Skocz do zawartości
IGNORED

ARIA MS-2411 kilka pytań na poczatek przygody


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

3.zauważyłem że troszkę prawa szpula się telepie,chyba ten cały czpień jest trochę pokrzywiony,ale pewnośći nie mam,może to wina szpulki

 

jak już opanuję podstawy związane z eksploatacją,postaram się podkonsrwować ustrojstwo,może przesmaruje,i wyczyszcze elementy,oraz powymieniam niezbędne kondensatory,ale najpierw poczytam o takim smarowaniu,co i jak,

 

Wszyscy elektronicy u nas w mieście i okolicy któży mieli pojęcie o naprawie takich sprzętów,poumierali:(

 

Niedawno od ostatniego Pana od którego załatwiałem lampy mullarda do swojego wzmacniacza sł diy,on był komandosem do robienia takich spraw,niestety już się nie nadaje do roboty bo jest zchorowany i i nie chce mu zawracać gitary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpacz matki nad obsranym dzieckiem:)

dobre - setnie mnie ubawiłeś, amigo

 

Niedawno od ostatniego Pana od którego załatwiałem lampy mullarda do swojego wzmacniacza sł diy,on był komandosem do robienia takich spraw,niestety już się nie nadaje do roboty bo jest zchorowany i i nie chce mu zawracać gitary

zapytaj się grzecznościowo - może, jak zobaczy że jest komuś potrzebny, to i krew mu w żyłach zacznie żwawiej krążyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Ten magnetofon jak stoi na nóżkach to możesz śmiało odkręcić górne i dolne obudowy (górne są dwie, większa "ze szpulami" i mniejsza "od wzmacniacza", czyli ta boczna. Nie zapomnij o osłonie głowicy - jedna śrubka. Całość będzie wprawdzie "goła" ale wszystko będzie się trzymać dalej razem. Taka zmyślna konstrukcja :) Lepiej wyjąć metalową sprężynkę ze środka. Trzpienie, na które wkładasz szpule posiadają takie "przekrętki" - po założeniu szpuli palcami chwyć górną część wystającego trzpienia i przekręć go lekko w prawo lub w lewo. Spowoduje to lepsze trzymanie szpuli i nic już nie ma prawa terkotać, zwłaszcza podczas użytkowania magnetofonu w pionie. Jeśli taśmy posiadają na swoich końcach odcinki metalicznej taśmy (kolor srebrny przed "końcowym" czerwonym lub zielonym), to zadziała autostop i magnetofon automatycznie się wyłączy. No i szpula nie dostanie "kręćka" :)

Jak słuchasz na słuchawkach, to sprawdź czy nie jest wciśnięty przycisk "synchro" - o ile jeszcze pamiętam to przy wciśniętym nie działa głośność (stały poziom) lub regulacja barwy. Już dokładnie tego nie pamiętam.

 

kurcze nie kumam? czyli jak nagrywam w stereo to szpula działa tylko na jednej stronie? czy mogę przełożyć i nagrywać co innego na drugiej stronie?

 

Po nagraniu w stereo możesz przełożyć taśmęi nagrywać bezproblemowo w stereo także na drugiej stronie.

 

więcj już jest o tych tandetnych ZK-120/140

 

Nie są tandetne. Pochodzą tylko z czasów królowania twista.

 

jeszcze mam pytanie ,jeśli magnetofon dojdzie do końca na taśmie i się wyłączy,to cały czas w nim coś się kręći dopiero jak przesunę suwak w położeniu "0" czy zostawianie suwaka na obrotach nie zaszkodzi mu?

 

I tak ma być. Jak kończysz definitywnie "pracę", to go dopiero przesuń na "zero" i wyłącz z sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzpienie, na które wkładasz szpule posiadają takie "przekrętki"

nie wszystkie Arie je posiadały, ale można dokupić te zabieraki z zatrzaskami na wiadomym portalu (ok.20 zł/szt)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam te motylki"przekrętki" na końcach tych czpieni i przekręcam aby szpula się lepiej trzymała,mimo to telepie się lekko na boki,dodatkowo dzisiaj zaobserwowałem kolejną bolączkę arii,mianowicie szpule 18cm te duże jeśli prawie cała zejdzie z lewej na prawą tylko przy przewijaniu,to pod koniec już nie ma siły kręcić,trzeba ją popychać,oraz jeśli się rozpędzi na przewijaniu i wcisnę stop,to jakiś hamulec piszczy jak w odcinkach,";auto moto sport":)

 

jeśli chodzi o przycisk synchro" to zgadza się ustala on stały poziom na wyjściu słuchawkowym,ale jeśli go wyłącze muszę odpinać głośniki bo wraz z podgłaszaniem wzmacnia również głośniki

 

pomału sobie,porobie tą arię,powymieniam te kondensatory oraz wymieni się co potrzeba,byłem rozmawiać w sprawie tej drugiej arii,bez wzmacniacza,zależy mi żebym miał częśći do tej pierwszej,niestety ariia leżakuje w zatęchłej piwnicy,i może być z nią kiepsko,ta moja była cały czas trzymana w domu i od czasu do czasu było na nią nagrywane coś z radia,dlatego mechanizmy chodzą prawidłowo,nic nie zardzewiało,za wyjątkiem piszczącego hamulca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujecie taśmy do swoich magnetofonów? okazało się że z 60 taśm zostawiłem tylko 3szt i to stilona,bo te małe orwo brudzą i słabo się na nich nagrywa,reszta idzie na śmietnik,chiałem zakupić jakąś dobrą nową taśmę ale na allegro same używki,takie same jak ja wywaliłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujecie taśmy do swoich magnetofonów?

zasugerowałem Ci delikatnie w pierwszej odpowiedzi w tym wątku, jakie taśmy mogą być najlepsze dla Arii - Maxelle albo Basfy; może też i inne, ale tych nie testowałem

 

,reszta idzie na śmietnik

szpulki sobie zostaw, mogą się przydać (jak nie popękane czy połamane)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujecie taśmy do swoich magnetofonów? okazało się że z 60 taśm zostawiłem tylko 3szt i to stilona,bo te małe orwo brudzą i słabo się na nich nagrywa,reszta idzie na śmietnik,chiałem zakupić jakąś dobrą nową taśmę ale na allegro same używki,takie same jak ja wywaliłem

 

Słabo szukasz na forum, mamy cały wielki wątek poświęcony magnetofonom szpulowym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Polskie Radio sprzedaje regularnie broadcastingową taśmę PER528, co prawda bardzo szybko zetrze ona kiepskiej jakości żywiczne czoło głowicy w twojej arii ale możesz zrobić zapas na czas kiedy kupisz porządny magnetofon.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Sporo taśm i akcesoriów do magnetofonów szpulowych można kupić w "Darklabs" (Mają nawet talerze do taśm)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Jeśli bywasz czasem na Łotwie możesz zachaczyć o dystrybutora taśm RMGi albo kupić przez E-bay

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -Rmgi od czasu wyprowadzki z Holandii produkuje we francuskich zakładach Pyral więc mają też dystrybutora we Francji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Taśmy można nabyć też u Thomanna

 

Szkoda, że brak ich dystrybutora u nas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe te taśmy rmg,ale jak zeżre mi głowicę w arii to ja takich nie chce,teteśmy z woreczka luzem co mam są jakieś dziwne,takie czarne metaliczne,coś jest podobno na nich nagrane bo to ze studia

 

mam kilka orwo w opakowaniach i szpulki z nich sobie zostawie,jak kupię jakieś taśmy większe to sobie poprzewijam tylko bedzie trochę zabawy z tymi wstążkami matalizowanymi i sklejaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej wcześniejszej odpowiedzi pojawiła się mała niedokładność - najprościej kupić taśmy na wiadomym portalu - pojawiają się w miarę często, nawet nówki, do Arii w sam raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka miesięcy temu pojawiała się na allegro znana od lat taśma Quantegy 632 sprzedawana w pancakeach na krążkach nabowskich w cenie 50zł/1500m. Dawno jej nie widziałem ale może jeszcze się pojawi, do arii byłaby w sam raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPR35 nie zerżnie Ci głowicy ale PER528 już tak. Oczywiście nie nastąpi to od razu ale zużycie będzie wyraźnie szybsze niż przy użyciu taśm amatorskich.

pytanie - tylko czy te taśmy na Arii dadzą pożądany efekt odsłuchowy; poza tym radiówki są grube i przy szpuli 18-stce w jedną stronę to będzie ok pół godziny - trochę krótko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Tu można obejrzeć jej Datasheet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka miesięcy temu pojawiała się na allegro znana od lat taśma Quantegy 632

ostatnio już jej nie ma - chyba sprzedana; pojawiają się ostatnio ORWO na bobinkach - wczoraj ktoś kupił wszystkie 9 szt. TYP-u 104 (cena była okazyjna)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę na nich "bas profesional" tylko jak mi powiecie jak toto nawinąć na szpulki mniejsze to nagroda nobla:) zrobie zdjęcie i wam pokaże

 

Taśmę nawiniętą na bobinie kładzie się na uszkodzoną płytę gramofonową i przewija się z gramofonu na magnetofon - ot i cała filozofia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Aria i te cholerne dziwne taśmy luzem,za nic nie wiem jak mam to poprzewijać,mają takie wielkie koła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28689-0-28589800-1367663956_thumb.jpg

post-28689-0-87710800-1367663984_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Aria i te cholerne dziwne taśmy luzem,za nic nie wiem jak mam to poprzewijać,mają takie wielkie koła

.

Podeślij mi szpulke ,to dostaniesz probkę tasmy video .

Gra bardzo dobrze ,wchodzi jej bardzo dużo na szpulke .

ma sporo wysokich tonów i absolutnie NIE szumi i NIE brudzi ..Graja doskonale na Ari i M2405S

To testow dam ci też cięta tasmę Audio .

Ty pokrywasz koszty jeśli jesteś zainteresowany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie ma sprawy,ale jeśli tam będzie coś nagrane to nie moja wina

 

słyszałem o taśmach video,używanych do polskich szpulowców ale podobno ona najlepiej chodzi na wolnych obrotach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie ma sprawy,ale jeśli tam będzie coś nagrane to nie moja wina

 

słyszałem o taśmach video,używanych do polskich szpulowców ale podobno ona najlepiej chodzi na wolnych obrotach

.

Taśmę dostaniesz do tetsów bezzwrotnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podaj adres na pw to wyslę ci 2szt takich szpulek,jedna trochę rozmamłana bo plaster się odkleił,wcześniej miałem takich z 5szt tylko popsułem

 

tam chyba jest coś nagrane bo widać ślady śćierzek jak się odwinie

 

dzisiaj zauważyłem że podczas odtwarzania starej taśmy nagranej przez kogoś innego,dzwięk w obydwu kanałach jest identyczny podczas przełączania guzików słychać w obu kanałach ładnie wysokie tony,

 

Natomiast ja nagrałem sobie coś dzisiaj w stereo i w jednym kanale jest ładnie a w drugim stłumiony dzwięk,czy wiecie czemu tak jest? głowicę czyściłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak bo jest strasznie zplaszczony i wytarty, ale czy jak się odtwarza materjał to on też nie bierze udziału w tym? bo stary materjał gra bardzo dobże

 

postaram się rozwalić dwie stare kasety audio i z nich wybebeszyć ten filc i przykleić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie Play czymkolwiek nasisnij tasme do dołu i do gory .

Tym sposobem dowiesz sie czy tasma prawidłowo idzie po glowicy ..

Podczas play .

lekko przychamuj szpulke podająca ,czyli lewą .

By moze jest zbyt slaby naciąg tasmy przed głowicą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie w trzkcie odtwarzania wszystkop jest ok,ale starego nagrania nagrywanego przez kogoś innego,nagrania nagrywane prze ze mnie,mają stłumiony jeden kanał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.