Skocz do zawartości
IGNORED

Shanling CD3.1 & A3.1 - chiński Hi-End - CD z DAC + wzmak do 20000zł


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Rozważam zakup poniższego sprzętu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nigdzie w sieci nie jestem w stanie znaleźć informacji a raczej recenzji w/w sprzętu (przy najmniej z cyrylicy). Może ktoś z Was miał jakieś doświadczenie z tą marką? Czytając opis sprzętu i widząc solidność wykonania sądzę, że w kwocie do 10000zł nic podobnego nie znajdę. Potrzebuję dwóch (max.) segmentów cd/sacd i wzmacniacz. Najlepiej byłoby gdyby jedno z urządzeń zawierało w sobie DAC USB do 192kHz. Jeśli nie, to wzmak mógłby mieć dwie pary wejść XLR.

 

Czy ktoś jest w stanie coś podobnego mi zaoferować? Szkoda, że chiński (koreański) Hi End nie jest w Polsce doceniany bo podejrzewam, że leżą tam duże pokłady w jakości wykonania i oferowanego dźwięku.

 

Założony budżet to przedział 10000zł - 20000zł. Rozmyślałem nad kompletem Yamaha S3000 (ma wszystko, co potrzebuję) ale nie zapłacę za klocek ponad 15000zł.

 

Początkowo system grałby z kolumnami Chario Constellation Delphinus.

 

Z góry dzięki za sugestie.

post-42516-0-33582500-1374602798_thumb.jpg

post-42516-0-65875900-1374602800_thumb.jpg

post-42516-0-14585400-1374602805_thumb.jpg

post-42516-0-94464400-1374602809_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Shanlinga cd-t100 se-to dość znany model.jakość wykonania i dżwięku-bez zarzutu.cenione były lampowe wzmacniacze tej firmy.tranzystorowe-można kupić lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie w ciemno, bez odsłuchania, za jakąkolwiek kwotę jest przedziwnym pomysłem. Zadaj sobie pytanie - jak Ci się nie spodoba - za ile to odsprzedasz?

Kup w tym budżecie, jak nie masz możliwości odsłuchu cokolwiek z uznanych marek. Strata w razie pomyłki - mniej bolesna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

W zyciu bym za to nie dał nawet 10K. A jezeli mialbym tyle kasy kupilbym sobie lampe 2x100W

np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za pare dobrych tysi mozna kupic wybitny cd, np. Wadia, ktory kiedys kosztowal 7000USD a dzisiaj jest za 1/4 ceny.

Ja wychaczylem kiedys arcam fmj cd 23, ktory uwarzam za wybitny dzieki ring dac.

Z chinskich sprzetów moge Ci tez polecic Opera Consonance , jezeli uda Ci sie znalesc oczywiscie dobra cene.

Kolega ma Reference CD2.2MKIII HD , dał na farcie 3000PLN, i sobie chwali.

Na allegro masz tez shengye, kilka wzmaków i cd. Wolalbym urzywane, pewniaki.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

W zyciu bym za to nie dał nawet 10K. A jezeli mialbym tyle kasy kupilbym sobie lampe 2x100W

np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za pare dobrych tysi mozna kupic wybitny cd, np. Wadia, ktory kiedys kosztowal 7000USD a dzisiaj jest za 1/4 ceny.

Ja wychaczylem kiedys arcam fmj cd 23, ktory uwarzam za wybitny dzieki ring dac.

Z chinskich sprzetów moge Ci tez polecic Opera Consonance , jezeli uda Ci sie znalesc oczywiscie dobra cene.

Kolega ma Reference CD2.2MKIII HD , dał na farcie 3000PLN, i sobie chwali.

Na allegro masz tez shengye, kilka wzmaków i cd. Wolalbym urzywane, pewniaki.

Pozdrawiam

 

Też rozważam właśnie Cayin gdyż za te Shanling koleś chce 700$ za wysyłkę FedEx do Polski ze względu na wagę >60kg. Z tymże myślałem o takim zestawieniu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę, że nie byłoby problemu z odsłuchem.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pozbyłem się Shanlinga CD-T200 SACD, którego byłem w posiadaniu przez conajmniej 10lat, to naprawdę wybitny klocek, zrobiony bardzo solidnie i z porządnych podzespołów. Nowej produkcji chińczyka nie znam, jestem podobnego zdania co moi przedmówcy, w ciemno nie kupuj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka uwag-moim zdaniem,rzecz jasna.Przywołany wyżej cd-ek Opery-jeżeli chodzi o wygląd i jakość wykonania jest ekstra,z dżwiękiem już dużo gorzej,to nie jest poziom Shanlinga(starszych modeli).Stara Wadia to był hicior w czasach gdy była młoda,biorąc pod uwagę dostępność i ceny serwisu sugerowałbym ostrożność.Jeżeli stara Wadia to dac np25 lub 26 bo te bywają do wyrwania za nieduże pieniądze.Nie wiem czy kolega wie czym ``pachnie`` użytkowanie wzmacniaczy lampowych latem? i jakie są koszty lamp? manualny bias-chociaż akurat w Cayinie jest to proste.O estetyce grania pentod kt88-nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling A3.1 to techniczny bliźniak Music Hall`a A70.2 oraz TEAC`a AI-2000 i jakiegoś modelu YBA . Oba te urządzenia są dostępne w polskiej dystrybucji w cenie 6400/6700 . W przypadku TEAC`a będę nieobiektywny ale A70.2 w zachodniej prasie miał bardzo dobre opinie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nie wiem czy kolega wie czym ``pachnie`` użytkowanie wzmacniaczy lampowych latem? i jakie są koszty lamp? manualny bias-chociaż akurat w Cayinie jest to proste.O estetyce grania pentod kt88-nie wspomnę.

 

 

Nie wiem co Kolega ma na myśli ale sądząc po tonie wypowiedzi to wnioskuję że Kolega twierdzi że wzmacniacze lampowe są do dupy szczególnie latem hahaha. Ja natomiast twierdzę że jest to kolejne malkontenckie pitolenie o "Szopenie" żeby pitolić i zaistnieć, choć w przypadku Cayina to bym uważał.

 

A teraz do założyciela wątku.

Omijaj wielkim łukiem chinskie komponenty w cenie około 10kzł są tak jak ktoś wyżej wspomniał nieodsprzedawalne w rozsądnych cenach. W tej cenie to raczej markę. Wątpię aby sprzedawca tych Cayinów z alledrogo posiadał te egzemplarze do odsłuchu raczej sprowadza na zamówienie, przynajmniej tak było napisane w innych jego aukcjach czas realizacji ok 3 tygodnie.

jeśli chodzi o Operę to miałem kiedyś wzmacniacz na KT88 ten rocznicowy poprawny jednak bez fajerwerków. CD Opery też miałem Opera Reference chyba 2,2 z wyjściem na lampie 6N30 (dla niektórych 6H30) niestety bardzo słaby napęd o wiele lepiej grał jego przetwornik z zewnętrznego źródła cyfrowego nawet jeśli było to zwykłe DVD.

Pozdrawiam,

Paweł

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Kolega ma na myśli ale sądząc po tonie wypowiedzi to wnioskuję że Kolega twierdzi że wzmacniacze lampowe są do dupy szczególnie latem hahaha. Ja natomiast twierdzę że jest to kolejne malkontenckie pitolenie o "Szopenie" żeby pitolić i zaistnieć, choć w przypadku Cayina to bym uważał.

 

A teraz do założyciela wątku.

Omijaj wielkim łukiem chinskie komponenty w cenie około 10kzł są tak jak ktoś wyżej wspomniał nieodsprzedawalne w rozsądnych cenach. W tej cenie to raczej markę. Wątpię aby sprzedawca tych Cayinów z alledrogo posiadał te egzemplarze do odsłuchu raczej sprowadza na zamówienie, przynajmniej tak było napisane w innych jego aukcjach czas realizacji ok 3 tygodnie.

jeśli chodzi o Operę to miałem kiedyś wzmacniacz na KT88 ten rocznicowy poprawny jednak bez fajerwerków. CD Opery też miałem Opera Reference chyba 2,2 z wyjściem na lampie 6N30 (dla niektórych 6H30) niestety bardzo słaby napęd o wiele lepiej grał jego przetwornik z zewnętrznego źródła cyfrowego nawet jeśli było to zwykłe DVD.

Pozdrawiam,

Paweł

Pozdrawiam,

Paweł

owszem! lampy latem są do kitu-komfort użytkowania jest niestety żaden-temperatura odbiera ochotę na słuchanie. tanie wzmacniacze na kt88 to niestety również spore koszty i`` dżwięk dla znafców``.

 

a natomiast twierdzę że jest to kolejne malkontenckie pitolenie o

zwróć łaskawie uwagę,że wyrażam swoją opinię-w odróżnieniu od ciebie. jeszcze parę lat i ty również ``zaistniejesz`` na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć łaskawie uwagę,że wyrażam swoją opinię-w odróżnieniu od ciebie. jeszcze parę lat i ty również ``zaistniejesz`` na forum.

 

No tak napitolonych 2921 postów bez sensu rzeczywiście brawo. Jak śmiałem się odezwać do MISZCZA i skrytykować go zachowałem się "bardzo nieodpowiedzialnie".

Sprawa druga jeśli to Twoja opinia zaznacz że Twoja a nie pisz że to pewnik.

Co za różnica lato, zima bzdura chyba że ktoś mieszka w domu z kartonu.

Spawa trzecia jeśli do Kogoś się zwracamy lub piszemy o nim to zawsze WIELKĄ LITERĄ. Nie rób z siebie aż takiego Warchoła.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak napitolonych 2921 postów bez sensu rzeczywiście brawo. Jak śmiałem się odezwać do MISZCZA i skrytykować go zachowałem się "bardzo nieodpowiedzialnie".

Sprawa druga jeśli to Twoja opinia zaznacz że Twoja a nie pisz że to pewnik.

Co za różnica lato, zima bzdura chyba że ktoś mieszka w domu z kartonu.

Spawa trzecia jeśli do Kogoś się zwracamy lub piszemy o nim to zawsze WIELKĄ LITERĄ. Nie rób z siebie aż takiego Warchoła.

Pozdrawiam,

Paweł

kolego,drogi!-wyluzuj!to żadna sztuka napisać żeś taki albo siaki! czytać umiesz?!-stoi napisane jak byk: moim zdaniem. PS.nie mieszkam w domu z kartonu-a i tak kupowałem t-ampa co lato.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zdanie w poście dziewiątym o używaniu wzmacniaczy lampowych latem odczytałem i zrozumiałem jako pewnik i tak to odczytuje biorąc pod uwagę ilość osób rozgłaszają taki nonsens.

Napiszę jeszcze raz! Nigdy w czasie lata nie odczułem żadnego dyskomfortu podczas użytkowania wzmacniaczy lampowych nawet kiedy miałem 6s33s.

To tyle pozdrawiam i wszystkiego fajnego życzę.

Paweł

BTW

Widzę że cały czas kłaniają się zasady dobrego wychowania. No cóż... .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem-drogi Pawle-pisanie o kimś z dużej litery jest wyrazem szacunku.natomiast sam sobie odpowiedz,co można myśleć o kimś,kto nie doczyta a startuje z prześmiewczym tekstem.a najbardziej zaskakujące w tym wszystkim jest to,że o kilku chińskich sprzętach mamy zbliżone zdanie. Pozdrawiam wszystkich zarażonych magią lamp!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mój to był prześmiewczy i będzie zawsze jak ktoś napisze letnia pora jest zbyt dyskomfortowa do używania wzmacniaczy lampowych ponieważ jest to taki sam banał jak szklanka wody przed stosunkiem. Ale OK, o kolory i gusta nie należy się spierać. Peace!

Koniec pisanie nie na temat.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.