Jump to content
IGNORED

Kardynalna zmiana projektu

marycz

Recommended Posts

Witam, od jakiegos czasu zastanawiam sie nad zmiana projektu kina domowego.

Dotej pory jest wszystko w piwnicy w pokoju o wymiarach 11 x 5.3 (czy 10.5X5.3, nie pamietam dokladnie). Pokoj duzy, ktory oczywiscie trudno jest jakosciowo naglosnic, a ostatnio potrzebuje oddzielnego pokoju na 15-20metrow, wiec doszedlem do wniosku, ze rozdziele ten duzy pokoj na jakies 35m2 + 20m2. Pod kino beda te 35m2, ogolem moge zrobic wiekszy lub mniejszy.... Planuje zrobic sciane o grubosci 20cm, wypelniona welna mineralna i wykonczona plyta gipsowa (czy 20cm wystarczy, zeby bass od suba nie uciekal mi do tego mniejszego pokoju?? ). Odchodzac od tego, ze 35m2 wystarczy mi pod kino i bede mial jeszcze oddzielny pokoj pod swoje potrzeby, czy dla jakosci dzwieku wogole to dobry pomysl, czy warto ???

Druga sprawa, pomyslalem, ze razem moglbym ekran ustawic o jakies 80-90cm od sciany, a za nim w katach ustawic suba i kolumny forntowe i wszystko ukryc. Dolanczam szkic projektu, prosze o wasze uwagi ???

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-45901-0-93172800-1380884577_thumb.jpg

A teraz mam tak:

post-45901-0-95795500-1380884980_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Planuje zrobic sciane o grubosci 20cm, wypelniona welna mineralna i wykonczona plyta gipsowa (czy 20cm wystarczy, zeby bass od suba nie uciekal mi do tego mniejszego pokoju?? )

Generalnie to wystarczy do oddzielania akustycznie tych pomieszczeń, ale to dla niskich częstotliwości nie będzie jak nożem odciął, zawsze coś tam w 2 pomieszczeniu słyszeć będziesz, szczególnie najniższe częstotliwości.

Odchodzac od tego, ze 35m2 wystarczy mi pod kino i bede mial jeszcze oddzielny pokoj pod swoje potrzeby, czy dla jakosci dzwieku wogole to dobry pomysl, czy warto ???

Myślę, że powinieneś zadać to pytanie w dziale akustyka

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.