Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki wysokiego lotu


Piotr Ryka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem te jego (Markla) poczynania, zgaduje, ze zwyczajnie prezentacja owych Sony mu sie przejadla (7 lat), podobno sa one malo efektowne w dole pasma, stad wcale mnie nie dziwi, jesli owe denony daly mu zwyczajna prosta radosc sluchania zamiast owej przeintelektualizowanej (zgaduje). Prawie kazdy potwierdza, ze denony maja swietny bas, a to cieszy po okresie suszy w tym wzgledzie. Sam to przechodzilem z moimi dt 150, choc dt 880 przetrwaly cierpliwie ten okres i wrocily do lask jako podstawowe nauszniki. Przypuszczam tez, ze roznice brzmieniowe miedzy ostatnio wchodzacymi na rynek produktami (AKG 701, Grado GS 1000, UE9, Denony...) a owymi Sony staly sie tak male ( a wrecz mozliwe, ze zaczely przegrywac o czym sprzedawca juz nie chcial pisac), iz majac mozliwosc sprzedac je za wciaz duze pieniadze (ostatnio na ebayu osiagnely dosc latwo 1500 dolarow) ow Mark sie nie zastanawial specjalnie i je popchal jakiemus pasionatowi tej legendy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz raczyl bym sie niezgodic - r10 Markl poszly za 4200$ i to jest mala cena jak na obecne czasy ( NOS chodza nawet i po 6000$ ) - nowe sluchawki wbrew pozorom wcale niekasuja r10 ani nawet im niedorownuja - jedyne w czym sie zgodze to to ze maja malo basu - ale jak ktos juz pisal to top wzm. sa tworzone po to aby wyciagnac bas z r10 takze problemu niema ( sam nieslyszalem )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedal za 4200 dolarow to zrobil swietny interes, nowe zdaje sie kosztowaly 4000 tysiace, natomiast we wspomnianej akcji na ebayu sam bralem udzial i zostala uniewazniona kiedy cena osiagnela dosc szybko wlasnie 1500 dolarow. Ja nie pisalem, ze nowe nauszniki kasuja ogolnie R10, choc takie UE9, ktorych nie slyszalem, wcale mnie nie zdziwi kiedy okaza sie miec duzo lepszy bas, natomiast o AKG, ten sam Mark pisze, ze maja wedlug niego lepsza przestrzen od R10 itd. itp..Marki pisal rowniez, ze ogolnie owe Denony dostarczaja mu wiecej przyjemnosci niz R10, to samo, moze sie wiazac z innymi tanszymi (patrzac na cene Sony) sluchawkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ten mark zobaczył budowę tych słuchawek to też by wiedział dla czego AKG mają wiekszą przestrzeń no ale pewnie cały czas miał je na uszach i nie widział że są typu otwartego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz co do E9 to i owszem co do ich basu to niema dwoch zdan - nieslyszalem drugich sluchawek co go tyle maja - ale wedlug mnie maja go zaduzo - dla Piotra i Rafaela jest ok - sprawa gustu - co do przestrzeni akg to sluchalem ich tylko przy dwoch okazjach ale zadnych wodotryskow nieslyszalem zwiazanych z przestrzenia ( jedne nawet byly przekablowane ) ani tez z detalami ( niepisze o przestrzeni "zludnej" ktora powstaje w skutek podbicia wysokich ) - bylo w miare fajnie i rowno ( bardzo rowno ) i to wszystko a moze az wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>pastwa, 12 Gru 2007, 21:40

>Przypuszczam tez, ze roznice brzmieniowe miedzy ostatnio wchodzacymi na

>rynek produktami (AKG 701, Grado GS 1000, UE9, Denony...) a owymi Sony staly sie tak male ( a wrecz

>mozliwe, ze zaczely przegrywac o

To jakieś wielobrzmieniowe sa te Sony Markla bo jak dla mnie w/w słuchawki charakteryzowały się na już dawnym odsłuchu w Studio Pro (jeszcze były tam moje wygrzane 700godzin AKGK701) zupełnie odmienną szkołą grania każde grały inaczej i to były raczej duze różnice .wszyskim sie podobały znienawidzone i sprzedane póżniej przeze mnie AKGK701, Grado GS1000(niewygrzane-300godzin) rozczarowywały nawet właściciela Studia Pro a Ultrasone Edition E9 poza właścicielem podobały się tylko mnie tak że nie wiem jak te Sony mogły zagrać -wybacz ale naprawdę ciężko mi sobie te 3 typy słuchawek połączyć w jedną całość chyba to jakiś koszmarek by z tego wyszedł a nie absolut

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastwa, 12 Gru 2007, 22:45

Szkoda że nie słyszałeś Ultrasone E9 z Lake People G93 to by Ci szczena opadła no ale Piotr Ryka broni się rękoma i nogami żeby go nie posłuchać-może dla tego że jest nawet tańszy od Lake People G99/2 i żadnych Sony za 4000$ nie trzeba kupować.

Lake People G93 bedzie jeszcze u mnie tylko w tą niedziele i idzie do ludzi i ucieszy o dziwo właściciela Grado GS1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter,

 

Ze sluchawkami jest taka dziwna sprawa, ze aby sie przekonac jak graja (zwlaszcza odnosnie takich cech jak "jasno/ciemno", 'basowo/lekko') trzeba ich posluchac z kilka godzin by nie rzec dni, ja przy zmianie u siebie jednych nausznikow na drugie mam przez co najmniej kilkadziesiat minut tak, ze albo graja mi zbyt duzym basem (ktory robi sie jakos normalny dla mozgu po tym okresie adaptacji), a to stwierdzam, ze teraz basu nie ma wcale i dzwiek zrobil sie za jasny, by za troche znowu zaczac rejestrowac niskie tony i stwierdzic ze nie jest wcale jasno, w w sam raz. Mozg sie dostosowuje niewiarygodnie i to czesto nas potrafi zmylic na krotka mete. Nie znaczy to wcale, ze sie upieram, ze dane sluchawki nie maja danych cech,ale owa wzglednosc postrzegania kaze mi ostatnio czekac z koncowymi wnioskami nieco dluzej. To ostatnie sklonilo mnie tez czesciowo do zakupu Grado Gs 1000 w ciemno, jako ze wiem, iz nie mam szans sie dowiedziec jak naprawde graja z samego tylko kilkugodzinnego odsluchu w salonie badz u kogos w domu, doslownie nie ma takiej mozliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>pastwa, 12 Gru 2007, 22:5

Już kiedyś tłumaczyłem że muzyka jest to poziome przekazywanie informacji uzupełniajace zapis genetyczny prekazywany z rodziców tylko na dzieci .I właśnie dla tego dla mózgu najważniejszy jest przekaz a nie jego zarys zewnetrzny, no ale nie chce mi się ponownie tłumaczyć -idę odcedzić piesa kuknę za 50 minut

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - sa z nich szperacze na tym headfi :D - sluchawki te to tzw. refurb - czyli naprawiane/otwarte pudelko - przy tej cenie dolara to jak darmo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell

 

Za godzinę będę w Chillout Studio, jak chcesz możesz mi podrzucić ten wzmacniacz, to go po niedzieli odstawię do Nautilusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazję posłuchać Philipsów HP9000? To chyba jakiś nowy model. Nie są to na pewno słuchawki jak w tytule wątku ale mój budżet jest skromny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna ciekawostka z headfi na temat denon'ow -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka, 15 Gru 2007, 12:57

>Rafaell

>

>Za godzinę będę w Chillout Studio, jak chcesz możesz mi podrzucić ten wzmacniacz, to go po niedzieli

>odstawię do Nautilusa.

Co chcesz mnie ganiać po mieście, niedawno doszedłem do kompa .

Jak chcesz to wyślę Ci na swój koszt UPS-em do chyba ? Wieliczki w poniedziałek. Oba wzmaki Lake People zarówno G99/2 jak i G93 będą u Ciebie we wtorek.

Odeślesz mi swoją firma kurierską tak żeby u mnie najpóżniej był zaraz po świętach-chyba rozsądna propozycja (wieczorem sprawdzę maila) Dalej twierdzę że do Ultrasone E9 te wzmacniacze podchodzą i im dobrze robią .Acha na wszelki wypadek dodam dam Ci zwykłe budżetowe kable które sam sobie robię tak ze możesz sobie wpinać zarówno swoje kable jak i budżetówkę do 100zł

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu bujać się po Krakowie lubię wygodę door to door i z tego nie zrezygnuję, jak nie chcesz z dostawą do domu na odsłuch to trudno już taka okazja się nie zdarzy jeden idzie do nowego właściciela

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze warto rozwazyc sluchawki Audio Technica ath-ad700 (nie do pobicia w tej grupie cenowej) i ath-ad1000, ktore mozna kupic z USA juz za $295 plus koszta przesylki. AD700 mam od 2005 roku ale pewnie w przyszlym roku sprawie sobie jeszcze AD1000. Musze sie tyko ich jeszcze troche nasluchac u lokalnego dystrybutora ale jak sie zdecyduje to sprowadze je z USA bo wlaczajac koszta przesylki nadal zaoszczedze ponad $100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptx, 16 Gru 2007, 21:12

 

>zaczynam zastanawiać sie zamiast grado gs 1000 nie kupić denonow ah 5000.

a ja zaczynam się zastanawiać czy poza zakupem Bayerdynamiców DT880Pro jest jeszcze sens cokolwiek ze słuchawek kupować, może tylko jakieś Staxy ale to z deczka słono

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj postanowilem troche posluchac dynamikow na chwile.... zdjalem wiec yamaszki yh1000 z glowy i zalozylem co tam mialem... efekt , nie zaleznie od modelu dynamiki sa do bani i nie zmienie zdania, mozna jez roznicowac pomiedzy soba czyli po miedzy dynamikami, wyzej nie ma sensu... chocby mialy bas jak z suba to nie maja w sobie zycia i prawdziwosci

 

oczywiscie to moje zdanie,

wiem ze go nie zmienie

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem PDP AKG 240 600om. Zmarzniete po transporcie i pewnie nie rograne bo czeto luzie sprzeaja nieuzywane swoje luchawki z szafy ale nawet takie zimniaste pokazaly co potrafia. Piekny dzwiek. Super neutralny i wywarzony. Bardzo dokladne i delikatne w przekazie bez zbednych podkolorowan na srednicy. Choc moze nie sa to luchawki wyokich lotow cenowo ale warte sa uwagi chocby jako punkt odniesienia dla oceny brzmienia innych. Jedno maja napewno idealne - wyrownane pasmo i bardzo czysta srednice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly urok ich zaczyna sie w tych 600. Problem to wzm. Bo niby latwe do wysterowania bo 600om i nie obciazaja wyjscia wzm ale potrzebna wieksza amplituda i tu zaczynaja sie schody. Ja slucham na Slawku i Maranciuniu tranzystorowym. Zaskoczyly mnie odtwarzaniem w nagraniu Melua takich strzalow z palcow? no moze elektronicznych. Te jedne robia z tego krotkie szpilki bez ogona na srednicy. Ciekawe jak inne sluchawki to graja. W tych 240 sa to doslownie mikro szpilki bardzo wysokich F.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wovo, 17 Gru 2007, 15:01

 

Senicz pisze o wersji Monitor, bo innych 600 ohm raczej nie było. Studio to zupełnie inna bajka. Ja miałem wersję studio, miałem też trochę pożyczoną wersję monitor, być może ówczesny sprzęt nie wyciągnął z nich "możliwości", ale grały bardzo bezpłciowo - faktycznie, do studia mogą się przydać, ale do słuchania muzy dla przyjemności raczej wątpię. Fakt też, że są płaskie, ale orthodynamiki też są płaskie, a jednak mają życie i kolory - K240 tego nie miały.

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwazniejsza jest neutralnoc. A te 600om sa bardzo wytlumione. Powodem jest wieksze tlumienie sem przetwornika przez imp. wyj. wzm. Juz sie troche rozgrzaly i graja bardzo dobrze. Neutralnie i jak na swoja cene sa super. Piekne wokale. Co lubie. Krall niski tembr glosu. Nie wpadaja w histerie w na kilku kawalkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>PiotrRyka

Nie lubię sie komuś wieszać na szyi a szczególnie jak mnie nie chcą, widzę za wysokie progi i ten sprzet co go proponuję jest według Ciebie nie wart nawet uwagi. Tak że moja sensowna wcześniejsza propozycja jest już nieaktualna

mimo to pozdrawiam

Rafaell

 

""Piotr Ryka, 15 Gru 2007, 12:57

>Rafaell

>

>Za godzinę będę w Chillout Studio, jak chcesz możesz mi podrzucić ten wzmacniacz, to go po niedzieli

>odstawię do Nautilusa.

Co chcesz mnie ganiać po mieście, niedawno doszedłem do kompa .

Jak chcesz to wyślę Ci na swój koszt UPS-em do chyba ? Wieliczki w poniedziałek. Oba wzmaki Lake People zarówno G99/2 jak i G93 będą u Ciebie we wtorek.

Odeślesz mi swoją firma kurierską tak żeby u mnie najpóżniej był zaraz po świętach-chyba rozsądna propozycja (wieczorem sprawdzę maila) Dalej twierdzę że do Ultrasone E9 te wzmacniacze podchodzą i im dobrze robią .Acha na wszelki wypadek dodam dam Ci zwykłe budżetowe kable które sam sobie robię tak ze możesz sobie wpinać zarówno swoje kable jak i budżetówkę do 100zł

Pozdrawiam

Rafaell"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie lubię sie komuś wieszać na szyi a szczególnie jak mnie nie chcą, widzę za wysokie progi i ten sprzet co go proponuję jest według Ciebie nie wart nawet uwagi. Tak że moja sensowna wcześniejsza propozycja jest już nieaktualna

mimo to pozdrawiam

Rafaell

 

 

 

Nie chodzi o żadne wysokie progi, tylko ten sprzęt został już opisany przez uczestników spotkania u ciebie i nie wydaje mi się, bym miał coś istotnego od siebie do dodania w jego sprawie. Wierzę, że jest dobrej klasy i że jego cena jest dobrze skalkulowana. Natomiast nie spodziewam się po nim, że zagra lepiej od mojego, a zapewne nie byłbyś uszczęśliwiony czytając o tym. Nie jest też przez ciebie produkowany ani rozprowadzany, zatem jego opis nie byłby ci w żadnym stopniu pomocny. Mimo to zaproponowałem, że go posłucham. Skoro ty jednak nie masz zamiaru „gonić” (chociaż ja mam), to ja z kolei też nie mam zamiaru bawić się w pakowanie i rozpakowywanie oraz czekanie na kurierów. Załatw naprawdę ciekawy wzmak albo słuchawki, to urządzimy spotkanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą bardzo sprawdzone słuchy z pewnych źródeł (:DDD), że Sennheiser przygotowuje na wystawę w USA (6 stycznia, o ile mnie pamięć nie myli) pierwszą publiczną prezentacje swojego nowego produktu. Wiadomo tylko, że - podobno - miłośnicy Senn będą zaskoczeni. No i to jest najciekawsze. Znaczy: nie słuchawki? Zobaczymy, to już niebawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.