Jump to content
IGNORED

Marantz PM-57, kolumny Technics SM-M500 jakie rozwiązanie połączenia

Tomek Żmudziński

Recommended Posts

Cześć!

Potrzebuje pomocy w rozwiązaniu takiego problemu.

Mam zestaw Marantz PM-57 oraz kolumny Technics SM-M500, chciałbym wymienić w tym zestawie kable, ponieważ te które mam są już leciwe i jakościowo dyskusyjne.

Od razu zaznaczam, że jeśli chodzi o podłączenia, kable itp to jestem laikiem, jednak uzupełniłem swoją wiedzę i zaczynam się trochę orientować, jednak potrzebuje doradztwa do tego konkretnego zestawu w co warto zainwestować (i ile) a co można sobie odpuścić?

Zastanawiam się jakiej grubości powinny być kable, czy warto montować złącza bananowe i czy podłączyć kolumny za pomocą bi-wire. I jeśli jest to możliwe to prosiłbym o opisanie jakiej różnicy w jakości mogę się spodziewać, przy zastosowaniu poszczególnych elementów (kable, złącza etc.)

Kup miedziane kable o przekroju 2,5 mm - może być np. Jantzen.

Różnic nie usłyszysz żadnych - to nie ta klasa sprzętu. Banany tak bo gwarantują solidne połączenie i dużą łatwość podłączania. Choć sam kabel bez konfekcji zagra dokładnie tak samo.

Bi-wiring oczywiście tak - na pewno nie zaszkodzi.

A jeśli Cię swędzą ręce i uszy, to zaproponuję budżetowy bi - wiring. Mianowicie kable na bas polecane przez justasa - wystarczą spoko, a po wyjęciu zworek na kolumnie do drugiej pary zacisków kolumny i drugiej pary wzmacniacza podłączasz kabelek solid miedziany typu np. telefonicznego 2 x 0,5 mm średnicy po ok 75 gr/metr ( oznaczając + i - ). Potem A + B.

Różnica powinna być zauważalna; jeśli nie będzie, to pewnie okablowanie kopułki wewnątrz kolumny tego nie puszcza.

Można się pokusić wtedy o wymianę przewodów do kopułki w kolumnie na taki solid, ale że nie każdy w ogóle usłyszy różnicę, więc nie wiadomo czy warto sobie zawracać głowę ( ankieta: kto słyszy różnicę w kablach, a kto nie - wyniki 67 do 33 ).

Powodzenia w odsłuchach i nie trać z pola widzenia MUZYKI !

PS. ale jakbyś coś jednak poprawił, to napisz

... i zamiast IV RP jest PRL II

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.