amplifier-c-17/mingda-mc368-b902-kt90-tube-integrated-amp-single-ended-class-a-p-390

 

Ktoś się nią pochwalił na youtube:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alledrogo pojawiła się oferta na MingDa MC845-AA za 4200pln

http://allegro.pl/mingda-mc845-aa-i5081109443.html

 

Maximum output power: 20W×2(A)

Output Impedance: 4Ω,8Ω

Input voltage: 300mv

Input impedance: 100K

Distortion: ≤1%

Frequency response: 20Hz-25KHz±1dB

Signal to Noise Ratio: 86dB

Inputs: 4 groups

Output: 2 groups

Power consumption: 350W

 

Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z tym prądożercą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak brzmią lampy Mingda 6SN7 (te z okrągłą bańką). Może ktoś coś o nich napisze. Nie są tanie, a z przyjemnością bym je wypróbował (chyba ten kształt tak prowokuje). Nigdzie nie widziałem używanych lamp w ofertach sprzedaży (poza nówkami na ebay), to może nie jest tak źle z nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak brzmią lampy Mingda 6SN7 (te z okrągłą bańką). Może ktoś coś o nich napisze. Nie są tanie, a z przyjemnością bym je wypróbował (chyba ten kształt tak prowokuje). Nigdzie nie widziałem używanych lamp w ofertach sprzedaży (poza nówkami na ebay), to może nie jest tak źle z nimi :)

Mam te lampy na zbyciu. Przebieg to jakieś 100h. Miałem je okazję przetestować i porównać z obecna produkcja Tung Sol, ruskimi NOS-ami na czarnej podstawie, chińskimi najprostszym montowanymi w tańszych odmianach Mingdy oraz Psvane cv181. Z tej grupy jedynie Psvane dały im radę. Oryginalne 6sn7 tzw. cebule produkuje dla Mingdy Full Music i dla tego są drogie i całkiem niezłe. Są to bodajże najlepsze fabrycznie montowane w Mingdach lampy 6sn7. Na tych właśnie lampach stoi flagowa integra Mingdy

Lampy graja bardzo poprawnie w całym zakresie pasma. Mają ładną czytelną górę miły ciepły środek i nisko schodzący bas

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczów. Temat lampy Mingda powraca coraz bliżej zakupu Mam dwa modele pomiędzy którymi będę musiał dokonać wyboru:Pierwszy to- Mingda MC368-B902 a drugi MC 34-A Czy ktoś posiada pierwszy z wymienionych modeli bardzo mało opinii w sieci na temat tego MC368-B902 Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Temat lampy Mingda powraca coraz bliżej zakupu Mam dwa modele pomiędzy którymi będę musiał dokonać wyboru:Pierwszy to- Mingda MC368-B902 a drugi MC 34-A Czy ktoś posiada pierwszy z wymienionych modeli bardzo mało opinii w sieci na temat tego MC368-B902 Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Ja mam mc368-902b - świetna rzecz, relacja dźwięku do ceny imponująca. Za śmieszną kasę mozna mieć bardzo przyzwoity wzmacniacz. 18W radzi sobie lepiej z moimi Tannoy'ami niż 400W potwór Accuphase, kt miałem wcześniej....nie wspomnę o różnicy w cenach między tymi piecami.

Wolę single ended niż pp, poza tym stosunkowo niskie koszty eksploatacji (dwie kt90/88/6550 i ecc82) przemawiają za tym piecem.

Krótko o brzmieniu: spójne, czyste, szybkie, wyrównane, ze świetną średnicą i niezłym basem (fakt, że najniższemu rejestrowi brakuje kontroli, ale na większości nagrań bas jest zwarty i ma fajną barwę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mc368-902b - świetna rzecz, relacja dźwięku do ceny imponująca. Za śmieszną kasę mozna mieć bardzo przyzwoity wzmacniacz. 18W radzi sobie lepiej z moimi Tannoy'ami niż 400W potwór Accuphase, kt miałem wcześniej....nie wspomnę o różnicy w cenach między tymi piecami.

Wolę single ended niż pp, poza tym stosunkowo niskie koszty eksploatacji (dwie kt90/88/6550 i ecc82) przemawiają za tym piecem.

Krótko o brzmieniu: spójne, czyste, szybkie, wyrównane, ze świetną średnicą i niezłym basem (fakt, że najniższemu rejestrowi brakuje kontroli, ale na większości nagrań bas jest zwarty i ma fajną barwę)

 

Dzięki za zainteresowanie Myślę że w końcu kupie te lampę Porównywałeś może z Mingda mc34a bo zastanawiam się który wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alledrogo pojawiła się oferta na MingDa MC845-AA za 4200pln

http://allegro.pl/mingda-mc845-aa-i5081109443.html

 

Maximum output power: 20W×2(A)

Output Impedance: 4Ω,8Ω

Input voltage: 300mv

Input impedance: 100K

Distortion: ≤1%

Frequency response: 20Hz-25KHz±1dB

Signal to Noise Ratio: 86dB

Inputs: 4 groups

Output: 2 groups

Power consumption: 350W

 

Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z tym prądożercą ?

 

Witam,

Posiadany przeze mnie wzmacniacz MingDa MAA-845 został zakupiony bezpośrednio w Chinach na stronie: http://www.china-hifi-audio.com/en/meixing-mingda-amplifier-c-17/meixing-mingda-mc845-aa-vacuum-tube-stereo-integrated-amplifier-p-394.Dane

Podawana przez producenta specyfikacja mówi o 20W na 4/8Ohm na kanał w klasie A.

W literaturze technicznej sprawność tego typu konstrukcji wynosi od 15% do 25%. Oczywiście cyfry te dotyczą tylko obwodu sygnałowego lampy mocy. Zmierzony punt pracy lampy wynosi Ub=1060V i Ia=85mA ( nieco przekroczona moc admisyjna triody 845).

Odnosząc się do podanego parametru Power Consumption = 350W należy uwzględnić inne dyssypacje mocy występujące w układzie. Mam tu na myśli:

- obwód żarzenia 845 (3,25A x 10VDC) = ok. 33W

- obwód żarzenia drivera WA 6N9P (0,6A x 6,3VAC) = ok. 4W

- obwód żarzenia wzmacniacza napięciowego 12AU7 (0,3A x 6,3VAC) = ok. 2W

- obwód żarzenia wzmacniacza wejściowego 12AX7 (0,3A x 6,3VAC) = ok. 2W

- obwody anodowe lamp 6N9P, 12AU7, 12AX7 = ok. 8W

- straty w obwodach żarzenia i anodowych 430VDC = ok. 8W

- Straty w zasilaczu HV 1060VDC = 10W

- straty transformatorów wyjściowych i transformatora zasilania.

Daje to razem konserwatywnie 60W na kanał.

Straty w stopniu mocy przy sprawności 20% na kanał: to 20W/20% 100W.

Totalnie mamy więc pobór mocy 320W. Wniosek podana moc 350W nie jest więc „prądożerna” ale normalna dla klasy A.

Inne uwagi: podany przez wytwórcę schemat wzmacniacza ma się jak pięść do oka do realiów w obudowie. Nieco podstawowych modyfikacji znacznie poprawia brzmienie tej konstrukcji!

Pozdrawiam wszystkich znawców stopni SET.

Poniżej link do własnej konstrukcji SET na triodzie 845:

http://www.monoandstereo.com/2015/03/jarek-s-845-t-tube-amplifier-new.html#more

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.