Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki wysokiego lotu


Piotr Ryka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Inżynier

 

Spodziewają się samochodu? :))

 

Właściciel Head-Fi napisał zdaje się, że ma nadzieję na nowe dynamiki i elektrostaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam sie mocno zastanawiać sie na denon ath 5k.podobno sa tym czym akg701 powinny byc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8479-100006032 1198523691_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>AmAdeuz, 24 Gru 2007, 15:51

>>Rafaell

>I co, wiesz juz co to jest 'naprawde ciekawy' sprzet sluchawkowy??? ;-))))

 

Wiem co z nim powinno współpracować i wymienię:

Mój Technics SL-P1200

Audio Aero Capitole

Accuphase niższe modele bez DP800+DC801

dCS Scarlatti Transport ten najnowszy nie wiem może poprzednie ?

 

Co mogło by współpracować z moim nisko progowym systemem +Bayerdynamic DT880HD

Thetha (jisefa)

Accuphase DP800+DC801

 

Co powinno wspólpracować z moim nieciekawym sprzetem słuchawkowym Lake People G99/2+Sony MDR7509HD

NAGRA CDC w sumie tak by było najlepiej,sprzęt jest najlżejszy a więc nie audiofilski i w związku tym nie ciekawy,własnie taki lubię gdyż łatwo go przenieść nawet do domku w górach lub nad jeziorami.Nikt go nie zapieprzy bo się nie rzuca w oczy a muzyka w końcu jest prawdziwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rafaell, Intuos

 

heh, zgadza się, że stop aluminium całkowicie odpada jako element mocujący przetwornik. stopy alu mają tragicznie słabe własności tłumiące drgania i bardzo łatwo się wzbudzają. rzeczywiście stop magnezu jest tu dużo lepszy. są nawet słuchawki, które posiadają obudowę z tego metalu, przykładowo Sony F1. zna ktoś te słuchawki ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro aluminium jest takie niedobre, to ciekawe dlaczego aluminiowe Grado tak pięknie grają, a aluminiowe Audi tak dobrze jeżdżą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piotr Ryka

 

czekałem na Twoją odpowiedź. co do samochodów, to oczywiście ramy kompozytowe są o niebo lepsze. ramy aluminiowe produkuje się dlatego, ponieważ niewielkim kosztem można pozyskać ramę diabelnie sztywną oraz bardzo lekką i to jest cała tajemnica. czy Audi jeżdżą aż tak dobrze, to nie wiem. ale właśnie zaleta ram alu na tym tutaj polega. słabe własności tłumiące nie odgrywają w takich samochodach aż tak dużej roli. zresztą działa cały układ zwieszenia, który jest za ujarzmienie tych drgań odpowiedzialny. i w słuchawkach będzie podobnie - przetwornik nie jest umieszczony w elemencie aluminiowym, tylko za pośrednictwem innego elementu, który pełni podobną rolę jak zawieszenie samochodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Piotr Ryka, 25 Gru 2007, 20:05

 

>Skoro aluminium jest takie niedobre, to ciekawe dlaczego aluminiowe Grado tak pięknie grają, a

>aluminiowe Audi tak dobrze jeżdżą.

 

Piotrze tym razem niech każdy zajmie się tym na czym się najlepiej zna :Ty filozofią a ja budową maszyn i obróbką skrawaniem

 

PROSZĘ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie ma chyba potrzeby tak ostro... to pytanie było oczywiste i każdy ma prawo dociekać co, jak i dlaczego... Uważaj, żeby Piotr nie zagiął Ciebie z logiki... ;-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>depawelo, 25 Gru 2007, 21:02

Piotr miał logikę a ja materiałoznawstwo+póżniejszą dobrą praktykę i oba przedmioty są bardzo przydatne, tym bardziej razem i żadnego z nich nie neguję. Ale moja wiedza wyraźnie mówi że aluminium w większości stopów-poza czystym aluminium, lub gównianym np. PA2r4 używanym do ekranów akustycznych nie nadaje się za dobrze jako konstrukcja tłumiąca drgania,jest wręcz przeciwnie potrafi się koszmarnie wzbudzać dalej sobie dopowiedz...

Tyle praktyki

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co często mylisz że to aluminium jest to łatwo odlewana mieszanina dwóch materiałów cynku i aluminium i nazywanego ZNALEM (ZN-AL) na przykład zamki błyskawiczne do ubrań, różne pierdoły w domu,i.t.d.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, kiedy Grado projektował HP-1000 i PS-1 zrobił sobie specjalnie na złość i nie eksperymentował z żadnymi materiałami (na których zresztą na pewno w ogóle się nie zna), tylko specjalnie wybrał aluminium na obudowę, bo jest najgorsze, okropnie się wzbudza i do niczego muzycznego w ogóle się nie nadaje. I oczywiście aby tylko zrobić na złość Rafaellowi i innym znawcom materiałów Bóg sprawił, że te słuchawki mimo to uchodzą za znakomite. Cóż, świat jest podły i nie ma na to rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tytułem uzupełnienia. W HP-1000 i PS-1 między przetwornikiem a obudową jest guma, a nadwozi kompozytowych się powszechnie nie używa, bo są piekielnie drogie. Ram nie robi się natomiast wcale poza niektórymi terenówkami i autami sportowymi, bo to za drogie technologicznie. Współczesne auta mają nadwozia samonośne a nie na ramach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

depawelo, 25 Gru 2007, 21:02

=>Uważaj, żeby Piotr nie zagiął Ciebie z logiki... ;-P

1 zasada nie dać się wdawać w dyskusję z filozofem bo i tak obróci kota ogonem

2.zasada patrz punkt 1.

 

Prywatnie:

Nie wszystko co wydaje się logiczne jest zgodne z tym co poznajemy i nie wszystko co poznajemy wydaje się być logiczne ale nie popadajmy w paranoję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piotr Ryka

 

Wracając do PS-1 sam napisałeś (i w ten sposób pośrednio sam sobie odpowiedziałeś), że między elementem aluminiowym, a przetwornikiem jest element pośredni. sam to już napisałem wyżej. przyglądając się grado doszedłem ponadto do wniosku, że podejrzewam (zaznaczam: to tylko moje przypuszczenia), że ten element metalowy nie odgrywa jakiejś istotnej roli. według mnie różnica tkwi gdzieś indziej. istotnie, nie wiemy również, czy to rzeczywiście konstrukcyjny stop aluminium, czy jakiś inny, specyficzny - n.p. taki jak zasugerował Rafaell.

 

złośliwości możesz sobie darować ...

 

Ramy kompozytowe używane są powszechnie i ich wykorzystanie ciągle się zwiększa. wcale nie są takie drogie jak sugerujesz - świat się zmienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompozyty ciągle tanieją (przykładem mogą być choćby rowery na ramach kompozytowych ) wchodza coraz częściej do powszechnego użytku.kompozyt jak już wiadomo ma lepsze własności tłumiące drgania niż aluminium ,większa sztywność i mniejszy ciężar.jego wada jest podatność na pękania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie chcę być złośliwy, zwłaszcza w święta. Jednak źródła podają jako materiał użyty do budowy muszli aluminium, a nie stop. Może nie są ścisłe, tego nie wiem. Tak, czy inaczej, aluminium się widać nadaje i aż takie złe nie jest. Nawet powłoki samolotów robi się ze stopów aluminium.

Wzrost popularności kompozytów to świetna wiadomość w naszym raczej pomału pełznącym do przodu świecie. Ale rowery o ramach kompozytowych są nadal drogie. Poza tym kompozyt kompozytowi nierówny. Zobaczymy czy nowe Sennheisery będą z kompozytu. Skoro jest taki dobry, powinny być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka>

Rowery z kompozytu sa drogie i sa tanie a nie tylko drogie. Podzespoly z kompozytu sa rowniez - drogie-tanie.

Przedni widelec szosowy mozesz kupic za 250zl a mozesz tez kupic za 2500 i wiecej. Co nie znaczy... porzadna, szosowa rama (stalowa) potrafi dzis kosztowac 10tys zl i wiecej i jak kazda stalowa rama bedzie miala wlasciwosci tlumiace znacznie lepsze niz stopy alu (kwestia sztywnosci tylko)

To tyle jesli chodzi o drogie rowery z kosmicznego kompozytu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że kompozyt kompozytowi nierówny. Już dawno temu sprzedawano kije hokejowe pokryte niby-kompozytem stosunkowo bardzo tanio, tylko co to był za kompozyt. To tak samo jak z miedzią w przewodach audio: może być groszowa i metr takiego kabla kosztuje parę złotych, a może być dużo droższa od platyny i za takie kable chcą fortunę. Faktem jest jednak, że kompozyty o jakości odpowiedniej do produkcji nadwozi samochodowych są jeszcze zbyt drogie by wejść do masowej produkcji.

 

Tylko co to wszystko ma wspólnego ze słuchawkami? Co nas obchodzi z czego są? I tak żadnych przecież sami nie wyprodukujemy. Ptx kupi Denony i ma Lebena, Pastwa ma już GS-1000 z lepszym kablem i Rudiego, Inżynier ma nowy super wzmacniacz i AKG, ja mam E9 i T-H, ktoś tam jeszcze ma mieć Staxa - zrobimy kiedyś spotkanie i czegoś ciekawego się dowiemy, zamiast ględzić o kompozytach.

(Na Nowy Rok żona robi tort kompozytowy - masa czekoladowa wzmacniana wielokrotnie ciastem orzechowym - kapitalna sprawa.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, z tym ze pisalem o kompozycie od A do Z a nie o jakims pseudo.. jak podales tu przyklad z kijami. Zreszta wyzsza cena i technogia nie musi nam gwarantowac szczescia... Drogie materialy w temacie rowerow oznaczaja zbijanie wagi - w pewnym momencie juz kosztem ogolnej wytrzymalosci, lamiace sie, pekajace drogie ramy przy upadkach to nic nowego (dlatego to temat dla kasiastych amatorow, albo teamow) Juz sie nie wcinam, wracam sluchac muzyki ;-]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptx, 26 Gru 2007, 11:17

 

>kompozyty ciągle tanieją (przykładem mogą być choćby rowery na ramach kompozytowych ) wchodza coraz

>częściej do powszechnego użytku.kompozyt jak już wiadomo ma lepsze własności tłumiące drgania niż

>aluminium ,większa sztywność i mniejszy ciężar.jego wada jest podatność na pękania.

 

Siedzę troszkę w żywicach więc powiem czemu tanieją - nie sama żywica i nie same włókna są drogie. Owszem, są droższe niż aluminium czy plyta MDF, ale najtrudniejsze jest opanowanie skomplikowanego kształtu. Jeśli ma być to prosta muszla, albo rura to jest OK i jest w stanie bez problemu wykonać maszyna i wtedy jest tanio. Gorzej, jak potrzebny jest bardziej skomplikowany kształt, nierzadko trzeba laminować ręcznie i wtedy jest drogo.

 

Podatość na pękanie tak jak pisam AmAdeuz bierze się z chęci maksymalnego odchudzenia ramy, jak zrobisz ją z bardzo cienkiego aluminium to też pęknie. Właściwościami kompozytów można praktycznie dowolnie sterować, można zrobić lekki i sztywy na ramę od roweru, a można zrobić coś, co będie udawało kamień, ale ogólnych zasad się nie przeskoczy, im sztywniejszy i twardszy materiał tym bardziej kruchy. W wyczynowych rowerach chodzi o sztywność i niską masę, więc lekkie ramy słuzą do pierwszego dzwona, natomiast w audio priorytety są inne, osobiście uważam, że w tej branzy kompozyty sa za mało rozpowszechnione, oferują bardzo duże możliwości, nie ma problemów z trwałoscią, jedyne co pozostaje do przeskoczenia to skomplikowany proces wytwarzania niektórych elementów, a co za tym idzie nie tak przystępna cena, ale są przypadki, że uzycie kompozytu jest łatwiejszym i lepszym rozwiązaniem, a imo to uparcie stosuje się tradycyjne rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Wszystkie dobrego, Wesołych Świąt.

 

Proszę powiadomcie mnie Koledzy gdyby doszło do spotkanie z prezentacją różnych zestawów słuchawkowych. Z wielką przyjemnością mogę udostępnić Staxy. Przy okazji można by ocenić wpływ zasilania na ich brzmie przy zastosowaniu różnych kabli i listew sieciowych.

 

Z poważaniem Wiktor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwała formowana wtryskowo aluminiowa obudowa eliminuje mechaniczne wibracje i efektywnie odprowadza ciepło zmniejszajac zniekształcenia i gwarantujac prace z duymi poziomami mocy

Ultra-waska tłoczona aluminiowa obudowa kolumn posiada zaokraglenia boczne oraz wyjatkowa sztywnosc w celu eliminacji wewnetrznych rezonansów. Nowa obudowa ma dużo mniejsza grubosc niż typowe obudowy drewniane a dzieki tłoczeniu z aluminium wciaz zachowuje wszystkie walory wiekszych konstrukcji głosnikowych, jednoczesnie pozwalajac na bardziej smukły, nowoczesny wyglad.

Poza tym, że jest wizualnie pociągające, jest także akustycznie neutralne. Dodatkowo wzmocnione i wygłuszone, wszelkie wibracje redukuje do pomijalnego minimum. Zaokrąglona przednia ścianka jest zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę, bałem się, że z tego zagadnienia już nic ciekawego się nie narysuje, a tu popatrz. muszę teraz na spokojnie się przez wszystkie wpisy przegryźć :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no już nic do dodaję. miałem nadzieję, że ARGOS włączy się do tego lekkiego off topic. tak tak Panowie - przyszłość materiałoznawstwa, to kompozyty - możliwość ścisłego modelowania rozmaitych własności mechanicznych w różnych kierunkach. a czy nowe senki będą miały obudowę z kompozytu, to czas pokaże. jeśli nie one, to prędzej czy później jakieś inne... myślę, że ARGOS jest prekursorem. jestem przekonany, że wyznacza trendy w konstruowaniu obudowy do zastosowań w elektroakustyce.... i to na naszych oczach, w naszym kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moje akg w tej chwili maja jakieś 800h zauważyłem pewne zmiany które zaszly w sygnaturze dźwiękowej nie tylko na poziomie percepcje ale są moim zdaniem jednoznaczne.dziwek nabrał większej przejrzystości już nie wyłania sie jak za delikatnej kotary.to samo mogę powiedzieć na temat pogłosów i separacji instrumentów.wszystko teraz nie jest już ze sobą posklejane.każdy instrument jest oderwany od siebie i ulokowany w przestrzeni która także jest bardzie 3D.można odczuć iż dziwek nie wydobywa sie ze słuchawek tylko z pokoju i ze wszystkich stron nas otacza.takie są moje spostrzeżenia.w moim systemie nie zaszły prawie żadne zmiany które mogły by to spowodować dlatego tez uważam to za proces wygrzania.dodają lebenowi to czego mu brakuje czyli przestrzeni i myślę ze dlatego tworzą tak dobra kombinacje z tym wzm.są także dosyć czule na okablowanie i myślę ze pójdę teraz w tym kierunku czeka mnie wymiana SO na coś lepsze ...podobno po 2000h uzyskują pełnie swoich możliwości ale to do tego czasu raczej zostaną zastopione innymi słuchawkami choć przyznam ze sobie je zostawię :) ( bardzo je lubię teraz jeszcze bardziej po tych 800h ale apetyt rośnie w miarę jedzenie i zawsze chce sie więcej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 h to naprawdę dużo. jeśli to prawda, to chyba aż za dużo... jeśli się słucha sporo (ok 2h dziennie, zakładając, że tylko na tych jednych słuchawkach) to przecież grubo ponad 2 lata !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.