Skocz do zawartości
IGNORED

Przewody głośnikowe, dedykowane do pasma


Yogi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako że dokonałem dzieła jeśli chodzi o głośniki i zwrotnicę, mam zamiar wykończyć temat odpowiedznią galanterią. Mam 4 drożny system aktywny i potrzebuję małej podpowiedzi odnośnie kabli głośnikowych, które najlepiej sprawdzą się w odpowiedznim paśmie: 0 - 60 Hz, 0 - 400 Hz, 400 Hz - 2kHz, 2khz - 30kHz. Najlepiej jeśli kable można kupić na metry ze szpuli. Proszę o propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj różnych kabli głośnikowych ze sobą.

Zrobisz najlepiej łącząc wszystko Resonem. Dostępny ze szpuli. Jest dosyć tani.

Genialny do lampy 300B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jako że dokonałem dzieła jeśli chodzi o głośniki i zwrotnicę, mam zamiar wykończyć temat odpowiedznią galanterią. Mam 4 drożny system aktywny i potrzebuję małej podpowiedzi odnośnie kabli głośnikowych, które najlepiej sprawdzą się w odpowiedznim paśmie: 0 - 60 Hz, 0 - 400 Hz, 400 Hz - 2kHz, 2khz - 30kHz. Najlepiej jeśli kable można kupić na metry ze szpuli. Proszę o propozycje.

 

Każdy kabel przeniesie takie częstotliwości, nawet zardzewiały drut wiązałkowy.

Teraz poważnie, wypróbuj skrętkę komputerową, bardzo dobra miedź, niska pojemność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz się czuł bardziej komfortowo, to daj podwojone Resony do każdego zacisku na bas. Jednak zupełnie nie ma takiej potrzeby.

Energetyczność Resona w systemie, który nie tłumi sygnału i nic w nim nie trzeba poprawiać jest wyjątkowa. Najlepiej to usłyszeć w porównaniu z komputerową skrętką :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił następujące rozwiązanie:

VH Audio CHeLA:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bierzesz sobie jedną "pytę" i rozdzielasz poszczególne żyły na tyle wiązek ile potrzebujesz. Masz 24 żyły, tj. po 12 na plus i minus.

To daj po 5 x na sub, po 4 x na midbas, po 2 x na środek i po 1 x na tweeter.

 

Miedź OCC, izolacja teflonowa AirLock.

 

Poczytaj recenzje CHeLA.

Naprawdę trudno o lepszy kabel głośnikowy do tego typu zastosowań.

post-529-0-61319600-1377514988_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Nie mieszaj różnych kabli głośnikowych ze sobą.

Zrobisz najlepiej łącząc wszystko Resonem. Dostępny ze szpuli. Jest dosyć tani.

Genialny do lampy 300B.

naprawdę Reson jest dobry do lampy?pamiętam,że miałem go w domu jak grałem jeszcze na Maku z Thielami i była to delikatnie mówiąc tragedia, od kiedy mam lampę nie gościł u mnie w domu, jak byś go opisał w połączeniu z lampą i ile on teraz kosztuje ze szpuli z mb?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Ja próbowałem kiedyś Resona do lampy Jadisa z Thielami, ale wypadło to bardzo słabo, nawet jak na "rozwiązanie tymczasowe", jakim wtedy było.

No właśnie tego się obawiam, dzwięk Resona był dla mnie tępy, pozbawiony wybrzmień z obciętymi skrajami pasma, bez plastyczności ale wtedy grałem z tranem, są czasem przewody, które grają jednoznacznie źle w jakiejś konfiguracji, ale nie słyszałem o takich, które równocześnie grają genialnie w innej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Reson nie podszedł, kiedyś kolega dał mi głośnikowy na wypróbowanie tak jak wyżej brak albo inaczej osłabione skraje pasma i dół zaokrąglony. Zarówno w połączeniu z Prima Luna One i Stingray'em. Jako głośnikowy dla mnie porażka w stosunku do tego co nim pisali. Może do ostro brzmiących systemów ? Napisałem o LSC II może inne brzmią inaczej lepiej? nie jednemu psu Burek na imię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartościowanie jest o tyle trudne, bo jak ktoś chce "uwalić" jakiś element, który u niego nie gra, to mówi, że jest on do niczego. A jak system nie gra i ten ktoś przyjmuje opcję, że chce bronić jakości tego elementu, to wtedy mówi, że uwidocznił on prawdę o reszcie systemu.

 

Thiel... w której on gra lidze. W wątku jest mowa o przewodach dla systemu aktywnego, z założenia potrafiącego oddać to, co jest na żywo. Moje zdanie: Reson uwidocznił prawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz się czuł bardziej komfortowo, to daj podwojone Resony do każdego zacisku na bas. Jednak zupełnie nie ma takiej potrzeby.

Energetyczność Resona w systemie, który nie tłumi sygnału i nic w nim nie trzeba poprawiać jest wyjątkowa. Najlepiej to usłyszeć w porównaniu z komputerową skrętką :-)

 

Yes masta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę o moich głosnikach, żeby nie było że pcham się w Hiendową zakładkę z jakimś tam diy. Więc jest to system w pełni aktywny 4 drożny sterowany przez DEQX, tubowy

na dole pasma tuba 100 Hz z parką Sonido SCW 300, dalej JMLC 270 z Radianem 950 z berylową membraną (pasmo 400Hz - 2kHz) dalej mała tubka JMLC1400 z Radianem 475 też z berylową membraną. Całość wspomaga subwoofer na Dayton 15" z wzmacniaczem z wbudowanym DSP (deqx jast tylko 6 kanałowy) subwwofer odcięty jest 48dB zboczem na 60 Hz.

Na czas eksperymentów i dopierania tub i driverów oraz całej konfiguracji stosowałem dość przypadkowe i tanie okablowanie (a trwało to ładnych pare lat), a i tak ściąga portki przez głowę. Teraz system jest gotowy by przyjąć wykańczającą biżuterię. Efektywność całości oceniam na jakieś 103 - 106 dB, dodatkowo jako że to system aktywny, wzmacniacz "wodzi" tylko cewkę głośnika :)

 

P.S. kiedyś miałem wielkie skrzynie z dwoma Lowtherami i 300B i Resona własnie, miło wspominam. Ale zgadzam się że Reson nie zagra wszędzie, u znajomego na bardziej budżetowym sprzecie (jakieś Tannoye i Rotel czy coś takiego) przymuliło strasznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi w zakresie 0-60Hz zrób eksperyment i spróbuj połączyć zwykłymi pojedynczymi żyłami drutu energetycznnego 2,5mm2 prawie nic to nie kosztuje. Piszę poważnie:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Yogi

 

proporcjonalnie do głośnika to z tego bym polecił, używam od lat -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ps

trzeba się mocno przyłożyć do poprawnej konfekcji/zalutowania, ale warto i masz spokój na wieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

All internal wiring is cryogenically treated, Teflon insulated, high purity OCC conductors to ensure perfect signal transmission. The appropriate thickness of wire is used for each driver, such as 0.6 mm for tweeter, 0.8 mm for mid range and 1.2 mm for bass driver.

 

Reference 3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły Drut, słyszę to nie tylko od Ciebie i mam zamiar tak zrobić. Dzięki zasugestie wszystkim. Czekam na więcej :)

 

Cardasa miałem kiedyś solid core, świetej jakości miedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś skłonny spróbować zwykłego drutu energetycznego to nie rozumiem dlaczego nie bierzesz pod uwagę mojej propozycji, też w zasadzie nic nie kosztuje a jeśli masz resona do porównania to bardzo dobrze, też miałem...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opetron, a czy ja powiedziałem / napisałem że nie biorę ? oczywiście że przetestuję skrętkę, koszt żaden, wprawdzie czytałem w wielu miejscach że to nie gra, ale najlepiej przekonać się samemu, ja nie mam uprzedzeń nie muszę mieć metki, chcę żeby grało tak jak na to zasługuje konstrukcja którą dopieszczałem przez ponad 5 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi,

 

Reson może nada się do rozbuchanej lampki, gdyż wprowadza trochę życia i krótko trzyma dźwięk bez pogrubiania, ogranicza scenę, a bas taki z niego jak on sam - z dobrym rytmem trzymany krótko.

 

Były wówczas również QED'y Silver Anniversary 25th :

Miały gorszy wolniejszy bas, zaokrąglony spowolniony, wysokie otwarte przejaskrawione podające główny detal, ale mniej mikro detali, za to na duży plus sama średnica wyrazista, rozdzielcza, dobrze wypełniona z ładnymi wokalami.

 

Są to przewody, które spokojnie można stosować na średnicę, czyli w zakresie który mają ewidentnie najlepszy! - na skraje pasm nie nadają się, ze swymi sporymi odstępstwami od neutralności.

Jeszcze lepiej na średnicę dać QED'a Genesis Silver Spiral.

 

Albedo Blue słuchałem kiedyś przy monitorach podstawkowych - słaby, słaba góra i bas,... zmasakrowane skraje tylko dobra średnica.

Albedo Air II był dobrze zrównoważony z niebo lepszą górą i sprężystym głębszym basem, równą średnicą tyle że przy monitorach, a przy tubach to wiesz he he i one wysiadały.

 

Na pewno Albedo nie na bas, a wyżej można sprawdzać go przy driverach i tweeterach.

Z głośnikowych tejże firmy powinny być najlepsze Albedo Metamorphosis i Versus, a reszta do plumkania, do mniejszych systemów, które ewidentnie nie ukażą ich ograniczeń.

 

Albedo jest naprawdę bardzo dobry tylko jako przewód sygnałowy (Versus / Metamorphosis) pomiędzy odtwarzacz a przedwzmacniacz, tyle gdy dołoży się drugą parę pomiędzy Pre-amp a Power Amplifiers, to przygasi brzmienie, za to przy odtwarzaczu naturalnie i spójnie gra, jest detal i wyrównane pasmo.

 

Ogólnie tak, aż do Monolitha,... ładne grzeczne płynne w przekazie, potrafią przygasić dynamikę, rozdzielczość całego pasma z detalem. Takie przewody, które mogą być fajne na pierwszy rzut ucha, przez to że są przyjemne w odbiorze - no i klient łyka, a później osłucha się i opier**la je.

 

Teraz 10-kolejek/piw albo wpis do usunięcia :-)

 

Co do brzmienia, lubię ekstremalnie rozdzielcze, selektywne brzmienie, a zarazem neutralne/naturalne i w pełni uniwersalne. Znakomitą kontrolę bez zawężania pasma, kompresji/zadyszek, bardzo zróżnicowany wyraźny pełny bas, jak i całą resztę, przy jak najlepszej scenie. Im równiej, więcej słyszę w całym paśmie tym bardziej mi się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ten wątek jeszcze robi w hi-end???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlon, innymi słowy tymczasem polecasz Qeda lub Albedo na średnicę - czyli pasmo 400 - 2k

 

QED jest bdb na średnicy do całkiem wysokiego poziomu.

Albedo tylko jako przewód sygnałowy do źródła – jak dla mnie. I są to dobrej jakości przewody, tylko trzeba uważać aby nie było za przyjemnie, za spokojnie. Referencyjny głośnikowy Metamorphosis może być naprawdę niezły – bardziej uniwersalny od tańszych modeli.

 

Siltechy są szybsze, bardziej rozdzielcze i przejrzyste – z nimi powinieneś więcej usłyszeć.

 

Wiedz, że jest wiele srebrnych przewodów, które wygładzają górę, takie przyjemne słodkie przymulone jak np. Audio Note QSSC – dla mnie to masakra na średnich i wysokich tonach.

 

Sam chciałbym posłuchać przewodów MIT 850 CVTerminator Reference i Neotech NS-2000 / NES-1001 – tylko bardzo ciężko dostać te stare rarytasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28079-0-66869500-1377632027_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za radą alton11 będziesz miał okablowanie o większej wartości od kolumn, a może i całego systemu.

 

Srebro na samą górę jest dobrym pomysłem, ale wtedy wystarczy najcień sza nitka zamówiona np. w Albedo. Srebro na środku pasma uczyni z dźwięku wydmuszkę z zarysowanymi konturami, ale bez miąższu. Będzie atrakcyjnie przez tydzień, a potem ochota na zmianę.

 

Jak zastosujesz różne kable, to od samego sprawdzania, który gdzie jest najlepszy przejdzie Ci ochota na system aktywny. A do tego masz jeszcze nieskończoną liczbę kombinacji "zwrotnicy" w Behringerze.

 

Pójście w koszty z kablami - i w sam temat kabli - oznacza, że Twój system aktywny się jeszcze nie sprawdza. Zadaniem systemu aktywnego jest też uwolnienie się od krytycznego wpływu okablowania. Wniosek ten wynika z każdej obserwacji obszaru pro, który jest inspiracją dla takich systemów. Zawsze można lepiej, też z pomocą kabli, ale po co, skoro i bez np. srebra jest efekt WOW. Zostawiam pod rozwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.