Skocz do zawartości
IGNORED

Przewody głośnikowe, dedykowane do pasma


Yogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Reson jest szorstki na średnicy, suchy i męczący na górze. Przyzwoity w swojej cenie, ale bez fajerwerków. Na bas według mnie za szczupły i za mało wypełniony. No chyba, że basisko się rozłazi, to wtedy może być ok.

 

Gdybym chciał robić niedrogie okablowanie, to brałbym Belden, które siedział w NBS-ie (po odkryciu tego faktu, NBS zwinął żagle :) Stosuje je min. Harpia do okablowania kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić 15 kabli (tyle, lekko licząc, ma różnych kabli w systemie) po 5 tys. zł każdy. Tylko, że wtedy mamy w kablach łącznie 75 000 złotych. Ale byłby hi-end pełną gębą.

Wydaje ci się :). Szczytowe modele (a tylko one stanowią hi-end) są (niestety!) droższe.... Nadal będziecie rozprawiali o hi-end czy wrócicie do rzeczywistości? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie 75 tysięcy złotych na kable jest hi-endem.

Ale chętnie poznam Twój hi-end. Bo przecież nie piszesz o czymś, czego nie masz.

Nie mam w swoim systemie szczytowych kabli (właściwie, to Reson jest szczytowym tej firmy, więc może mam takie?), dlatego chętnie skorzystam z okazji. I zaproszenia, przyjadę.

No to czekam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego chętnie skorzystam z okazji. I zaproszenia, przyjadę.

No to czekam...

chyba to żart - ale pozostanie niedoceniony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygrał Transparent Plus, czystszy,... Reson nie jest zły, ale jak ktoś pisał, coś jakby obcinał i takiej swobody brak, teraz robiłem zdjęcie;0), od 420Hz

931n.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiograde, tak, nadal będziemy, czym jak sądzę doprowadzimy Cię do lekkiej frustracji. Wrzucisz kilka kąśliwych i ironicznych, nie związanych z tematem uwag i wątek potoczy się dalej. Zgodnie z przyjętymi w Polsce, na tym i innych forach, niepisanymi zasadami :(

 

Azus, ciekawa uwaga. Nie omieszkam sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi to nie są kąśliwości - tylko fakty. Nie tylko ja piszę, Że Reson jest słabym kablem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czy ja się upieram że jest genialny ? Na bazę wystarczy, jeśli ma być coś dobrego to muszę do czegoś to odnieść. Nie będę przecież porównywał z ... nawet się nie przyznam. Przez kilka lat dopracowywałem koncepcję aktywnego systemu opartego na tubach. Bez sensu było inwestować w kable jeśli zmiana profilu tuby, sposobu strojenia czy drivera dawała zmiany większe niż wymiana kabla. Taką przyjąłem kolejność i nie żałuję, bo skoro system gra tak jak gra. To znaczy że dobre kable mogą tylko poprawić, a to już będzie doskonałość. Tak, jestem porządnie osłuchany, miałem do czynienia z wieloma systemami drogimi i nawet bardzo drogimi a nawet absurdalnie drogimi zarówno kiepskimi jak i genialnymi. Chadzam też na koncerty ale co najważniejsze wiem czego oczekuję od dźwięku. Mam to w głowie i w pamięci, poznaję bez najmniejszego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja,...nie chciałem kupować kabli drogich, aż dopracuje się system, ciągłe podpinanie, przepinanie, i reson bardzo dobrze do tego się nadawał, i powtarzam, zły nie był, cena odgrywała tutaj największą rolę,... w systemie aktywnym 8mb i teraz dojdą jeszcze dwie końcówki i dojdzie dodatkowe 4mb,....12mb przewodu dobrego, jak transparent Plus, a jeszcze lepszy Ultra,...za minimum 250złmb tj. 3tyś zł.

Najważniejszą rzeczą przy stosowaniu przewodów jest to, aby system był wyposażony w przewody jednej firmy i rodzaj, tak aby pozbawić przesunięć fazowych, z mojego doświadczenia, kombinowanie,...inny na bas inny na średnicę, u mnie się nie sprawdza, po prostu słyszę zawirowania, i system będę spinał przewodami jednej firmy,... ale jakiej ?

Chciałem coś z Albedo wykonane na wymiar, ale do testów nie doszło,... nie z mojej winy, więc będę przewody kupował w USA.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

QED jest bdb na średnicy do całkiem wysokiego poziomu.

Albedo tylko jako przewód sygnałowy do źródła – jak dla mnie. I są to dobrej jakości przewody, tylko trzeba uważać aby nie było za przyjemnie, za spokojnie. Referencyjny głośnikowy Metamorphosis może być naprawdę niezły – bardziej uniwersalny od tańszych modeli.

 

Siltechy są szybsze, bardziej rozdzielcze i przejrzyste – z nimi powinieneś więcej usłyszeć.

 

Wiedz, że jest wiele srebrnych przewodów, które wygładzają górę, takie przyjemne słodkie przymulone jak np. Audio Note QSSC – dla mnie to masakra na średnich i wysokich tonach.

 

Sam chciałbym posłuchać przewodów MIT 850 CVTerminator Reference i Neotech NS-2000 / NES-1001 – tylko bardzo ciężko dostać te stare rarytasy.

 

Jeśli się nie mylę, to ten Neotech jest dostępny na Allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.