Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer aktywny do stereo Avance Omega + podłączenie


siwek755

Rekomendowane odpowiedzi

Dopytam, bo tego nie jestem pewien - w przypadku podłączenia subwoofera przez kable głośnikowe, zakres dolny ucinany jest zakres w kolumnach, którego nie również podczas podczas pracy samych kolumn Avance? Tak jak pisałem - w muzyce, kolumny puszczam częściej same, dlatego nie chciałbym tym odcięciem i całkowitym przejęciem dolnego zakresu uniezależnić się od każdorazowego włączania Kody.

 

Co do pokrętła, wyjść "pre out" i "rec out"- sprawdzę to dokładnie po powrocie do domu, ale z tego co mogę powiedzieć z pamięci:

1. na "PRE OUT" - subwoofera praktycznie nie było słychać, niezależnie od ustawienia fazy i potencjometrów Kody.

2. na "REC OUT" - głośność Kody nie reaguje oczywiście na zmiany we wzmacniaczu, natomiast operowanie pokrętłem głośności w subwooferze nie ma jakiejkolwiek płynności. Jest bardzo gwałtowne i potrzeba wielkiej precyzji, by poprawnie zwiększyć głośność, bo już na godzinie 10 jest praktycznie za głośno.

 

HjIrnHf.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pre out wchodzi w grę.

 

Jeśli zamierzasz korzystać z suba tylko w kinie domowym, to dołożenie dźwięku suba do grających ten zakres kolumn głównych jeszcze ujdzie. Wszak tam chodzi o efekty, a nie niuanse muzyczne. Jeśli same kolumny grają tak, że konkurują skutecznie z subem, to odpuść sobie go w stereo. Dla mnie słuchanie Depeche Mode bez odpowiednich niskich tonów jest bez sensu, ale jeśli Avance taką próbę ognia przechodzą pozytywnie, to czym się martwić?

 

Możesz jeszcze odszukać kogoś z Twojego miasta i wybrać się z subwooferem. Sprawdzić go w zupełnie innym otoczeniu. Posłuchać, wyciągnąć wnioski. Myślę, że zamiast dalszych pytań powinieneś rozpocząć tor z przeszkodami dla swojego suba. A zacząłbym od sprawdzenia wszystkich ustawień w menu czy ustawieniach set robiącej za źródło elektroniki. Przeżyłem przypadek, że tego rodzaju sprawdzenie, po wielu morderczych próbach, dało odpowiedź na przypadłość suba. Ale tak to jest, jak ktoś kupuje używany sprzęt bez instrukcji. To uwaga ogólna, nie dotycząca tej sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zawieszam temat i po tym, czego się dowiedziałem wrócę na walkę z tym sprzętem.

Ponowię jednak poprzednie pytanie, bo to (o ile się potwierdzi) pozwoli mi całkowicie odrzucić połączenie kablami głośnikowymi:

w przypadku podłączenia subwoofera przez kable głośnikowe, zakres dolny ucinany jest zakres w kolumnach, którego nie również podczas podczas pracy samych kolumn Avance, gdy subwoofer jest wyłączony??

 

Jeśli same kolumny grają tak, że konkurują skutecznie z subem, to odpuść sobie go w stereo.

W przypadku podłączenia do "PRE OUT" nie można tego określić konkurowaniem - subwoofera w praktyce w ogóle nie słychać - nawet pod odkręconym vol, dopiero po przyłożeniu głowy do membrany da się cokolwiek usłyszeć. Teraz pomyślałem nawet nad możliwością, że wyjście to jest uszkodzone :/ Przyjrzę się temu po powrocie, dziękuję za posty!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kablach głośnikowych z odcięciem suba musisz mieć go włączonego podczas odsłuchu stereo.

Jeśli z teorii wychodzi ci, że sub, to samo zło, to potrzebujesz kupić sobie amplituner, który będzie zarządzał systemem z subwooferem. Teraz żart: rzecz jasna plus korektor 30-pasmowy podączony do wyjścia rec out, żeby nadrobić brak głośnika centralnego.

 

A co do uśmiechu kolegi - jeśli zaplanowałeś osobne regulowanie basu i reszty pasma, to czekam na podpowiedź odnośnie zakupu niezbędnego miernika, żeby tę mityczną liniowość utrzymać w rozsądnych granicach. Uprzedzę, że na stałe zawieszony nad głową mikrofon pomiarowy mnie nie bardzo się podoba. :)

 

PS. Nigdy nie miałem nic wspólnego z kinem domowym, w życiu nie miałem amplitunera. Mój subwoofer ma tylko dwa zwykłe zaciski głośnikowe + i - dla zewnętrznego wzmacniacza. Przenieś może temat do innej zakładki (kino domowe), bo wypowiadają się nie te osoby, które powinny. Myślę o sobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro przy podłączeniu Kody kablami głośnikowymi musiałbym zawsze włączać subwoofer to takie rozwiązanie (mimo że zapewne dźwiękowo jest najlepsze) dla mnie niestety odpada.

 

Spróbuję zdziałać coś z RCA na podstawie wypowiedzi, które zamieściliście i za które dziękuję.

Co do przeniesienia wątku - nie mam takiej możliwości, ale jakby jakiś moderator tu zajrzał to

wdzięczny będę za przeniesienie tego tematu do działu "kino domowe".

 

Jeszcze raz dzięki za posty i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym subie Kody wejście wysokopoziomowe tylko "pobiera" sygnał (jak większość subów ma tylko filtr dolnoprzepustowy - nie ma górnoprzepustowego) , więc podłączasz go kablem głośnikowym równolegle z kolumnami.

Przy takim podłączeniu możesz ale nie musisz włączać suba żeby posłuchać muzyki z kolumn stereo.

Suby Kody grają w stereo znacznie lepiej podłączone właśnie w ten sposób, jeżeli podłączamy je za pomocą wejść niskopoziomowych (RCA) - efekt jest znacznie gorszy.

Radzę odciąć suba jak najniżej (filtry nie są zbyt strome, więc i tak będzie grał trochę "wyżej") -za to lepiej podkręcić głośność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy połączaniu równoległym będę miał regulację głośności subwoofera razem z głośnikami?

 

Druga sprawa - "w tym subie Kody wejście wysokopoziomowe tylko "pobiera" sygnał, czyli podłączenie Kody w żaden sposób nie ingeruje w grę kolumn czy to podczas spoczynku czy przy włączonym subwooferze, tak?

 

RADUL i ostatnia sprawa - nie wiesz dlaczego subwoofer nie gra po podłączeniu go do "PRE OUT"? Takie rozwiązanie - może gorsze, ale przewiduje producent w instrukcji, więc jakoś powinno to grać, natomiast u mnie słychać coś przy przyłożeniu ucha do membrany Kody. :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wina leży po stronie wyjść wzmacniacza (podłącz tylko do pre-out). Jeżeli chcesz wychodzić tylko z jednego (tylko "R" lub tylko "L") spróbuj zastosować kabel typu "Y" lub chociaż rozgałęziacz RCA (tzw. "jelenia") i podłącz w subie wejścia "R" i "L".

Żeby sprawdzić czy działa ustaw odcięcie i głośność na "max".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmacniacz wbudowany do subwoofera aktywnego to nie to samo co końcówka mocy?? tyle że z ograniczonym pasmem .

 

Raczej nie, bo ma regulację głośności. Końcówki klasyczne tego nie mają. Co najwyżej regulację gain.

 

W tym subie Kody wejście wysokopoziomowe tylko "pobiera" sygnał (jak większość subów ma tylko filtr dolnoprzepustowy - nie ma górnoprzepustowego) , więc podłączasz go kablem głośnikowym równolegle z kolumnami.

Przy takim podłączeniu możesz ale nie musisz włączać suba żeby posłuchać muzyki z kolumn stereo.

 

To samo chciałem zaproponować. Gdy nie chcesz suba w stereo, po prostu go nie włączasz.

 

Jeżeli chcesz wychodzić tylko z jednego (tylko "R" lub tylko "L") spróbuj zastosować kabel typu "Y" lub chociaż rozgałęziacz RCA (tzw. "jelenia") i podłącz w subie wejścia "R" i "L".

 

Ale to poroniony pomysł do odsłuchów. Chyba że do testowania. W normalnym odsłuchu, jeśli pobierze sygnał z kanału L, a bas będzie nagrany w kanale R, to go nie usłyszy. To jak obcięcie bykowi jednego jądra ;)

 

A czy przy połączaniu równoległym będę miał regulację głośności subwoofera razem z głośnikami?

 

tak

 

Druga sprawa - "w tym subie Kody wejście wysokopoziomowe tylko "pobiera" sygnał, czyli podłączenie Kody w żaden sposób nie ingeruje w grę kolumn czy to podczas spoczynku czy przy włączonym subwooferze, tak?

 

Tak, to tzw. przelotka tylko, czyli właściwie odpowiednik podłączenia równoległego.

 

dlaczego subwoofer nie gra po podłączeniu go do "PRE OUT"?

 

Masz jakiś miernik elektryczny? Zmierz jakie jest napięcie na tym wyjściu pre-out. Może faktycznie ono nie teges?

 

A może masz gdzieś na wzmaku przełącznik do przestawienia pomiędzy pre-out a integrated? Jeśli tak, to ustaw na pre-out.

 

Aha, i suba nie stawiaj raczej w kącie, bo będziesz miał mega-bułę i buczenie. Może to też jest przyczyną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po powrocie zrobię wszystkie kroki i sprawdzę wszystko, co mi tu radzono i dam efekt dla każdego ze sposobów. Czuję, że wypieprzyłem tylko zbędnie 5 dych na kabel RCA, tak więc zapytam zawczasu - jaki kabel głośnikowy zakupić do tego subwoofera? Byle jaki, najtańszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Sprawdziłem chyba wszystkie możliwe kombinacje z przewodem RCA i niestety bez pozytywnego rezultatu.

  1. wzmacniacz: PRE-OUT L+P -> subwoofer: line [L+P]
    = bardzo cicha praca subwoofera, max ~3% głośności, regulacja crossover i vol działa
     
     
  2. wzmacniacz: PRE-OUT [L] -> subwoofer: line [L]
    = bardzo cicha praca subwoofera, max ~3% głośności, regulacja crossover i vol działa
     
     
  3. wzmacniacz PRE-OUT [P] -> subwoofer: line [P]
    = bardzo cicha praca subwoofera, max ~3% głośności, regulacja crossover i vol działa
     
     
  4. wzmacniacz PRE-OUT [P] -> subwoofer: SUB.WOOFER [czarny]
    = niepoprawna praca subwoofera - gra wysokimi tonami, regulacja vol działa, crossover nie działa
     
     
  5. wzmacniacz PRE-OUT [L] -> subwoofer: SUB.WOOFER [czarny]
    = niepoprawna praca subwoofera - gra wysokimi tonami, regulacja vol działa, crossover nie działa

Przy każdej próbie zmieniałem PHASE. O co tu może chodzić..? :(

 

Wydaje mi się, że wyjście PRE-OUT może być po prostu uszkodzone...

 

Zakładając, że nic nie zdziałam już z kablem RCA na podłączaniu niskopoziomowym, przejść muszę na kable głośnikowe i podłączenie wysokopoziomowe. Wdzięczny będę jednak za sprawdzenia tego schematu, czy aby jest na pewno poprawny i nic się nie uszkodzi:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bIoW4tw.jpg

W kwestii 100% upewnienia także zadam pytania:

 

1. podłączenie takie NIE obciąża subwooferem wzmacniacza (głośnik Kody napędza wzmacniacz tam wbudowany) i te kable głośnikowe dają jedynie sygnał audio?

 

2. podłączenie takie NIE ma żadnego wpływu na grę kolumn (nie ma ich odcięcia)?

 

3. przy podłączeniu takim używać zestawu mogę oczywiście zarówno z włączonym jak i wyłączonym subwooferem?

 

4. do podłączenia ze sobą subwoofera i wzmacniacza w ten sposób, jakość kabli nie ma znaczenia? Jakaś grubość wymagana czy przesyłając jedynie sygnał audio mogę użyć dowolnych, najtańszych kabli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2,3-TAK

4-Lepiej stosować kable wyższej JAKOŚCI, choć przekrój nie musi być duży, bo płynie tu znikomy prąd. (Mowa o połączeniu wzmacniacza z subwooferem.)

 

A tak w ogóle, to podłączenie Kody do tego zestawu to mezalians.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam nadzieję, że nic się nie sfajczy przy tym podłączeniu :)

 

Jeszcze dodatkowe pytanie - ma ktoś pomysł jak podłączyć dodatkową parę przewodów głośnikowych pod te same konektory, jak już siedzą w nich wtyki bananowe? :/ Jak to tam zmieścić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzią na Twój problem są końcówki widełkowe- w każdym sklepie elektrycznym dostępne w różnych rozmiarach. Tu masz przykład, wymiar dobierz do średnicy gwintu zacisku kolumny. Jeszcze jedno- tanie zaciski "złocone" to badziew niewarty zainteresowania, dużo lepsze są takie, jak pokazałem- miedziane, cynowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widełki przykręcasz śrubą, banany wtykasz normalnie, nie tak, jak masz na zdjęciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn żeby nie było nieporozumień - ja muszę podłączyć dodatkowe kable głośnikowe do WMACNIACZA ;) nie kolumn. / Yy, zgadza się? :P O to w sumie pytałem post wcześniej. ;)

 

Odnośnie podłączenia kolumn - wtyki o dziwo nie mieszczą się w otwory "normalnie" od góry (nie wiem, może to te dziwne kable norweskie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), choć przykręcone w ten sposób trzymają się całkiem solidnie.

 

Gorzej jest jednak ze wzmacniaczem i TU mam problem... Cambridge nie jest niestety przystosowany do wtyków bananowych i mam je wpięte od boku i na dodatek pod kątem, bo się nie mieściły inaczej. Tutaj właśnie nie wiem jak zmieścić kolejny jeden kabel głośnikowy na wtyk wzmacniacza.

 

114704-cambridge_audio_a500_rc_integrated_amplifier__65wattsch_with_remote.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wydłubać te białe zaślepki- sam tak samo zrobiłem w moim amplitunerze, w celu podłączenia bananów. Jeśli natomiast to nie są zaślepki, można podłączyć 2szt. widełek "piętrowo", jedne na drugich i skręcić porządnie zaciskiem, lub podpiąć pod drugą parę zacisków i i włączyć "speakers A+B".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej średnicy mają być te kable głośnikowe? Bo wachlarz jest ogromny. Czy takie nawet 2x0,35mm2 mogą być (podłączenie wzmacniacza z aktywnym subwooferem - czyli sam sygnał audio)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonywałem już takie połączenia- 0,35 to za mało- nie żeby było coś nie tak elektrycznie, lecz dla mojego samopoczucia. W moim przypadku zwykły przewód miedziany, nie żadne gówno typu CCA, o przekroju 0,5-0,75mm2 załatwił sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.