Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ClearAudio Concept jest wart swojej ceny?


vege81

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem gramofonu. Zastanawiam się nad nowym gramofonem, a w tym wypadku interesuje mnie ClearAudio Concept. Chciałem zapytać, czy jest wart swojej ceny? Czy w cenie do 5000zł jest coś lepszego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Obawiam się ,że bedzie trudno wydać jednoznaczna opinię . Dla jednych ten gramofon będzie git, a dla innych nie. Jeśli pytasz o brzmienie , to w gramofonie jest tyle elementów, które mają wpływ na brzmienie jak wkładka , ramię, pre. Idea tego gramofonu jest taka, że wyciągasz go z pudełka i grasz . Jak się wstrzelisz w z tym brzmieniem w swoje gusta to fajnie,ale jesli nie to zgrzytasz zębami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś początkującym gramofonowiczem, to tak, jak najbardziej model ten jest warty zainteresowania.

- jest fabrycznie wyregulowany,

- porządne wykonanie, solidny, ciężki talerz,

- ładny, estetyczny wygląd - świetnie się prezentuje,

- dźwiękowo jest całkiem fajny, słychać obcięcie pasma na dole pasma i uproszczenie wysokich, stereofonia taka na 4, ale całościowo brzmienie jest fajne, neutralne barwowo, rytmiczne, bez większych "ale"

 

Kiedy już się oswoisz z drapakiem i zapragniesz więcej, to będziesz mógł kombinować.

Jeśli jednak nie jesteś całkiem zielony, to w założonym budżecie kierunek jest tylko jeden... wiadomo jaki... :o)

 

Ja przechodziłem drogę od plastik-fantastic, Debuta, Concepta do Fontka.

Jak zaczniesz od Concepta, to masz jakieś 2 lata spokoju. Potem zaczniesz słyszeć, że jednak lepsza wkładka to byłoby to, że jednak 9-calowe ramię jest krótkie, że pre nie wydala, itd., itp.

Podsumowując: ja lubiałem Concepta, jak możesz sobie pozwolić na wydatek, a boisz się kombinacji alpejskich, to śmiało można brać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że "wiadomo jaki" a-d-f wraz z wkładką Clearaudio Maestro od kolegi "p-m-coś tam" nie będzie wiele droższy, także będzie z gwarancją i nie ma problemu z regulacją.

Nie słuchałem tego Concepta, ale to powyżej bardzo dobrze gra.

 

Sorki jak ktoś uzna to za reklamę... nieintencjonalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w opcji z wkładką Clearaudio Maestro Wood, topową ich wkładką MM, to chyba będzie taniej niż ten Concept. A czy lepiej? Ja nie wiem bo nie robiłem bezpośredniego porównania. Więcej informacji ma miniabyr bo słuchał jednego i drugiego.

Może być też bez wkładki.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.