Jump to content
IGNORED

Czy ClearAudio Concept jest wart swojej ceny?

vege81

Recommended Posts

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem gramofonu. Zastanawiam się nad nowym gramofonem, a w tym wypadku interesuje mnie ClearAudio Concept. Chciałem zapytać, czy jest wart swojej ceny? Czy w cenie do 5000zł jest coś lepszego?

Guest miniabyr

(Konto usunięte)

Obawiam się ,że bedzie trudno wydać jednoznaczna opinię . Dla jednych ten gramofon będzie git, a dla innych nie. Jeśli pytasz o brzmienie , to w gramofonie jest tyle elementów, które mają wpływ na brzmienie jak wkładka , ramię, pre. Idea tego gramofonu jest taka, że wyciągasz go z pudełka i grasz . Jak się wstrzelisz w z tym brzmieniem w swoje gusta to fajnie,ale jesli nie to zgrzytasz zębami.

Jeśli jesteś początkującym gramofonowiczem, to tak, jak najbardziej model ten jest warty zainteresowania.

- jest fabrycznie wyregulowany,

- porządne wykonanie, solidny, ciężki talerz,

- ładny, estetyczny wygląd - świetnie się prezentuje,

- dźwiękowo jest całkiem fajny, słychać obcięcie pasma na dole pasma i uproszczenie wysokich, stereofonia taka na 4, ale całościowo brzmienie jest fajne, neutralne barwowo, rytmiczne, bez większych "ale"

Kiedy już się oswoisz z drapakiem i zapragniesz więcej, to będziesz mógł kombinować.

Jeśli jednak nie jesteś całkiem zielony, to w założonym budżecie kierunek jest tylko jeden... wiadomo jaki... :o)

Ja przechodziłem drogę od plastik-fantastic, Debuta, Concepta do Fontka.

Jak zaczniesz od Concepta, to masz jakieś 2 lata spokoju. Potem zaczniesz słyszeć, że jednak lepsza wkładka to byłoby to, że jednak 9-calowe ramię jest krótkie, że pre nie wydala, itd., itp.

Podsumowując: ja lubiałem Concepta, jak możesz sobie pozwolić na wydatek, a boisz się kombinacji alpejskich, to śmiało można brać.

Mam wrażenie, że "wiadomo jaki" a-d-f wraz z wkładką Clearaudio Maestro od kolegi "p-m-coś tam" nie będzie wiele droższy, także będzie z gwarancją i nie ma problemu z regulacją.

Nie słuchałem tego Concepta, ale to powyżej bardzo dobrze gra.

Sorki jak ktoś uzna to za reklamę... nieintencjonalna.

Jeśli w opcji z wkładką Clearaudio Maestro Wood, topową ich wkładką MM, to chyba będzie taniej niż ten Concept. A czy lepiej? Ja nie wiem bo nie robiłem bezpośredniego porównania. Więcej informacji ma miniabyr bo słuchał jednego i drugiego.

Może być też bez wkładki.

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.