Jump to content
IGNORED

Zakup amplitunera i przednich kolumn, prośba o poradę.


maniuka

Recommended Posts

Witam!

Proszę o poradę i pomoc przy wyborze amplitunera AV oraz zakupie przednich kolumn do kina domowego. Kino domowe mam zamiar rozbudowywać w późniejszym czasie a na razie chcę kupić amplituner + przednie kolumny.

Aktualnie posiadam TV Panasonic TX-P42GT60, pokój o wymiarach około 20 m2.

Zestaw będzie służył głównie do słuchania muzyki /powiedzmy 60%/ a także oglądania filmów /40%/. Głównie zależy mi na dobrej jakości słuchanej muzyki /głównie rock - generalnie CD, DVD koncerty blu-ray a także chcę by amplituner posiadł funkcję radia internetowego/.

 

Po wstępnej selekcji zdecydowałem się na zakup z jakiegoś ubiegłorocznego modelu amplitunera:

- Yamaha - RX-V673,

- Pioneer VSX-922,

- Onkyo TX-NR616.

Pierwsze pytanie: który z powyższych amplitunerów polecicie?

 

Kolejna sprawa to kolumny. Wyselekcjonowałem takie kolumny:

- Indiana Line Nota 550 N (Nota550N)

- Roth Audio Oli 30

- Yamaha NS-555

- Taga Harmony AZURE F-80

Czy są to dobre kolumny? Które z nich polecacie? Będą pasowały i dobrze grały z powyższymi amplitunerami?

 

I jeszcze dodatkowe pytanie. Obecnie jestem w posiadaniu zestawu Yamaha PianoCraft DRX-730 wraz z głośnikami Yamaha NX-E700 (impedancja 6 Ω, moc 40 WAT nominalna, 110 WAT maksymalna, efektywność 85 dB). Zastanawiam się czy mógłbym wykorzystać te głośniki? oraz czy te głośniki będę mógł podłączyć do amplitunera jako tylne satelity? Jak będzie zachowywał się taki zestaw /na początku grałoby to jako system 4.0 bez centralnego głośnika i suba.../?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i wszelkie sugestie,

Mariusz.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Mariuszu,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróciłbym uwagę na amplitunery Onkyo TX-NR626, które w połączeniu z kolumnami Indian Line Nota 550 zaoferuje pełne, dynamiczne i na tyle uniwersalne brzmienie, że z przyjemnością będziesz słuchał muzyki oraz efektownie oglądał kino domowe.

Na początek spokojnie możesz zastosować Twoje kolumny od zestawu Yamaha jako efektowe, będziesz miał zestaw 4.0. Taka konfiguracja jest możliwe, a ewentualnie różnice w brzmieniu, impedancji zostaną zniwelowane przez korekcję akustyki pomieszczenia.

 

Serdecznie jednak zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Wszystkie urządzenia oraz kolumny są u nas fizycznie dostępne.

W przypadku pytań służę pomocą, na życzenie możemy także przygotować indywidualną ofertę cenową.

 

PS

W propozycji podałem najnowszy model amplitunera TX-NR626, gdyż w przypadku zakupu zestawu z kolumnami różnica cenowa pomiędzy TX-NR616 a TX-NR626 będzie nieduża.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie!

Dziękuję za Wasze zainteresowanie się moim tematem oraz za powyższe sugestie.

Jak dotychczas byłem skłonny najbardziej do zakupu Yamahy RX-V673, pewnie z tego względu iż przez kilka lat użytkuję PianoCrafta i jestem z niego zadowolony.

Cały czas biorę go pod uwagę ten amplituner no i kolumny Magnat Quantum, które zaproponowałeś Markus77 - jak widzę mają dobre recenzje.

 

Zainteresowała mnie również opcja oparta na Onkyo TX-NR626. Co prawda dotychczas nie brałem pod uwagę tego modelu gdyż gdzieś wyczytałem, że pod względem brzmienia , głównie w audio, wypada gorzej od poprzednika TX-NR616 oraz ma mniejszą ilość portów HDMI. O ile ilość portów HDMI (6 szt.) jest dla mnie wystarczająca to niepokoi trochę ta opinia ale nie wiem czy jest ona na tyle obiektywna by się na niej opierać...?

No i dotychczas cena była troszkę wygórowana ale skoro Q21 twierdzisz, że w przypadku zakupu zestawu z kolumnami różnica cenowa pomiędzy TX-NR616 a TX-NR626 będzie nieduża to chyba warto rozważyć i tę konfigurację...

Czy można dostać na priv informację o cenie takiego zestawu opartego na Onkyo TX-NR626?

 

Pozdrawiam, Mariusz.

Link to comment
Share on other sites

pod względem dźwięku wybrałbym Denona AVR 1713 zamiast Yamahy RXV 673 i Onkyo 626, także zastanów się dobrze.

Lepsze wrażenie z denona zrobi dopiero 2113 albo x200. Porównywałem 1713 i z 673 i 626 zagrał najsłabiej. Wyraźnie mało dynamicznie, wręcz anemicznie plus słaby bas. Oczywiście mówię o odsłuchu stereo.

Link to comment
Share on other sites

Lepsze wrażenie z denona zrobi dopiero 2113 albo x200. Porównywałem 1713 i z 673 i 626 zagrał najsłabiej. Wyraźnie mało dynamicznie, wręcz anemicznie plus słaby bas. Oczywiście mówię o odsłuchu stereo.

 

ja mam porównanie do swojego wzmacniacza Rotela RA 1520 i nie uważam aby Denon avr 1713 grał blado jak na amplituner, wiadomo brakuje mu do wzmaciacza stereofonicznego, ale nie jest to duża różnica. Kumpel ma Onkyo 626i słyszałem jak to gra dużo góry i średnicy i do tego wokale strasznie techniczne, może dlatego jest więcej tej dynamiki.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze oceniłeś charakterystykę onkyo, tylko pamietaj żeby był dobry dzwięk musi być dobre zasilanie a 1713 to tak naprawdę stara "1509" z siecią, a 626 to zawsze pobór mocy 600w. (odpowiednik starych 19 w denonie). Więc wydajność duża lepsza, a "krzykliwość" trzeba uspokoić łagodniejszą kolumną.

Link to comment
Share on other sites

Hej,

 

moim zdaniem warto skorzystać ze zmiany linii modelowej Marantza i wybrać wychodzący już model SR5007, który jest obecnie w bardzo dobrej cenie. Do tego dobrałbym wspomniane już tutaj kolumny Magnat Quantum 675, wydają mi się optymalne do pomieszczenie 20m2, również biorąc pod uwagę Twoje preferencje muzyczne powinno się to spisać wzorowo. Warto posłuchać.

 

Pozdrawiam,

Michał,

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.